Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
meikivad 10-12 aastased
 
manda 07. november 2001, kl 11.50
... tüdrukud: kas lubate valimatult mukkida ning osta kosmeetikat kogu taskuraha eest või keelate täiesti.Kohati on tunne ,et teda muu ei huvitagi ,kui küüni maalida ja silmi-suud varjutada-toonitada.Oleks siis muud asjad (tuba-kapid-koolitükid )sama pinget pakkuvad.
Nõutu mamma
 
Bella 07. november 2001, kl 12.50
Mul on küll poeg, seetõttu teema pisut võõras, kuid... ega ikka ei lubaks küll. 10-12 aastasel ei lubaks üldse. MEikimine on täiskasvanud naise tegevus. SAmuti ei lubaks ma 15-aastasel seksida. Lihtsalt leian, et seni, kuni on tegemist lapsega, kes ei vastuta iseenda eest nii nagu täiskasvanu seda teeb, pole tal vaja ka täiskasvanud inimese tegevustega tegeleda. Pealegi - puht esteetilisest vaatepunktist on maalitud küüntega 12-aastane alaealise prostituudi väljanägemisega ja seda ma kindlasti ei lubaks.
 
ly 07. november 2001, kl 13.46
Mul küll veel lapsi ei ole, aga arvan, et 12-13-aastasele meikimine täielikult ära keelata on võsukese arvates kindlasti väga ebaõiglane. Mäletan ju ennastki selles vanuses. Parim oleks leida ju mingisugune kompromiss. Näit. lubada hästi tagasihoidlike toone, veel parem värvituid(küüned, huuled). Vastasel korral võite saada vastuseks küsimuse, et miks teistele on lubatud ja mina ei või.
Taskuraha annaksin mina oma lapsele vist pärast seda, kui tuba jne on ära koristatud. Pakuksin välja mingi kokkuleppe v lepingu variandi, sest kui ta ennast juba võõbata tahab, tunneb end juba täiskasvanuna - ajaks siis teisi asju ka nagu natuke täiskasvanud inimeste moodi. Mida teie sellest arvate?
 
Riste 07. november 2001, kl 14.48
Ma lubaksin ka oma lapsel ennast meikida, kuid siiski tagasihoidlikult.Kui õigesti meikida jääb ka ilus.On väga loll arvta et kõik meigitud tüdrukud näevad välja nagu prostituudid!!! Nähtavasti ei tea Bella midagi meikimisest.Ta räägib sellest VÄGA üldiselt, kuigi selles vallas on palju erinevaid võimalusi.
Kui tüdruk tahab ennast meikida, tuleks talle seda õpetada mitte ära keelata.Siiski peaks ta ennem õppimised ja tähtsamad asjad ära tegema.
 
Bella 07. november 2001, kl 15.11
Nojah, eestlased on tõesti enamasti võrdlemisi inetud ja hallid. SEetõttu see meikimine nii oluline on. Ja ega siis 12-aastane ei lepi ju tagasihoidlike toonidega. Pealegi - miks kaheteistkümneselt - alustaks juba aastaselt. Ilus vaadata ju kui, titel lutt värvitud huulte vahel.
Meikimine on täiskasvanute maailma kuuluv tegevus ja pole lastel sellega midagi pistmist. Pealegi - kõik tüdrukud ei taha ennast 12-aastaselt meikida. Mina kasutasin esimest korda huulepulka, kui olin 22. Ja mõjusin meikimata hulga paremini, kui mu meigitud sõbrannad. Ega sharmi ikka Lancome'i ja Ricci käest raha eest osta ei saa, see peab omal olemas olema ja seda võiks oma alaealistele neiukestele osata selgeks teha.
 
Nele 07. november 2001, kl 15.45
Mul peagi 12-aastaseks saav tütar. Kui see probleem aasta-poolteist tagasi tõsiseks muutus, otsustasin, et keelamine nõuab minult liiga palju jõudu ja hoopis hakkasin tooma koju raamatuid ja ajakirju, mis õpetaksid, kuidas meikida. Range nõue on õhtul meik maha võtta, vahel lausa seisan kõrval. Ma mõtlen, et kui 10-12-aastane näeb välja nagu l..., siis on see pisut naeruväärne, kui 15-16 aastaselt alles alustada, siis võivad sellisel väljanägemisel traagilised tagajärjed olla. Oskused-kogemused tulevad ikka harjutades. Veel jubedam oleks, kui ta ostaks mänguasjade post "kosmeetikat" ja end sellega kokku määriks.
 
tüdrukute emme 07. november 2001, kl 16.16
Mul on kaks tütart, 13 ja 15, ja eriti nooremal on suur huvi mukkimise vastu ja seda tõesti kuskil 10a vanusest alates. Üsna ruttu loobusin keelamast, pigem soovitasin mida ja kuidas, et normaalne välja näeks. Keelata oleks ju lihtsam, kui ka koolis poleks meik lubatud, aga praegu on meikimine keskastmes samasugune staatuse küsimus nagu mobiiltelefon. Pigem muretsen neile ise kvaliteetseid kosmeetikatooteid ega luba neid putkadest osta, soovitusi meikimiseks otsivad nad lisaks minu nõuannetele ka ise ajakirjadest ja ilusaadetest, enim olen rõhutanud korraliku meigieemalduse vajadust. Tuuleveskitega pole mõtet võidelda. Ja harjutamine teeb meistriks. Kumbki mu tütardest pole välja näinud lapsprostituudina. Pigem võib see tõesti juhtuda siis, kui nad 15-16aastaselt alustavad.
 
lihtsalt arvaja 07. november 2001, kl 17.15
Tubli! mul omal kodus 12-ne tütar ja kasutan sama käitumismalli. Kui end meigin, võtan uudishimuliku teenageri kõrvale. Ja kui ta näiteks klassiõhtule läheb, siis jagan talle soovitusi ning panen pintsliga oma kotist talle läikpuudrit kaelale lõplikuks lihviks vms. Ja noor inime näeb jumala kobe välja! Las tunneb, et temast hoolitakse ja tal end noore naisehakatisena lastakse tunda, mitte käskude-keeldudega maha ei materdata. Samas pole tal pähegi tulnud end näiteks kooli minnes üles lüüa. Ja probleemi nagu polegi, sõbrannade silmis on tal kaasaegne ja mõistev ema.
 
Riste 07. november 2001, kl 19.34
Miks sa Bella arvad, et 12-aastased ei lepi tagasihoidliku meigiga? Ega kõik noored tüdrukud ei ole meikimise asjus rumalamad kui täiskasvanud naised. Oled sa kunagi tänaval vaadanud vene mutikesi, kes oma ripsmed tükki ja suu erk roosaks võõbanud on. Kui vaatad nende nägu, kas siis tundub nende meik normaalselt ainult kuna nad on täiskasvanud?
Minuarust on aastasel lapsel ja noorel naisel ikka päris suur vahe.Aga kes on öelnud et ennast meikida võivad AINULT täiskasvanud? See, et sa ise ennast alles 22-aastasena ära mukkisid on su isiklik probleem ja ei kehti kõikidele noortele.
 
mina 07. november 2001, kl 21.38
mul on samad kogemused, mis Nelel ja tüdrukute emmel. Just 12-13 olig see aeg, kus näo värvimine aktuaalseks muutus. keelata polnud võimalik, sest KÕIK teised ju värvivad. kuna ise asjaga üsna hilja algust tegin ja siiamaani peale huulepulga ja ripsmetshi suurt meikimisest midagi ei tea, lasin tal tasapisi kätt harjutada. kui hoogu sattus, sai märkus tehtud, et selline nägu nüüd kooli minekuks küll ei sobi. mürksiniste laugude maania läks ka üsna kähku mööda, kui isa ukselt piiga peegli ette tagasi satis, et vaata õige uuesti, milline sa välja näed.
nüüd käin ise temalt vahest meiki laenamas ja nõu küsimas, kui tuleb nö uue asja proovimise isu peale.
 
pöök 08. november 2001, kl 08.55
Mul neid kaks kodus, 10 ja 14. See 14 on rõõmsalt jõudnud olekusse, kus värvitakse ripsmeid ja läigitakse suud. Aga kodus ringi liikumas olen ma teda küll absoluutselt igasuguses konditsioonis näinud. Kerge sõbralik huumor ja peeglisse vaatamine on alati jätnud ekstreemsused koduseinte vahele. No ja see 10ne alustab nüüd samamoodi. Ostsin talle isegi korralikud näomaalingutarbed, las plätserdab, aga puhastama peab väga korralikult.
Sõnaga, ühinen eelkõnelejatega, see selline loomulik kasvuraskus ja eks igaüks ise teab, mis teemadel kodusõda pidada.
 
Bella 08. november 2001, kl 11.53
Riste, miks see PROBLEEM on, et mina ennast 22-selt mukkima hakkasin? See ei ole probleem. Probleem on, kui 10-aastane mukib. KAs teie lapsed on siis nii inetud, et ilma meigita ei saa klassiõhtule minna?
 
tüdrukute emme 08. november 2001, kl 12.07
Bella, asi pole selles, et tütred inetud oleksid, mainisin juba eespoolgi, et selles vanuses muutub see teatud määral staatuse küsimuseks. Pealegi - võid ju keelata nt 15aastasel seksida, aga kuidas? Oled temaga 365 päeva aastas 24h koos? Sul pole ilmselt lapsed veel murdeeas - see toob kaasa probleeme, mida varem uneski näha ei osanud, eriti kui enda pubekapõlv rahulikult möödus.
 
Bella 08. november 2001, kl 13.24
Kuule tüdrukute emme, kas sina maksad oma teismeliste abordikesed kinni Fertilitases või? Et läks nagu nihu?
Mina lihtsalt teataksin oma neiudele - et kui oled nii suur, et meikida ja seksida, siis oled ka nii suur, et teenid ise raha ja vastutad oma tegude eest. Otsid ise elamispinna etc. Ja oma asi, mil viisil. Kasvõi lõbutüdrukuna. Kui aga tahad kodus elada ja seda, et vanemad sind finantseerivad, seni kuni jõud ja mõistus iseelamist kannatavad, siis teed nii, nagu vanemad ütlevad. Ongi jutt lühike.
 
lapsevanem 08. november 2001, kl 14.58
mis ajast maalitud küüned on prostituudi tunnuseks
 
lapsevanem 08. november 2001, kl 14.59
Nele jutt ja tegutsemine on lausa väga mõistlik
 
lapsevanem 08. november 2001, kl 15.00
Bella ei hiilga siin ühegi teema all mõistuse olemasoluga - vaesed lapsed
 
lapsevanem 08. november 2001, kl 15.08
tüdrukute emmele- bellal pole tütreid
bellale - oled selline õel inimene lihtsalt ja ei suuda leppida et saab ka tistmoodi mitt keelates ja käskides vaid mõistes ja toetades - kuigi see pole just väga kerge olla pidevalt selline rahulik ja arusaaja ja suunata kuhupoole vaja
 
tüdrukute emme 08. november 2001, kl 16.13
Kulla Bella, pehmelt öeldes olen su kurjast toonist hämmingus. Kasvatus ja tõekspidamised on need, mis peaks tagama selle, et nad nii noorelt seksima ei kipu, värvimisega pole siin midagi tegemist. Aga su kuri toon on täiesti hämmastav. Noor inimene on samaväärne inimene kui mina või sina, ainult vähemate kogemustega ja selleks olemegi meie, emmed, et neid noori inimesi aidata ja suunata, mitte ainult käskida-keelata. Oled näinud filmi "Süütud enesetapud"? Kui ei, siis vaata, kuhu viivad sellised karmid käsud-keelud.
 
Nymf 08. november 2001, kl 16.54
Bella tütar küll olla ei tahaks.
Tema kasvatusmeetoditega just sellised türdukud tulevadki, kes teevad teismeeas aborti ja peavad ei-tea-mil-viisil raha hankima.
 
yx_naine 08. november 2001, kl 19.35
õnneks on bellal pojad

või siis kahjuks õigemini

tahtsin öelda et kurb kui sellisel kibestunud inimesel üldse lapsed on
 
mis 09. november 2001, kl 13.18
Bellale:
Kuule, arvad, et ei luba neil seksida ja nad seksigi. Mõistlikum hirmutamisest ja väljaviskamise jutust oleks usaldusväärselt rääkida, misasi see seks üldse on, mis tagajärjed sellel võivad olla, kuidas neid ära hoida jne.
Sama lugu värvimisega. Et siis kui silmi värvida tahad, kadugu sinu majast? selle asemel et õpetada, kuidas on ilus ja kuidas ei sobi. või kuni 18-aastaseni annad huulepulga puutumise eest peksa ja kui ta 18 saab, viskad ukse taha. siis ta saab esimest korda elus värvid kätte ja hakkab õppima seda, mida teised said selgeks juba 12-aastaselt? Ja saab teiste naerualuseks, kui ta seni SINU PÄRAST seda pole veel olnud.
Ja seksi keelamisest veel: seks ei pruugi olla ainult prostitutsiooni tunnuseks. See võib olla ka puhas ja siiras armastus. Mõtled, et armastus küsib enne tulekut, kas su laps on juba 18? Vahe lihtsalt selles, et meie lapsed teavad, millega nad riskivad ja teavad, et nad peavad ja võivad ISE otsustada kuid teadvustavad endale, et peavad ka tagajärgede eest vastutama.
Sinu lapsed ei tea, ei oska, ei mõista, ei suuda teha lihtsamaidki kompromisse. Nemad ainult kasutavad hetke, et sind pole keelamas, näpuga näitamas ega karjumas nende peale. Sittagi ta sel hetkel su väljaviskamist kardab, kui tal on valida armsama helluse ja ilusate tunnete või sinu vihkava väljaviskamise hirmu vahel.
 
Bella 13. november 2001, kl 10.06
Kuulge, kepihimulised moorid, armastada saab ka ilma seksita, muuseas! Kas te sellepeale pole tulnud? Arvate, et ajate püksid maha ja sügate vitu ära ja siis on armastust paksult?
Aga seletage siis, miks nii palju õnnetuid naisi on, kellel kogu aeg üks purunenud suhe ees ja teine taga on?
värvimisest - eestlased on tõesti rõvedalt inetu rahvas, kui ilma värvimata ükski naine ei julge oma nägu näidata. Tean selliseid ka kes, jõusaali lähevad, täissõjamaaling peal. Pärast tore pilt, kui kriimsilma nägu ees, kõrvaltrenazhööri meest piilub. Kahju ainult, et suur osa naistest ühtegi meest oma meigitud näoga kuigi kauaks siduda ei suuda.
P.S. Kas te teate, et vanal Inglismaal loeti värvimine võrdseks petmisega ning sellest võis saada põhjus lahutamiseks.

Ja naised, kas teie lapsed ikka teavad tagajärgedest? Mina ei usu, eriti kui ma Fertilitase abordisaba vaatan....
 
CRISSU 13. november 2001, kl 10.12
Bella sa oled üks rõve mutt
kahju kohe su lastest

värvimisest - Bellakene - kas oled ise iluideaal? kõik mehed ja ka naised vaid imetlevad sind sinu naturaalses kenaduses?

huvitav miks sa seda abordisaba vaatamas käid?
 
Bella 13. november 2001, kl 10.44
Ma ei käi abordisaba vaatamas, lihtsalt üks mu lähedane inimene teenindab seda saba. Ja aeg-ajalt ka kommenteerib kodus, kui saba liiga pikk on.
Minu lastest ei pea sul kahju olema - enamus neist probleemidest, millest teie siin jahute, on mulle võõrad mured.
Mis naturaalsesse kenadusse puutub, siis pean ütlema, et ega ma kallimaga voodisse minnes ennast ei meigi tõesti ja imetletakse mind piisavalt. Sestap leiangi, et meik nii super-tähtis pole.
Pealegi, suur huvi meigi, vastassoo, meeldimise ja kekutamise vastu 10-12 aastaselt on siiski varajane. Ka looduse mõttes - kui neiul veel päevigi pole, no miks siis meikima peaks.

Teine küsimus on see, et meikida jõuab alati, aga oma noort ja värsket ilu, (mis on just 12-16 aastastel) meigi alla peita on lollus kasvõi sellepärast, et 20-selt seda enam pole.
Mutid, kas saite aru!!!
Lisan juurde, et see on siiski vaid minu (ilmselt erandlik)arvamus, kuid, siiani olen nende põhimõtetega elanud ilmas 35 aastat ja olen tunduvalt õnnelikum, kui paljud teised, kes ummistavad nõuandesaite, psühholoogide-aatrite kabinette ja sensitiive. Seepärast julgen väita, et mu põhimõtted töötavad praktikas. SAmuti pole õnnetu minu laps ja mu sõbranna teismelised tütred käivad väga tihti minu käest elulist nõu küsimus ning on nende nõuannete järgi talitades ka tulemustega rahule jäänud.
 
lihtsalt ema 13. november 2001, kl 11.02
mis sa siis niin kobisemas käid Bella?
mured võõrad?ise ei vaja ei nõuande saite, psühholooge, sentsitiive???
mulle tundub et õnnelik sa küll ei ole - õnnelik inimene ei taha teisi pidavlt parastada, osatada ja näägutada nagu sina siin teed
sinus puudub vähimgi võime mõista ja püüd aidata

minul ka ei ole tütreid ja need probleemid on võõrad
käin lihtsalt aegajalt foorumites lugemas, mis probleemid noorte inimestega kodudes võivad esile tulla

igalpool kuhu lugema satun on sinu mürgiseid torkeid

ära siis võta sõna, kui probleem on võõras ning aidata ei oska ja ei ole vaja teiste kallal nii inetult hambaid teritada

kasva suureks - õpi olema tolerantsem ja kui seda ei suuda siis suhtle nende inimestega kes sind imetlevad
kardan et neid aga pole piisavalt - miks sa muidu siin käid ennast väljaelamas

huvitav mismoodi sinu enda suhted emaga välja nägid
 
Bella 13. november 2001, kl 11.09
Ma ei käi välja elamas, lihtsalt ema! Ja minu suhted oma emaga on suurepärased. Lihtsalt väljendan oma seisukohti, lootuses, et siin on ka mõned mõistusega inimesed, kes mürgi seest viitsivad mõtet otsida. Ma ei parasta ega nääguta, lihtsalt arvan, et tänapäeva tolerants, vabakasvatsu jne ei ole inimesi just oluliselt õnnelikumaks teinud, pigem vastupidi. Suur probleemitsemine käib kogu aeg, ja õnn näib seisnevat vaid võimaluses teha mida TAHAN! Kui aga kõik selliselt mõtlevad, peab ju keegi teiste egoismi o~ma õnnetusega kinni maksma.
Mis tähendab, kasva suureks? Ma olen piisavalt suur (mitte kasvult), ja hakkan juba vanaks jääma. Sellegipoolest ei saa ma aru, miks teist tüüpi seisukohtade väljaütlemine kõik nii leili ajab?'
Loe rubriiki paljalt lapse ees - kui üks vanem leiab, et häbitunne on normaalne, on kohe kari teisi, kes selle kompleksiks tembeldavad.
Ma arvan, et paljud teist kannatavad isiksuse vabaduse, tolerantsi ja sallivuse sügava kompleksi all. Vähemalt proovige natuke mõelda selle üle, kas laps on siis väga õnnelik, kui ta saab oma toas kuu aja vanuseid võileibu pidada? Vaata rubriik "asjad segamini, võ mis ta oligi
 
lihtsalt ema 13. november 2001, kl 11.37
siiski siiski - miks nii kurjalt - oled vana ja kibestunud hoopis Bella

millist nööri mööd sina sii oma lapsed oled käima pannud - mingit omapäi otsustamist ega elamist mitte mingil juhul

ja ise kasvasid vis ka sellises õhkonnas kus hea ja kurja vahele oli okastraat tõmmatud
 
tüdrukute emme 13. november 2001, kl 11.44
Bella, tõesti raske uskuda, et õnnelik oled, niivõrd mürgised on Su märkused. Mis puudutab rangeid kasvatusmeetodeid - soovitan tõesti vaadata filmi "Süütud enesetapud". Ja muide, igal inimesel on õigus oma arvamusele, kas sellisele, mis Sulle ei meeldi, ega me sellepärast siis kõik -kuidas see oligi- "kepihimulised moorid" pole, normaalsed naised oma ihuliste ja hingeliste vajadustega ning hoolt vajavate järeltulijatega.
Ja meik teatavasti on selleks, et rõhutada kena ja peita väikesi iluvigu, sest perfektsed pole meist keegi. Pealegi - me ei ela viktoriaanlikul Inglismaal. Vaata aastanumbrit ja sajandit, kus me elame!
 
Bella 13. november 2001, kl 11.44
Tobee!! ei ole minu lapsepõlves olnud okastraati ega käi ka minu lapsed mööda nööri.
Lihtsalt maast-madalast on räägitud läbi kõikide asjade erinevad küljed ja nukatagused. Et kui teed nii-nii-nii, siis võivad tagajärjed olla sellised-sellised, aga ka hoopis sellised ja sellised. Ja teatud olukorras on üks variant tõenöolisem kui teine. Kogu lugu. Edasine on juba laste enda mõistus, mis sealt vahelt valiku teeb (ja lastel see enamasti on olemas, abi vajavad nad ainult erinevate valikuvariantide väljatoomisel, selleks jääb teatud vanuses lihtsalt veel elukogemust puudu. Selline selgitamine ja eri külgede kaalumine töötab tunduvalt paremini kui mistahes okastega traadid.
Arvad et olen kibestunud? EI ole, aga teinekord on pisarateni kahju, kui näen kuidas mõni teismeline kohe kahe käega iseoma elu järjekindlalt käkib....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!