Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
NAABRI KOER KÄIB OMA HAUKUMISEGA NÄR VI DE LEEEE!!!
 
jkj 30. november 2007, kl 21.06
JUST!

kas saaks midagi ette võtta sellise naabriga kelle koer haugub toas/väljas juba enne 7.00 hommikul. ja seda IGAL päeval-ka nädalavahetusel! terve me pere ei saa end välja magada isegi nädalavahetustel. ikka tahaks ju kasvõi nädalavahetusel kauem üleval olla ja hommikul natukene kauem magada.

elame ridaelamus ja oleme nendega ka rääkinud. mitte mingit kasu.:(
ütlevad, et nad ei saa midagi teha ja kogu lugu.:(

jube tüdind ja väsind.

mida saab üldse sellise asja vastu teha? kuidas seadustega on? äkki mõni oskab öelda?

sry, kirjavead.
 
jaja 30. november 2007, kl 21.17
Saab küll teha: ÄRA KOLIDA! Seaduse järgi ei ole viltu midagi, öörahu on 23.00-6.00 ning isegi kui koer hauguks sellel ajavahemikul, siis koera ei saa kuidagi sundida vait jääma. Muide kuidas naabrid ise suudavad päevast-päeva oma koera haukumist taluda; kas nad ise ei taha magada?
 
soovitan 30. november 2007, kl 21.18
kutsuge ment kohale kui koer haugub...tehakse trahvi ja kui see häirib kõiki, siis on kaks asja...kas koer magama või kolivad koeraga minema...meil oli majas nii, et koliti minema kuna majarahvas streikis ja koer oli neile kallis...
 
to soovitan 30. november 2007, kl 21.27
aga kas see on normaalne kui kutsun kell 7.00 politsei kui öörahu on 6-ni? äkki saan hoopis ise trahvi?! :D
 
x 30. november 2007, kl 21.37
Igasugune naabrite häirimine, seda enam korduv on politsei asi. Sõltumata kellaajast.
Mõistgi, ei lenda politsei sellise väljakutse peale sireenide huilates ja teisi juhtumeid sinnapaika jättes.
 
Neiu 30. november 2007, kl 23.30
anna asi menti... mul oli ka naabritega nii aga nemad kuulasid muusikat hommikul kella 10-st õhtul 22-ni ... ja kohutavalt segas isegi ei saanud uudiseid kuulata lihtsalt muusika käis nii kõrvadele..
 
M 01. detsember 2007, kl 02.07
Muidugi, ega koer ei tea, et on laupäev.
 
eps 01. detsember 2007, kl 08.51
tunnen südamest kaasa!
kunagi ka otse aknaga kohakuti üle tee üks loll koer haukus iga liikumise peale, mõtlesin, et hullun sellest magamatusest, käisin ka ei mäleta nüüd kas politseis või mingis linnaosa asutuses avaldust tegemas, aga need ei osanud ka midagi teha, küsisid ainult, et ega naabrid ise öösel ei lärma, et siis saaks konkreetselt midagi teha:-(
 
ka 01. detsember 2007, kl 11.17
päeval saab ment naabritele protokolli koostada, kui koer ei lase teil elada ja häirib rahu.Koera tuleb õpetada, seda saab teha.
 
ja 01. detsember 2007, kl 13.05
Koertele on olemas haukumisvastane kaelarihm, on küll kallis, aga ehk annab kusagilt laenutada, nädala ajaga koer harjub ära ja enam ei haugu.
 
rahul 01. detsember 2007, kl 15.18
meil on väga viisakas koer naabril. haugub vaid nädalavahetustel alates 11 hommikul. arvatavasti siis tuleb sellele tädile keegi külla
 
aga 01. detsember 2007, kl 17.02
mul oma koer õues juba käib närvidele! Vat hakkab lihtsalt õhtul-öösel haukuma ja muudkui haugub, ei saa magada. olen teda hurjutanud ja koer on ka koolitatud, kuid ega haukumise vastu ei saa- tõesti jama. Samas kedagi naabreid me ei sega, elame omaette metsa sees:)
 
l 01. detsember 2007, kl 19.04
räägi naabritega et kasvataks oma koera või koligu minema. terve majaga arutage. pole mõtet nüüd hakata ajama sellist juttu et tapame koera ära või pange magama. see on ikka haige inimese jutt ja selle peale lähed ise politseisse. aga kui naabrid ei kuula siis jah politseisse. las politsei seletab neile, et kui nad tahavad elada teistega koos sisi tuleb arvestada, sellega et terve linn ei ole ainult nende jaoks.
 
Eva 01. detsember 2007, kl 19.07
meil naabermaja koer pandi magama kuna teiselt poolt majast kaevati linnaosavalitsusse vist ja sealt tuli käsk midagi ette võtta aga suurt õuekoera tuppa ei tahetud võtta, nii pandigi magama... mind ei häirinud,mul eluaeg koer olnud,vahel haugub küll jah just siis kui magada tahaks aga käsid kohale minna,läheb ja jääb vait,naabreid kah tundub et ei häiri,öösiti ei haugu.
 
Ülla-ülla 01. detsember 2007, kl 19.57
mul sama jama - aga praegu on jälle see aastaaeg, kus probleem ajutiselt laheneb. Nimelt on paugukad müügilettidega selveritesse ilmunud . . . Ja seda see peni kardab. Lased ühe tema suunas minema, pärast seda istub oma putkas ja ei iitsata.
 
aitab ka see.. 01. detsember 2007, kl 20.58
kui omale veelgi suurema ja kõvema häälega koera võtad, kasvõi varjupaigast
 
kodanik 02. detsember 2007, kl 17.20
minu sakslane ei karda mingit pauku ega rakette. hakkab just haukuma selle peale. koerad ei ole kõik ühesugused.
 
tra 02. detsember 2007, kl 18.30
1) no aga kes käsib sul seda koera kuulata???
2) sokuta koerale midagi. Muuseas, ma kord lasin ühele ülimalt tüütult ja vastikult minu suunas klähvivale koerale gaasi, pärast seda on väga vaikne minu juuresolekul ja hoiab 30 meetrit eemale. Niisiis töötas - ja koer ei oska avaldust kirjutada politseile. Aga sa võid ka mingit mürgitatud vorsti talle visata, näiteks kell 6.15, kui koeraomanikud magavad. Igati ohutu ja tulemusrikas. Minimaalselt on koeral seedehäired ja siis ta ei jaksa mõnda aega klähvida. Tark koer õpib sellest kogemusest, aga lollile tuleb lasta mingit kangemat kraami.

Kõlab julmalt, aga kui ikka mul kops üle maksa viskab, saab ka minusugusel loomaarmastajal siiber ja rakendan kibekiirelt meetmed, mis ei pruugi igaühele, eriti idioodist koeraomanikele, kaugeltki mitte meeldida.

Reeglina on koer peremehe nägu ja idioodi koeral on ka idioodi kombed.
 
Immobilaare 02. detsember 2007, kl 23.10


Minuteada soomes, riigis, kus on ühe elaniku kohta kõige rohkem koeri, on seaduseks, et koerad ei tohi õues haukudes naabreid häirida. Kui haugub, siis tuleb tuppa tuua ja vaikus majas.
 
mann 02. detsember 2007, kl 23.21
kle kodanik, kui koer haugub paugu peale siis ta kardab seda. sakslane ei tohi mitte kuidagi reageerida paukude peale.
 
einohh 03. detsember 2007, kl 09.56
Eriti hea on siis, kui naaber ütleb, et teda see haukumine ei häiri ja tema ei kavatse keelata koera.
Koer on vanadusest juba kergelt tajusid kaotanud ja haugub absoluutselt iga asja peale, oma rahva peale ka kui see juhtub aia taha minema.
Kõige rohkem ka kardan idioote, kes seda koera mürgitada tahavad (peale minu on veel lähedal naabreid, kes seda monotoonset ja lõputut haukumist kannatama peavad) ja kui meie täiesti hääletu koer peaks kuidagi selle mürgi kätte saama.
Pealegi ei ole koer süüdi, vaid peremehed, sest nemad on vastutavad koera tegude eest. Tõesti, koer ei tea ilma kasvatuseta, millal haukuda, ega ka seda, mis päev on ja mis kell on.
 
kodanik 03. detsember 2007, kl 14.14
mannile, selgitan siis veidike. meil on peres kaks koera, üks segavereline hunt ja teine paberitega. segavereline kardab paugutamist nii hirmasasti, et poeks või maa alla. kui garaaziuks lahti, siis poeb kõige tagumisse nurka ja võib seal tunde veeta. paberitega koer aga istub tuima näoga keset ilutulestikumüra ja kui paugutamine ei lakka, siis hakkab kaasa haukuma. situatsioonist on ju aru saada, et koer ei karda pauku, ei põgene paaniliselt, vaid istub rahulikult keset möllu. see, et ta kaasa haukuma hakkab, ei tähenda küll, et ta pauku kardab.
 
! 03. detsember 2007, kl 15.34
appi!
inimene, kes koera haukumise parast múrgitab ei ole normaalne. keegi vóiks sulle endale múrgise vorstijupi visata, kui liialt kláhvima hakkad.
 
juhuslik teekäija 03. detsember 2007, kl 17.47
mu tavapärasel marsruudil koju-tööle on 2 koera, kelle olemasolust poleks aimugi, kui ma poleks näinud nende ninasid aia alt välja paistmas. Suured koerad on, ilmselt mingid hundilaadsed, ainult suur koon ja silmad ulatuvad värava alt välja piiluma. JA ei ühtki iitsatust, kuigi möödun vaid meetrikauguselt. Olen mõelnud, et head rahulikud koerad, käib ju neist mööda sadu inimesi päevas. Kui nad kõiki hauguks, oleks hullumaja. Aga teavad täpselt oma territooriumi ja kõnniteel liikujaist ei tee välja.

Samas maal bussi peale minnes on ka üks hunt tee ääres ühel äriterritooriumil valves, lõugab juba kaugelt hirmsa häälega, kui tast teisel pool teed mööda lähen. Peab maanteedki oma territooriumiks.
 
pliksu 03. detsember 2007, kl 18.17
minu arust on see väga suur probleem ja peaks kuidagi seadustega reguleeritud olema!!! näiteks- kindlad suured trahvid!
 
vesipruul 03. detsember 2007, kl 21.42
Kas Sa ,, Kuulsuse narre`` oled näinud? Sealt saab päris head inspiratsiooni antud probleemi lahendamiseks.
 
Lahendus?! 04. detsember 2007, kl 18.12
Tõestisündinud lugu - naabrite koer haukus öösel ja päeval, häiris kõigi naabrite elu. Üks naabrimees hankis koeraomaniku tel nr ja helistas öösel kell 3, muud ei teinud, kui haukus tel torru.. Ja nii mitu ööd järjest. Kohale jõudis - koer pandi ööseks tuppa, rohkem probleemi polnud. Proovi, äkki mõikab:))
 
! 04. detsember 2007, kl 19.31
to jkj

sa kirjuta nii, et ennast ei paljasta. mulle käivad ka paljud asjad elus närvidele, aga tuleb õppida nendest mitte välja tegema. küll on kole, kui sulle tullakse ütlema, et käid millegagi kellelegi närvidele, nt. sina ise. Mis teed siis???
 
koeraomanik 05. detsember 2007, kl 13.36
Koer avaldab oma arvamust haukudes, äkki on kõht tühi, kardab, on haige, vanad koerad on sagelisegaduses, haugub et oma häält kuulda. Õues on võõrad lõhnad, mille peale peab reageerima või vastatakse teistele haukujatele jne...Seda tuleb mõista, mitte igate häirijat tappa. Kui keegi netis sõimab, siis kohe soovitate vagaseks teha või??? See oleks ikka päris haige jutt. Koerale saaks pika toimetamise järel ka midagi pakkuda, et tema tähelepanu oleks pidevalt millagegi hõivatud. See distsiplineeriv kaelarihm anduriga , teda tohib kaela panna ainult neljaks tunniks vist korraga. Päris ohutu ta pole.Koerale saab koerapoest osta palle, konte ja muud mis tema aega võtavad ja külmaga hoida koera väljas, siis ta haugubki -külm kah.
Mul kah all korteris, küll mitte otse mu all aga külje peal, üks madaam,kes lasi mehi omale käima, noh kaebas politseisse, et mu kaoer teda segab, haugub, majas palju rahvast aga näe seda häiris. Mida ma tegin, ostsingi selle rihma ja vahetan siiamaani vahetusi, et keegi oleks kodus, koer on juba vana aga see madaam tahtis, et ma koera magama paneksin, ütlesin talle, et sa lehmamilla, enne tuleb sinusugust õhtumaale saata kui minu aus koer,kes väärikalt vananeb. Pärast maja peal oli juttu, et meestel riist ei tõusnud kui koer haukus ja seepärast too lehmamilla kaebaski kutsa peale.
 
võtaks ka korra sõna: 13. detsember 2007, kl 10.02
vot just nii neid asju siin tavaliselt aetaksegi- sõimatakse " lehmamillaks" jne. kas see on lahendus- jah aga tavaliselt neile kellel seda va loomulikku intelligentsust ja haritust puudu jääb. Kurb kui sellised satuvad on naabriteks.

muide ikka on küll seadus- mis öörahu soovijatele vastu tuleb. esiteks on öörahu talvel ja suvel erinev! nii, et enne kui sõna võtate- lugege " heakorra eeskirju" ja teiseks ei tohi koera pidamine häirida naabrite öörahu...vot nii lihtne asi ongi...

muide seadused tuleb ikka siis kasutusele ehk abiks võtta kui vastaseks on matsirahvas, kes teiste inimestega arvestada ei oska- minul on eluaeg koerad olnud ja saab lahenduse leida küll -kui vaid soovi on ja oma lolli jonni ei aeta.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!