Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Kihlasõrmuse teema ;)
 
miskitpidi 31. mai 2017, kl 21.20
Sooviks tagasisidet ja nõu pigem naistelt.
Plaan nimelt selles, et sooviks ühele väga kallile inimesele kihlasõrmuse kinkida. Oleme juba ammu tuttavad ja saame väga hästi läbi, kuid nüüd sooviks asja järgmisele tasemele viia. Olen sellest korra juttu teinud, kuid siis ta vastas, et ta pole kindel.
Mõnda aega on siis mul see sõrmuse mõte, kuna see maa ja taeva vahel "kõlkumine" hakkab ennast ammendama. Sellest siis järgmised kõhklused :)
Teadupärast peaks aasta jooksul peale sõrmuse kinkimist naisterahvas otsustama, kas alustada kooselu selle mehega või mitte. Ja kui mite, siis sõrmuse tagastama. Kuid kardan, et see võib pigem tunduda väljapressimisena. Noh, et näe, kinkis sõrmuse ja kuidas ma siis nüüd ikka ei ütlen! Mina aga soovin, et tema otsus tuleks südamest.
Ma ei taha survestada, aga lõpuks tuleks see samm ära otsustada.
Nüüd siis küsimus! Mida Te tunneksite, kui mees teeks teile sellise ettepaneku ja kas tunneksite nn kohustust?
 
pan 01. juuni 2017, kl 09.30
Saate lihtsalt hästi läbi ja olete vanad tuttavad või teete seksiasja ka ikka ja elate koos või sellist poolkooselu? Lihtsalt tuttavale oleks loll abieluettepanek teha ehk kihluda.
 
miskitpidi 01. juuni 2017, kl 09.47
Ja miks ma peaksin oma/meie voodielu siin võõrastega lahkama hakkama?
Küsimus on polnud selle kohta! Kui on tekstist arusaamisega raskusi, siis pole vaja ka kommenteerida!
 
Vii 01. juuni 2017, kl 16.07
siis jutuots sinnmaale, et saaksid ta suhtumisest, sind huvitavasse hetke, aru. Juhul, kui ei tule vestluses vastuseks midagi konkreetset, oota rahulikult veel. Samas, kuula ka oma sisemist häält ja otsusta siis enda jaoks erinevate oluliste märkide põhjal edasine. Igatahes edu sulle ja siirast õnne!
 
misss 01. juuni 2017, kl 17.40
kaua ootajad jäävad ilma. kihlasõrmuse kinkimine peaks olema ju abieluettepanek. siis saad näha, kas võetakse vastu, keeldutakse või vajatakse veel mõtlemisaega tüdruku poolt. mis aastast mõtlemisest sa räägid?
 
miskitpidi 01. juuni 2017, kl 22.29
No see aasta on nii öelda mõtlemisaeg. Komme on selline, et sõrmuse üleandmisest peab tüdruk aasta jooksul otsustama, kas minna koos edasi või annab sõrmuse tagasi ja kooselu ei tule. See ikka filmide teema, kus antakse kohe vastus, tegelikult on aasta aega kanda sõrmust ja otsustada. Muidugi võib ka kohe teada anda ;)
 
õ 01. juuni 2017, kl 23.56
Sa oled ikka täislammas. Proovid mingile pooltuttavast sõbrale abieluettepanekut teha, kes ilmselt sinusuguse idioodi sõber ka ainult kaastundest on. Kui hetkel mingit suhet ega kooselu pole, siis mis sa ullike arvad, et sõrmus kõik selle tekitab?! Või vähemalt hiljemalt aasta pärast? Irw ja veelkord irw kuubis. Säästa palun seda vaest tüdrukut. Leie mingi naine, kellel su vastu mingid tunded ka on ja kes lubab sul käestki kinni hoida ning siis unista edasi, et keegi su ühikasse kolib.
 
miskitpidi 02. juuni 2017, kl 00.39
Ootasingi midagi sellist, et mõni allakäinud soome cyprockpanija ka sõna võtaks! Tead rott, peksa pihku! Kui sa asjast midagi ei tea, siis mine ja ime veel mõni säästu kange kuskil konteineri varjus ära ja siis ehk jõuab ka sulle lõpuks kohale, kui hale ja väärtusetu on sinu maine teekond! Tee veel inimkonnale veel viimane teene ja hüppa rongi alla! Lihtsalt raiskad siin asjatult hapnikku!
 
irw 02. juuni 2017, kl 20.53
Tõde vist oli väga valus, et nii närvi läksid. Sinusuguse haige rokasuuga loodetavasti ükski naine kunagi kokku elama ei pea.
 
??? 03. juuni 2017, kl 00.43
Olen oma arust juba päris vana inimene, aga antud juhul ei saa küll teemaalgatajast aru. Sinu küsimus oli, et kui kingid kihlasõrmuse, siis aasta jooksul peab naine otsustama, kas hakkab sinuga koos elama?? Mismoodi see käib siis: oletame, et homme kingid sõrmuse ja siis kaod täielikult tema elust, ja järgmine aasta samal ajal naine otsib sind üles ja ütleb, et "ma olen nõus hakkama sinuga koos elama". Või annab sõrmuse tagasi. Millega sa siis see aasta otsa tegeled? Mina teadsin siiamaani, et kihlasõrmus on ettepanek abiellumiseks, aga sina tahad alles hakata koos elama ja sedagi aasta pärast? Ja millal sa siis selle PÄRIS abieluettepaneku teed? Palun vabandust, ei saa aru. Ja ilmselt ei saa see naine ka aru, et tegelikult sa ei taha üldse temaga abielluda. Et olete aasta otsa kihlatud, aga elate eraldi, ei suhtlegi, ja siis aasta pärast naine teatab, et "kolime kokku". - ????
 
miskitpidi 03. juuni 2017, kl 19.51
Sul siis arenguruumi veel on! Vaata vähem sebikaid ja ameerika noortekaid! Kihlasõrmusel on väga pikad traditsioonid omad kombed, vii ennast ennem kurssi kui oma harimatust välja näitad! Ja kus ma kirjutasin, et aastaks ära kaon? Mitte ei leia...
Me suhtleme iga päev ja ka kokku saame tihti, kuid soovin, et ta ükskord ära otsustaks, kas astume sammu edasi või mitte!
Kui ei saa aru või ei jaga matsu, pole vaja konnenteerida!
 
miskitpidi 03. juuni 2017, kl 20.03
Aga see eest sina saad siin oma pooliku põhiharidusega tarka panna ja ennast tähtsana tunda!
Vähemalt üks koht kus saad niipaljukest tähelepanu ja ehk keegi isegi suvatseb vastata! Naudi seda! See ong jui kõik mis sulle veel jäänud! :D
Ma pole mingi lumehelbeke! Kuidas kommijad mulle, nii mina neile! Simple and fairy!
Aga paistab, et siin kohalik kontingent ei küündi viisaka vestluseni!
Vabandan, et teie suursugust konnatiiki julgesin häirida! ;)
 
sinu sõnad 04. juuni 2017, kl 15.55
"Teadupärast peaks aasta jooksul peale sõrmuse kinkimist naisterahvas otsustama, kas alustada kooselu selle mehega või mitte. Ja kui mite, siis sõrmuse tagastama."
 
muidugi 04. juuni 2017, kl 20.34
miskitpidi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ootasingi midagi sellist, et mõni allakäinud soom
> e cyprockpanija ka sõna võtaks! Tead rott, peksa p
> ihku! Kui sa asjast midagi ei tea, siis mine ja im
> e veel mõni säästu kange kuskil konteineri varjus
> ära ja siis ehk jõuab ka sulle lõpuks kohale, kui
> hale ja väärtusetu on sinu maine teekond! Tee veel
> inimkonnale veel viimane teene ja hüppa rongi all
> a! Lihtsalt raiskad siin asjatult hapnikku!

Selle teksti autor ootab, et temaga mingit viisakat vestlust arendataks?? Arusaamatu üldse, kas sa inimene saad aru, et mingi sõrmus või selle puudumine tänapäeval ei mängi mingit rolli. Kuskil filmis, novellis või amišite kogukonnas kindlasti, aga reaalses elus tänapäeval üldiselt enam mitte. Lihtsam on maha istuda ja omavahel asjad selgeks rääkida, kui mingi sõrmusega ultimaatumit esitada. Aga üldiselt tee mis tahad! Paistab, et oled omale ammu kõik selgeks mõelnud ja nüüd lihtsalt ootad siin neid vastuseid, mida ise kuulda tahad. Kõik muud arvamused on halvad ja pahad.
 
Sirts 04. juuni 2017, kl 21.44
See miskitpidi on ju miskitpidi lollakas.
 
miskitpidi 05. juuni 2017, kl 00.06
Äh, ma ei saa nagu aru....nüüd siin kõik mängivad solvunut! :D
Vaadake enne, kes seda sõnasõda alustas!
Kui olete harjunud, et tavapostitajad lasevad enda kallal ilkuda, siis arvestage, et teinekord satub vähe kõvem pähkel siia. Mida te siis oleksite oodanud? Et halan ja kurdan teile oma sitta saatust? Unustage ära! Elul pole suurt häda midagi! Lihtsalt soovisin erinevaid arvamusi soovitavalt viisakas vormis! Aga lampi mölisejatele tulebki vastu hambaid anda!
Nevermind....nüüd ma hakkan aru saama, miks seda kohta Delfi peldikuseinaks kutsutakse!
Nautige oma sooja ja haisvat keskonda! Te olete täpselt sobilikud selle paiga jaoks, aga ma teen siit sääred!
Over and out!
 
mott 05. juuni 2017, kl 20.42
Kõva pähkel-mees, kes ei saa oma suhtegagi hakkama.
 
missealsiisikka 06. juuni 2017, kl 22.55
Jäin seda lugema ja võin öelda enda, kui naisterahva arvamuse asjast.
Sõrmuse kinkimine näitab, et sul on tõsised plaanid, mitte nagu enamusel tänapäeval. Tee see tükk ära, ega kaotada pole ju midagi! Kui oleks omal ajal minu mees sellise kingituse teinud, oleks ta teeninud kohe kõvad plusspunktid! Aga sel ajal olid teised kombed ja ega abielusõrmus ka kehvem polnud! :)
Aga nendest ilkujatest ära tee välja! Siin palju selliseid, kellel oma elus mingeid erilisi saavutusi pole ja siis provotseeritakse ja tehakse kohe kõik maha. Sa võid siin kirjutada, et kõik inimesed on ilusad ja head, aga ikka leidub keegi kes solvub ja süüdistab sind ropus sõimus.Harju sellega, see kohalik kultuuri eripära sellel lehel :)
 
eelmisele popkornile 08. juuni 2017, kl 23.20
Vähe imelik pole iseendaga rääkida?
 
naine 10. juuni 2017, kl 09.32
Kas sinu sõbranna jagab sinuga samu vaateid sellele kihasõrmuse traditsioonile jms? Mina näiteks kuulen sellisest asjast esimest korda ja sõpruskonnas ei ole ka sellist kommet tähele pannud, et sõrmuse vastuvõtmine otsustaks koos elama hakkamise. Kui te mõlemad austate neid traditsioone, siis tead vastust ainult sina. Tänapäeval paljud inimesed lihtsalt ei mõista sellist käitumist, kaasaarvatud mina.
 
Fakt. 10. juuni 2017, kl 21.12
See poiss on peast sooda!
 
kuku 03. juuli 2017, kl 17.25
kui tahad naisega koos elama hakata, kingi võti. kui abielluda siis sõrmus. naine võib ümber mõelda ka siis kui ta on esialgu jah öelnud nii, et tegelikult sellised asjad ei kindlusta midagi.

Tänapäeval hakatakse lihtsalt ka koos elama, kui te just veel alaealised ei ole ja vanemad vastu.
 
nii käibki 14. juuli 2017, kl 14.11
Ei tagasta keegi sulle kihlasõrmust. Tänapäevased naised on nii materialistlikud, et iga asi topitakse endale sügavale tasku ja nõutakse veel lisa! Mõned pole isegi abielus olnud ja nõuavad kihluse katkemisel valuraha!
 
ja õige on 14. juuli 2017, kl 17.09
miks peab naine end solgutada laskma mingi pika kihlusega? mingi põhjus nagu oleks ka vä? üle 6 kuu kooselu eest, mis abieluga ei lõpe, peab kindlasti ka kompensatsiooni saama raisatud aja eest.
 
Kkk 10. august 2017, kl 04.40
Kihlasõrmus on siiski ettepanek abiellumiseks, mitte kooseluks. Kui naine pole siiani olnud nõus sinuga isegi kokku kolima, siis vaevalt ta abielluma kipub. Sinu kirjelduse järgi tundub see suhe veidi ühepoolne. Kui naine sind sama tõsiselt võtaks kui sina teda ning kõrvuni armunud oleks, ei peaks teda suuremat nuiama, et järgmine samm astuda ja ühe katuse alla kolida.
 
kihlasõrmus 10. august 2017, kl 09.21
kihlasõrmust ei pea tagastama või siis pigem nii, et õige mees ei oota seda tagasi. aga tean paari, kus naine alles kolmand akosimise peale, st kolmanda sõrmuse järel jah ütles ja abielusõrmuse sai neljandaks
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!