Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
nimede kohta väike debatt
 
liisu 18. märts 2002, kl 16.12
Ei taha päris nõus olla, et krimi-või asotsiaalsed vanemad paneks nüüd erilisi nimesid. Minu meelest on nende lastel just tavalised ja suht vähesest fantaasialennust kantud nimed, a la kevin ja janar, palun vabandust, kui kellegi lapse nimi see olema juhtus. See pole muidugi reegel. Just elus edasijõudnud inimestel, haritud ja tegusatel on huvitavate nimedega lapsed. Aga päris röögatusi, nõus, panevad tõesti millestki ise ilma jäänud vanemad, kes oma fantaasiaid lapse peal välja elavad. Ei tea, mis tunne lapsena on olla Armas või Tunne, aga tõesti ühtegi sellenimelist pätti küll ei ole kuulnud. Vaevalt, et ka Inglist rongaema tulla võiks. Ise panin ka oma pojale eht eesti nime, aga haruldase, tundub, et laps natuke põeb. Aga sobis harmoonia poolest perekonnanimega. Muutku ära, kui suureks saab. Aga võib-olla saab tast kunstnik või teadmamees, siis on jälle huvitav üks huvitava nimega mees.
 
kass 18. märts 2002, kl 16.12
Feliksil õigus-minu lapsed on täpselt oma nime nägu. ja olid kohe sündides. ja enda kohta ei kujutaks ka ette, kui armsad vanemad oleks pannud nimeks ricarda efraiima rullkardiina:))) Ja on olemas terve seltskond inimesi, kellele nende nimi kohe mitte ei sobi-no lihtsalt pole selle nime inimene.
 
liisu 18. märts 2002, kl 16.16
Nagu ütles Mary Poppinsi õhupallitädike : palle on mitmesuguseid, valige hoolega. Vale pall õhku ei tõstnud. Nii on ka nimega, vale nime on lihtne saada. ja veabki viltu.
 
Erika 19. märts 2002, kl 12.21
Imelike nimedega on see lugu, et kui keegi paneb oma lapsele ikka väga haige nime mingi seebika järgi, siis suure tõenäosusega on ka laps suhteliselt rumal inimene ja teda see nimi ei häiri - pigem on uhke, et tal on nimi, mida keegi ei oska kirjutada ega hääldada. Ärge muretsege - oma ema-isa teavad ikka kõige paremini, mis nimi lapsele sobib. Keegi ei sunni ju teid oma lapsele imelikku nime panema.
 
tibi 19. märts 2002, kl 13.12
nime saab ju vahetada alles täiskasvanuna ja sugugi mitte kõik lapsed ei ole oma barbie-chüstelleha-sofi nimega rahul!
 
.... 19. märts 2002, kl 14.33
Võtame nime URVE- no see on ju nõme nimi.
Aga mulle meeldib lihtne nimi Linda, samas minu tutvusringkonnas ei meeldi see kellelegi.
 
robin 19. märts 2002, kl 14.54
Öeldakse küll, et ega nimi meest riku(oli vist midagi taolist)
aga mõnda nime kuuldes on küll selline tunne, et selle lapse(inimese vanemad teda küll ei armastanud!Mida ikka arvata nimest nagu MINIJA PÄÄSLANE!????
Loomulikult on inimesel võimalik ka nime vahetada ja selle pärast, et laps saaks omale õige nime panin oma pojale 2 nime, praegu(4aastane)on ta rahul mõlemiga, kuid kui ükskord suuremaks saab eks ta siis valigu.
 
emme 19. märts 2002, kl 15.58
No väga kurb kuulda, sest siis kui minu poja ca 2 aastat tagasi sündis, siis polnud Markustest haisugi, kõik olid Margused. Minule see nimi meeldis ja lapsel näed ongi nüüd selline nimi(õnneks tal veel teine eesnimi kah, natuke originaalsem;) ja omast arust panin lapsele väga uhke ja ilusa nime.
 
kk 19. märts 2002, kl 16.03
Mis teha, Ingel on aegade algusest olnud Hiiu saarel üks ilus tüidriklapse nimi.
 
tsinna 19. märts 2002, kl 17.32
Kaks aastat tagasi oli Markuseid ikka juba nagu muda. Aga minu vaene täditütar pani 14 a tagasi tütrele nimeks Laura ja terve suguvõsa vangutas päid: selline vanainimese nimi nüüd väikesele tüdrukule ... Sündis tal poeg, 12a tagasi, pani nimeks Markus, jälle suguvõsa vangutas päid: no mis vanamehe nimi, piiblist pealegi ... Sel ajal olid originaalsed nimed küll.
 
et nagu nõme? 19. märts 2002, kl 18.19
kusjuures, selle Laura kohta nii palju et seda nime peetakse õnnetust-toovaks...ei tea kas sellel tõepõhi ka all on, aga seda ei soovitata panna, olen seda mitu korda kuulnud...
 
et nagu nõme? 19. märts 2002, kl 18.19
kusjuures, selle Laura kohta nii palju et seda nime peetakse õnnetust-toovaks...ei tea kas sellel tõepõhi ka all on, aga seda ei soovitata panna, olen seda mitu korda kuulnud...
 
et nagu nõme? 19. märts 2002, kl 18.20
kusjuures, selle Laura kohta nii palju et seda nime peetakse õnnetust-toovaks...ei tea kas sellel tõepõhi ka all on, aga seda ei soovitata panna, olen seda mitu korda kuulnud...
 
et nagu nõme? 19. märts 2002, kl 19.01
oih, näpud tegid väikse vea.....
 
liisu 19. märts 2002, kl 19.10
Aga väga oraakellik sai tänu näpukale.
 
ei ole oraakel 19. märts 2002, kl 23.10
mina jälle olen kuulnud,et sellist nime nagu"et nagu nõme"ei soovitata panna,pidi väga pahasti mõjuma.kas laurad ja nende emad peaksid nüüd öösiti rahutult vähkrema ja mõtlema,mis hirmus õnnetus neid tabab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!