Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
vanur koju surema?
 
ära tee viga 09. veebruar 2008, kl 14.50
Seda viga ära küll tee, et ta oma juurde võtad, võid eeldada, et mees ei taha enam eriti kodus olla, lapsed hakkavad mässama. Ära riku oma pere elu ära.
Minu ema võttis oma vanatädi diivanile elama, algul oli asi viisakas, aga tasapisi hakkas koju ikka väga närviline õhkkond tekkima ja varsti oli ema ise hulluks minemise äärel. Üks päev ema jättis vanamuti üksi tuppa, sel tekkis paanika ja sikutas kõik kaardinad alla jne. Vanamutt oli mudidu viks ja viisakas. Mõeldes seda 2 aastat oma elust oli see täielik õudus. Lõpuks viidi ta ühte hooldekodusse, kus ta 2 päeva hiljem suri, olen kuulnud, et seal hooldekodus ei anta ravimeid, mida inimene iga päev tarvitab, vajab. Kahju et toredast inimeses mulle-meie perele on nii halb mälestus jäänud.
 
hoiataja 09. veebruar 2008, kl 15.21
sa keerad oma headusega oma pere elu väga-väga sassi.Mees võib sellest hullumajast jalga lasta ja lapsed tänaval jõlkuma hakata,kuna kodus enam elu pole.
 
kohti pole! 09. veebruar 2008, kl 17.11
Meie maakonnas küll sadakond vanurit hooldekodude koha ootel. Ei usu, et mujalgi neid vabu kohti eriti on. Meie elanikkond ju vananeb suure kiirusega, noori ei kasva nii palju peale, kui vanaks jääb.
Ja koht hooldekodus vabaneb ju teadagi kuidas.
Nii et teemaalgataja nahas ma tõepoolest olla ei tahaks. Lihtsalt väljapääsu ei olegi peale selle, et hoolda ja kasi aga ise. Kõik ametnikud laiutavad käsi - olukord jah selline, ei saa kuidagi aidata.
 
n 09. veebruar 2008, kl 18.29
aga kus see vanur praegu elab, kas see elamine midagi ei maksa, selle raha eest peaks saama pikalt hotellis elada,
see hotelli jutt loomulikult möödaminnes, aga selle raha eest peaks midagi leidma.
Palju selle vanuriga peab siis tegelema, kui 3 tundi päevas tegelda, siis on kõvasti tegeldud, söödetud,kasitud ja määritud ka.
Lihtsalt ei ole nii suur äri, rikkusi ei teeni ja keegi tegelda ei taha. Äraelamiseks täiesti normaalne töö, muidugi eeldusi peab olema, igaüks seda ei tee. Aga enne hooldan vanurit, kui koristan suvalist peldikut.
Kui leiduks huvilisi, paneks teenuse käima, kes teab millal endal ka vaja läheb.
 
võrulanna 09. veebruar 2008, kl 20.23
kui Tallinn on kaugel,kas siis lõunapoolsemad kohad on kõik järele uuritud? Sõmerpalu või Vastseliina näiteks Võrumaal, ma muidugi ei tea, kas seal selliseid võetakse, Võru haiglas ehk on kohti, seal küll voodihaiged, aga kuu 10000-11000 sellest veebruarist
 
annika 09. veebruar 2008, kl 22.29
Tartumaal Võnnus on hooldushaigla, uuri sealt ka.
 
jjj 10. veebruar 2008, kl 10.30
Sellistele peaks halastussüst olema.
 
kogend kah 10. veebruar 2008, kl 15.57
dementne vanainimene pole ainult enda jaoks ohtlik. see võib öösel minna ja gaasi lahti keerata või tuppa lõkke teha.
teda peab 24/7 jälgima.

ära koju mingil juhul võta teda.
 
pessimist 10. veebruar 2008, kl 16.18
Kahjuks on vanuri koju võtmine ja kodus suremine väga raske variant.
Hiljaaegu olin kõrval oma vanatädil, kes suri vähki küll oma kodus, praktiliselt minu käte vahel. Algul ei olnud mul sellega probleemi, aga mingi kuu või paari jooksul tekkis selline imelik tunne, et ei taha enam sinna korterisse minna ja selles voodis ei tahaks ma ka magada.
Ja ega üüriliselegi ei julgeks pakkuda kasutamiseks voodit kus inimene surnud on.
Ei tea, kas jäi vanainimese hing vaevama ja kummitama või milles asi..
 
õel 10. veebruar 2008, kl 19.42
pärandust-varandust tahate kõik va šaakalid
 
õelusele 10. veebruar 2008, kl 20.36
oota, kust see varanduse teema tuli????
 
nõutu 10. veebruar 2008, kl 23.11
Suur aitäh sellele kes Ristipalo välja pakkus - nendes hoolekandeasutuste nimekirjades, mis mina hankisin, ei olnud üheski seda pansoionaati - nii uus hooldekodu olla. Igatahes oli see ainus, kus on kohti! Ja homme juba saame vanaproua sinna viia ja seal olla kõik olemas - spets voodid ja kõik, mis voodihaigele vaja.
Nii, et meie probleem laheneski delfi abiga!
Aitäh!!!
 
heh 11. veebruar 2008, kl 00.02
tore kuulda, et delfist on aeg-ajalt abi ka, mitte niisama pläkutamise koht :)
 
pessimist 11. veebruar 2008, kl 14.27
Tore, et abi said!
Eks siit vahel ikka leiab mõne asjaliku lingi või soovituse ka. Aga selleks peab südame kõvaks tegema ja palju nõmedat vahutamist kõrvale heitma.
 
e 13. veebruar 2008, kl 14.09
Lahendus on ikkagi see, et vanainimene elab omas kodus edasi ja palkate hooldaja pluss lapsed kordamööda käivad ka kylas.

Meil k6igil on mõni vanainimene olnud insuldi tagajärjel voodihaige, on kyll hakkama saanud hooldaja 2x käib päevas, ei pea olema 24 h valvur juures.
 
n 13. veebruar 2008, kl 18.03
jälle üks tark e, kes täpselt teab, et kõiki vanainimesi saab ühe lauaga mõõta - 2 x päevas hooldaja ja lapsed kordamööda külas ja asi korras. Tore, kui nii saabki, aga paraku alati ei saa.
Sugulase kohta ütles arst kohe, et hakatagu hooldekodu kohta otsima, sest kui haiglast välja saab, ei tohi järelevalveta jätta, ei tule kõne allagi, et tööl ja koolis käies sellist haiget hooldada saab.
 
Ülemiste Vanake 08. oktoober 2021, kl 20.10
Ei tea jah kuidas tulevikus on aga põhimõtteliselt on neli varianti. Esimene nagu praegu on stabiilne vananemine kuni debiilsuseni mõnikord. Teiseks vananemise aeglustamine teatud piirides ja sellega saavutame mingil määral eluaastaid juurde. Kolmas vananemise peatamine ise valitud ajal. Ja neljandaks vananemise tagasipööramine ja siis jälle tavavananemine mingi aja jooksul. Võib ka kõigi nende kolme ühine variant olla geenitehnoloogiliselt. Aga jah kuna osa vaimuhinge mittemateriaalsest energiast on materiaalses kehas mis tegelikult üldse kehale kui sellisele tarvis on mingi aja pärast niikuinii lahkub siis igavest elu materiaalses mõistes olemas ei ole. Jah võib küll tehnoloogoliselt peale seda keha elus hoida aga siis poleks see enam inimene vaid bioloogiline robot.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!