Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
KÜSITLUS: Mitut välismaale läinud ja välismaalasega elavat teate?
 
to nymf 08. november 2011, kl 12.47
Olen naine, aga päris hirmus on küll, kui meil siin pigid ja neegrid ringi käivad.
Meid on niigi oma kodumaal nii vähe.
Teisi rahvusi on oma kodumaal palju suurem protsent.
Peale Läti ei olegi ühtegi teist riiki Eesti kõrval, keda oma kodumaal nii väike % on.
Näiteks Poolas, Leedus, Üngaris välismaalasi ikka väga vähe võrreldes põlisrahvaga.
Samuti Portugalis on välismaalsi väike protsent võrreldes rahvaarvuga.
Eestlasi on niigi armetult vähe, aga niimoodi oleme varsti oma kodumaal ka vähemuses.
Palju näiteks Tallinnas üldse eesti keelt kuulda on?
Ikka vene keelt kuuled ju.
 
icc 08. november 2011, kl 12.57
to icc Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas 30 on siis vana mees või?
> On küll ka alla 3
> 0 end surnuks joodud.
> M.M ansamblikaaslase vend
> jõi end surnuks, kui oli nats üle 20. Sellest ka
> kirjutati Kroonikas.
> 30-ndates mehi küll surnuk
> s joonud.
> Kuigi jah. 32a mees ei ole enam noor.
>
> Mõne mehe organism on juba varastes 30-ndates
> juba alkoholist nii ära hävitatud.
> Peamine on
> ikka 20-ndates alkojoobes avariid, õnnetused, uppu
> mised. Kas neid on siis vähe olnud?

Jah, piisavalt palju või vähe, et statistika järgi vähendada meeste keskmist eluiga 2,5 aastat ja seda koos tööõnnetustega, mis on tingitud rohkem meeste ohtlikumatest elukutsetest, kuhu naised ei lähe, kuid ülejäänud umbes seitse/kaheksa aastat (ei mäleta täpseid arve) on meeste eluiga lühem hoopis füsioloogilistel põhjustel.
Ei ole see joodikutest noorte osakaal nii suur, ei kihuta mehed pemariga enamasti, rääkimata selle tegemisest täis peaga.
Sa võiksid valida seltskonda, see on tõesti jube, mul tekitab kõhedust su kirjeldusedki.
 
Eelmisele 08. november 2011, kl 13.00
Ma loen ajalehti ja kuulan uudiseid.
Ja seda pidevalt 20a jutti.
 
Lihtne 08. november 2011, kl 13.10
Üks totramaid lauseid on "need, kes oma kodumaal ära põlatakse, võtavad naise mujalt". Minu ettekujutuses on trobikond neandertaallasest meest, kes siis kirveste ja kaigastega suguvendadega võitlevad naiste pärast.
No tegelikult see päris ikka nii ei ole. Tunne-tõmme-keemia-rahulolu võib tekkida ükskõik mis riigi ükskõik mis naisega. Ja eesti naine otsibki seda hingesugulust ning ühiseid ideaale.
Minu tutvusringkonnas on pikaajalises ning õnnelikus suhtes paarid, kus naine on Eestist ja mees välismaalt. Eesti paaride seas tunnen neid, kes abielus olnud 2 korda, lahutanud 3 korda ning 2 last erineva mehega. Ja põhiline on see, et suhted väga segased oleksid, et keegi enam aru ei saa, kes on kes ja kes on kus ning mis on mis.
 
to Lihtne 08. november 2011, kl 13.19
Miskipärast naistele pakub rohkem erutust ja pinget välismaa mees.
Miks, ei tea. Mulle küll ei paku.
Välismaa mehele on palju rohkem lubatud. Naine pigistab vigade juures silmad kinni, leebub, teeb kompromisse, tuleb vastu. Mida naine Eesti mehega iial ei teeks.
Kas see on väikse Eesti rahva allaheitlikkus, püüd teistele meeldida, uudsuse võlu.
Aga ka venelaste ees eestlane on alandlik, malbe. Mina kaasa arvatud, See on meil veres. Iseasi kui paljud sedfa tunnistavad.
 
Lihtne to to Lihtne 08. november 2011, kl 14.39
Kas siis Eesti mehe kõrval naised ei pigista silmi rohkem kinni???
Vabandust, et räägin oma elukogemustest, aga tean üsna palju kannatavaid naisi (eesti mehe kõrval), kes ei julge teha oma elus kannapööret. Ma ei väida, et kõik eesti mehed on vägivaldsed, aga väide, et välismaa meest talutakse rohkem kui eesti meest, on täielik jama.

Ma arvan, et mehe juurest (ükskõik mis rahvusest), kes on aus, lojaalne (!!!) ehk siis ei peta, heasüdamlik ja pere peale mõtlev, ei jookse ükski neid ära. Paraku on jäänud mulje, et eesti mees kui macho-alfaisane võib ükskõik mida teha ja naine olgu vait. Vot see on tegelik põhjus, miks üks väärt naine otsib väärtusi kaugemalt.
 
qwer 08. november 2011, kl 16.07
Põhjuseks võib olla ka see, et välismaale minnakse tööd tegema. Eestis ei ole isegi kõrgharidusega naistel sageli võimalik hakkama saada, sest nn naiste ametid on tasustatud murdosaga meeste ametite palgast ning tööle võetakse tihtipeale soo alusel, kui just kandidaatide puudust või suurema kogemuse ja haridusega naisi pole. Näiteks keskhariduse ja igasuguse väljaõppeta mehed saavad minna laotööliseks ning end ülal pidada, sama haridusega naistel on aga võimalik minna kassapidajaks, kus saavad 3-4 korda väiksemat palka. Selle raha eest pole isegi üksikul inimesel võimalik ära elada, eriti, kui tal korterit pole. Võrdõiguslikemates riikides on aga teenindajatel sageli lihttöölistest kõrgemad palgad, sest neilt eeldatakse ka head suhtlusoskust, ning naised ei pea äraelamise pärast meest otsima. Eestis ei võeta naisi kunagi tehnilist taipu või lihtsamat füüsilist jõudu nõudvale tööle, kui neil pole vastavat koolitust, mehi aga võetakse küll ning antakse väljaõpe. Kõrgharidusega naistel on tihtipeale samuti väga madalad palgad, nt õpetajatel ja igasugustel ametnikel, kuid kõik inimesed ei olegi karjäärile orienteeritud. Kui mehel on võimalik siin seksistlikus riigis karjääri tegemata ära elada, mis ongi tore ja hea, siis naisel ei ole.
Samuti, kas ükski naine on läinud välismaale eesmärgiga ainult mees leida? Selleks peaks ju päris rikas olema, aga eestlased lähevad tavaliselt tööle. Kui juba välismaal olles kellegagi kohtutakse ja see inimene meeldib, on küll väga rassistlik öelda, et nii ikka ei saa, mul on riigikvoodid täitmata.
 
nymf 08. november 2011, kl 17.01
ei ole lõunamaalane, täiesti valgenahaline põhjamaa mees on :)
teatud pubides-baarides (kuhu turiste satub väga harva) mehed ikka jutustavad omavahel ja kuna ta eesti keelt veel väga hästi ei oska, siis inglise keele järgi saavad mõned vihkamist täis asjapulgad aru, et see tüüp tuleks minema ajada :D
bussipeatuses või niisama tänaval küsib keegi suitsu või tuld ja nii selgubki, et ta pole kohalik.
ka koos käies oleme saanud vihkamise osaks, vahel ainult mina aga vahel ka mõlemad. nt ühel suvisel festivalil ajas mu kallis kaaslane juttu ühe eesti mehega ning siis tulin mina ja kui eesti mees sai aru, et mina eestlane, hakkas sealt suht vastikuid kommentaare pudenema.
see on päris tavaline asi kahjuks.
icc, eks ma saan tema kodumaal ka vahel kõõrdpilkude osaliseks aga üldiselt on nad seal tolerantsemad või siis oskavad paremini head nägu teha. ida-euroopast ikkagi, me siin elame ju koopas :D
 
naine põhjamaalt 08. november 2011, kl 19.36
nymf Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> nimelt, sealsed naised on seadnud oma
> tulevastele väga kõrged nõudmised, nad ootavad pr
> intsi valgel hobusel. aga feministlikud emmed on o
> ma poegadest kasvatanud tundlikud ja hoolivad, sam
> as mitte kuigi mehelikud kodanikud.
> olen mitme
> paari suhteid jälginud ja võin tõesti väita, et p
> õhjamaade naised on väga iseteadlikud ja jonnakad,
> võiks lausa öelda, et machod. ja mehed enamasti p
> ehmekesed. muidugi ei ole see alati halb aga paari
> suhtes, kus üks pool on mees ja teine naine, eelda
> ks vähem sedalaadi "võrdsust".
> tundub, et meiss
> e on ürgasjast sisse kodeeritud see ootus, et nain
> e on õrnem ja mees tugevam, macholikum. seepärast,
> vaatamata feminismile ja muudele nähtustele ühisk
> onnas, pesitseb ka põhja naistes soov, et mehed ne
> id kätel kannaksid. keeruliseks lähevad asjad siis
> , kui see sisemine salasoov läheb räigesse konflik
> ti ühiskonna normidega, sest mehed ja naised on ni
> i võrdsed.

see on nii õige mida sa kirjutad. lahutasin siin abielu just eelmainitud põhjustel. oli raskusi tunda end naisena nii võrdõiguslikus ühiskonnas..
 
to Lihtne to to Lihtne 09. november 2011, kl 01.58
Mis mõttes naine kannatab?
Nojah, kui ta elumehele end vägisi kaela määris, kes seda naist sisimas ei tahtnudki.
Üldiselt on Eesti mehed tossikesed ja naiste tallaalused.
Naine on see, kes keelab, käseb, poob ja laseb.
 
Lihtne 09. november 2011, kl 02.00
Eesti naine tahab võrdset panust. Suurem võimalus selle leidmiseks on välismaalaste hulgast.
 
to nymf 09. november 2011, kl 02.04
Miks sa siin elad, kui kõik nii halvad?
 
to Lihtne 09. november 2011, kl 02.14
Pole vaja siis kleepida ennast ainult ilueedide külge, kes saavad naisi niigi ja pole vaja pingutada,
Eestis on küll mehi, kes panustaks pereellu, aga naistele ei kõlba ju.
Sest sellistega naistel ei teki kurikuulsat keemiat ju.
Pealegi vahet pole palju mees panustab, naine vingub nagunii.
Välismaalasele aga ei julge midagi öelda.
Väikerahva kompleksid.
 
nymf 09. november 2011, kl 09.48
oot nüüd, kus ma ütlesin, et siin nii halb on?
tahaksin lihtsalt ära, keskkonnavahetust ja seda muudel põhjustel, need ei ole üldse seotud sellega, mille üle siin arutletakse.
ma olin kunagi täiesti kindel, et välismaa mehega ei lähe isegi kohtama. olin samasuguste eelarvamuste küüsis nagu need, kes vihkavaid kommentaare pilluvad. no et nad on ainult ühe asja peal väljas jne... juhtus aga nii, et see kurikuulus keemia tabas mind just mitte-eestlasega. never say never. eks ma kartsin ja pipardasin pikalt, kuni lõpuks sain aru, et tal on tõsi taga.
ma ei ütleks, et eesti mehed on halvad. isiklikud kogemused on olnud nii head kui halvad.
samas ei ole neid kogemusi olnud nii palju, et väita kõike seda negatiivset, mida väidavad naised, kui arutelu keskmes eesti mees.
nõustun, et nad on kinnised ja mõned eksemplarid ka mühaklikud aga samas, millises keskkonnas on nad selliseks kasvanud? kelle käe all?
täpselt sama teema, mis femiinsete meestega skandinaaviamaades. kasvukeskkonad on mehed vorminud selliseks, nagu nad on.
pealegi, halb jääb ikka paremini meelde ning seetõttu on halvast kogemusest rääkijaid rohkem.
tegelikkus on see, et suhe mitte-eestlasega pole alati nii lilleline, kui arvata võiks.
enamasti eeldab see (eriti alguses) palju mõistmist ja järeleandmisi, sest taustsüsteem on niivõrd erinev. tundmaõppimise aeg on tunduvalt pikem.

mis mulle aga muret valmistab, on pereväärtuste puudumine meie ühiskonnas. eks ma olen neid põhjuseid püüdnud analüüsida ja järeldustele jõuda aga ei midagi selget veel.
kindlasti on üheks väga suureks probleemiks kommunikatsioon kahe osapoole vahel. kui probleeme juba alguseski selgeks ei suudeta rääkida, siis mis tugev vundament see suhtele on?
usun, et liiga varajane pereloomine on samuti põhjuseks, miks eestlaste suhted sageli püsima ei jää. küllap ma saan nüüd võtta paljudelt noorelt emaks saanutelt, kuna sünnitama peab ju 25selt, raudkindlasti enne 30ndat jne jne.
sageli pole paljud kohalikus lapsesaamise eas veel täielikult välja kujunenud (loe: pole piisavalt mõistust peas), et teada, mida elult tahetakse. eriti meestel, kes küpsevad hiljem kui naised.
usun, et siin on tähtis roll ka haridusel. kui sulle antakse võimalus tasuta õppida, siis seda sa ju teed, kuna tahad parimat elukvaliteeti. rääkimata sellest, et korralik haridus avardab ka maailmapilti ning kujundab sind isiksusena välja.
mida ma tahan öelda, on see, et väga suurel määral mõjutab ühiskond paarisuhte kvaliteeti. nii ühiskonna minevik, olevik kui ka tulevik.

ma võiksin veel pikalt filosofeerida võimalike mõjurite üle aga jutt sai niigi pikk ja lai :)
 
Lihtne 09. november 2011, kl 11.28
Ma elan siin, kuna mul on väga hea töö siin. Muudes asjaoludes olen korduvalt mõelnud mujale minna. Aga ma räägin rohkem üldistatult, mitme sõbranna ja tuttava näite najal.
Samut ei väida ma, et kõik eesti mehed ei sobiks, ikka leidub seal väheseid sobivaid. Aga suurt viisakust ja austust nais(t)e vastu olen ma kohanud just sõbrannade/tuttavate välismaalastest meeste juures. Võib-olla on see kinni koduses kasvatuses või üldises maailmast arusaamises. Kui mujal taunitakse armukese pidamist, siis Eestis on sellest lausa norm saanud. Kui Eestis on tavaline 60 kg naisele "vaal" öelda, siis mujal ei saada aru, kuidas üldse kellelegile nii saab öelda. Näiteid on üsna palju.
 
oleneb 09. november 2011, kl 16.34
Lugesin just "Minu Moskvat" ja selle eestlannast autorile oli šokeeriv, kui levinud on Moskvas armukesepidamine: mees ilmub seltskonda, armuke kaasas, tegemata sellest mingit saladust. Abielunaine aga ei käi peale lapsesaamist suurt kuskil, sest tema kanda jäävad kõik kodu ja lapsega seotud kohustused.
 
nymf 09. november 2011, kl 16.43
to Lihtne
karm aga tõsijutt... mu elukaaslane oli päris imestunud, kui jutuks tuli petmine ja ta küsis minult, et kas tõesti siin on see norm ja kui ei peta, siis oled luuser. eriti tajus ta seda meeste suhtumises.
kodune kasvatus või ego, krt seda teab aga kodumaal olles tajun kogu aeg, et inimesed ei arvesta üksteisega. tema kodumaal käies kardan, et olen mühkam, kuna siin nii harjunud sellega. no et tänaval või kaubanduskeskuses vaja käte-jalgadega teed rajada või sõidetakse sinust lapsevankriga üle või jäädakse kusagil kitsamas kohas jutustama või telefoni näppima ja savi sellest, et keegi mööda ei saa. hüppa üle või rooma alt, kui tahad.
veel uuris elukaaslane mu käest, miks paljud naised ennast igapäevaselt nii üles löövad ja igasuguseid asju külge lasevad kleepida. tuunimise tagamaade kohta ei osanud ma talle suurt midagi seletada, kuna kohalikus mõistes olen ilmselt midagi hipi ja nässaka vahepealset, sest igapäevaselt ennast ei meigi ega ehi, rääkimata erinevatest külgekleebitavatest vidinatest.
ega ta midagi head sellistest naistest ei arva, kuna tema kodumaal on sellised tibid a la "mul on bemmil uued kummid" rullnokkade käevangus.
mul endal on aga tekkinud küsimus (jälle off topic), et mida siis peole selga pannakse?
 
mees 09. november 2011, kl 18.13
Kes neid viitsib kokku lugeda vähemalt 25 kindlasti. 5 tean, kes pettusid ja on lahus aga tagasi ei saa tulla, ühine laps(ed) jne põhjused.
 
to Lihtne 09. november 2011, kl 19.16
Näiteks Itaalias ja Hispaanias on armukese pidamine meestel tavaline asi ja mitte keegi ei vaata viltu.
Pigem öeldakse, et mehel vedas.
Mis riikide meestest Sa täpsemalt räägid?
 
to nymf 09. november 2011, kl 19.33
Petab ikka väike protsent Eesti meestest, SEST ENAMUS MEESTEL EI OLE SELLEKS VÕIMALUST.
Ikka väga vähe on neid mehi Eestis, kel on naiste seas menu ja ainult nendel naiste lemmikutel meestel on võimalus petta.
Suurem protsent mehi petta nagunii ei saa, sest pole tahtjaid naisi.
Samas mõni mees saab petta ainult raha eest.
Petta saavad ikka ainult need vähesed mehed, kes naisi erutavad ja keda naised lausa ise taga ajavad.
Naised näevad ikka kolli seal, kus seda pole.
---------------------------------------------------------Kus sa Eestis käte-jalgadega teed rajad? Meil Eestis ei ole inimesigi, kus sa neid rahvamasse näed?
Mul siin küll ruumi liikuda, sest inimesi Eestis nii vähe.
Välismaal olen küll kohanud trügimist-nügimist, selga ronimist, jalgade tallumist. Isegi ei vabandata
 
tiia 09. november 2011, kl 20.04
to Lihtne
lugesin paari sinu kommentaari.
kahjuks oled sina äärmiselt madala enesehinnanguga inimene. su jutt on absoluutselt vale. kleebid teistele inimestele külge oma probleeme ja ebaõnnestumisi, nokisted probleemide kallal ümber oma nö nabaaugu.

mina tunnen näiteks uhkust selle üle, et olen ühe tubli, tööka ja haritud väikerahva esindaja. meie riik, vaatamata pidevatele okupatsioonidele on siiani omadega välja tulnud ikka väga hästi.

kaaslane valitakse ikka sobivuse, mitte rahvuse järgi. toredaid mehi on nii eestlaste venelaste, kui välismaalaste seas, niisamuti nagu sigamehigi. kust võtad, et eesti naine laseb välismaa mehel end kohelda kuidagi teisiti, kui eesti mehel?
kui see nii on, siis peaks antud naine psühholoogi poole pöörduma. või peaksid pigem sina pöörduma, sest mina isiklikult ei tunne ühtegi sellise probleemiga naist.
endal oli esimene abikaasa eestlane, teine on euroopa riigist. mõlemad äärmiselt toredad inimesed.

ja kui petmistest rääkida, siis petetakse absoluutselt igal pool.
samuti riietus. kekmine eesti naine oskab end alati maitsekalt riidesse panna. kui tahate aga tõelist prostituudi riietust näha, siis jalutage paar õhtut inglise linnade tänavatel - sihukest maitselagedust ja rõvedust annab alles otsida!:)))
muide, inglaste pepuvahesid, rasvakõhtusid ja poolpaljaid rindu heljub teile vastu ka päevases tänavapildis.
 
to tiia 09. november 2011, kl 20.20
Siinsetest kommidest loen, et välismaa mees on mingi imemees ja välismaa imedemaa.
Kahjuks ma seda küll ei usu.

Paljudes välismaa riikides on armukese pidamine tavaline ja täiesti aktsepteeritud.

Seda, et Eesti naine muutub välismaa mehe ees alandlikuks hiirekeseks, olen ise näinud küll.
Milles mu kompleksid siis avalduvad?
Ütlesin ainult, et ei ole midagi nii, et välismaal mehed ei pea armukesi. Nagu siin kommijad raiuvad nagu rauda.
 
tiia 09. november 2011, kl 20.38
Lihtne
sinuga olen muidugi nõus.
 
to tiia 09. november 2011, kl 20.44
Lihtne ju raius, et välismaal eranditult truud mehed.
Nüüd sa räägid ja oma eelmisele kommile risti vastupidi.
Enne oli sul ju teine jutt.
 
to tiia 09. november 2011, kl 20.56
Kui moslem lööb Eesti naisel silma siniseks, on naine rahul ja rõõmus. Küll kuuldud.
Aga kui Eesti mees nii käituks, oleks naisel kisa taevani.
Täiesti loogiline, Eesti väikerahval on sees orjameelsus ja alandlikkus suuremate rahvaste ees.
Kuidas me muidu oleksime ellu jäänud. Ega sääsk elevandi vastu nagunii ei saa.
Aga miskipärast seda ei tunnista.
 
to tiia 09. november 2011, kl 22.53
Eesti naised sellepärast ongi nii õhku täis, et Eesti mehed on tossikesed, lasevad naisel vigiseda.

Vene mees lööb naisel kohe silmad siniseks, nii et naine on hirmust vait kui sukk.

Nagu vene aeg kestab veel, et välismaa ülistamine käib.
Näiteks prantslased on üsna kasvatamatud.
No ma küll sellist roosilist välismaad ei ole näinud, nagu siin kirjeldatakse.
 
Lihtne 09. november 2011, kl 23.46
to tiia

Enesehinnangu üle ei saa ega ole mul ka põhjust nuriseda. Kordan siis veel (kolmandat korda), et iga inimese arvamus teatud teema kohta baseerub tema elukogemusel. Ehk siis tahan öelda, et olen pidanud tunnistama üsna mitut petmise juhtumit (eestlastega) ning samas näinud ka tõeliselt armastavaid suhteid (välismaalastega). Kuna tegu on avaliku kommentaariumiga, siis avaldasin oma arvamust.

Muide, tiia, tundmata inimest, kellele oponeeritakse, jätab kommentaarides isiklikuks minemine väga labase ja ebaintelligentse mulje.
 
to Lihtne 10. november 2011, kl 01.01
Kirjas oli ju selgelt, et mujal taunitakse armukese pidamist.
Mis riikides nimelt.
Itaalis, Hispaanias armuke on tavaline asi, keegi ei vaata viltu.
Mis riikidest ja mis rahvustest meestega need s6brannad abielus on.
Kas see nii suur saladus siis.
 
to Lihtne 10. november 2011, kl 01.04
 
to Lihtne 10. november 2011, kl 01.13
Ju need s6brannad olid abielus ilueedidega, kel naisi jalaga segada.
Oleks pidanud valima oma mehi sisemaailma p6hjal.
Aga ei, keemiat ajavad naised taga ja seksikatele meestele pressitakse end j6uga peale.
Pole vaja hiljem haliseda, kui ise valisid sellise mehe.
Valige truu,lihtne Eesti mees, ei teki probleeme.
Aga ei,keemiat ajavad naised taga ja jooksevad keemia jahil kannad rakku.
Imelik, kui oma kehakeemia endale saadakse, on vingumine lahti.
See tuleb sellest, et naisi on rohkem.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!