Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
DNA -test
 
juta 20. aprill 2007, kl 16.00
Lapse isa tahab teha DNA testi aga ma ei soovi.Kas on võimalik keelduda?Ja kaua see protsess aega võtab kui kohtulikult tuvastatakse isadus?
 
läbikäinud 20. aprill 2007, kl 16.05
Kui mees tahab seda teha, et tõestada, et ta on/ pole lapseisa, siis takistusi sina teha ei saa. Paar nädalat ja maksab see kes tellib.
 
m 20. aprill 2007, kl 16.07
Mis litutad siis ringi ,kui mees kahtleb sinus?MH...
 
aga 20. aprill 2007, kl 16.08
miks teha ei taha, kui hing puhas?...vabandust eelarvamuse pärast, kuid siiski, kas määrisid võõra mehe lapse kaela talle?
 
juta 20. aprill 2007, kl 16.10
Aga milleks vaja mu lapsele sellist tolgust isaks kes juba ennem isaduse tõestamist ütleb ette ära et ega ma olen töötu ja ei saa miinimumigi maksta.On siis minu lapsele sellist õnnetust vaja et tulevikus peab sellist isa hakkama üleval pidama kui miskit juhtub?No mitte ei taha.
 
juta 20. aprill 2007, kl 16.12
Asi pole litutamises.Kui miskit arukamat vastata ei oska siis oleks targem mitte kaasa rääkida
 
Jutale 20. aprill 2007, kl 16.22
No aga milles siis VEEL saab asi olla??? vabanda, kuid tõesti täpselt selline mulje jääb küll- mille muu pärast üks isa peaks DNA testi tahtma/nõudma? Ja.. sina keelduma?
Kui ikka südametunnistus on puhas ja kõrvalhüppeid pole, siis poleks ju dna testi tegemise vastu mingeid pretensioone, või mis?
ju sa ikka ise oled last valele mehele pähe üritanud määrida või pole sa tegelikult lapse bioloogilises isas kindel.
Kui nii ei ole, siis ütle kasvõi üks ainus muu põhjus?:)))

ps. takistada sa meest ei saa. õnneks!
 
üks 20. aprill 2007, kl 16.31
aga äkki on nii, et ta teab küll, et see mees on tema lapse isa, aga ei taha talle seda öelda, näiteks? Äkki on tal uus elukaaslane? Ja mingit troppi pole ju vaja lapse isks.
 
juta 20. aprill 2007, kl 16.39
Ja ongi nii, kuña ei tahtnud algul panna oma nimele siis saigi vallaslapsena registreeritud.Nüüd aga nõuab tuvastamist ja juba ette kaagutab et ega ta on töötu ja maksta ei saa.Meie saame igatahes hästi hakkama ja pole sellist troppi vaja.On nüüd selge?
 
mesimumm 20. aprill 2007, kl 16.40
jutakene, ma arvan, et sul polegi meest vaja :))
 
e 20. aprill 2007, kl 17.00
maksab 3600.- ja vastuse saavad nädala kahe pärast postiga mõlemad osapooled!
 
m 20. aprill 2007, kl 17.55
Maksab 4000 mitte 3600!
 
marta 20. aprill 2007, kl 18.02
kui lapse isa on fikseeritud, siis võib kujuneda olukord, et papa nõuab mingi aeg näiteks latsekest endale.
 
e 20. aprill 2007, kl 20.15
üleeelmine kuu tehtud ja maksis 3600.- ja Pärnus!
 
polla 20. aprill 2007, kl 20.55
No kuulge, see ei ole ikka nii, et suva inimene nõuab isadustesti, kui pole nt abielus. Iseasi, kui hakkad nõudma elatisrahaa.
 
mina tean 20. aprill 2007, kl 21.13
Mina tean, et kas lapse ema v6i laps peavad asjaga n6us olema. Mees salaja v6i ainult omal soovil testi teha ei saa. Kui on olemas m6juv p6hjus (näiteks mees oli pool aastat ära ja naine jäi sel ajal rasedaks, v6i mees on viljatu ja naine jäi rasedaks), siis v6ib DNA testi lasta teha, aga juhul, kui olete abielus. Mingi suvaline tüüp ei saa lasta seda testi teha, kui sa n6us pole. Siis peab mees asja kohtusse k6igepealt andma. Aga kui t6estatakse, et tema on isa, siis ta peab sulle alimente maksma hakkama, mitte sina talle. Seda sa ei pea kartma, et mees lapse endale v6taks, siuksed asjad määratakse ka kohtus ja tavaliselt on ikka lapse koht ema juures, mitte mingi töötu isa juures. Mis sa magad üldse sellistega!
 
Altair 21. aprill 2007, kl 13.32
Kohus võib määrata DNA testi, kui mees suudab tõestada, et teil suhe oli. Niisama lambist jah ei saa testi nõuda, kuid kui tal on põhjendatud kahtlus, et ta on isa, siis ei keela keegi tal kohtus isaduse tuvastamist nõuda.
Salaja DNA testi tegemine on Eestis ebaseaduslik, kuid nagu ma aru saan, siis salaja ei tahagi mees testi teha. Sinu praeguse argumentatsiooni juures (ei taha, et lapse isa lapsega ametlikult seotud oleks, ei taha meest lapse ellu) võib kohus tõlgendada sinupoolset keeldumist mehe kasuks ja tema isaduse ka ilma testita kinnitada. Kui asi kohtusse läheb, siis kas sul on võimalik kohtule tõestada, et sul ei ole selle mehega intiimsuhet olnud? Kas mehel on võimalik tõestada, et selline suhe on toimunud? (tunnistajate ütlused jne).
Ega sa ei tea, miks mehele järsku isatunded pähe lõid? Ehk annab temaga ka niisama rääkida? Kui isadus tuvastatakse, siis sa üksikema toetust enam ei saa, samas ütled, et lapse isa kavatseb küll oma isaduse tuvastada lasta, kuid mingit elatise maksmist tal kavas ei ole. Sellisel juhul lapse majanduslik kindlustus kukuks ju (mitte küll kõvasti, kuid ka see 300.- üksikema toetust on raha). Või tee talle selgeks, et kui ta oma isaduse tuvastatud saab, siis sina nõuad kohtu kaudu välja elatise ja maksmata jätmise korral on võimalik ta vangi saata või tema isiklik vara müüki panna lapse ülalpidamiskohuse täitmiseks.
 
polla 21. aprill 2007, kl 14.08
aga nagu ma aru sain, pole tal ju raha maksta selle eest. mida tal siis nõuda on?
 
heh 21. aprill 2007, kl 18.05
aga kui kohtus tõestatakse, et ta ongi lapse isa, kes siis kohtukulud kinni maksab? ema, kes ei taha seda troppi oma lapsele isaks?
need, kes siin kohe litutamises süüdistama kukuvad.. tõepoolest, las laps elab parem ilma isata kui kehva isaga. pärast nõuab veel last endale ja hakkab emalt elatist nõudma vms trikke tegema.
 
marta 21. aprill 2007, kl 21.50
nähtud asi. ka suure brauuriga tehtud isadustest, elatisraha mitte maksmine, vaimne terror. siis mõned aastad issi eemal viibimine ja uue naisukese leidmine. siis issikesel uus shokk, nimelt "ei tea kust saadud" paha suguhaigus jättis tema ja naise viljatuks ning loomulikult taheti siis oma bioloogilist last endale. kuna mehel oli ette näidata, mat. kindlustatus, abielu ja ontlik maine riigi ees. armas eks.
 
brittni 22. aprill 2007, kl 22.14
aga millest selline nõue? tahtsid elatist? ei tahaks uskuda, et elasite lapsega kahekesi, sina isale mingeid nõudmisi ei esitanud, tüli ei provotseerinud ja issi pähhpähh nõudis heast peast testi lapsele, keda ta kasvatama ei pea, materiaalselt ei toeta ning kelle emaga on tal vaid head suhted, kuna ema on tore inimene. Midagi su jutust ei klapi, alusta algusest ehk põhjusest, miks üldse tüli ja kahtlus tekkis, sest PÕHJUS peab olema. Ning nõuda saab küll, töötus nüüd alla miiniummäära elatist ei anna, kuid invaliidsus ja rohkemate lapste arv väiksepalgalisel mehel küll.
 
njah 23. aprill 2007, kl 11.11
mu sõbrannal oli sarnane situatsioon, sai lapse mehega, kellega oli suhe, aga ei midagi kindlat. laps sai vallaslapsena kirja pandud. mees hakkas ka DNA-analüüsi nõudma kui laps oli u. aastane. sinnani oli ta last korra näinud (kui laps oli 9-kuune), ise läks vaatama. kui DNA-analüüsi päev käes oli, ei ilmunud mees kohale ja pärast tuli välja, et tüüp hoopis välismaale läinud ja ei tea, millal tagasi tuleb. keegi ei tea siiani, mille kuradi pärast ta seda analüüsi üldse tahtis.
mingis meeltesegaduse hoos tahtis hea isa olla ja pärast lõi mõistuse selgeks?
 
naine 25. aprill 2007, kl 15.14
Vägisi ei saa keegi midagi nõuda, kõik ainult kohtu kaudu ja kui sa keeldud ei hakka ka kohus politseiga sind kohale toimetama.
Õudne küll milliseks se elu meil läinud on! Parem kasvõi üksinda last kasvatada kui niisugune hull mees, aga eks tead ise paremini.
 
Maire 04. august 2020, kl 12.18
naisele...praegu ei ole küll aasta 2007,aga ikka kirjutan, äkki keegi loeb..
mina kasvatasin last üksi 21 aastat ja nüüd kui poeg on 22, siis äkki nn isa nõuab DNA testi. halloo nagu. Uurisin juristidelt ja sain ka ammendava vastuse...
Kui alaealise lapse esindaja ei ole isadust õigel ajal vaidlustanud, võib laps oma põlvnemise isast täisealisena isiklikult vaidlustada.Sel juhul algab tähtaja kulgemine päevast, millal täisealiseks saanud lapsele on isaduse vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud, kuid mitte enne lapse täisealiseks saamist. Kui lapse põlvnemine ei ole tuvastatud enne tema täisealiseks saamist, siis seadus ei reguleeri, et väidetav isa saaks seda kohtu kaudu nõuda...

mitte kedagi ei saa vägisi kuhugi viia ja midagi teha. kui ei ole õigeaegselt DNA testi tehtud nagu on kirjas Perekonnaseaduses, et aasta peale lapse sündi,siis ei saa isa midagi nõuda.

perekonnaseadus...§ 93. Isaduse vaidlustamise tähtaeg
(1) Isaduse võib kohtus vaidlustada ühe aasta jooksul arvates päevast, millal isadust vaidlustama õigustatud isikule on vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud.

(2) Lõikes 1 sätestatud tähtaja kulgemine ei alga enne lapse sündi ega enne isaduse omaksvõtu jõustumist.

(3) Kui alaealise lapse seaduslik esindaja ei ole isadust õigel ajal vaidlustanud, võib laps oma põlvnemise isast täisealisena isiklikult vaidlustada. Sel juhul algab tähtaja kulgemine päevast, millal täisealiseks saanud lapsele on isaduse vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud, kuid mitte enne lapse täisealiseks saamist.
 
SINU käest Juta ei küsita 29. oktoober 2020, kl 10.39
juta Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Lapse isa tahab teha DNA testi aga ma ei soovi.Kas
> on võimalik keelduda?Ja kaua see protsess aega võ
> tab kui kohtulikult tuvastatakse isadus?
Isa TAHAB TEADA ,,KAS KASVATAB EDASI-- NII NAGU OMA LAST
 
Järelikult ... 27. november 2020, kl 16.42
üks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga äkki on nii, et ta teab küll, et see mees on t
> ema lapse isa, aga ei taha talle seda öelda, näite
> ks? Äkki on tal uus elukaaslane? Ja mingit troppi
> pole ju vaja lapse isks.
... tahab uuele elukaaslasele tropi tehtud tite kaela määrida?
 
ELUS juhtub kõike 02. detsember 2020, kl 13.09
m Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis litutad siis ringi ,kui mees kahtleb sinus?MH.
> ..
Olime kA MEIE noored ,,läksin Vene sõjaväkke ja tüdruk jäi teistele mürada
No ükskord poole aasta möödudes --käis ka mind vaatamas ja ka mürasime ,,
AGA Oh seda jama--- Kui tulin venemaalt koju ,, möödas oli tüdrukuga kohtumisest 1,aasta ja 5,kuud ,,,,,???
AGA VIIMAST kuud oli tüdruk rase ja pakkus kohe ,et mina oleksin selle lapsele ISA...
Õnneks läks ikka lõdva kummiga tüdruk --- ise oma teed ,
AGA tuli mind kui noort meest --Konksu otsa püüdma
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!