Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Armukadedus, enesehinnang jne
 
naine24 09. september 2018, kl 15.19
Kas keegi oskab jagada mingeid nippe, kuidas liigsest armukadedusest jagu saada? Mulle on minevikus palju haiget tehtud, raske on inimesi usaldada. Olen nüüd umbes 5 kuud koos olnud imelise mehega, kõik on väga tore ja ta on mu vastu nii kena, selle tõttu tunnen veel enam pidevalt hirmu, et äkki ta leiab kellegi ilusama ja parema ning ükskõik, kus ta käib, elan seda sisimas üle ja kujutan ette igasugu asju, mis kõik juhtuda võib. Ta otsustas näiteks hiljuti uue hobiga tegelema hakata, ta puutub seda tehes naistega palju kokku, sedasi 4 korda nädalas ja mulle ei meeldi see üldse :( kardan, et tekivad mingid uued tutvused ja üks asi viib teiseni jne...samas ei taha teda kuidagi piirata ka. See ei aita absoluutselt, et püüan enda hobidega või asjadega tegeleda, see lihtsalt ei tööta, ma ei suuda midagi teha, kõike tehes tuleb lõpuks masendus peale, aga ma ei taha talle seda välja näidata. Tahaks kuidagi vabamalt võtta ning enda enesehinnangut tõsta, aga ma ei tea, millest alustada. Kas keegi oskaks nõu anda? Tegelikult ei ole mul põhjust teda mitte usadada ja sellise pideva kartusega, et äkki ta leiab kellegi parema, on väga masendav päevastpäeva elada.
 
Tüüp37 09. september 2018, kl 16.05
Siin ei olegi muud lahendust, kui et räägi talle oma ebakindlusest - vali selleks hea ja intiimne hetk ning ava talle oma kõige suuremad hirmud. Kui ta sind armastab, siis ta kuulab ja mõistab sind ning te saate sellest koos üle - see nõuab tööd ja ei käi lihtsalt, aga kahekesi koos, üksteisele toeks olles on alati lihtsam. Kui ta on sama vana kui su profiilist paistab ehk 24, siis ta hakkab kohe kindlasti erikuraditarku lahendusi pilduma, aga ole kannatlik. ;) Ütle talle, et tahad selle mure temaga koos läbi käia ja et ta aitaks Sul olla enesekindlam.
Kui ta aga on loll ja hakkab sulle su ebakindluse ja armukadeduse tõttu etteheiteid tegema, siis ta pole ilmselt sind lihtsalt väärt. :)
 
terapeut 10. september 2018, kl 12.33
Tegelikult ei aita miski muu, kui sinu suhtumise muutmine nii endasse kui ümbritsevasse maailma. Sulle tundub, et oled võitnud peaauhinna, mida sa justkui väärt ei oleks. Jah, madal enesehinnang tõesti.
Eelkõige peaks muidugi ise tegelema selle enesehinnangu tõstmisega, kuid ega see nii lihtne ei ole, kui kõik soovitavad. Hakka ennast armastama ja muu seesugune ei toimi eriti. See enesehinnangu tõstmine on pikk tee. Oleme ju kõik pärit lapsepõlvest ja sealt pärit ka see, kuidas me endasse suhtume. Enne ei saa midagi muuta, kui oled välja jõunud põhjuseni, miks sul ikkagi see enesehinnang madal on. Ja kas see on madal kõigis suhetes või ainult selles konkreetses praeguses.
Mulle tundub natuke ka nii, et see mees tekitab sinus sellist tunnet. Ja ega siis asi õige ei ole. Suhtes peavad mõlemad ennast hästi tundma. Ei ole nii, et üks on nii väärtuslik, nii väärtuslik, kuid teine on justkui väheväärtuslik. Sellel väärtuslikul pole ju lahti midagi, temaga on kõik korras. Suhtes aga peaks mõlemad võrdselt andma ja saama ja sellest tõuseks siis ka sinu enensehinnang ja kahtlused hajuks. Sellises seisus sa eriti kuhugi ei jõua. Varem või hiljem see suhe laguneb ja sinule jäävad enesesüüdistused ja veel madalam enesehinnag. Õiges suhtes oleks sinu enesehinnag tõstetud. Kui poiss on sellise sileda välimusega ja laheda olemisega, siis ta on harjunud, et naised teda imetlevad jne...
Nii, et kõigepealt eneseanalüüs, siis suhte analüüs ja siis.....järeldused ja otsused. Kui eriti toreda poisiga suhtes olles ikkagi kogu aeg halb tunne on, siis ei ole see mitte sinu süü.
 
M. 01. oktoober 2018, kl 21.02
Ma tegelikult ei mõista, miks see imetore mees hakkab hetkel, kui oled ebakindel, tegelema uue hobiga, kus puutub seda tehes naistega palju kokku.
Jõuaks hiljem ka, kui üldse on vaja.
Paljud on sind eelnevates suhetes petnud ja enesekindlust kõigutanud, nüüd arvasid, et leidsid kellegi, kes seda ei tee. Aga tundub, et ta teeb seda omal viisil...
Sulle oleks vaja inimest, kelles saad kindel olla. Kellega on turvaline. Kes sind hoiab ja kellega sa ei ole ärev.
Seega, praegusega on see kõik samuti kaheldav.
Ps. Olen sinu seda armukadeduse ja enesekindluse olukorda talunud, olnud samas seisus. Soovitan mehega otse ja kindlal viisil, aga mitte karmil, rääkida, mis sind vaevab ja mida sa ei sooviks. Ehk sa ei sooviks veel seda, et ta nii teeb. Või üldse teeb. On ka muid hobisid. Et tahad enne saada tugevamaks, turvatunnet. Kui mees ei saa sellest aru, siis polegi ta sinu jaoks. Teisega arvestamine on jube oluline ikka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!