Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
isade õigused
 
naeratus 23. september 2004, kl 12.39
to ...
tegelikult panevad lapsed isegi väga tähele seda, kuidas vanemad ka teineteisesse suhtuvad, nad ei pruugi seda välja näidata..aga nii see on!!seda ei tohi unustada, perekonnas peab austama kõiki... sa peaksid suutma ikka oma naisele selgeks teha, et läbi laste kättemaks on väär...
kusjuures olgem ausad, mina kui naine olen elanud läbi sama seisu, siiani on lapsed minu juures oma vabal tahtel...kuid ma ei tea kauaks, sundida ma neid ei saa...mingis mõttes on see väljakutse mulle enesele, seda just ise toimetuleku poole pealt..aga siiski on lapsed kõige materiaalse suhtes nii tundlikud.....vahel võidab poolehoiu see, kellel rohkem elamisluksust on lastele pakkuda... see on nii paganama keeruline teema....vahel võidab mõistmine ja armastus...
 
isa 23. september 2004, kl 15.02
Sain ka endale kohtus külastusõiguse. Nüüd on mul enne igat kohtumist võimalik pikalt ühist nädalavahetust planeerida ja need koosoldud hetked lapsega on meil ikka nii lahedad. Ma olen üsna kindel, et mõne aasta pärast elab laps minu juures, lõpuks näeb ta läbi kogu selle õeluse ja kiuslikkuse, mis on ta emale nii omane.
Kogu exnaisega suhtlemine käib meil traditsioonilist rada: lapsele isa kohta valetamine, uuest mehest isa tegemine, "anna raha, siis saad last näha". Mina olen siiani jäänud alati ausaks ja õiglaseks, kuigi enamus tuttavaid on soovitanud samaga vastata. Küll laps ükskord asjale pihta saab, esimesed märgid juba avalduvad. What goes around, comes around.
 
... 23. september 2004, kl 16.12
to isa

lapsed on tõesti väga tähelepanelikud ja nad mäletavad paljusid asju varasest lapsepõlvest.Küll lapsele meelde jääb,kuidas temasse suhtuti kooselu ajal,kes temaga tegeles jne.

Suuremaks saades hammustavad lapsed selle pähkli läbi ning kuidas siis ema seda asja seletab...Mida ütleb nende emade südametunnistus siis,kui laps süüdistab teda isa kaotamises...Kõige lihtsam soovitus on ikkagi see,et ära tee teisele seda,mida sa ei taha et sulle tehakse.Kõik tuleb kunagi ringiga tagasi...
 
kah ema 24. september 2004, kl 10.49
on muidugi igasuguseid olukordi aga.... kui mees lapsele raha ei anna ja poole aasta kaupa on täiesti kadunud, siis ... praktiliselt muutub ta ju võõraks inimeseks. Kuidas ma annan oma kõige kallimat vara - lapsi - võõrale, kui ma isegi ei tea kuhu ta nendega läheb (minu kodus ja kodupiirkonnas isa keeldub lastega kohtumast vaid nõuab ikka ööpäevaks vähemalt ja tingimusel et nad sõidavad kuhugi)Lube tal pole, purjuspäi sõitmise eest on ära võetud, kellega koos elab ei tea, ametlik töökoht puudub - noh andke andeks. Ei oska küll kahetseda et pole lapsi andnud. Alimendid - noh, määratud ju on, aga raha saanud olen max - 2000 aastas - siis kui talle meelde tuleb või üle jääb. Kust ma tean et mu lapsed seal üldse süüa saavad? Aga jutt on iga kord, nagu mehel kelle õigusi on räigelt rikutud. Kulla mehed - kui juhtubki et olete kaua eemal olnud, no looge ometi kontakt uuesti, tundke huvi, tooge lastele kommi - näidake et hoolite. Siis julgeks ehk ka minu olukorras emps lapsi bioloogilisele isale usaldada.
 
naeratus 24. september 2004, kl 11.57
no ma ei saa lihtsalt aru??
kuidas on üldse sellised inimesed kokku hakanud siis elama? kas tõesti võib esmane mulje olla nii petlik... kunagi sobis see mees pereloomiseks ju küll, siin on sügavamad probleemid... muidugi joodikule ei saa last lubada,...........ja alati on olemas äärmuslikud variandid...siinses rubriigis aga ilmselt ikka nii hingelt kui olemiselt korralikud mehed oma muresid kurtnud, kes soovivad olla oma võsukestega...pigem teemaks siin lapsed, kui manipuleerimisvahend... sest on naisi kes tõesti nendega manipuleerivad!!!!
 
naeratus 24. september 2004, kl 11.59
ja muide on ka mehi, kes lihstalt sulle pähe astudes su lapse võtavad....
 
anna minna 24. september 2004, kl 16.14
saan emast aru, kes kirjutab, et tahaks sundida laste isa, et too käis last vaatamas...mul oli eile sama tunne, endal laps 3ne, aga ikka küsib isa järgi, pidin peaaegu nutma hakkama, miks ta ometi ei hooli, kuidas nii saab üldse olla! ma ei saaks enda last kunagi nii maha jätta!
poole aasta tagant käib vaatamas! alimente muidugi ei maksa!
täiesti ahastus tuleb peale!
endal mul uus mees olemas, mängib küll lapsega, kui isaks ei käsi teda kutsuda(tõsi on ka selliseid olemas). ikkagi asi põhimõttes, lapsel on bioloogiline isa olemas, aga hoolimine täiesti null! ei teagi, mis selliste kohta öelda, rongaisad??
 
kisuk 24. september 2004, kl 18.22
to kah ema:olen sinuga igati päri.meie issi jättis meid maha kui olin 6kuud rase.ok-kannatasin ära,mis teed,saatus.lubas aidata igati.laps sündis-ei tulnud abi-andsin kohtusse ja see trall kestis2,5a.tema last enda omaks ei tunnista(dna-99,996%)lõpuks sain elatise kätte kohtuteed pidi.tegin kõik mis võimalik.esimesed rahad tulid alles paar kuud tagasi.enne seda tuli ta paluma et töökoha arest võetaks maha-koos oma uue elukaaslasega minu koju.sisse ma ei lasknud.last ta näha ei tahtnud aga küsis KUI MA TAHAN võtta last enda juurde.....mul läks pilt pimedaks.laps pole oma isa kunagi näinud.tema jaoks on ta võõras-eluseeski ma ei anna talle last niimoodi paugust.ütlesin et minujärelvalve all käi külas ja tutvu oma lapsega siis vaatame mida aeg toob.kui su poeg tahab sinuga olla ma ei keela aga niimoodi võõra kätte ei anna iial.ja nüüd meestele:kui te pole omas soovis kindlad et tahate oma lapsega tegelda -ärge üldse tegelge.see siia-sinna kord aastas räsib kohutavalt laste hingi.milleks teha seda lapsele?ja ütlen veel et last tehakse 2si ja vastutab ka 2inimest.ema-isa ühtmoodi.kui üks nendest ei soovi lapsega tegelda peab ta muul moel kompenseerima vanemaks olemist-on see siis materiaalne või teab veel mida-aga mõlematel on kohustus ja võrdne õigus.küll tuli pikk jutt
 
kratt 25. september 2004, kl 17.16
mis te soiute ja õiendate! kui läheb mees, siis pakkige talle ka tema kutsikas (kutsikad) kaasa ja asi tahe!
 
emme 25. september 2004, kl 17.48
kratt,
Sul on ikka kuskil tõsine puudujääk mõtlemises või tunnetes - mõnel juhul tähendab lapse isaga "kaasa-pakkimine" lapse jaoks kindlat hukku s.t. lapsest kasvab emotsionaalselt puudulik ja sotsiaalselt saamatu inimene. Ükski pea ja südamega mõtlev emme ei tee oma lapsele sellist asja.
Leht 12. veebruar 2021, kl 09.44
Väga õige. PÕLTSAMAAL ON KA ÜKS SELLINE EMA, kes nõuab isegi kuritahtlikult topeltelatisi nii vana kui uue määruse järgi ja seda saab teha ta teha jätkuvalt nii, et esitab nii Eesti kui välisriiki nõuded. Eesti küll uue määruse järgi, aga vana kehtetu määruse esitab välisriiki, keegi ei kontrolli ta tegevust.
Kelmil ja omakasupüüdlikul lubatakse jätkuvalt tegutseda meie Eesti riigi seaduste järgi.
Ja kohtule see ema oma panga väljavõtteid ei esita, otsib põhjusi ja Eestis on kohtunikke, kes soosivad sellist tegevust ja rikastada emasid. Lapsed ei näe rahast midagi, kogu raha kulutab n.n. ema ära kohtutele ja enda heaolule.
See elatise asi tuleks üldse ära lõpetada. Lastel on õigus mõlemale vanemale ja vanemad võiksid osta riided, toidu. Ja kui elavad eraldi, ka siis on nii võimalik, kuna laste ema kasutab rahad enda tarbeks. Või teine variant, et kui isad peavad maksma elatist, siis tuleb hakata emadel tõendama, mida ta on ostnud lastele nii isa poolse ja tema enda poolse panuse eest. Kui isad maksavad alimente ca 300.- lapse kohta , siis ema peab sama palju välja käima, ca, lapse kulud kuus 600.-eu, peab olema ema poolt tõendatud kohtule koos tõenditega ja tsekkidega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!