Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Vabakasvatusega laps külas
 
Mitte vabakasvautusega 09. jaanuar 2017, kl 19.45
Mida teha? Mul käis külas kaugelt sugulane oma lapsega. Sattusid korra siia linna, rääkisid läbi, et pole kusagil ööbida ja lubasin nad 1 ööks enda juurde. Ma ei uskunud, et ta laps nii vabakasvatusega on, et teeb mis tahab.
Mul oli peeglikapi peal foto oma kadunud isast. Ainukene pilt, mis temast säilinud on. Ma ei tea mis ajal suutis laps leida mu sahtlist musta veekindla markeri ja selle pildi täis sodida. Tundub, et on üritanud mu isale prille ette joonistada ja muidu ka kriitseldas täis. Lapse emme soovitas minu pahameelt nähes mul mitte mälestustes elada ja tõi võrdluseks, et mis on üks pilt, mõnel läheb maja põlema ja jääb siis kõigest ilma. Olen täiesti ahastuses. Oleksin teadnud, oleksin soovitanud neil hotelli minna.
Kas keegi oskab soovitada, kas seda pilti kuidagi korda veel saaks?
 
tehke ikka vahet 09. jaanuar 2017, kl 19.49
Kullakesed - tehke ikka vahet vabakasvatusel ja kasvatamatusel. Need ei ole üks ja seesama.
 
eid_15279246f1f497 09. jaanuar 2017, kl 19.52
Kui klaas ees, siis proovi atsetooniga.
 
Appi, appi! 09. jaanuar 2017, kl 20.26
No ei usu,et avaldaja nii loll on kui viimane!
Räägi fotoateljees nii mõne noore kui ka vanemaga, mul on vanade pleekinud ja pragunenud fotodega imet tehtud.
 
tee või tina 09. jaanuar 2017, kl 22.20
aga ei usu seda juttu, ei ole veenev, minu arvates pastakast välja imetud lugu.
 
Arvan ka 09. jaanuar 2017, kl 22.41
... et küsi mõnest fotoateljeest. Oskavad vähemalt soovitada, kes aidata saab.

Arvutiajastul saab kindlasti pildist asja.
Väga kahju võib olla, kujutan ette.

Lapse emmel on sellevõrra õigus, et ole õnnelik, et ta võsuke tõesti su maja põlema ei pannud.
Mats on ta ise ja lapsest kasvab samasugune, vabakasvatus on ikka selline, kui lapsele tehakse selgeks, mida külas teha ei tohi.

Kui endal lapsi majas pole ja mängukaaslased külas ei käi, siis võõras laps võib tõesti palju pahandust teha, mida ei oska oodatagi.
 
aadu kadakas 09. jaanuar 2017, kl 23.18
mind just huvitaks, mida see emme oleks sel juhul öelnud kui laps oleks maja põlema pannud.
 
jõmm 09. jaanuar 2017, kl 23.24
Hingeta ese peaks hetkel teisejärguline olema ja keskenduma peaks siiski lapsele antud momendil. Alustuseks peaksid konakteeruma mõne suurema puiduimportijaga ning küsima musta tamme puitu - oma 50 tolline pruss peaks asja ära ajama. Seejärel läheb sul vaja pädevat puusseppa, kes sulle prussist korraliku kurika välja treiks. Kurikas hoia alati toas käepärases kohas. Igaks juhuks võid ka teise teha, juhul kui vaja on ka vanemale üle küüru anda...
 
emme oleks öelnud 09. jaanuar 2017, kl 23.26
et Sul ju hing sees, mis oleks võinud juhtuda, kui laps oleks sul kõri läbi tõmmanud!
 
mi 10. jaanuar 2017, kl 10.43
"Tundub, et on üritanud mu isale prille ette joonistada..." Vabanda, aga situatsioon on kõrvaltvaatja jaoks väga naljaks...Kui see nüüd tõesti tõsi on, siis pigem lugu ikka halenaljaks ja usun ka, et fotoateljee või mõni nobedam näpp photoshopis suudab need kriipsud pildilt eemaldada ja lase endale ka arvutisse igaks juhuks varukoopia teha. Mind üllatab rohkem ema reageering situatsioonile. See, et mõneaastane energiline laps suvalisse kohta kritseldab, ei saa küll päris kasvatuse süüks panna. Pigem oli võib-olla emmedel tore vadistaja ja laps pidi endale ise tegevust leidma. Kohas, kus ei ole mängukaaslasi ja ei ole kohandatud lapse järgi, kukuvad ikka pahandused välja.
 
nonoo 10. jaanuar 2017, kl 12.16
mi-l ilmselt endal lapsi ei ole, muidu sihukest jura ei ajaks. Esiteks pole kuskil öeldud, et laps oleks paariaastane, tundub siiski vanem olevat tegevuse järgi otsustades. Ja ka paariaastasele saab juba elementaarsed tarkused selgeks õpetada. Antud juhul on küll tegemist täieliku kasvatamatusega. Aga no lugedes tolle emmekese reaktsiooni, ei imestagi, et lapse kasvatamisega see inimene ei viitsi tegelede. Vabakasvatusega pole siin midagi tegemist, kõige räigem kasvatamatus. Normaalse kasvatuse saanud laps, ka paariaastane, ei tuhla külas olles mööda kappe ja ei sodi leitud kirjutusvahenditega suvalistesse kohtadesse.

Lisaks on lapsele tegevuse leidmine siiski lapsevanema mure, mitte võõrustaja, kellel endal ilmselt lapsi pole ja kelle elamine ei ole ka seatud laste vajadusi arvestades.

Soovitan ka teemaalgatajal edaspidi see mammake oma lapsega edaspidi hotelli saata, seal ilmselt lastakse sellise kasvatamatuse tagajärjed täiesti konkreetselt rahas kinni maksta.
 
soovitan 10. jaanuar 2017, kl 14.10
Arvan, et fotoateljeed suudavad selle pildi restaureerida. Arve saada sellele emale. Kujutan ette, et see arve võib vähemalt 20-30 euro ringis tulla.
 
teema algatajaga sarnane 10. jaanuar 2017, kl 16.38
oli sarnane olukord ja laps kes külas sodis ära terve meie pulmafotode albumi

väga kahju oli, ei saanud asja enam
õnneks saime pulmas käinutelt fotosid laenuks ja tegime koopiad endale.

siis aga avanes võimalus neile lapsevanematele külla minna ja nagu muuseas libises mul käest nende perereliikvia, kallihinnnaline klaasist küünlajalg

ütlesin rõõmsalt et oih killud toovad õnne ja soovitain pereemal ära koristada, et laps end ei vigastaks
 
magus 14. jaanuar 2017, kl 12.38
Kas kättemaks on tõesti nii magus, et sellise alatuseni laskuda?!
 
teema algatajaga sarnane 14. jaanuar 2017, kl 15.05
magus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas kättemaks on tõesti nii magus, et sellise alat
> useni laskuda?!


Ei olnud see otseselt kättemaksuna mõeldud, lihtsalt oligi nii, et libises käest ja kui juba killud olid siis ei teadnud isegi seda et see teistele nii kallis ja väärtuslik asi oli.

Hiljem tuli arusaamine, et ju siis pidi nii minema ja et jumal ongi õiglane
 
olge julgemad 15. jaanuar 2017, kl 06.30
Mina küll ei kardaks sellisele kasvatamatule lapsele oma kodu reegleid teatada kohe alguses, kui on näha, et laps kasvatamatu. Ja kui emal siis midagi kobiseda on, siis võibki öelda, et hotelle on Tallinnas küll
 
nohh 15. jaanuar 2017, kl 10.11
olge julgemad Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina küll ei kardaks sellisele kasvatamatule lapse
> le oma kodu reegleid teatada kohe alguses, kui on
> näha, et laps kasvatamatu. Ja kui emal siis midagi
> kobiseda on, siis võibki öelda, et hotelle on Tal
> linnas küll

No kõik paraku pole selgeltnägijad, et kohe ette ära teaks, millega selline laps suudab hakkama saada.

Tagantjärele tarkusena - ükski heategu ei jää karistamata. Mõelge sellele, kui kellelegi head kavatsete teha.
 
mi 16. jaanuar 2017, kl 11.32
mi-l on lapsed täitsa olemas :) ja ei ole need lapsed ka kunagi kellegi pilte täis sodinud. Samas ei ole ka külaliste lapsed mul kunagi midagi täis sodinud, lihtsalt enda järglastele olen kodust ise tegevuse kaasa võtnud ja külla tulnud põngerjatele oma kodus tegevust leidnud :). Laps ei ole nukk, kelle nurka istuma paned ja oled õnnelik, milline väike hästikasvatatud olevus sul on, kes siis seal tunde hiirvaikselt sitsib. Pigem on selline variant väga kurvakstegev.
 
kaksikud juubelil 16. jaanuar 2017, kl 14.35
oli ühe eaka proua juubelipidu, nii pidulik, et suurelt peeti ja isegi KOV esindajad õnnitlemas.
Oli tellitud imeilus tort, suur ja uhke.
pidus oli aga ka üks noor pere kus 3 aastased kaksikud kaasas. emme ja issi suhtlesid rahvaga ja olid arvamusel, et mis lastega ikka juhtuda saab, inimesed ümberringi, et las lapsed tunda end vabalt.
Lapsed tundsidki end vabalt. Avastasid tordi ja retsisid selle nii ära et midagi üle ei jäänud muud kui paluda kondiitritsehhist vältimatut abi.
Uhkest eritelimusel tehtud tordist muidugi enam asja ei saanud, aga osavad kondiitrid mixisid väiksematest tortidest, kookidest midagi kokku ja muutsid kaunistused päevakohasteks.

Muiodugiolid lapsevanemad pettunud kui neilt rikutud tordi raha sisse nõuti ja nende laste kätetöö kaasa koju kästi võtta
 
nonoo 16. jaanuar 2017, kl 17.43
mi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mi-l on lapsed täitsa olemas :) ja ei ole need lap
> sed ka kunagi kellegi pilte täis sodinud. Samas ei
> ole ka külaliste lapsed mul kunagi midagi täis so
> dinud, lihtsalt enda järglastele olen kodust ise t
> egevuse kaasa võtnud ja külla tulnud põngerjatele
> oma kodus tegevust leidnud :). Laps ei ole nukk, k
> elle nurka istuma paned ja oled õnnelik, milline v
> äike hästikasvatatud olevus sul on, kes siis seal
> tunde hiirvaikselt sitsib. Pigem on selline varian
> t väga kurvakstegev

Sina võid leida, aga kui inimesel endal lapsi pole, siis suure tõenäosusega ei ole tal kodus ka hunnikut mänguasju ja muid lastele sobivaid ajaviitmise asju, millega võõraid, juhuslikult külla sattunud lapsi lõbustama hakata. Äkki järgmiseks tuled tarkusega, et võõrustaja oleks pidanud üldse kodust kõik õrnad ja ohustatud asjad minema viima, miks ta ei aimanud ette, et selline kasvatamatuse musternäide kohale tuuakse.

Jään seisukohale, et oma lapse karjatamine ja korralekutsumine ning talle tegevuse leidmine on lapsevanema ülesanne. Mitte ei pea heatahtlik võõrustaja, kellelt pealegi on lunitud öömaja, hakkama tegelema võõraste laste kasvatamisega. Ja lisaks hakkama igaks juhuks kodus suuri ümberkorraldusi tegema, ja õrnu ja ohustatud asju ära peitma. No ei käi need asjad nii.
 
vadever 16. jaanuar 2017, kl 17.55
üks mu sõbranna oli selline, kes laseb oma lapse nagu marutõbise looma oskukeskusesse, restorani vm sõbrannade korterisse lahti ja ei viitsi näppugi liigutada. leiab, et kõik teised peaks ta last karjatama.
ma nagu ütlesin ka ühel restoõhtul, kui too laps oli häirinud teisi külastajaid ja neile lauda ja selle alla roninud, lõhkunud resto dekoratsioone ja niisama lärmanud ning jooksnud amokki ning õhtu lõpuks uksest välja põrutas, et las siis läheb, teed uue ja parema. miskipärast talle vist ei meeldinud see ütlus, tegi hapu näo pähe ja hiljem üritas mind salvata.
 
eks 17. jaanuar 2017, kl 09.33
Teiste inimeste lapsi ei saa ja tegelikult ei tohigi kasvatada.
Selleks on neil oma vanemad. Küll aga saab piirata suhtlemist, ka sugulastega, kui selliseid kasvatuslikke käkke on lähikondlaste hulgas.
Ja kui peaks siis küsitama, et miks ei saa, siis võibki vastata, et ei saa, sest ei ole võimalik, kuna see või teine laps ei oska teistega arvestavalt käituda ja lapsevanem ei ole suvatsenud selle olukorra muutmiseks midagi teha.
Vaenlasi saad juurde igal juhul, aga oma närve ja kodu suudad säästa.

Ja lollide pärast ei pea oma elu-olu lõpmatuseni kohendama, muutma, siluma, kompromisse otsima.
 
Tuttav teema 21. jaanuar 2017, kl 15.51
Mul oli ka hiljuti külas ema lapsega. Lapsel lubati näppida kõike, mida ta tahtis ja kui ma mõnda asja ei lubanud, et lõhub ära, siis lapse ema ütles, et tema mõtleb alati, et asi, millega laps tegeleb, oleks ta lapsele ohutu, aga mitte kunagi nii, et laps oleks sellel asjale ohutu. Minu arvates peaks mõlemat pidi mõtlema ja ütlesin seda ka.
 
näpu pihta ja tuti tuti 21. jaanuar 2017, kl 20.25
vot olen selline kuri inimene ja kui minu juures külas olnud emad on lapse kaasa võtnud ja laps teeb mida mulle ei sobi siis ütlen ja kui ei aita ja laps ema ega mind ei kuula siis vastu näppe ja kui pistis uluma saatsin nurka mille peale ema ka sõna võttis ja hakkas last kaitsma siis soovitasin mujale hotelli minna.
tutistanud olen ka korra võõrast last kui on jäetud minu juurde ja pole sõna kuulanud.
hiljem on need lapsed mõlemad osanu dkorralikult käituda mu juures
 
katrin 25. jaanuar 2017, kl 14.47
mina küll ei luba omak odu retsida. Hiljuti panin keelu peale lapse sõbrale, kes süüdimatult minu kapist asju välja võttis ja osa asju ära lõhkus. Ütlesin, et enam ei tule siia ja kõik!
 
Linna 26. jaanuar 2017, kl 21.11
Minu kodu on lastevaba. Kõik teavad, et kui koosistumine minu juures toimub, siis ükski laps selles ei osale. Mulle ei meeldi võõrad lapsed. Üldse lapsed. Tüütu.
 
Linnaga nõus 27. jaanuar 2017, kl 02.46
mulle naljalt ei meeldi üldse inimesed, väga vähesed neist meeldivad mulle.
lapsed on väljakujunemata inimesed, reeglina mõttetult tüütud, ebahuvitavad ja kurnavad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!