Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
isade õigused
 
huvitundja 22. september 2004, kl 13.11
Kui palju meie maarjamaal on isasid,kelle eksid ei luba oma lastega kohtuda.Alimendid nõuavad küll välja,aga laste isal laste rõõmudest-muredest osa saada ei lase...pigem määrib lastele isana pähe oma uut elukaaslast.Tavaliselt on ju vastupidi,et mees lahkub pere juurest ja ei tunne huvi oma laste käekäigu vastu....
 
Trish 22. september 2004, kl 13.35
Elatise maksmisest kõrvalehoidumist ei saa seostada õigusega lastega kohtuda. Kummalgi juhul peab pool kelle õigusi on rikutud tarvitusele võtma lubatud meetmed.

Olen esitanud üpris arvukalt hagisid kohtusse esindades mehi, kes taotlevad, et kohus määraks kindlaks lapsest lahuselava vanema suhtlemiskorra lapsega (kes tavaliselt elab ema juures), kuna kohtuvälist kokkulepet pole olnud võimalik lapse emaga saavutada.
 
huvitundja 22. september 2004, kl 13.43
Laste isa maksab laste emale elatist ja kui kohtus nende abielu lahutati,siis kohtuväliselt lepiti kokku,et ema ei takista isal lastega kokku saada...
Kuidas on kohtupraktika,kas isad saavad oma soovidele ikkagi lahenduse?
 
ema 22. september 2004, kl 13.45
to Trish:Olen lugenud Su asjalikke kirjutisi ja mõelnud, et jagad juriidilist külge hästi. Küsimus selline, kas notariaalselt saab kokku leppida, et isa kohtub lapsega näiteks iga nädalavahetus või käib see ainult kohtu kaudu? Et´notar jagab ikka rohkem varandust, mitte ei reguleeri lapse ja isa vahelisi kohtumisi. Tegelikult ei saa vist kedagi sundida.
Siin pigem probleem vastupidine kui huvitundjal.Isal ei ole aega lapsega olemiseks.
 
kuule ema 22. september 2004, kl 14.03
Mõtle lapse peale ka! Sa ei saa isa ju sundida lapsega tegelema! Ja mis tegelemine see siis oleks, ega laps loll pole, miks tahad teda isa ette visata (et isa lapsest puhata?)? Laps tunneks end esiteks sinust eemaletõugatuna ja teiseks et tema isa ei taha teda. Õudne, ise sellise lapse nahas olla ei tahaks.

Iseasi, kui ema keelab isal lapsega suhtlemast, siis leian, et isal on igati õigus nõuda lapsega tegelemise aega. Ja see tegelemine oleks juba ka väärtus lapse jaoks. Mis ongi tegelikult eesmärk omaette.
 
,,, 22. september 2004, kl 14.12
kui kohtu kaudu pannakse kohtumisajad paika, kes siis kontrollib, et nii ka toimuma saab? milliseid sanktsioone saab rakendada ema suhtes, kes siiski ei luba isal lastega kohtuda? mul 1 tuttav mees maksab juba aastaid alimente, aga lapsi pole näinud sellest ajast saati, kui ema lastega tema juurest ära läks. lapsed pandi isegi teise kooli, et isa nende juures koolis ei käiks. ja algul vanas koolis, kui mees seal käis, kästi õpetajal keelata kohtumised isa ja laste vahel.
 
Trish 22. september 2004, kl 14.36
Olen nõus, et vastava kohtuotsuse TÄITMINE võib mõnevõrra raskusi tekitada, kuid tean, et esimesed kohtumised toimuvad paljudel juhtudel kohtutäituri juuresolekul (täitekulud määratakse sel juhul kohtumisi keelava naise kanda) - see muidugi on äärmuslik lahendus. Enamikule mõjub kohtuotsus ning muidugi lapse soov lahus elava vanemaga kohtuda.

Mingit notariaalset kinnitust sellisele kokkuleppele pole vaja. St. et see notariaalne allkirjatõestus võib ju kokkuleppel olla, aga tema juriidiline jõud on samaväärne lihtkirjalikuga ning miks ikka asjata oma aega ja raha kulutada.
 
power 22. september 2004, kl 15.30
meie ühiskonnas on kahjuks nii, et emadele on kõik lubatud ja ilmselgelt saavad kõik aru kui emad halavad, et vaata kus mees , ei maksa alimente, ei tunne lapse vastu huvi jne. Sellist olukorda võtab meie ühiskond vastu kisaga ja kõik ütlevad ühel häälel, vot on alles isa. Aga imelik on see, et need samad naised võtavad ka loomulikuna seda , kui naine ei lase kohtuda lastel oma isaga, kui naine leiab , et uut meest peavad lapsed issiks kutsuma, ja sõbrannad ahhetavad, issand kui normaalne mees sul on, isegi teise mehe lapsi armastab. Ja kas keegi mõtleb ka laste reaalsse isa peale ja mida laps üle elab. Kas kedagi huvitab mida mehed tunnevad, kui neilt lapsed võetakse ja öeldakse, et nii on ju normaalne. Miks meie ühiskonnas on emdaele kõik lubatud aga isadele mitte. Mille järgi kohtunik otsustab, et ema on rohkem lapsi väärt kui isa. Miks sellist asjade arutamise aeg naised oma võrdõiguslikut taga ei aja. Siis on nad küll nii nõrgad ja haavatavad.
 
ohoo 22. september 2004, kl 15.52
Kui mina lapseisaga elatisest rääkima hakkasin,siis lubati kuus üks nädalavahetus last hoida ja ....mind süüdistati, et ässitan last tema vastu... tibu 2 aastane oli.. ei jaganudki eriti matsu. Aga nüüd pole mees pool aastat elatist maksnud ja kolm kuud pole ka uurinud, kas laps elus on....
See isade mula on suur mull.... peaasi, et saaks oma õigusi nõuda.. aga pärast ...
 
power 22. september 2004, kl 15.59
Mii palju kui on erinevaid isasi on ka erinavid emasi. Kas keegi teb ka kui paljud naised just alimentide pärast lapsi endale nõuabad? Kas on ültse keegi sellepeale mõelnud. Tänapäeva ühiskonnas on raha oluline ja kõik. Ma arvan , et kui isad maksaksid alimente nii palju kui emad tahaks , võiks nad vist lastega koguaeg koos elada. Aga ma ütlen veel , et inimesi on erinevaid ja ka arusaam asjadest on erinev. Meie ühiskonnas õigustatakse emade tegevust rohkem kui isade.
 
kiki 22. september 2004, kl 18.22
Aga meil nagu kellavärk, iga kuu tuuakse raha ja käiakse lapse sünnipäeval igal aastal. Mul poleks selle vastu midagi, kui vahel last kuhugi viiakse, aga pole nagu juttugi sellest ja nii juba alates kuuendast elukuust.Praegu laps 10 aastane.Mina rahul, laps rahul ja tundub, et isa ka rahul.
 
Tea 23. september 2004, kl 09.37
Neid on, keda ei lasta lastega kohtuda, ja isadel ei ole midagi teha.Mine kaeba kohtusse, kui sul niigi raha napib!
 
jah 23. september 2004, kl 10.00
ja kui sa ka selle raha leiad ja kohtus kohtumisõiguse välja kaupled,siis kes vastutab,et eks seda täidab?Ja kes kaitseb lapsi mürgise ema eest,kes mustab laste isa maapõhjani,kuigi tegelikult ta teab,et paremat isa on raske leida....aga lihtsalt kiusu ja jonni pärast...
 
power 23. september 2004, kl 10.18
Jah
selles on sul õigus. Jonn ja kibestumine on ju kõige hirmsam. Mõtle ise , kui sa räägid tervele maailmale millise mehega sa kooselasid ja kui halb ja paha ta ikka on aga lapsed hoiavad ja tahavad isaga rohkem olla. Peale lahutust elab laste ema juba uue mehega ja siis leiab see paha, paha mees ka enadale uue elukaaslase ja sellel pahal mehel läheb kõik hästi , ta ei hakkandki kibestumiset jooma ja ei langenud masendusse, mida eks ootas. Kas sa arvad ,et see siis närvi ei aja ja jonni ja kibestumist ei tekita? Oi kuidas tekitab.
 
teia 23. september 2004, kl 10.28
huvitav! nõme käitumine, negatiivsus, kadedus, kättemaksuiha, viha, ahnus ja eelkõige suur ego peaksid ju juba kooselu ajal ilmnema. siis küll võibolla mõnes teises olukorras, aga ikkagi see peab ju inimeses sees juba olema. ma ei usu, et selliseks vastikuks muutub inimene-naine alles peale lahkuminekut.
väga ebameeldivad emad on sellised!
 
nibin 23. september 2004, kl 10.31
to power

täitsa pihtas! endalgi "au" üht sellist kiusu-vihapunni teada.
 
Ema 23. september 2004, kl 10.50
Aga miks siis isad lähevad pere juurest ära? Ta ju peab sel juhul arvestama et ei ole enam lapsega kogu aeg koos. Ega mina ei pea ka talle seda nüüd kergeks tegema.
Ja mis raha see tema poolt elatisena makstav raha ka on selle raha kõrval kui me koos veel elasime.
Ma tean, et ta saab niimoodi kõige rohkem haiget ja las saab! Kui palju haiget tema mulle on teinud.
Ma lihtsalt ei suuda andestada ja ei tahagi.
 
lill 23. september 2004, kl 11.05
Emale.
sa oled kohutavalt kibestunud inimene! Kas sa siis parema meelega elaksid koos mehega, kes sind enam ei armasta? Kas sa parema meelega tahaksid tunda igapäev seda, et selle mehe süda ja mõtted on kuskil mujal?
Minu meelest on õige, ´kui ükskõik kumb suhte pooltest tunneb, et suhe enam ei toimi ja läheb siis ära. Milleks piinata iseend ja teist poolt? rääkimata lastest...
Ja häbi peaks sul olema selle lause peale "ja mis raha see tema poolt elatisena makstav raha ka on selle raha kõrval kui me koos veel elasime". Kurat võtaks! Kas sul oli mees ainult rahakott??? Loomulikult saad nüüd vähem raha, sest nüüd toetab mees üksnes oma lapsi, mitte aga sind!
Niimoodi oma laste isa kiusata on ääretult lapsik! Ükspäev tuleb see sulle kordades tagasi, usu mind!
 
teine lill 23. september 2004, kl 11.09
lill mul on nii hea meel, et jagad täpselt minu arvamust!
 
... 23. september 2004, kl 11.11
to ema

ei ole ainult isad need,kes jätavad oma pere nt.uue naise pärast.On olemas ju ka selliseid naisi,kes lähevad oma abikaasa juurest kohe teise juurde ning siis elavad kogu oma kibestumist eksi peal välja.Ei saa kõiki isasid seada ühele pulgale...Ja selle kitsarinnalisuse tõttu kannatavad just need isad,kes soovivad olla koos oma lastega....
 
power 23. september 2004, kl 11.16
to liled
Asjad täpselt ongi nii. Naised kõnnivad teisega minema, võtavad lapsed kaasa ja siis nõuavad veel kohtus , et pead lapsi, teda ja veel uut laste "isa" ka veel üleval pidama. Aga kui tahad laspi endajuurte elama ,siis oled paha jne. Need kibestunud naised näevad ainult teiste käitumises vigu ja valet aga ennast nad ei märka. Nemad teevad kõik õieti.
 
teine lill 23. september 2004, kl 11.38
to power

täpselt nii käitutaksegi! ainult MINA ja maailm! ja MINA see kõikse õigem ja parem. teised ikka pahad, eriti eks, teevad liiga.
ei saa ju leppida, et ei tahetudki enam MINUGA koos elada. kasvõi "nui neljaks" kui MIND ei tahtnud, ärgu ka sul hea olgu. vaatamata mida laps tunneb-arvab.
 
naeratus 23. september 2004, kl 11.43
... ma ei saa aru, lasp oleks nagu mingi rahamasin, mille pealt raha teenida...
 
naeratus 23. september 2004, kl 11.43
 
Ema 23. september 2004, kl 11.48
Kui te ise lahkuminekut läbi elanud ei ole, siis ei teagi mida tunneksite. Solvumine, valu ja viha on eksi vastu ikka suured. Ei saa lihtsalt sellega leppida! Kurbus ja viha käsikäes. Kui minu peret ei ausatutud, siis mina ei pea ka teisi austama. Mehed jooksevad ise ära, aga pärast anna lapsi. Las maksab, küll siis näeb lapsi. Ega mina pea ka lolliks end rabama, enda elu tahab ka elamist ju. Kus siis ollakse, kui oleks võinud veel edasi koos elada. Ahh, te võite ju arvata teistmoodi, aga mina arvan ja tunnen ikka nii...
 
... 23. september 2004, kl 11.51
kuid kuidas siis laste emale selgeks teha,et kui ise valisid uue elu ja uue elukaaslase,siis laste päris isa jääb ikkagi isaks.Kui ta kõlbas sinu laste isaks siiani,siis miks äkki enam ei sobi...Isa- ja abikaasaroll ei ole ikkagi üks ühele võetavad.Kui omavahelised suhted ei laabu ja lahkuminek on ainuke lahendus,siis juba laste pärast peab eksiga arvestama.Sulle abikaasaks ei sobinud,aga kui lapsed tunnistavad,et isana on ta hea mees,siis võiks ometigi lastel lasta oma isaga kohtuda...Pole mõtet ju näitemängu mängida ning suruda lastele peale "uut issit"...
 
naeratus 23. september 2004, kl 11.55
kohtumõistjaks ja kättemaksjaks las olla ikka saatus ise!!
to ema,
kuidas julged sa kunagi aastate pärast vaadata oma lapsele silma ja öelda talle, et sinu kallis issi sai sind vaadata ainult raha eest!!!!kuidas sa seda suudad??????
miks arvad, et siinsetel kommenteerijatel see kogemus puudub??
eksid!!!
valu ei saa välja valada vahel isegi mitte süüdlasele..ja kindlasti pole lahkuminekud vaid ühepoolse süü-läbi...
viha ja kurjusega sa endale raha ei teeni....sa pead leppima oma olukorraga ja tegutsema edasi ...aga mitte ulpima minevikus, see minevik sööb su varsti elusalt!!! ma mõistan sinu valu ja raevu, see tuleb sul lihtsalt läbi elada ja edasi minna, aga suunad tuleb leida uued....
 
power 23. september 2004, kl 12.07
Ma ei saa aru, miks emad ajavad segi sellised asjad nagu oma tunded ja lapse tunded.Miks peab laps hakkama oma isa vihkama ja põlgama kui seda teeb ema. Miks ei ole inimestes seda mõistmist nii palju, et süüdi ei ole lahutuses ainult üks inimene. Mõlemad on süüdi , et elu ei toiminud aga vahe on selles , kas inimesed tahavd seda endale tunnistada ja ka oma käitumises vigu näha ja otsida. Tavaliselt seda ei tehta, jäetakse asjad pooleli ja siis kannatavad ainult lapsed. Lapsed on see lüli mis veel lahutatud paare ühendavad ja lapsed muutuvad siis selleks vahendiks mille kaudu saab kas isale või emale haiget teha. Lahutatud vanemad, palun tulge mõistusele ja ärge elage oma ego ja kibestumist laste kaudu välja. Mõtelge mis teie laste sees toimub, kui te panete neid oma vanemaid vihkama. MIllised väärtushinnagud nedes arenevad ja kas nad suutavad suureks saades oma elukaaslasi austada või ei. Mõtelge natuke, enne kui hakkate vihkama ja oma kiusu ajama. Palun tulge mõistusele ja külastage psüholooge, see aitab.
 
naeratus 23. september 2004, kl 12.11
olen ka power'iga nõus!!!
lõppude lõpuks pole ju lapsed selles süüdi, et emad isad lahutavad..
üritage ka lahku minna mitte vaenus, meenutage aega kui leidsite teineteist ....kui alustasite oma kooselu,...mõelge teineteise mõistmisele, mis oli siis teie vahel...üritage see mõistmine leida ka lahkumineku ajal...mõistagi on palju vahepeal muutunud ja palju tehtud haiget teineteisele..aga lahku minnes mõelge oma lastele, sest nemad vajavad just seda mõistmist, mida tundsite kooselu algul teineteise vastu...
 
... 23. september 2004, kl 12.29
loomulikult on lahkuminekus süüdi mõlemad osapooled.Aga kui isa on kooselu vältel oma lapsi hoidnud, nendega tegelenud ning ükspäev pole tal seda võimalust,siis mõjub see ka kõige tugevamale mehele.Ma ei saagi aru,et miks peab siis lastele nende isa mustama selle eest,et ta polnud emmele nii hea mees,kui emme oleks soovinud...Isana oli ta ju hea ja lastele on oluline just see,et kuidas nad ise isaga läbi said-missugune oli side ja kuidas isa neisse suhtus.Kuid ikkagi on vaja eksile kätte maksta ja läbi laste.....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!