Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Igal pool lapsega naised
 
ingrid 17. veebruar 2011, kl 20.43
Minu meelest väga normaalne soov. Liigagi normaalne. Ja palju parem sellistest juhtudest, kus inimene üldse ei tea, mida ta tegelikult tahab või ei taha - ükstapuha, kes aga ette jääb, see sobib või pannakse sobima....Hoopis teine asi on see kui jääb sulle ette ikka kena naisterahvas. Ja plaksti, oled äkki temast nii sisse võetud, et ükski laps seda seisundit mõjutada ei suuda. Kah võimalus ja vägagi reaalne.
Omal ajal oli minu probleem sama. Nii mõnelgi oli üsna keeruline taust: hulk suhteid, mõni laps sinna-tänna tehtud....no mis sa sellisega aretad või oled. Aga oli õnne ja leidus ka minu jaoks eksemplar. Loodan, et ka teemaalgataja jaoks on kuskil keegi.
 
Kati Mullaäri 17. veebruar 2011, kl 22.43
Ma poleks uskunud, et nii küünilisele teemale üldse vastan, aga teen seda siiski.
Tead, "mees", neid üksikuid, lapsega naisi on palju, sest kunagi, kui nad selle lapse said, siis jättis selle lapse isa nad maha, et siirduda uue ja värskema ja kui soovid, siis tihkema manu..
On mind niimoodi kaheaastase lapsega maha jäetud, on mu sõpru jäetud ja jäetakse edasi. Saadakse varakult, kahekümnendate alguses laps, endal sarved veel maha jooksmata. Ja siis avastatakse, et ikka ei tulda selle lapse "pidamisega" toime. Jah, lapse ema on väsinud ja sorgus öisest toitmisest ja mähkmerallist ja nii ta läheb. Ei olda suhteks valmis ja nii need pooleldi täiskasvanud isased minema tormavadki. Noorema, toredama, mõistvama juurde..
Ja sina siin imestad, et miks on üksikuid, lapsega naisi niii palju.. Tule maapeale.
Tuleta meelde, MITU sõpra sul on, kellel samuti üle eesti laps kusagil, ema hoole alla kasvamas? Mõtle sellele, mees..
 
mirjam 17. veebruar 2011, kl 23.21
Kati Mullaäri, miks saadakse liiga vara laps? Miks noor naine seda tahab, ehk valgustad mind? Ta teab ju, et liiga noorelt peremängu alustanud ei jää nagunii kokku.
Loodan, et jutt oli mingist varasemast ajastust, sest rasestumisvastased vahendid on nö turul juba pikemat aega.
 
murjam 18. veebruar 2011, kl 11.03
Iseenesest täiesti mõistlik soov ju teemaalgatajal - leida endale samaväärne partner ( st siis lastetu ja umbes samas vanuses). Kahjuks aga jah, natuke vist tuleb raskusi selle soovi täitumisega. Selles vanuses lastetuid naisi on küll, aga neid leida juba raskem. Enamus sellistest on mingisuguses suhtes, armastavad reisida, õppida, karjääri teha ja väga tihti nö diskotamas ei käi. Võibolla peaksid käima pidude asemel nt spordiklubides, kuskil suurematel üritustel ( rattamaratonid, kanuumatkad vmt, kus rohkelt osalejaid ja võimalus suhelda). Ise olen ka üle kolmekümne natuke, üksik aga ka lapsega. Laps veel selline pisike ka, saadud umbes samadel põhjustel, et enamus mehi kes mulle oleks sobinud, olid juba abielus-suhtes-lastega. Kuna mina ikka last tahtsin, sain selle ühe abielumehega. Nüüd olen õnnelik ja omadega hästi hakkama saav vallasema, alimente või toetust lapse isalt ei saa ja ei tahagi. Võibolla olen peale last ka natuke end käest ära lasknud, aga noh, keda see häirib, see minuga ei suhtlegi. Ja meest ka ei otsi, just sellepärast, et ei taha, et võõras mees mu last vägisi omaks peaks tunnistama.
 
loosung 18. veebruar 2011, kl 15.51
30 vaba ja lastetu võiks kuidagi üheselt markeeritud olla. Roos juustes v.m.s. Vallasemadele kartulikott pähe, et tegijate hulgas segadust ei tekiks ja nad asjata oma aega ei raiskaks.
 
n31 18. veebruar 2011, kl 16.07
minu tutvuskonnas on palju naisi vanuses 25-35, kellel pole lapsi. enamasti on põhjuseks see, et soovitakse enne ennast materiaalselt kindlustada, kui lapsi tegema hakatakse. teine asi on see, et head meest, kellega kodu ja peret luua, otsitakse kaua ja hoolega. ise olen 31 ja ka ei soovi endale meest, kellel on "saba" taga. ma ei taha tegeleda kellegi mineviku ja lastega. minu vanused mehed on enamasti teisel ringil või on sellised tühikargajatest kuivikud.
sellised naised nagu teemaalgataja otsib ei käi klubides. sellised naised istuvad loungedes, kohvikutes ja pubides.
 
litside märgistamise pooldaja 18. veebruar 2011, kl 17.19
loosung Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> 30 vaba ja lastetu võiks kuidagi üheselt markeerit
> ud olla. Roos juustes v.m.s. Vallasemadele kartuli
> kott pähe, et tegijate hulgas segadust ei tekiks j
> a nad asjata oma aega ei raiskaks.

Vallasemadele võiks mingi märgi või templi otsaette põletada või tätoveerida, siis saavad kõik kohe aru, kellega tegemist. Kui litsid ära märgistada, siis on lootust, et tulevikus jääb vallasemasid vähemaks, sest kui ikka häbiplekk elupäevade lõpuni otsa ees on, siis see paneb mõtlema, kas ikka tahad tüdrukust peast lapse saada...
 
ang to litside märgistamise pooldaja 18. veebruar 2011, kl 21.13
No sa oled ka vähe sassi pööranud. 2010. a. suvel tehti teatavaks, et 58% eesti lastest sünnib väljaspool abielu, kust sa noo palju märgistajaid leiad? Ja millise templiga tähistada mehi, kes need lapsed teinud on?
 
ang 18. veebruar 2011, kl 21.15
 
kainelt mõtleja 19. veebruar 2011, kl 13.28
autor M35 on ju oma isa kepilõbu vili. seega ei saagi ta ka teisi kutsuda kuidagi teisiti.
inimese suhtumine antakse kodust kaasa ja kui autor on olnud oma vanematele mitte laps vaid kepppimise kõrvalprodukt siis see teadmine ongi temasse kinnistunud.
autori ema on omakorda mingi mehe kepilõbu vili ja autori isa on kellegi seemnest jäänud värdjas.
Inimsed on erinevatest sugupuudest. Autorit ei saa süüdistada selles kui ta on sündinud mitte lapsena vaid kepilõbuviljana. Naised kes kasvatavad lapsi ei peaks selle pärast erutuma ega püüdma talle seletada, et on ka teisi variante. EI OLE, autori jaoks ei ole.
Ja teie jaoks armsad naised siin ka pole teist varianti. Teil on lapsed, mitte kepilõbuviljad (mõnel on ka viljad, ei saa eitada) lihtsalt need on kaks ERI MAAILMA, eri tõugu, eri liiki, eri rahvust ja need kaks ei saa iial kokku ega "paaritu" nagu juhtus eesti naaritsa ja ameerika naaritsa paaritamise katsetel. Paaritusakt kahe välimuselt täiesti sarnase looma vahel toimub aga järglasi ei tule.
 
nojah to litside märgistamise pooldaja 18. veebruar 2011, kl 17.19 19. veebruar 2011, kl 13.37
Sinusugused peaks ka kuidagi ära märgistama,et normaalsed ja mõistusega inimesed teaks sinusugustest ajukääbikutest emmale hoida
 
m35 19. veebruar 2011, kl 15.13
to kainelt mõtleja

"autor M35 on ju oma isa kepilõbu vili. seega ei saagi ta ka teisi kutsuda kuidagi teisiti."

Loomulikult olen oma isa kepilõbu vili. Ainult, et minu emal oli piisavalt mõistust endale normaalne mees vaadata, kellega keppi teha ja veel enam - lapsed teha. Sama kehtib ka isa kohta - ta valis endale abikaasaks naise, kes on intelligentne ja südamlik.

"inimese suhtumine antakse kodust kaasa ja kui autor on olnud oma vanematele mitte laps vaid kepppimise kõrvalprodukt siis see teadmine ongi temasse kinnistunud."

Suhtumine antakse kodust kaasa jah - minu vanemad on abielus ja suhteliselt kindel, et nii see jääbki. Pole mingit sinu, minu ja meie lapsed.

"autori ema on omakorda mingi mehe kepilõbu vili ja autori isa on kellegi seemnest jäänud värdjas."

Minu ema on loomulikult kepilõbu vili - vanaisa kepilõbu. Vanaisa elas abielus oma naisega koos kuni surm neid lahutas ja naise ära viis. Mina pole kellegi teise järelkasvu värdjateks nimetanud. Minule lihtsalt ei meeldi teise mehe spermast arenenud järelkasvu kasvatada, mõte sellest on vastumeelne. Ei taha, et mingi teise mehe kepilõbu vili sebiks minu ja minu naise vahel.

"Inimsed on erinevatest sugupuudest. Autorit ei saa süüdistada selles kui ta on sündinud mitte lapsena vaid kepilõbuviljana."

Inimesed on tõesti erinevatest sugupuudest. Suguvõsas, mille perekonnanime ma kannan, peaaegu lahkuminekut ei esinegi. Paarid kasvatavad ise oma lapsi. Minu perekonnanimega suguvõsas on nooremad naised kõik lapsed saanud mitte verinoorena 19 aastaselt, vaid ikka planeeritult ja vanemana. KÕIK noorema generatsiooni naised minu perekonnanimega suguvõsast kasvatavad lapsi koos mehega, kes on lapse isa.

Inimesed on tõesti erinevatest sugupuudest. Mina kannan ilusat eesti perekonnanime, mille esindajad ei ela elu stiilis "minu, sinu ja meie lapsed". Minu sugupuus nii naised kui mehed mõtlevad keda endale partneriks valivad ja pärast ka vastutavad. Ei tormata ummisjalu suvalistega lapsi tegema.

Nii, ja nüüd ütlete, et ma peaks suure hurraaga suvalise jorsi järelkasvu kasvatama hakkama? Mitte, et mulle suguvõsa arvamus korda läheks, kuid siis ma oleks esimene mees küll, kes hakkab teise mehe kepilõbu kasvatama.

Kehva perekonnanime kandjad oleme jah, naised ei teegi suvaliste tüüpidega lapsi ja mehed ei kasvata teiste jõmmide järelkasvu. Elatakse oma kaaslasega koos ja kasvatatakse enda lapsi. Arenguruumi on palju minu sugupuul!
 
m35-le 19. veebruar 2011, kl 16.32
Need sul seal suguvõsas on kõik happy ka w? raske uskuda et kõik on. Ehk lihtsalt kohusetundest kokku jäänud. Sina ju seda ei tea eks.
Sa alavääristad inimesi kes on nõus kasvatama teiste lapsi, sest need on osa naisest keda nad armastavad.
Aga edu sulle, loodan 10a pärast sama jutu sinu poolt siit leida. ja siis irwitada.
 
n34 19. veebruar 2011, kl 16.35
Ära muretse,naisel peabki laps olema mis annab märku,et ta ikka tegus on.
 
ang to m35-le 19. veebruar 2011, kl 16.39
Autor ei alaväärista kedagi. Tal on tõrge teiste meeste sigitatud laste kasvatamise vastu. Paljud naised ei taha lapsega meest, MIKS peaks IGA mees tahtma lapsega naist? Ja tõenäoselt on tema suguvõsa inimesed õnnelikumad küll, sest kokku jäädakse ka muudel põhjustel, kui kohusetunne. Näiteks seetõttu, et ei ole uisapäisa toimetatud ja on kaaslast hoolikalt valitud.
 
n34 19. veebruar 2011, kl 17.56
Mehel peks rõõmsam meel olema kui varem on lapsed,pole endal enam vaja jännata.Lapsetegu pole naljaasi võtab sul pea märjaks.
 
n31 19. veebruar 2011, kl 18.11
Ma saan teemaalgatajast isegi mõneti aru. Sama kehtib ka meeste puhul. Miks peaksin mina hakkama jagama oma elu mehe ja tema lastega, kui mina olen suutnud end vabana hoida ning välistanud enda jaoks mehed, kellega ma ei näe pikemat perspektiivi. Minu arvamus on, et lapsi tehakse liiga kergekäeliselt ootamata ära sobivat partnerit. Ma ei taha muidugi kritiseerida neid naisi, kes tõesti kaitstud vahekorras kuidagimoodi rasedaks jäid ning otsustasid lapse sünnitada. Samas jälle ... armastus on pime ja me ei saa valida alati inimesi, kellesse me armume.
 
AU-tor 19. veebruar 2011, kl 19.12
Nohhh-jahhh see armumine ongi vist üks imelik asi, mille tõttu palju-palju apsakaid sünnib - kui reaalsus juba kohale jõuab, siis on juba hilja
 
vanapoisijurakas 19. veebruar 2011, kl 19.21
tegelikult on teemaalgataja jutt vanapoisi hala. Lahedaid vallalisi inimesi on küllalt, aga temal ikka kärss kärnas ja maa külmand. Inimesel, kellel on (ilus) hing ja huvitav siseelu partneri leidmisega muret pole. Ma ei arvagi, et peaks lapsega naise kosima, aga nagu juba eespool mainiti, kui ei leia, siis on viga otsijas vahest. Kui lastega naised ei huvita, siis nii ongi, pole vaja neid siis ka arvustada, see nagu nende elu, eks. Ei tasu ka oma perekonnaga kekata, kahe inimese kooselu, ka pikajalist võivad õigesti hinnata vaid need 2 inimest ja isegi kooselus- üks pool hindab seda ühtemoodi ja teine teistmoodi. Üks juhm ei pruugi arugi saada, et teine on kooselus ka pikas südamepõhjani õnnetu. Mulle joonistub selline lugu. M35 kohtas klubis lahedat sobivat naist, aga selgus, et sellel laps ja oma kitsarinnalise suhtumise pärast lasi võibolla oma elu õnnel käest minna.
 
AU-tor 19. veebruar 2011, kl 19.21
...ja ega see kärgperest pärinemine ka suurem asi pole...omalgi läbi elatud ja juhtumisi võõrasisa juhtus olema õel ja samasse auku ka ema juhtus kalduvat - võõrasisa mõju läbi, siis olen teemaalgatajaga vägagi nõus, et sihukesed kärgpered on sihukesed absurd variandid ja kärjendusega tegelevad pigem ikka jah sellised madalama intelligentsi tasemega liinitöölised - reisisaatjad ja muu selline staff...

mõni variant võib ehk muinasjutuliseks ka osutuda...eks see ole juba empiiriline praktika

Tegelikult jah, võõra mehe poolt tehtud laps ja lapse ema pole just suuremat sorti pere loomiseks väärt..asi on lihtsalt põhimõttes. Võib-olla ehk, kui naine on tõesti mega ilus, siis ehk küll sobivusel kooselu ja võõra lapse aktsepteerimine võib tulla kõne alla
 
kai 19. veebruar 2011, kl 19.35
Täpselt sama probleem nagu teemaalgatajal - kus on 30ndates lasteta mehed ? Enda tutvusringkonnas eranditult kõik naisterahvad, 25-36 vanuses, lasteta, seega ära anna alla, neid ikka on:)
 
n20 19. veebruar 2011, kl 20.15
vanapoisijurakas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tegelikult on teemaalgataja jutt vanapoisi hala. Lahedaid vallalisi inimesi on küllalt, aga temal ikka kärss kärnas ja maa külmand. Inimesel, kellel on (ilus) hing ja huvitav siseelu partneri leidmisega muret pole. Ma ei arvagi, et peaks lapsega naise kosima, aga nagu juba eespool mainiti, kui ei leia, siis on viga otsijas vahest. Kui lastega naised ei huvita, siis nii ongi, pole vaja neid siis ka arvustada, see nagu nende elu, eks. Ei tasu ka oma perekonnaga kekata, kahe inimese kooselu, ka pikajalist võivad õigesti hinnata vaid need 2 inimest ja isegi kooselus- üks pool hindab seda ühtemoodi ja teine teistmoodi. Üks juhm ei pruugi arugi saada, et teine on kooselus ka pikas südamepõhjani õnnetu. Mulle joonistub selline lugu. M35 kohtas klubis lahedat sobivat naist, aga selgus, et sellel laps ja oma kitsarinnalise suhtumise pärast lasi võibolla oma elu õnnel käest minna.


Õige ja loogiline jutt. Kui see teemaalgataja ikka tegija oleks, siis ei halaks ta siin naistekas, et lasteta ilusaid keskealisi naisi ei leidu. Paha siga, mitu viga, kärss kärnas. Ja ülelüldse ei meeldi mulle teiste inimeste nagu üksikemade sõimamine ja mahategemine. See on OK, kui öelda, et tahad lasteta omavanulisi naisi. Igal inimesel on õigus oma eelistustele. Kuid öelda mitte enda laste kohta teise mehe spermast arenenud järelkasv, teise mehe kepilõbu jne ja pikalt halvustada neid, kes sulle ei meeldi. Sinu suhtumine, m35, on OUT ja tõepoolest ei tahaks sinusuguse kitsarinnalise, empaatia võimet mitte omava ja teisi inimesi foorumis halvustava inimesega isegi mitte tuttav olla. Tuleb välja, et sinu saamatuses sulle sobivat naist leida on süüdi sinu sitt iseloom. Mis on ilusast pakendist kasu, kui sisu on mädanenud ja roiskunud? Kui normaalse välimuse taga pole heasüdamlikku, mõistvat, hoolivat ja ilusa hingega meest, kellesse armuda, siis korralikud naised ei taha selliste mühkamitega ennast pikemalt siduda, mistõttu need vanapoisist mehed elavad oma tõrjutust siin foorumis välja. Kui sa, m35, oleksid hea ja sobiv mees oleks keegi armunud naine sulle ammu käpa peale pannud ja sa oleksid minevikus vähemalt pikaajalises püsisuhtes olnud. Kuid see, et oled ennast ainult hooramisega rahuldanud näitab, et sinusugune ei suudagi kellessegi oma egoistliku loomuse juures tõeliselt armuda ja temast hoolida.
 
kah asi 19. veebruar 2011, kl 20.26
selle hulgalise empaatiaga võiks ju mõni mees, siis terve karja teiste meeste lapsi omale kasvatada võtta

Mis on ilusast pakendist kasu, kui sisu on mädanenud ja roiskunud? Kui normaalse välimuse taga pole heasüdamlikku, mõistvat, hoolivat ja ilusa hingega meest, kellesse armuda, siis korralikud naised ei taha selliste mühkamitega ennast pikemalt siduda, mistõttu need vanapoisist mehed elavad oma tõrjutust siin foorumis välja...Jutt ongi konkreetselt sellest, et autor heasüdamlik- hooliv ja ilusa hingega oma naise ja oma laste vastu - põhimõtteliselt...aga mõne naise arust ongi vist nii, et mees on super, kui kõikide teiste meeste tehtud lapsi hoolega kasib ja kasvatab

Võtame, siis vastupidi, kui palju on selliseid naisi, kes nõus võõra naise sigitatud last kasima ja kraamima ???,...järelikult, kui ei ole nõus, siis on ta saast ja hingetu eks ole...
 
vanatoi 19. veebruar 2011, kl 20.38
kah, asi
ei tasu äärmustesse kalduda. Keegi ei sunni m35-l lastega naisi kosida. Oli aru saada, et ta on sebinud lahedaid naisi, aga siis on selgunud, et need lastega. Koguaeg on vaja kõigil tegeleda sellega, millega ei taha, kui ei taha lastega naisi, siis ei ole vaja neid üldse oma mõtetesse võtta, veel vähem neid halvustada. Põhimõtted on m35-l õiged, kuid need lastega naised ei ole üksi neid lapsi teinud. Jah muidugi, selles, et naised lapsi saavad on süüdi ainult naised. m35 avara vaatega küll silma kahjuks ei paista, see võibki äkki olla põhjuseks, miks ta ei leia sobivat. Mina hurjutaksin just mehi, et need on nõus oma spermat igale poole laiali pillutada ja naisi rasestada. Oma seemet tuleks ikka ainult neile loovutada, kes seda väärivad. Kondoomid on saadaval.
 
n20 to kah asi 19. veebruar 2011, kl 20.54
Ma ei halvustanud m35 soovi leida lastetut naist, vaid tema suhtumist. See, kuidas ta halvustavalt kleepis silte külge ilma isadeta lastele. Oma soove saab väljendada diplomaatiliselt teisele inimesele haiget tegemata. Kirjutanud lihtsalt, et tahab leida ainult ILMA lasteta omavanulist naist. Kas oli ikka vaja pikka jura kirjutada, stiilis, et miks ma pean teise mehe kepilõbu kasvatama, teise mehe spermast arenenud järelkasv rikub mu suhet naisega jne? Tundub, et ta südametunnistus piinas ja püüdis ennast õigustada, kuid kelle ees, anonüümsete kasutajate ees?
 
kah asi 19. veebruar 2011, kl 20.57
...selle jutuga olen nõus...pigem tegelikult sooviks naistele ikka, et oleksid kannatlikumad ja veel rohkem kannatlikumad ning ei roniks iga jorsiga voodisse iga mesijutu ja jahumise peale, aga mis sa teha saad, kui naistel on shoppaja mentaliteet, mis kandub üle ka õige mehe valiku stsenaariumisse + sinna juurde kollane ajakirjandus ning igasugut-sorti võimalikud naisteajakirjad, milles aetakse puhta jama juttu ning naised lilleõiekesed usuvad seda kõike ning loovad nende alusel kontseptsiooni, millega "astuvad" neile justnagu sobivaid mehi vallutama..resultaati võib iga nurga peal kohata..

Meestel jälle pole tradistionaalsuse ja põhitõdede vastu mingit respekti...käiakse nagu autoremonditöökojas - lammutatakse-lapitakse kokku ja proovitakse igat võimalikku mudelit - tallatakse gaasi - ja ikka põhja ning romu vastu seina
 
vanatoi 19. veebruar 2011, kl 21.01
naised mõtlevad mehele kuu selga, sest nad on emotsionaalsed ja lasevadki ennast ära moosida. Üks tõeline mees..., ah ei hakka seletama, teate isegi.
 
kah asi 19. veebruar 2011, kl 21.04
Ma ei halvustanud m35 soovi leida lastetut naist, vaid tema suhtumist. See, kuidas ta halvustavalt kleepis silte külge ilma isadeta lastele

-----------

Kaudselt autor halvutas just neid mehi, kes lapsi tegema olid osavad, aga objektiks muutusid naised ja lapsed..see oli autorist muidugi ebaõige..tegelikult on olemas lausa statistika, kuidas võiks olla süüdi sellise olukorra tekkes protsentuaalselt mingi osa naisi ja samamoodi ka mehi mingi osa

Õigem oleks mõelda juba ennemalt (nii mehed, kui ka naised enne suhte loomist) - enne suhtete loomits, et see kontseptsioon ei sobi, aga mitte targutada tagantjärele ja süüdlasi otsida - tegu on juba tehtud
 
vanatoi 19. veebruar 2011, kl 21.06
vot nüüd turgatas pähe. m35 ei ole aumees kogu oma tõelise perekonna ja suurte põhimõtetega. Arvan, et head naised ongi nõus ennast siduma vaid tõeliste aumeestega ja ülejäänud meestele jäävad kogu oma pakendi ja põhimõtetega teiste pudemed. Ei halvusta kedagi, kasutan lihtsalt m35 väljenduslaadi.
 
to:ank 20. veebruar 2011, kl 11.11
Märgistamise juurde tagasi. Iga mees kasutab naist, kes talle jalad kutsuvalt laiali ajab. Kes ei kasuta on nohik ja nohiku tunneme märgistusetagi ära.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!