Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Ööklubi ainult naistele
 
ilusale naisele 04. august 2012, kl 23.23
Sa mind reaalis ei tea ju.
Olen mõnes suhtes väga muutunud.

Veel mõned aastad tagasi kuulasin teiste nõudmisi ikka väga, teiste sõna oli mulle seadus. Tegin ju kõik, mida "sõbranna" tahtis. Noorena olin jube tossike, midagi ei julgenud vastu öelda, see ei tulnud mulle pähegi.

Kirjutan hiljem edasi.
 
Here we go again 04. august 2012, kl 23.50
Loomulikult kirjuta! Ega sa pole veel piisavalt oma nägemust asjadest ja endaga juhtunust siin seletanud. Me ei ole sellega üldse kursis või olema valesti aru saanud. Sul on vaja teha üks pikem seletav kirjatükk, mis pimedaid valgustaks ja hariks. Kõik ootavad huviga.

"heatahtlik, ilus naine" aga pole kumbagi. Ta hoiab siin pahatahtlike ja õelate kambaka tegijate poole. Järelikult järjekordne kole, ilma meheta, ilma meeste tähelepanuta kibestunud naine ja seetõttu ei hoia ta õigluse esindaja poolele.

Aga võib-olla on tal paljud asjad teadmata, seega tee siin nüüd hästi palju selgitustööd oma eluloo teemal.
 
oma arust vist maadam? 05. august 2012, kl 00.14
Ütle, miks sul nii lai pe.rse on?
 
ilusale naisele 05. august 2012, kl 00.45
Terve elu olen teisi kuulanud, sa ei tea ju, milline tossike ma olin. Kuigi need ütlemised olid alati MULLE KAHJULIKUD ja ütlejale kasulikud.

Liba-sõbranna kaval ja alatu käitumine sundis mind vähehaaval teisiti mõtlema. Reaalses elus ma väga vähe suhtlen ja sõbrannasid kahjuks ei ole, millest väga kahju. Eriti nooremana tundsin sõbrannadest puudust.

Muide ega reaalses elus ei olegi eriti kellegagi arutada. Ja ei ole ühtegi naist, kes hooliks. Ikka siis olin vajalik, kui MIND OLI VAJA ÄRA KASUTADA.
 
heatahtlik, ilus naine 05. august 2012, kl 08.16
Kulla tototaja, millega ma su põlguse olen ära teeninud? Kas ma küll kenasti ei püüdnud selgitada? Ikka tükk aega mõtlesin, milliseid sõnu kasutada, et sa mind mõistaksid. Kas tõesti mu nähtud vaev oli asjatu?
Olen kurb, miks sa mind küll mõista ei taha. Olen sinu kirjutised kõik ilusasti läbi lugenud, mõne isegi mitu korda, nende üle mõtisklenud, mõnd su eluloolist seika oskaks unepealt jutustada. Miks siis sina minu kirjutisele vaid pealiskaudse pilgu heitsid? Kas ma ei vääri siis sinupoolset mõistmist mitte natu-natukenegi?
Ootan väga, et mind ikka mõistaksid.
Oma elulugu sa uuesti kirjutama ei pea. Ma tean su tublist töökast emast, kelle nägu korterijagajatele ei meeldinud ja nii pidite 20 aastat ühisköögiga korteris elama; tean kiuslikest õpetajatest, kellele sinu nägu mingipärast ei meeldinud; väga palju tean su sõbrannast, kes sind alatult ära kasutas ja üüratult lalju tean sinust, su alandlikkusest, teisi ülistavast ajajärgust; tean ikka nii mõndagi veel. Räägime nüüd minust ka. Räägime esiteks sellest, miks sa minu kirjutist ei mõista. See võib sulle ootamatu tunduda, aga asju saab tagant järgi analüüsida. Olen täiesti sinu päralt, kui jutt käib minu kirjast. Kui sa kirjutad minu kirjast lause haaval välja, kuidas sa neid mõistad, siis mina saan sulle kirjutada, kas said pihta või mitte. See võib päris huvitav tulla. Luban, et annan vahepeal sulle vihjeid ka.
 
ilusale naisele 06. august 2012, kl 00.37
Ei ole põlgust, ma ei tunne ju sind.

Sain aru küll sinu kirjast, aga see kõik mulle hell teema. Mõnele asjale reageerin liiga valuliselt, tulevad valusad mälestused meelde ja see, et ise tossike olin.

Kui oleksin õigel ajal enda eest seisnud, oleks terve mu elu olnud teistsugune. Teatud ütlused tuletavad vanu asju meelde ja teevad haiget.

Olen ikkagi tänulik, et saan siin kirjutada.
 
heatahtlik, ilus naine 06. august 2012, kl 12.49
Kas sa ikka saad aru, mida teised tegelikult mõtlevad? Mina sind ka tegelikult ei tunne, seega ei oska öelda, kuidas su "nägu" mulle meeldiks või millisena sind näeksin. Sinu kirjutatu näitab aga küll lugupidamatust teiste foorumlaste vastu ja tegelikult suure osa inimeste vastu. Sa kahtlustad naisi salakavaluses ja muudes pattudes. Mehed, kes su selgelt valesid arusaamu loogikal põhinevate näidetega ümber üritavad lükata, saavad sinult samuti kriitikat. Ütled, et sul on ka õigus oma arvamusele. No muidugi on, kuid arvamus ei saa olla fakt. Sina esitad aga oma arvamust üsnagi tihti kui tõestatud fakti. Kuna tegelikkuses nii pole, siis hakataksegi sulle vastu, õieti hakatakse mitte sulle vaid su arvamusele vastu.
Kui sa natukenegi teiste foorumlaste vastu lugupidavam oleksid, siis mõistaksid, et vastuvaidlemine ei ole sinu isikule, vaid sinu esitatud fakti-laadsele arvamusele suunatud.
Pole kuigi hea, kui kaaskodanikele vaadatakse alt üles või ülevalt alla. Võiksime ikka samal tasapinnal olla. No said sellise kasvatuse, et siiamaani piinab sind su tollane tossikeseks olemine. Aga meie pole selles ju süüdi. Miks karistad meid ja ei pea meie arvamusi, kogemusi, empiirilisi teadmisi ei millekski? Hea on suhelda endast lugupidavate inimestega, sest need peavad lugu ka teistest. Vaidlemine kuulub suhtlemise juurde. Öeldakse, vaidlustes sünnib tõde. Seda aga sel juhul, kui teisi osapooli ka kuulatakse, enda arvamustesse korrektiive tehakse.
Sina oma senise käitumisega oled tõestanud, et teiste arvamus sulle korda ei lähe. Kui keegi õiglusejanune eriti agaralt püüab su vildakat arvamust muuta, siis tembeldad ta mitteatraktiivseks naistepõuas kannatavaks mehikeseks.
Aga kuidas siis ikka nii saab olla, et kõik teised eksivad ja vaid sinul on õigus? Samas teistel on sõpru, neil käib vilgas seltsielu, kuid sinul kui tõeliselt kaastundlikul ja tõde teadval inimesel see ikka veel puudub? Oli mis oli, see on minevik. Aga mis põhjusel praegu seis selline on? Minevikku muuta ei saa, olevikku aga küll.
Ütled - kui oleksin õigel ajal enda eest seisnud, oleks terve mu elu olnud teistsugune. Esiteks, iga aeg on õige, kunagi pole hilja, rääkimata sinust, kes sa praegu alles keskealine oled. Teiseks, mida tähendab enda eest seismine? Mul kangastub silme ette pilt trügijatest, teiste arvel elajatest vm taolist. Mina eelistan väärikust, endast ja teistest lugupidamist, eelkõige aga endast lugupidamist. Väärika külge hammas ei hakka, isegi kui leidub mõni üritaja. Väärikas tunneb ära ka tühikargajad ja neile oma tähelepanu ei kuluta. Ta ei vaata neile põlgusega, lihtsalt ta ei lase neil ennast häirida.
Su tähelepanu pälvisid parastavad ja pahatahtlikud kommenteerijad. Ega neid nii palju olegi, kui näib. Sagedasti on nendeks tähelepanupuuduses vaevlevad inimesed. Ikka leidub neid, kes nende kommentaarile reageerivad, tähelepanu on aga seegi. Nad ju lausa provotseerivad end märkama. Väärikas inimene ei lase end provotseerida. Vahetevahel on julma ütlemise taga ka valus tõde. Tõepoolest hoolimatult enda ja mis veelgi olulisem, teiste elu ohtuseadjad väärivad hukkamõistu. Õieti nende teod väärivad hukkamõistu. Üsna inimlik, et seda vahet ei märgata või tähtsaks ei peeta. See käib ka sinu kohta. Ja muidugi on ka lihtsalt tigedikke, kuid nendegi meelalaadi vastu võitlemiseks on tõhusaim relv neist mitte väljategemine. Neile meeldib kakelda ja iga reageering nende kirjutatule ongi nende jaoks põnev kaklus. Tahad sa tõesti neile seda meelehead pakkuda? Väärikas inimene ei paku.
 
kahekümpine 06. august 2012, kl 17.32
Õigust räägid, naine. Tihti öeldakse foorumis valus tõde otse näkku ja nii mõnegi võtab võbelema, kas ta siis tunnistab seda (endale) või mitte.

Ka minu pihta on tulnud päris palju valusat tõde, mis on mind mõtlema pannud ning mind üpris palju muutnud, küll mitte lõplikult välja juurinud seda õeluse ussi, mis kipub igas inimeses mingil määral olema. Kuid mina näiteks üritan (ei tule välja alati, ma tean) olla sõbralikum, kuid teatud inimtüübi korral ei suuda ma end talitseda ja lihtsalt "karjun" end tühjaks.
 
ilusale naisele 06. august 2012, kl 22.09
Kahjuks olen ma salakavalate naiste otsa sattunud. Kurb, räägin oma valusatest kogemustest.

Lugu pidasin neist salakavalatest naistest vägagi, aga nende jaoks olin mina ullike, keda hea ära kasutada. Peale selliseid nätakaid läksid silmad lahti. Aga valus oli hingel...

Kas see on õiglus, kui mees kirjutab, et noori mehi võiks rohkem surma saada. On see normaalne mees või ?

Kindlasti on häid toredaid naisi, aga minusugune äpu sattus ärakasutajate otsa.
 
kahekümpine 06. august 2012, kl 22.15
Ikka ja jälle sama jutt... Räägi meile midagi uut :)
 
ilöusale naisele 06. august 2012, kl 22.28
Naised ongi väga õelad, julmad ja salakavalad.
Kahjuks. Kurb, aga tõsi.
 
? 06. august 2012, kl 22.38
Mis Eesti naistel viga on, et nii õelad ja julmad ollakse ?
Millest teril puudus on, naised ?
 
Tu-144 06. august 2012, kl 23.21
kahekümpine

"Ikka ja jälle sama jutt... Räägi meile midagi uut :)"

Ta üritab ju, on kolinud teemasse "Prostides käivad mehed". Välja kukub muidugi nagu alati. :)
 
to TU-144 07. august 2012, kl 01.37
Seda sa ei märka, et sul üks ja sama jutt.
Reaalses elus olen ka märganud, et inimene ise korrutab, aga seda ei kannata, kui keegi teine kordab.

Naised ei kannata tõde, nagu selgub.
 
to Tu-144 07. august 2012, kl 01.54
Ära korruta, sul alati üks ja sama jutt ju. Tõsiselt imestan, et sa aru ei saa.
 
heatahtlik, ilus naine 07. august 2012, kl 08.00
22.48 - "Naised ongi väga õelad, julmad ja salakavalad."
22.38 - "Mis Eesti naistel viga on, et nii õelad ja julmad ollakse?"

Väga kurb ja solvunud olen. Kuidas saad sa nii halvasti oma soo- ja rahvuskaaslaste kohta öelda? Kuidas saad sa minu kohta nii pahasti öelda? Milles mu õelus, julmus ja salakavalus siis väljendub?
Lapsepõlvest mäletan ütelust "Kes teisele ütleb, see ise on". Selline lihtne ja lapsik lausekene, aga kui selle üle filosofeerida, koorub sealt nii mõndagi välja.
Mina õelate, julmade, salakavalate naistega pole kokku puutunud. Harvadel juhtudel olen üksikutes naistes näinud veidi õelust, vahel ka salakavalust, julmust aga mitte. Kuidas ikka nii, et sinu ümber, ükskõik kuhu lähed, alati just salakavalad naised on?
Mina näen enda ümber, tänaval, poeski toredaid naisi. Vahel harva on mõni tige ka, aga ma ju ei tea, kas miski ajas ta lihtsalt endast välja või on ta selline pidevalt. Kuidas saan hetkenägemise põhjal inimesele hinnangut anda?
Mina väidan, et naised on heatahtlikud, abivalmid ja toredad.
Sina väidad, et naised on õelad, julmad ja salakavalad.
Kuidas saab siis kaks vastandlikku tõde olla?
Kompromiss oleks leppida kokku, et naisi on igasuguseid ning iga naine vahel on hea, vahel paha.
Tõesti ääretult solvav ja lugupidamatu öelda kõigi naiste kohta "õel, julm, salakaval". Mingit leevendust ei paku lisa, kus möönad ka heade naiste olemasolu. Mõni üksik hea naine kuskil kaugel, keda sina pole kohanud.
See pole tegelikkus, see on vaid sinu peas nii. Ainult sa ise saad olukorda muuta, mingi kahetsuse jutt, et sina vaid halbu kohtad, pole tõsiselt võetav.
Ole ise heatahtlikum, mõistvam ja sa näed, kui palju headust ilmas tegelikult on.
PS Palun lõpeta see pidev solvamine ära! Väärika naisena ei lase ma end sellest häirida, kuid pidev kordus on tüütav. Teiseks, kaasfoorumlased tunnevad end ka pidevalt solvatutena, kellest sa lugu ei pea. Kui sa ka oma mõtteid muuta ei saa, siis ole vähemasti natuke viisakam! Sulle näib, et istud arvuti taga üksinda, kuid tegemist on siiski avaliku ruumiga ja sinu kirjutatud "naised on ..." puudutab kõiki ja on solvav. Ka mees , kellel on hea ema, tore naine, tubli tütar, võib pahandada su pideva kriitika peale.
 
ilusale naisele 07. august 2012, kl 12.32
Räägin omadest kogemustest. Kahjuks on sellised kogemused, neid olematuks teha ei saa, kuigi väga tahaks.

Kirjutasin ju, et on ka toredaid, häid naisi, aga kahjuks minusugune äpu neid ei kohta.

Asi ongi selles, et õelad leiavad üles tossikese, keda ära kasutada. Nende vahel on tõmme. See on nii, elu on näidanud.

Noorena paaniliselt otsisin sõbrannasid, olin nii alandlik, kui veel olla sai. Lõpuks ikka selgus, et minusse suhtuti kui ullikesse, keda hea ära kasutada.

Olen ka foorumis näinud uskumatut õelust, et lausa ahhetama paneb. KAHJUKS on naisi, kes mind tõsiselt üllatavad halvas mõttes. On ikka uskumatult teravaid ja ebaõiglaselt halvustavaid ütlemisi.

Lihtsalt mõni daam hakkab täiesti ILMA igasuguse PÕHJUSETA üllatavalt halvasti ütlema. Sellised nähvamised üllatavad mind väga, ei saa aru, milleks on vaja täiesti ebaõiglaselt heast peast nähvata.

Tahan mõelda naistest hästi, väga tahan, aga foorumites olen näinud väga ebameeldivaid üllatusi, mis panevad tõsiseselt imestama, mis küll ometi siin mõnel naisel viga on.

Need susimised ja teravused on ebaõiglased, ei pea silmas siinset feministi nurgakest. Kirjutad näiteks lihtsalt oma elust ja järsku mõni daam tuleb õelutsema, TÄIESTI TEADLIKULT, sest saab isegi aru, et on ebaõiglane ja MOONUTAB asju, aga see talle naudingut pakub.

Sellised asjad teevad ikka väga haiget. Kuidas saan naistest siis hästi mõelda, kui susitakse täiesti rahulikke ja neutraalseid komme.
 
heatahtlik, ilus naine 07. august 2012, kl 15.29
"Kirjutad näiteks lihtsalt oma elust ja järsku mõni daam tuleb õelutsema, ..."
Kas sa pole mõelnud, et foorumis on suhtelist üks ja sama seltskond ja kui sa oma elust kirjutad, siis enamusel on see juba varasemast teada. Veelgi enam, sulle on heatahtlikku nõu antud, soovitatud minevik seljataha jätta, näidatud su üksinduses mõeldud mõtete mittesobivust enamiku mõtetega. Inimesed näevad, kuidas sa oled takerdunud oma mineviku külge ja tõesti siirast soovist aidata on sulle kirjutanud ning soovitanud mineviku seljataha jätta. See on ainuke võimalus, kuidas edasi minna, teisi võimalusi lihtsalt ei ole. Ja ku nad siis teise teemasse vaatavad või ka samas teemas näevad, et sa ikka ja ikka ja ikka ... räägid oma raskest minevikust ja üldse ei üritagi ise midagi mineviku seljataha jätmiseks ära teha, siis see pahandab inimesi. Nende aeg, mis nad kulutasid sulle, seda siirast soovist, heatahtlikkusest, abivalmidusest ja kaastundest, on asjatult kulutatud. Pahane inimene võib aga ka pahasti ütelda. Vb mõni inimene loodab ka, et teravamatest sõnadest sulle kasu on, et siis ometi hakkad minevikku maha matma. Aga isegi sellest pole kasu olnud.
No paku siis ise välja, mida ja kuidas teha, et sa mineviku seljataha jätaksid, oma kinnistunud arusaamad üle vaataksid, teistega rohkem sobima hakkaksid. Kui sa jätkad samas vaimus, võid kindel olla, et saad tulevikuski negatiivsete reaktsioonide osaliseks. Võid ka kindel olla, et enamik sulle negatiivsete kommentaaride kirjutajaid ei ole loomuomaselt õelad, julmad, salakavalad. Ei ole nii, et inimesed on elanud tavalist elu ja nüüd, kohates "sinusugust tossikest", vallandub neis suur halvasti ütlemise tuhin, et kohe naudivad seda. Ei ole nii! Pahaseks saavad nad seetõttu, et nende abist pole kasu olnud ja sina pole neid kuulanud, tõsiselt võtnud, neisse lugupidavalt suhtunud. Kui sa usud, et tõe monopol on sinu käes ja kogu ülejäänud maailm (mõne üksiku erandiga) eksib, siis mida see õigupoolest sinu kohta ütleb?
 
ilusale naisele 07. august 2012, kl 16.47
Ühed ja samad inimesed ei jõua käia kõikides rubriikides.
Siin ikka piisavalt rubriike ja eri teemasid, ma küll ei jõuaks iga rubriigi teemad läbi lugeda. Käin peamiselt 1-s rubriigis, veel 2-s käin harvem ja loen natuke sealt. 95% jääb ikka läbi lugemata.

Aga muidugi võib nii olla ka. Toon näite. Mu ema elas nõukaajal üle 20a ühisköögis, ta oli allaheitlik nagu mina. Siis üks naine nähvas, et ega 70 rublaga koristaja ei peagi korteri saama. No milleks selline õelutsemine ? See ikka väga solvas, kuna ema oli reaalainetes väga hea peaga naise kohta( mulle reaalained ei sobi), töötas 2-e koha peal ja oli väga kohusetundlik. Kui mul oli vaja ülikoolis küsida abi matemaatikas jne., ema alati oskas seletada. Ta reaalaineid õppinud. See nähvamine on täiesti heast peast, ei olnud mingit põhjust.

Lihtsalt ei saa aru, mis osadel daamidel ometi viga on.

Muidugi ema ei oleks pidanud end Ida-Virusse matma, kuhu ta tööle suunati. Oleks võinud mõnes kõrgkoolis reaalaineid õpetada.
See ilkumine tegi ikka haiget, sest see ikka nii ebaõiglane ja alatu.
 
haha 08. august 2012, kl 20.04
haha-mehed maksavad enamjaolt ööklubides, mis tähendab, et mees on see, kes klubi üleval hoiab oma ostudega.
see,et 1 memm arvab,et ööklubi naistele oleks avatud kauem kui kuu, on ikka päris segane. vett ostev naisterahvas ei too küll klubile sisse, ei tasu selle eest isegi raadiot keset põrandat mängima panna. mida annab klubi pidajale see tantsiv naisterahvas? teda ei koti see,et keegi tahab lihtsalt tantsida,vaid eesmärk on MÜÜÜÜÜÜÜÜA ja tänu sellele diskoteegid üldse eksisteerivad,paljud enam muidugi mitte. ehk seda ka põhjusel,et seal oli vaid minimaalne kogus naisi,kes keset põrandat paar h jalga keerutasid. kes on rohkem joobes,on seda juba eelnevalt kuskil korteris teinud,kuna klubis on joogid kallid ja enamjaolt naine ei saa endale seda lubada.
miks te arvate,miks on naised peol alati enne mehi? sest kuni 23.00 on pilet TASUTA. istuvad ja ootavad seal siis mehi,kes neile jooke välja käristaksid ja hiljem veel taksoga koju viiksid.ärge tulge rääkima,et naised käivad klubides vaid tantsimas.
 
hahale 08. august 2012, kl 21.44
Ostsin päris nõukaaja lõpus gaseeritud vett restorani baarist, mis on praegu ööklubi. Siis oli samuti tantsimise koht. Arvake ära mida baaridaam ütles, nimelt seda, et vett võite kodus juua.

Su jutt on kümnesse. Siit jääb mulje, et naistel puudub mõnes kohas loogiline mõtlemine. Naised mõtlevadki, et lähevad tasuta sisse, ostavad siis klaasi vett või mahla. Tänapäeva teenindajad on viisakad, keegi ei hakka ütlema, et vett võite kodus ka juua.
 
kes 08. august 2012, kl 22.30
refereeriks ühe kokkuvõtte sellest pikast kirjavahetusest?
no ei viitsi kõike luged.
 
to ? 08. august 2012, kl 23.14
Naistel polegi midagi viga.Neil on kõik olemas.Klubides käiaksegi ennast välja elamas ja näitamas.Suhet ei otsi keegi.
 
kahekümpine 09. august 2012, kl 10.22
"Suhet ei otsi keegi."

Kust selline üldistamine? Ma olen küll päris palju kuulnud suguõdede suust, et minnakse klubisse mehi lantima, et igaühe jaoks on kuskil keegi vms. Ei ole mõtet üldistada.
 
arvan 09. august 2012, kl 10.40
On ka selliseid naisi , kes suudavad ise oma joogid osta ja on maj. heal järjel.Seega kui 10 segaklubi kohta oleks 1 naistekas ,ei pruugi pankrotti minna.
 
to aevan 09. august 2012, kl 11.46
ega see erilist kasumit ka ei tooda
 
arvan 09. august 2012, kl 16.41
Oleneb sellest ,kui huvitavat programmi spetsiaalselt naistele suudetakse pakkuda lisaks jookidele ja musale.Kui pidevalt toimuks midagi huvitavat , mingite pesu või moe ,kottide ,kosmeetika viimaste trendide jms tutvustus ,show ,teemaõhtud erinevate dress code`dega jms. võiks päris huvitav asutus olla.
 
:) 10. august 2012, kl 14.28
"
'Suhet ei otsi keegi.'

Kust selline üldistamine? Ma olen küll päris palju kuulnud suguõdede suust, et minnakse klubisse mehi lantima, et igaühe jaoks on kuskil keegi vms. Ei ole mõtet üldistada."

Õigem oleks öelda...suhet ei otsi peaaegu mitte keegi. Enamikel klubinaistest on juba mees olemas, ning need kellel pole, seda ka ei otsi, mis iganes põhjustel.
Aga siiski, igas klubis on vast 1-3 sellist naist ka kes on mingilmääral huvitatud mõne mehe ära sebimisest.

Seega....puhtalt naiste klubi(ööklubi selle kohta vist enam öelda ei saaks) vbl isegi teeniks oma kulud tasa ja väikse kasumi ka, kuna naistel kes seal käiksid, oleks mehed ju olemas, kes neile pappi välja köhiks. Ja võõra rahaga(mehe rahaga) ollakse eriti helded.
Vbl üks selline koht suurema linna kohta oleks enam vähem ok isegi. Teeks kõigi elu lihtsamaks :)
 
:::: 10. august 2012, kl 15.01
Vallalisi naisi on küllalt, pole kaugeltki klubides kõigil mehed olemas. See naistel hea ettekääne, kui mees ei meeldi. Aga tean küll naisi, kes käisid klubides ja baarides endale peigmeest otsimas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!