Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
Tüütud sõbrad vol2
 
Tuula 09. aprill 2002, kl 15.26
Siin oli enne juttu lapse sõpradest, kes pidevalt helistavad. Mul on nende sõpradega aga hoopis teine mure - poisi (9 a) klassivennad "unustavad" end pidevalt meile külla. Tulevad pojaga koos koolist (või vahest ka hiljem) ning ära minna ei märka. Ok, nad ei ole meil ees, poisil oma tuba, aga ikkagi on delikaatne probleem, kuidas võõrale lapsele viisakalt öelda, et palun hakka nüüd koju minema. Mulle tegelikult meeldib, et lapsel on sõpru, aga...
 
Norija 09. aprill 2002, kl 15.55
Ära nüüd 9 aastaste jõmmidega viisakuse asjus üle kah pinguta. Ütle lihtsalt. Astu tuppa ja ütle, et tere, kuidas läheb? Räägi paar sõna, ja ütle, et teil on nüüd aeg koju minna. Head-aega.
Kui pojale see ei meeldi, siis öelgu järgmine kord ise.
 
ehee 09. aprill 2002, kl 16.38
Jah. Mina olen ka lihtsalt läinud lapse tuppa, ja kenasti öelnud et tore kyll, aga tänaseks aitab kyll. pole kyll keegi solvund-pahane olnud. see on selles vanuses veel lapse jaoks suht loomulik et vanemad nende asju nö korraldavad...minu meelest...
 
? 09. aprill 2002, kl 17.01
Ma olen vahel öelnud, et tore, et siin olite, aga nüüd on meie perelk vaja kodust ära minna. Ka suht delikaatne.
 
tsinna 09. aprill 2002, kl 19.28
Ma ka algul põdesin sellist otse ütlemist, aga tundub, et nemad võtavad seda väga loomulikult ega solvu.
 
Tix 09. aprill 2002, kl 20.42
Sellises vanuses, kuni puberteedini - mida otsem öelda, seda parem. Pubekas tuleks viisakalt ja ülilahkelt kõrvale kutsuda ja temaga enne rääkida, et kas vabaneb tema kõlalistest või õtleb lapsevanem neile. Pubekas on nii kuradi hell, et temaga tuleb ringi käia nagu klaasikildu korjav käsi.
 
juta 09. aprill 2002, kl 20.48
Oh, olen ka täpselt sama probleemi ees pidevalt, kuigi sõbrad ja tema on juba suuremad, 13. Ei saa teistest kuidagi lahti. Ja samas on nagu hea meel, et lapsel sõpru on. Kahe otsaga asi.
 
ats 09. aprill 2002, kl 22.12
kui on õiged sõbrad,siis lähevad ja tulevad teine kord jälle
 
sandra 10. aprill 2002, kl 10.44
Mida probleemi? loomulikult tuleb rahulikult öelda, et tänaseks pidu läbi ja pealegi kipub selles vanuses lastel tihti sõpradega koos olles ajataju kaduma.
 
Ingel 10. aprill 2002, kl 12.40
Proovisin poja (9 a.) sünnipäeva viisakalt lõpetada.Pojale kingiti natuke tulevärki ja mina siis ütlesin,et kell seitse kui on juba hämar,laseme raketid peo lõpetuseks ära.Selle peale kuuldus mitmest suust,et minul lubas küll ema kella 10-ni olla ja minu ema tuleb mulle alles 9.30 järele jne.jne.
Sellest ajast olen käskinud poisil igalt sünnipäevalt raudselt 20.00 ära tulla.
 
sandra 10. aprill 2002, kl 12.54
Ingel, kallis! Tänapäeval märgitakse sünnipäevakutsele peo algus ja lõpp. Siis pole külaliste vanematel mingit kobinat ja sõnaõigust selles suhtes, mis kell pidu lõppeb.
 
Ingel 10. aprill 2002, kl 12.59
Selle peale ma isegi juba tulin :)Sel aastal on kutsetega pidu kuhu algus ja lõpp punaselt ära märgitud.
 
sandra 10. aprill 2002, kl 13.00
tubli:)))
 
laine 10. aprill 2002, kl 15.46
huvitav jah et mõned vanemad kasutavad lapse sõprade vanemaid tasuta lapsehoidmisteenusena. ma ka poisi sõbrale teatasin et oled meil hommikust saati olnud, et äkki läheksid vahelduseks koju ka, mille peale mulle öeldi et "aga minu ema lubas mul teie juures 10ni olla!" ehk siis jäties selgitamata et 10ni siis, kui see ka teisele perele sobib.
 
chameleon 10. aprill 2002, kl 16.34
Minul on siis poisi sõpradega vedanud. Alati on neil konkreetne viisakas kellaaeg kodust määratud ja meelde seda kah ei pea tuletama. Kõik panevad kribinal minuti pealt oma jopid selga ja teatavad, et nüüd peavad koju minema.
Ja sünnipäevadel samuti kõigil kutsetel algused ja lõpud kirjas ning keegi ei unusta ennast kuhugile.
Aga lapsed kah muidugi erinevad ju. Mõnele see kell ei tähenda midagi ja kui põnevust jätkub.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!