Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
laps pannakse arestimajja
 
marju 02. oktoober 2009, kl 20.33
no mis laps ta enam, ikkagi juba 18 täis ja vastutab ise.
jättis omal ajal trahvid maksmata ja nüüd siis määrati asenduskaristuseks arest 30 päeva.
mina kui ema ei tea, mida teha. ühest küljest tahaks teda väga aidata ja see raha kuidagi kokku laenata (tegu siis ikka kümnete tuhandetega, mis kogunenud paari maksimaalse trahviga, mis siiski saadud pisivigade eest, tagatuled mustad, esimene numbrimärk tuhm jne.) - ütleme et kiusatakse ka natuke pollarite poolt kuna saatis nad ükskord pikalt.
see selleks.
lihtsalt ei tea, kuidas saada tagasi südamerahu, kardan et kuna ta suht äkiline tüüp, et vot viskab seal kambris ühel hetkel üle ja äkki teeb endaga miskit lolli...
tal paar päeva alla kuu istuda.
lohutage mind kui oskate, tänitamisest ja minu silmade avamisest pole praegu enam kasu.
süda on nii raske, tervis jukerdab, rütmihäired ja muu selline.
 
heh 02. oktoober 2009, kl 20.40
ära seda viga küll tee, et hakkad nüüd ise raha kokku laenama! siis jäädki seda tegema ja laps ikka ei õpi midagi.
las istub. ehk tuleb mõistus pähe. ega see arest nüüd mingi siberi vangilaager ka ole...
 
oota 02. oktoober 2009, kl 22.23
Ei ole sellest kasu, et raha kokku laenad. Selleks ajaks, kui kohus karistust muudab, on aresti aeg läbi. Oota ja looda, et väljub targemana.
 
kati 02. oktoober 2009, kl 22.51
Mis asja sa vingud, enamik inimesi eelistab raha maksmise asemel arestimajja minna, sinna on järjekorrad. Lihtsam on ju see kuu aega ära istuda, kui mingit raha hakata kuskilt sebima, pärast jälle jama tagasimaksmisega.
 
kah ema 02. oktoober 2009, kl 23.06
No las pannakse arestimajja. 30päeva sul süda rahul, sest laps kindlas kohas ja uusi lollusi teha ei saa.
 
riiv 02. oktoober 2009, kl 23.28
Nõustun eelkõnelejatega. Las õpib lõpuks ometi oma tegude eest vastutama. Paras iga sinna sattuda. Kui välja saab, siis on elu lõpuni auto puhtaks nühitud. Aga hästi ei usu, et pisitrahvide eest istuma pannakse. Äkki on veel millegagi hakkama saanud, millest sina midagi ei tea?
 
to riiv 02. oktoober 2009, kl 23.33
Selline võimalus on täiesti olemas, et trahvi maksmise asemel istud teatud hulga päevi arestimajas. Kui trahvisumma kasvab, vastavalt sellele suureneb ka päevade arv. Ja nagu keegi eespool ütles, selline variant on praegu väga populaarne. Inimestel raha pole, tööd ka mitte, mis see mõni(kümmend) päeva ära istuda ei ole. Toit ja peavari olemas, mõnel kongis isegi paremad tingimused kui väljas oleksid.
 
45 03. oktoober 2009, kl 00.00
Kas tõesti nii lihtsalt see käibki: jätad trahvid maksmata ja selle asemel saad prii ülalpidamise kõikide mugavustega eurovanglas? Mul mees käis Merimetsa Selveri taga uut arestimaja ehitamas, ütles, et igavesti äge värk, elu on lust ja lillepidu, puhkad ainult ja söök antakse ette, kusjuures söök on kordades parem, mis meie omale alla miinumpalga eest lubada saame.
 
Margit 03. oktoober 2009, kl 00.23
Las istub oma aja ära. Väljub ehk targemana. Raske on pealt vaadata, usun, aga nii lihtsalt on. Katsu vähem põdeda, sest arest ei määratud asjata, vaid ta on teinud korduvalt vigu. Selle eest tuleb maksta nii ehk naa. Ja miskit lolli ta sul seal kambris ei tee, muretsed ülearu.
 
teemaalgataja 03. oktoober 2009, kl 10.01
no hirm on tingimuste pärast, et arestimajas pidi antama hommikul teed ja kuivikuid ja ülejäänud aeg peab sööma enda kaasatoodud toitu. Kuuks ajaks küllalt raske varuda kaasa midagi, kui kusagil hoida pole. pärast ei pidavat enam tohtima midagi järgi viia.
plekkkopsik pidi ka antama, kus saab vett ja suppi endale keeduspiraaliga keeta.
tualetiskäik pidi olema sealsamas teiste nina all ja helistada pidi saama üks kord nädalas taksofonist telefonikaardiga.
kuna ta mul omaarvates natuke kehvakese tervisega ja hirmkõhna, siis kardangi et äkki ei pea vastu.
tingimused tiba karmimad kui tal siiani võimalik elada oli

on keegi kaasarääkijatest ka ise arestimajas olnud või kellegi lähedane, et teab nende tingimuste kohta rohekm?

muidugi õpetuse mõttes on selline koht kasuks, seda ma isegi pooldan, ehk tuleb aru pähe aga vot ema süda ju ikka muretseb lapse elunatukese säilimise pärast ja sinna ei saa mitte midagi parata. Küll emad teavad!
 
oota 03. oktoober 2009, kl 11.29
Kuule teemaalgataja! Isegi 18. sajandil said vangid sinu kirjeldatust paremini süüa, körti küll, seda jah.
Ole rahulik, kolm korda päevas saavad sooja sööki. Pole küll resto toit ja kõigile vb ei maitse või jääb portsjon väikseks, kuid ise nad endale seal süüa keetma ei pea.
 
k 03. oktoober 2009, kl 12.32
poiss on sulle sellise pildi arestikambrist maalinud või?
nii naiivne ei tasu ka olla...
 
§ 03. oktoober 2009, kl 12.44
vaata nüüd tõele näkku, poiss rikkus seadust, sai karistuseks rahatrahve, mis oleks pidanud riigi majanduslikku seisu parandama, aga tema jättis maksmata, nüüd läheb aga selle sama riigi leivale, miks peakski talle praegu arestimajas restoran ja hotell ootama.
see oleks ju sama, mis jääb sõbrale võlgu ja siis lähed võla katteks kuuks ajaks sõbra juurde elama ja sööma.
pole seal arestimajas nii hull midagi ja ongi õige, et läheb istub oma aja ära, siis ehk järgmine kord teab, et tuleb korralikum olla.
oh, ei meeldi mulle need memmepoegade emmed
 
maali 03. oktoober 2009, kl 12.46
nüüd kuu aega on sul endal ka aega rahulikult mõelda,mida sa lapse kasvatuses valesti teinud oled.Alles 18- aastane ja juba mitu trahvi liikluses.Ja pisirikkumised need vaevalt on,kui trahvid juba kümnetes tuhandetes.Ära usu,mida laps sulle räägib nii arestimaja kohta kui ka trahvi põhjuste kohta.Elavad teised aresti üle,elab tema ka ja ehk saab veidi ka targemaks.
 
ah 03. oktoober 2009, kl 13.19
lobi saab 3 korda päevas, kusjuures arestimajja saad kord nädalas talle 5 kilose toidupaki viia.
Istugu terviseks ja puhaku ja mõelgu veidi oma noore elu ja oma ülbuse üle järgi.

Läheks ise ka, hea meelega praegusel ajal istuma, kui siin igal päeval toidulaua pärast ja maksmata maksude pärast muretseda.
 
vanka 03. oktoober 2009, kl 13.28
ole nüüd naiivitar, musta numbri ja mittepõleva tule eest ei tee keegi kohe maksimum trahvi, see lajatatakse ikka suurte kiiruseületamiste v purjuspeaga sõidu vms räige rikkumise eest.
las istub ja mõtleb järele.
 
teemaalgataja 03. oktoober 2009, kl 20.09
tahan vaielda vastu, justnimelt tehakse musta numbri eest maksimum trahv. kuna olen ise käimispuudega, siis just minuga on poeg palju vajalikke sõite teinud. olen ise olnud autos, kui on tehtud maksimaalsed trahvid just ülalmainitud asjade pärast.
ma ei hüppaks siin kui ei oleks ikka kindel.
ja meie kohaliku arestimaja kohta uurisin ise ja mulle vastatigi nii nagu mingis postituses kirjutasin. See et kord nädalas saab 5 kilose paki viia, ei ole meil küll mitte sellist võimalust.
ma ei ootagi et arestimajas mingi hotell või resto oleks.
ma ei saa aru mille eest ma nüüd materdada saan???
olen ju kõigega nõus, et see peab tunda andma nagu karistus, jumal tänatud ei pea hakkama seda summat rahaliselt kusagilt laenama ja veel hästi suure protsendiga.
ma lihtsalt uurisin, kas tõepoolest on need tingimused seal nii karmid nagu mulle politseimajast öeldi.
ma ei usalda politseid, andku taevaisa ja ametimehed mulle andeks
 
riiv 03. oktoober 2009, kl 20.16
Täpselt minu mõte! Selliste paari pisirikkumiste eest ei tehta esiteks nii suuri trahve, et maksimaalselt paari aasta jooksul saaks tekkida selline võlg, mida 30 päeva arestikambris istutakse:) Ära ole naiivne.
Aga arestikambris olen käinud ekskursiooni raames. Antud arestikambris oli 2 kohta. Voodi, tool, laud, WC ja kraanikauss seal samas. Nädala sees on tõenäoliselt rahulikum, värvikam kaader jõuab sinna reede, laupäeva õhtutel. Siis tuuakse sinna igasuguseid joodikuid. Külmade ilmade korral igatsevad sinna ka asotsiaalid saada. Kuna taoline kontingent sinna satub, siis haiseb seal ohtralt. Aga eks neid ikka jälgitakse seal, seega midagi hullu ei saa juhtuda. Süüa peaksid nad sealt saama.
 
realist 03. oktoober 2009, kl 20.26
Oota nüüd, mutike. Sina oled ema, tead paremini, kas su 18 aastane laps on juba täiskasvanu eest väljas või veel mitte. Poistel kestab täiskasvanuks saamine kauem kui tüdrukutel, number 18 ei garanteeri, et ongi täiskasvanu, seadusesilma ees küll, jah.
Mis poiss ise arvab karistusest?
Võid ju teha poisiga lepingu, et praegu laenate raha kokku, aga hiljem poiss maksab sulle tagasi. Vähemalt pooled.
Kui on logardi moodi poiss, kes arvatavasti lubadustest kinni ei pea, siis las läheb istuma. Kuigi siis jälle risk, et nii jääbki - teeb aga arveid juurde, kukub jälle kinni, istub kuu aega ära ja jälle hea olla, ei saa arugi, et midagi halvasti on.

Sina oled ema, tee nii nagu su ema süda ütleb.
 
marfa 03. oktoober 2009, kl 20.30
...kus pärapõrgus sa küll elad?
 
teemaalgataja 03. oktoober 2009, kl 20.32
kogunenud trahvid ongi 2* 12000 + üks kord lahtine turvavöö 7000.
see juhtus peaaegu aasta jooksul.
kui ikka liikluses tähtsa asjapulga p...sse saadad, siis tehakse maksimaalne trahv, kui vastu mölised, viiakse veel käed raudus minema ka.
mitte midagi ei tõesta.
protokollid on isiklikult minu käest läbi läinud, sellepärast jään endale kindlaks, aga mitte seda ei tahtnud ma siin teematada.
meie arestimajas esiteks mitte 2 kohta vaid 8 kohta...
ma ei tea, eks pean ikka maha rahunema ja ära ootama kui nädalakese ära on olnud. võib olla siis saan selgema ülevaate.
mind muidugi sinna üldse ei taheta, aga ma arvan, et külastusajal ikka peaksin minema?
poeg on muidugi kategooriliselt selle vastu, et mina oma nägu seal näitaksin. alles oli tal häbi, kui mehele suitsu ostsin... ütles, et "sina ära küll enam poest kunagi suitsu osta".
ise ta ei suitseta, mina ka mitte.
oehh, kukkusin lobisema, eks ikka närvid üsna pingul. nädala pärast peab poiss arestikambri ukse taha minema
 
k 03. oktoober 2009, kl 20.35
ära pabista, las istub, see mõjub talle hästi.

sa ju ei vaidle, et poiss on ikka ise süüdi. lahtine turvavöö jne. lisaks veel p...sse saatmine. nii lihtsalt ei käituta
 
trammivasikas 03. oktoober 2009, kl 20.48
las istub. muidu on sul varsti kodus uus Mikk Seger või Joosep Laiksoo.
 
, 03. oktoober 2009, kl 20.49
Kulla teemaalgataja, meil on nüüd euroliit ja eurotingimused, mitte mingisugused nõukaaegsed vangilaagrid, kus loomulike vajadusi toanurka rahuldati. Ei ole tal seal häda midagi.

Ning k'le - osade eesti võmmidega teisiti ei saagi, kui neid p*rse saates. Mõni neist on ikka nii õhku täis, et süda läheb pahaks. See on see, kui matsidele võim kätte antakse. Paljud Eesti politseinikud ei tea paraku eetikast mitte muhvigi ja oma põhiülesande - rahvast kaitsta ja kord tagada - on nad ka ära unustanud. Väga vähe on meil politseinikke, kes peale mundri selga saamist ka inimeseks jäänud on. Ning on palju loota, et kõik inimesed vaikselt lömitaksid, kui järjekordne kukeke oma võimu demonstreerima tuleb. Noorel või lihtsalt enesekindlal inimesel viskab väga kergesti üle, kui mingisugune tühine ment pisiasjade kallal nokib ning laiab ja sealt on pimedatesse kohtadesse saatmised kerged tulema, mida ei saa inimesele asboluutselt pahaks panna. Kui politseinik ei käitu nagu inimene, vaid nagu ment, ei saa ka temaga viisakalt käituda. Ainuke häda on see, et pastakas ja trahviblankett on tema käes ja oma solvumist elavad nad välja ohtra kritseldamisega.
 
k 03. oktoober 2009, kl 20.55
eks jah, alati on politsei süüdi. oma nunnuke ju mitte kunagi.
 
viivi 03. oktoober 2009, kl 21.12
Ma küll teeksin kõik, et laps vangi ei peaks minema. Kes juba korra sellele teele satub, ei sellest enam õiget inimest saa.
 
, 03. oktoober 2009, kl 22.28
Kas ma seda ütlesin või, et noormees süüdi ei ole? Vaidlesin vastu vaid sellele, et politseid sinnasammusesse saata ei tohiks. Tagajärgedega peab muidugi lihtsalt leppima ja on selge, et kui neil endale pähe istuda ei lase kirjutavad nad trahvikviitungile mõnuga nulle (või muid numbreid, vastavalt võimalustele) juurde, aga ma pole siiski nõus, et selles hirmus neil laiata ja ülbitseda tohiks lasta ja kõik vaikides välja kannatama peaks. Trahvi saab kohtus vaidlustada ja kogemus on näidanud, et sageli sellistes protsessides ei tulegi võitjaks mitte politsei, vaid hoopis kodanik.



Ning mingisugust määrdunud numbrimärki või lahtist turvavööd Segeri poolt tehtuga võrrelda on muidugi eriline tase.
 
soovitus 03. oktoober 2009, kl 23.45
aga kindlasti soovitaks teemaalgatajale - juhul kui ta lapsuke veel koolis käib (vanuse järgi ju 11 või 12 kl) - ka kooli teavitada, et poiss kinni läheb, muidu võib juhtuda, et pärast on ta ka kooli nimekirjast lisaks kustutatud - pikaajalise põhjuseta puudumise pärast.
 
hmm 04. oktoober 2009, kl 02.02
30 päeva on 18 000 eeku. Loetamatu numbrimärgi eest on maksimum 600 eeku (10 trahviühikut). Kuna turvavööde ja määrdunud tulede kohta ma midagi konkreetset ei leidnud (aga hoolega ei otsinud ka), siis oletan, et need käivad § 74.35 alla, mille eest on maksimum 50 trahviühikut e. 3000 eeku ja pahur politseinik võib tõesti maksimumi väänata, kui talle rikkuja suhtumine ei meeldi, aga mitte kõik politseinikud ei ole pahurad. Nii, et neid pisirikkumisi pidi ikka üsna mitu olema, et selline summa kogunes.
Raha laenama kindlasti ei hakkaks, las istub. Või siis müü ta auto maha ja maksa selle eest trahvirahad ära. Kui auto sinu nimel. Ning isegi kui müüa ei taha, mõneks ajaks auto kasutamise võimaluse võtaks ma talt siiski ära, sest selline skoor on veidi liig. Ma pole ise absoluutselt mingi korralik juht, aga kui juba sellised trahvid kogunenud oleksid, hakkaksin küll veidi mõtlema, kas minu vaimsed võimed ikka on masinatega tegelemiseks ja liiklemiseks piisavad.
 
realist 04. oktoober 2009, kl 09.23
Ma arvan, et maksmata trahvidele on kasvanud protsendid peale.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!