Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
perevägivald
 
fuhh 10. veebruar 2010, kl 12.22
rõve vägivaldne naistepeksjast kurjategija tuli ennast õigustama siia, vangi vangi, sellele mehele paneks küll paar laksu
 
Johannes Tuhk 10. veebruar 2010, kl 12.24
elukogend,
sa ei mõistnud mind. tahtsin öelda, et kui võtta näiteks eesmärgiks inimese enesevalitsemise piiri taha viimine, siis on see eranditult võimalik.
vägivallatseja leiab põhjuse vägivallatseda kahel põhjusel mu meelest. esiteks, et saavutada ülemvõim ja teiseks, et ta teisiti ei oskagi oma asju ajada. st tähendab, et ta on saanud vastava "õpetuse" oma vanematelt
 
Johannes Tuhk 10. veebruar 2010, kl 12.29
elukogend,
sa ei mõistnud mind. tahtsin öelda, et kui võtta näiteks eesmärgiks inimese enesevalitsemise piiri taha viimine, siis on see eranditult võimalik.
vägivallatseja leiab põhjuse vägivallatseda kahel põhjusel mu meelest. esiteks, et saavutada ülemvõim ja teiseks, et ta teisiti ei oskagi oma asju ajada. st tähendab, et ta on saanud vastava "õpetuse" oma vanematelt
 
muiates 10. veebruar 2010, kl 12.29
Ka nurkaaetud koer hammustab, kui teda kepiga togida, ükskõik kui hästi on teda trillitud ja kui suured on tema kogemused koduhoidmisel..;)
 
elukogend 10. veebruar 2010, kl 12.49
Joh - sain aru küll, aga ma väidan, et enesevalitsemise piir ei tähenda vägivalda. Olen kokku puutunud nurkasurumise olukordadega, aga ma ei allu nendele st. ma suudan lõpetada sellise situatsiooni. Just nimelt lõpetan, mitte ei hakka ise vägivallatseja meetoditega vastast nurka suruma. Vahet pole, kas füüsilise või moraalsega.
Koer on koer, inimesele on siiski natuke enam antud ja õpetatud:)
 
mees to muiates 10. veebruar 2010, kl 12.57
õige jutt. vägivald on enesekaitse.
 
elukogend 10. veebruar 2010, kl 13.00
mees - kui sa oled reaalne tegelane, siis vajad abi, täitsa tõsiselt.
 
to muiates 10. veebruar 2010, kl 13.04
Hästi kasvatatud koer ei pure oma peremeest kunagi! Milleks siis mees kes julgeb mehe nime kanda nurka ajades oma peret peksab?
Pere all pean silmas ka lapsi, väikeseid. Olin paari aastane kui hakkasin nutma kui isa ema peksis. Sellepeale lõi isa mulle vastu vahtimist ja prillid läksid katki. Ema süü oli peksa saades selles, et ta julges kell 3 öösel magada ja mitte mehele süüa soojas hoida. Oli jube provokatsioon eks!
 
mees 10. veebruar 2010, kl 13.05
minuarust vajad abi sina sest sa ei saa sittagi aru.
 
lihtsalt.. 10. veebruar 2010, kl 13.10
..vägivald ei ole muidugi asi mida populariseerida, aga ei kujuta mina ette (loomariiki ega) inimest sealhulgas tulevikus saamata läbi vägivallata, ükskõik kui palju sellest feministid räägiks
 
elukogend 10. veebruar 2010, kl 13.14
mees - nojah, reaalis järgneks nüüd laks, sest argumendid said otsa:)
 
muiates 10. veebruar 2010, kl 13.24
Seega puudub hea koerakasvatus..;)
 
Hipi 10. veebruar 2010, kl 14.03
Minu koer ei hammusta, sest ma ei aja oma koera nurka. Miks peaks koera nurka ajama ja pärast süüdlast otsima? Sama ka mehe- ja naisevahelistes suhetes. Miks peab üksteist provotseerima ja vaatama kui kaugele asi läheb? Vastupidiselt koerale on nii mehel kui naisel reaalne võimalus minema jalutada ja terroristist "peremees" pikalt saata. Teinekord on minema jalutamine raske, seda küll, aga alati on see võimalik kui just luku taha pole pandud.
Mis puutub sellesse, et vägivald on enesekaitse.. Ajad koera nurka ja togid teda ka enesekaitseks või?
 
kokkuvõtteks 10. veebruar 2010, kl 14.10
Rumal (lausloll ja harimata, endast mitte lugu pidav) mees kes ei oska sõnadega tüli lahendada vaid võtab rusikad appi!
 
mees 10. veebruar 2010, kl 14.17
see on "silme eest mustaks minemise effekt" mitte oskamatus tüli lahendada.
 
Johannes Tuhk 10. veebruar 2010, kl 14.19
elukogend,
olen nõus, et enesevalitsemise piir või selle ületamine ei pruugi tingimata just vägivalda tähendada, väga tihti aga siiski tähendab. samas ei ole nõus, et igas võimalikus olukorras on nurkasurutul võimalik vastav situatsioon lõpetada nö normaalsete vahenditega. sellest on juttu ka ühes asjakohases uurimuses
 
Hipi 10. veebruar 2010, kl 14.22
Normaalne inimene saab aru kui tal hakkab silme eest mustaks minema ja võtab aja maha.. Jalutab tunnikese värskes õhus vms.
 
vägivald on normaalne 10. veebruar 2010, kl 14.31
mõnes situatsioonis on see vajalik- lõpetab pikaleveninud närvidesöömise ja asi on selge!
tihti selle provotseerijad seda ootavadki
 
elukogend 10. veebruar 2010, kl 16.35
Vägivald kui selline ei kao, feministide soovil või mis iganes põhjusel, aga teema polnud ju vägivallas üldiselt, vaid perevägivallas. Neile, kes siin loomariigist näiteid tõid, niipalju teadmiseks, et loomariigis ühe liigi emane ja isane omavahel ei kakle. Kaklevad isased omavahel, kas siis saagi või emaste pärast.
Sellega nõus, et igasuguse vägivalla vastu normaalsete vahenditega ei saa. Võib ju tänaval sattuda juhusliku vägivallatseja ohvriks jms.
Aga veelkord, teema on perevägivallast ja nii hulluks ei tohiks mõistusega inimesed oma suhetel lasta minna, et kõige lähedasemate kallal vägivalda tarvitada. Või veel hullem - arvata, et see on normaalne või enesekaitse. Kohe kindlasti ei ole. Kui mees ja naine arvavad seda normaalseks, siis laske käia, aga laste kasvamine sellises peres tuleb välistada.
 
Johannes Tuhk 10. veebruar 2010, kl 17.15
elukogend,
head soovid ja ettepanekud, aga kuidas sa soovitu korraldaksid? enesevalitsuse vähenedes mõistusega asjaajamise võimalus ka ju väheneb. ja ongi vägivald ühel hetkel käes.
ma näeksin lahendust selle, et üks pool tegeleb enesevalitsemise õppimisega ja teine pool mitteprovotseerimise õppimisega. teises olukorras jälle vastupidi, oleneb siis kumb mingis olukorras enesevalitsemise kaotab ja kumb provotseerib. seega on vajalik koostöö mu meelest.
kuidas välistada laste kasvamist sellistes peredes? kes või kuidas saaks seda välistada? siin näen vastuolu su mõtte ja oma kommenteerimiseks võetud nimega
 
elukogend 10. veebruar 2010, kl 17.50
Joh - midagi on suhtes väga valesti, kui asi vägivaldseks läheb. Lahku tuleb minna, ja kiiresti, ega muud võimalust polegi. Mis armastusest siin rääkida, kui haiget tehakse, või mis koostööst?Kui tänaval peksa pakutakse, siis ju ei hakka koostööd tegema, vaatad, kuidas pääsed.
Ja et kuidas laste kasvamist sellises peres välistada? Sel lihtsal moel, et sellisesse perre lapsi ei muretseta. Kui lapsed juba olemas, siis tuleb lapsed vägivallatseja käest päästa, eelkõige on see teise vanema ülesanne.
Kui vägivallatseja mõistusega aru saab, et asi valesti on, siis tegeleb ta loomulikult sellega, et enesevalitsemist õppida ja vägivallast hoiduda. Aga kuni ta vägivalda õigustab, pole mingist õppimisest kasu.
 
age 10. veebruar 2010, kl 18.04
lugesin enamvähem kõiki foorumi uuemaid teemasid ja ei imesta, et naised kodus vastu kõrvu saavad. ise te selle omale kaela kutsute, kui meest alavääristate ja petate.

Appike!Lösutada naiste delfikas ja lugeda kõiki teemasid,näitab fundamentaalselt kinnistunud väärastunud mõttelaadi,mida salaja õigustada püütakse,eelkõige iseendale.Tööle pühendudes on suurem võimalus ennast elus reliseerida,kas pole,või oled kibestunud töötu,kes püüab oma süümekaid ravida,kuna naisi peksid?Mitte see ei tekita süümepiinu,et lõid vaid see,et ka teised inimesed nägid sinu tõelist palet,see on see piinlik probleem.Heal juhul ehk.
 
muiates 10. veebruar 2010, kl 18.14
Sa eksid, age. Mehed saavad siitsamast naistekast väga hea pildi just nimelt naiste varjupooltest ja hingeelust. Nendest mida ta ehk veel ei tunne, kuid võib ootamatult tunda saada ning mida naised alguses hoolikalt varjavad.

Kuid hiljem võivad hallidest vihmaussikestest saada boamaod ning barbinukk osutub täispuhutud kummileluks..;)
 
Lollakas 10. veebruar 2010, kl 18.47
Muiates, kas su meelest on naised üks ühtlase teadvusega hall mass, kes kõik mõtlevad ja käituvad ühtsete reeglite alusel? Teed mingite suvaliste naiste kirjutiste põhjal üldistusi kõigile naistele? Kas su ema on ka selline, nagu sa "naiste" kohta arvad?
 
Johannes Tuhk 10. veebruar 2010, kl 19.01
elukogend,
muidugi on midagi valesti kui suhe vägivaldseks muutub. aga lihtsalt konstateerimine, et midagi on valesti ei aita paraku. midagi muuta saavad vaid asjaosalised, kui soovivad. rääkisin koostööst selles võtmes, et mõlemad tunnevad, et suhe ei toimi ega rahulda, et miskit tuleb ette võtta. tavaliselt hakatakse siis näpuga näitama, aga see ei too ka midagi head. ainus hea võimalus on kui kumbki ja üheaegselt tegeleb omaga.
räägi lähemalt kuidas sa korraldaksid, et sellisesse perre lapsi ei muretsetaks. või kuidas saab last päästa konfliktis ise osaleja, ja kas see olekski lapse jaoks üldse pääsemine? reaalsuses toimib pigem see variant, et laps võetakse päästmise asemel hoopis relvana endale toeks teisega võitlemisel. või pole nii?
 
muiates 10. veebruar 2010, kl 19.19
to lollakas
Minu ema jäta rahule, sa ei vääri tema küünemustagi.
 
pole need emad.. 10. veebruar 2010, kl 21.03
..kõik pühad lehmad midagi.....seda tunnistavad ju ka lapsed
 
Lollakas 10. veebruar 2010, kl 21.05
Muiates, nii kaua kui sa sõimad "naisi" sõimad sa ühtlasi oma ema. Su ema on ka naine, eks. Nagu su tütar ja õdegi (kui on). Kui sa ei taha oma ema, õde ja tütart solvata, ära üldista, et naised nii ja naised naa. Räägi konkreetselt, mis mingil konkreetsel naisel su arvates viga on, mitte ära lahmi. Sinu ema, paraku, ei ole suutnud oma pojast meest kasvatada, seega ma kahtlen sügavalt, kas su ema ikka on midagi väärt :)
 
muiates 10. veebruar 2010, kl 22.21
Sa võid kahelda nii palju kui soovid, kuid minu siitilmast lahkunud ema sinu sõnad ei saa enam solvata. Solva mind kui soovid. Nii et jõudu, lollakas!
 
kalli 11. veebruar 2010, kl 11.22
Kes siin protestib selle vastu, et mõni meeshing siin sõna võtab?
Mida rohkem mehed naiste maailmas ringi vaatavad, seda parem ju. Las õpivad naiste maailma tundma. Ehk jäävad mõned probleemid olemata.

Ma ei mõista naisi, kes vigisevad, et mees ei mõista ja mees ei räägi ja tea, mis veel, aga kui siis mees julgeb huvi tunda naiste foorumite vastu ja huvitub naiste maailmast, siis kohe - kõtt, kao siit minema, kas tööd pole teha vä??!!

Kui oleksin mees, siis selliste naiste poole ei vaataks ka ja pole siis ime, kui kunagi sihuke oma provotseerimisega mehel vindi üle keerab ja mõne lataka kirja saab. Sihukese, hingelt matsiga, ei saagi teisiti rääkida, sest ta ei mõistagi teist keelt. Kahjuks on see nii ja nüüd hakake mind retsima, et julgen naiste vastu sõna võtta. Julgen, sest olen ikka väga salakavalat käitumist näinud. Olen enamuse oma elust töötanud koos naistega, nüüd viimasel ajal pisut aega koos meestega - ja vahe on mõõtmatu.
On ikka kaks täiesti eri leeri, eri maailma. Vahel teeb lausa nukraks, et ei mõisteta, kuidas mõttetult raisatakse oma elu ja energiat, selle asemel, et leida kooseksisteerimiseks parim tee.
Aga, kus sa saad siis, vaja ajada ikka oma EGO-st tulenevalt taga õigusi ja järgi ei saa anda ka, see ju siis alandatus...
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!