Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
4 kuuse lapsega jooma
 
Jupiter 09. oktoober 2021, kl 02.57
Minuga samas trepikojas elab üks paar, naine on väga noor, ütleks et kahekümnendate alguses ja mees kuskil 30. Neil on ka 2 last, üks nendest 3-4 aastane tüdruk ja teine 4-kuune poiss. Probleem on selles, et paarikesele ei ole vist kohale jõudnud, et nad on lapsevanemad ja panevad reeglina iga nädalavahetus pidu, mida ei ole just väga raske mitte märgata. See kui ma nädalavahetusel magada saan on pigem erand. Üldiselt olen täheldanud, et lapsed antakse kuhugi ära kui pidu pannakse, isegi see 4 kuune beebi. Vahepeal tundub, et naine koos lastega saadetakse minema, siis on reeglina korter mehe sõpru täis. Reeglina käib siis ööläbi trepikojas üles alla jooksmine ja karjumine, mis on nagu okei arvestades nende inimeste intellektuaalset seisundit. Kui lapsed on ära aga naine kodus siis reeglina mingi hetk keset ööd tullakse koju ja trepikojas käib räme karjumine ja sõimamine ja vaidlemine. Üldiselt on mees see kes naist igasugu alavääristavate sõnadega pillub. Mina naisena ei saa aru, miks on see noor naine koos mehega kes teda litsiks ja värdjaks regulaarselt sõimab. Veel enam sellisega lapse teeb. Kuigi jah siin on see argument, et võib olla oli ta normaalne enne lapsi kuigi ma ise selles sügavalt kahtlen. Miks ma aga seda kõike kirjutan? Sellepärast, et mul on mure ja hirm nende laste pärast.  Selle teksti trükkimise ajal on kell 2.32 öösel. Enne kahte ajas mind ülesse mingi jäunamine maja ees (aken lahti). Sain kohe aru et paarike jäurab. Kuna aga ise jõudsime elukaaslasega hilja koju ja nägin et titevanker on trepikojas, mille peale ma järeldasin et jess täna saan magada sest lapsed on neil kodus ja siis üldiselt sellist traalivaalit ei ole, aga ma eksisin. Või no, lapsed olid kodus küll aga see ei takista mingisugust pidutsemist. Igatahes kuuldes neid kahte mölisemas, viskasin miskit peale ja läksin nagu külamutt rõdule et aru saada mida nad jäuravad, avastades siis et lapsekäru on kuskil eemal, nad ise trepikoja ukse juures naisel beebi käes, midagi nad mölisesid, naine andis tusaselt lapse mehe kätte kes oli jumala purjus ja läks lapse käru tooma. Tulid jäurates treppidest üles, läksid tuppa, mõtlesin et okei nyyd lähevad magama vms. Korteri ukse sulgedes hakkasid veel rohkem lõugama. Ja siis mõne hetke pärast lahkusid mõlemad enda korterist ilma beebita. Kuulsin vahetult enne midagi "aga me võime talle järgi minna." Siis sain aru et jutt teisest lapsest. Kuulsin titekarjumist, läksin jälle rõdule tsekkima et mis värk on, mees tuleb siis kuskilt suits ees, naine natuke eemalt järgi, see 4 aastane käevangus.  Kuskilt nad siis ta ära tõid ma ise julgen arvata et lähedalolevast sõbra korterrist kus pidu pandi. Ma ei tea kui arusaadav kõik oli. Tegelikult polegi sellel vist väga vahet point on see et kaks lapsevanemat joovad ja rikuvad laste und ja stabiilsust. Ma ei ole ise ema aga ma tean kui tähtis on lapse jaoks õige unerütm jne asjad. Kas ma peaks midagi tegema seoses kogu selle looga või asja nii jätma nagu ta on arvestades et tegemist on pea iga nädalavahetus pidutsevate lastevanematega. Sest tihti on mul esiteks väga hirnus kuulata kuidas see mees selle naisega räägib, teiseks ma tunnen et lastel ei ole selline keskkond tervislik ei vaimselt ega füüsiliselt. Mida teie teeksite kui oleksite selliste asjade tunnistajaks?
 
+2 11. oktoober 2021, kl 22.22
Sorry, aga ei jõudnud kõike läbi lugeda. Sain juba algusest aru, et see tänapäev kus kedagi ei koti mitte miski, veel vähem mingid tited. Need noored ei tea kasvatusest midagi ega ka nende lapsed tulevikus ei saa midagi teadma. Need on lambad, kes söövad ainult rohtu aasal ja vaata kui palju seda rohtu seal on. Kas neid kotib enda tervis või laste, naabrite heaolu või öörahu, neil täitsa ükskõik. Ja arvad kui julgesin neile lambad öelda, et olen paha inimene, hullem kui nemad, onju? Kahju on sellest, et mina/me näeme seda ja midagi teha ei saagi. Kui vaadata ringi, maailmat, siis kõik on haige ja see järjest süveneb...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!