Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kas peksa saanud naised muutuvad jäädavalt?
 
mees 24. november 2014, kl 18.47
Olen käinud päris mitmetega tutvumas viimasel ajal neti kaudu, aga ei saagi aru kas olen ise kehv valija vms, kuid pidevalt komistan nende otsa keda on mees peksnud või siis mingit muud moodi tümitanud. Seda on paha tunnistada, aga minu meelest need naised on kuidagi ebastabiilsed. Saan aru muidugi millest, kuid alateadlikult hakkan sellist naist vältima. Võin küll naeratada ja rääkida, aga miski kogu aeg vasardab, et lase jalga ja kiirelt. Isegi kui tegemist on ilusa naisega. Ühtepidi peaksin nagu lohutama, aga rohkem mõtlen sellele, et kui liiga lähedale lasen, siis on tulevik probleemne. Nagu lillevaas, kui puruneb, siis ega seda enam kokku samasuguseks ei liimi.
Teine asi on muidugi see sagedus kui paljud naised räägivad oma vägivaldsest eelmisest suhtest. Kui naised lihtsalt luuletavad seda kokku, siis noh, ega te uuele mehele eriti positiivset muljet ei jäta.
 
ooberg 24. november 2014, kl 19.06
Aga äkki on sedapidi, et mees tümitas sellepärast, et naine oli juba ennem ebastabilne ja sõi mehe närvid ära?
Mul oli armuke kunagi selline närvipundar. Ütles et läks mehega selle tõttu laiali, et too oli teda kord labakäega löönud. See üks laks teda kindlasti närvihaigeks ei muutnud, ta pidi juba ennem selline olema, ning sellepärast ta kindlasti litaka ka sai.
Ma vahest vaatasin, et kuidas ta enda lapse ja koduloomade peale täiesti hullunult ülekohtuselt mingi pisiasja pärast röökis, et no rsk, annaks paugu vastu hambaid, oleks talle paras.

Ma olen muidu vana kooli mees ja naisi löön enamasti jalaga. Käega on mark, määrib ära.
 
suured inimesed ise aur ei saa? 24. november 2014, kl 19.11
Selles ongi suhete mõte, et enne võiks ikka eelmisest suhtest üle saada ja analüüsida, miks nii läks, ja siis alles uut suhet otsida.
Ehk inimene võiks enne uut suhet terveneda.

Aga ei, vaja kohe suhtest suhtesse joosta.
 
mees 24. november 2014, kl 19.14
Ma ei tea, kas peab kogu aeg kodus istuma ja võib olla mõnele mehele läheb selline naine ka peale kes on enne korralikult kolki saanud teise mehe poolt, aga endal tekkis kõduvalt küsimus, et miks sa mulle seda räägid. Kas sellel jutul (sain peksa)on naiste poolt mingi tagamõte?
 
naishing 24. november 2014, kl 19.27
Kardan, et peab nõustuma kommentaatoriga "ooberg"... kuigi ei ütleks, et naine ise juhtunus süüdi on, aga leidub teatud tüüp naisi kes toovad sellise käitumise meestes esile. Võib-olla on see nõrkus, naine lepib sellega, et on põrandalapp- austusväärset ja enesekindlat naist vaevalt keegi peksma kipub. Enamus jäävadki sellesse mustrisse kinni ja panevad end ise ohvrirolli, mingil hetkel saab sellest ehk sõltuvus... ega üldjuhul sellisest naisest asja enam ei saa, vähestel on jõudu end muuta.
 
ooberg 24. november 2014, kl 19.34
Mul on üks sõber, muhe vanapoiss. Tal oli suhe kunagi väga ilusa naisega ja peale laialiminekut pihtis, et eit lihtsalt saagis närve oma tänitamise ja lõputu vingumisega.
Ma ei kujuta ette, kui jube see terror pidi olema, et isegi muhe rahumeelne vanapoiss tõstis mitu korda automaatselt käe, et naist lüüa. Jättis siiski löömata. Sest vana kooli mees lööb naist ainult jalaga.

On muidugi ka vastupidiseid seise kus, naine on vaikne ja alandlik, ei provotseeri, kuid jöhkardist mees elab enda alaväärsuskomplekse välja naist "karistades". Selline mees on ise eit.
 
piripiiiga 24. november 2014, kl 19.43
ma pole küll peksa saanud, aga kujutan ette, et peale sellist sündmust muutuks küll. turvalisus saaks väga kõvasti kahjustatud ja maailm paistaks vist teise nurga alt.

seda, miks naised kohtingul niisuguseid teemasid lahkavad, võiks põhjendada mitmeti. lootus mehe poolsetele kinnitustele, et tema nii ei käitu. põhjendus, miks eelmine kooselu lõppes. paranemisprotsess on alles käimas ja selle käigus tahab kannatanu palju juhtunust rääkida.

sinu ebalus niisuguste naiste suhtes on ka mõistetav. kui sa ei leia endas soovi suhte alustuseks kohe kellegi hinge ja olemist parandama hakata, siis nii on. ehk on sul endal ka hirm sees, et mine tea, äkki see naine viib su endagi nii kaugele, et tunned vajadust kolakat anda?
 
:)) 24. november 2014, kl 20.02
teema härra naisepeksjale:))
 
Albert 24. november 2014, kl 20.04
Sain siit hea mõtte- hakkan ka vana kooli meheks ja enam naist rusikaga ei löö, ainult jalaga.
 
Milla 24. november 2014, kl 20.08
Sain ka siit ühe hea mõtte, et võiks mehi peksma hakata. Aga ma ei löö ei käe ega jalaga, milleks end määrida, selline korralik puust taignarull on hulga etem.
 
ahzooloog 24. november 2014, kl 20.17
Eks need naised ole ilmselt juba loomult sellised ebastabiilsed ja nõrgukesed. No juba selletõttu tõesti, et uuele meestuttavale oma peksukotiminevikku kurdavad. Mind teeks see küll ettevaatlikuks.

Tugev naine võib küll mingitel x-põhjustel sattuda suhtesse vägivaldse mehega, aga üldiselt jalutab kohe ka minema. Samuti ei hakkaks ükski tugev ja tark naine võõrale mehele sellist asja edasi rääkima.

Iseasi on see, et miks sind sellised naised tõmbavad....



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ahzooloog 24.11.2014 20.18.
 
mees viimasele 24. november 2014, kl 20.53
Oled valesti aru saanud. Mind ei tõmba selliste naiste poole, lihtsalt on kummaline olnud, et viimased kohtumised on pea eranditult sattunud selliste naistega kes kannatavad või kannatasid mingi terrori all.
Ja paratamatult on mul tekkinud mulje, et äkki need naised suudaks mind ka viia selleni. Ma pole küll kedagi peksnud ja ei kujuta isegi ette seda, aga mul pidevalt käib nende naistega peast läbi mõte miks nad said, mis nad tegid
 
ahzooloog 24. november 2014, kl 21.11
No ja oled küsinud nende naiste käest, miks nad peksa said?
 
g 24. november 2014, kl 21.16
Sinu õppetund ilmselt, mis muud. Ainult et milleks, seda küll öelda ei oska. See nüüd ka eriti tõenäoline ei ole, et neid naisi nii palju on või et teisi polegi.
Mina ei oska end sellise naisena ette kujutada (ma ei suhtleks päevapealt sellise mehega või lööksin mehe maha - et seda viimast vältida, seepärast läheksingi hästi ruttu ära), aga ehk nad püüavad seda olukorda ennetada, kuna see oli kole kogemus? Nad võiksid end enne uut suhet kõigepealt siiski natuke taastada. Kerge see ilmselt pole.
 
meeste hirmud 24. november 2014, kl 21.22
eks need püstikusejad siin teemas kardavad nende kohtingul kohatud naiste exide käest laksu kirja saada, vaevalt et need exmehed väga pühendaks ja vanakoolimeest mängiks.
need püstikusejad siin kah väga mehist muljet ei jäta.
 
to meeste hirmud 24. november 2014, kl 21.31
Kindlasti kardavad mehed seda ka, sest reaalsuses ei taha keegi nõmedate inimestega suhelda. Elus on niigi probleeme palju, pole vaja neid juurde otsida
 
saeda ma ju ütlesin 24. november 2014, kl 23.19
seda ma ju ütlesin, et ega püstikusemine veel meheks tee.
ja naist kaitsev isane on muuseumieksponaat ja romaanide kangelane..
 
tutvuse otsija mehe ebakindluse põhjus 25. november 2014, kl 01.37
eks tutvuja mehe ebakindlus ju suureneb veelgi, kui selgub, et võrreledes naise exiga on ta igati armetum, kehakaal ja kasv ja välimus ja palganumber jne jne.
Kuna kalduvus on meeles pidada vaid head, siis ei meeldi sellised teise sordi äbarikud tutvujad mehed ka naistele. nad tahaksid tutvuda sellisega, nagu ex oli, ainult ilma exi vigade ja puudusteta.
 
ooberg 25. november 2014, kl 07.42
Püstikusejad:D:D

Vaadake mutid, te võite ülbitseda ja enda arust jubedalt "ära panna" palju tahate, ei morjenda. Mehele mõjub eide ülbamine sama palju kui konna krooksumine kukil all rohu sees.
Sest e jääte ikka suhu- ja tahasaajateks, ükskõik, kui suurelisteks te ise end peate.
 
rasmus 25. november 2014, kl 09.02
Elus on neid naisepeksjaid nähtud. Üks jobu tegi haiget mulle väga lähedasele inimesele nii et naisel silmad kinni olid löödud, käsiväänatud ja kägistatud. Peale minuga rääkimist olid temal silmad kinni ja ribid sees. Käis pool aastat peale seda ringi ja kaebas kõigile kes kuulasid kuidas teda ikka julmalt ilmaasjata peksti. Vot nii kõvad mehed ongi. Naine muidugi, kahjuks läks tema juurde tagasi sest kainepeaga on ju nii tore mees. Kukkus oma vaesekest tohterdamagi. Sellepärast ma enam selliseid asju lahendada ei viitsi sest kasutegur on null kui naine sellise elajaga kooos edasi elab. Ainult mina võin omale krim.asjad niiviisi kaela saada kui mõni tolvan menti jookseb. See selleks.


Aga kui naine räägib esimesel kohtingul eksidest vahet pole mis teemal siis see nüüd küll normaalne pole. Üleüldiselt milline mees tahaks kuulda naise eksidest ja ma tean oma kogemustest et päris paljud naised armastavad eksidest rääkida.
Ma olen vahest mõelnud et kas sellepärast et näidata kui tahetavad nad olnud et mees vaata " mul eksid olid sellised ja sellised", olen tahetav naine sa parem rabele minu nimel või armstavad nad neid ikka veel. Krt saa aru naine ma ei ole sul mingi sõbranna kohvitassi taga kes su eksmeeste suhete keerdkäike viitsib arutada. Ma ei tea ma ei tunne eitede psühholoogiat nii hästi. Ise ma ei räägi iialgi naisele oma eksidest. See on nii minu kui teise poole jaoks ebamugav teema ja miks seda üldse teha? Minevik on minevik.
 
to meeste hirmud 25. november 2014, kl 09.27
Aga vaata teistpidi. Sa oled rikas ja oma eluga hakkama saav mees. Ütle nüüd ausalt, kas sa ikka otsiksid naist kes on olnud vägivaldse mehega? Rikkaks ei saa tänapäeval rüütlid vaid inimesed kes oskavad õigeid valikuid teha. S.t nad enne keskenduvad raha tegemisele kui sellele, et hakkavad mingit naist tema eksmeeste eest kaitsma. Milleks oma ressursse sinna raisata? Tee mis tahad, selline on tänapäeva maailm. Ja kui päris aus olla, siis enamus (kordan enamus) naisepeksjaid ei ole mingid rikkad.
 
ooberg 25. november 2014, kl 09.28
rasmus, kas sa ikka aru ei saa, et nad ongi lambad?

Mitte ükski naine ei taha mehe eksidest midagi kuulda, enda omadest räägivad igal võimalusel.

Kui nüüd kõik naiste negatiivsed iseloomujooned ja käitumismallid kokku liita, siis, pagan võtaks, midagi positiivset nagu ei jäägi järgi.
Lambad.
Ainult seksi jaoks on head.
 
ingrid 25. november 2014, kl 09.48
Mina arvan nii. Kui miski vasardab, et tuleb jalga lasta, siis t u l e b k i jalga lasta.
Mõtlesin ka sellepeale, et naised ehk valetavad lihtsalt: püüavad seeläbi ennast nii nõrkade ja kaitsetutena näida, et sa õige ahvi kombel vastu karvast rinda taoksid ja madalal mahehäälel rahustaksid - ei, kullake, minuga sul midagi sellist ei ole vaja karta. Hoian sind kui sitta pilpa peal, midagi sa tegema ei pea ja ka pappi pritsin sulle ilma, et palumagi peaksid...: )))

*Ju need tappasaanud naised trügivad nüüd mind kividega surnuks viskama.
 
naine 25. november 2014, kl 10.14
lugesin kommentaarid läbi ja leian, et enamus kommenteerijaid siin pole õiged mehed. Rõvedad, arad ja kompleksidega. Kahju, et selliseid mehi nii palju on..ju sellest ka nii palju naisi, kelle kallal vägivalda kasutatud on.
Naine arvatavasti ütlebki sellega, et temaga pole lihtne ja elimineerivad ütlemisega sellised mehed, kes pole piisavalt tugevad tegeleda selliste asjadega. Sellega säästab naine aega, kui mees kohe minema jookseb. Mis mõttega olla koos kellegagi, armuda ja siis kui teada saab, siis jookseb minema. Naisel pole vaja et mees jalga laseks, tal on vaja tugevat õlga, millele toetuda ning kui sa minema jooksed, siis pole järelikult tema jaoks õige mees ja ta ei meeldi sulle NII palju. Milleks siis kummi venitada?
 
ooberg 25. november 2014, kl 10.25
Ega debiilik ei näe kunagi palki enda silmas, ikka on teised kõiges süüdi.
Miks peaks mees nunnutama ja hellitama mingit ennasttäis närvipundart?
 
ahzooloog 25. november 2014, kl 11.54
ah et naisel on vaja tugevat õlga, kes tema valede valikute eest vastutuse endale võtaks?
 
piripiiiga 25. november 2014, kl 11.57
to naine - ükski naine, kes tunneb, et vajab õlga, millele toetuda, ei tohiks astuda suhtesse. selliseid suhteid luuakse valedel alustel. endale tuleb jalad alla kasvatada ja alles siis, kui kuplialune korras, tasub hakata ringivaatama.
 
eks 25. november 2014, kl 13.22
Kas just ebastabiilsed, aga miskipärast meeste poolt kergesti mõjutatavad. Olen pikemalt elus kokku puutunud kahe sellise naisega. Mõlema puhul on mõtlemine üksjagu kummaline.
Nad saavad/said aru, et mees peksab, aga....Ja siis tuli loetelu, et mis kõik kaine peaga tehakse ja kuidas andeks palutakse. Ühe puhul lõppes asi ikka väga korraliku keretäiega, mis mõistuse pähe tagasi peksis, sest kellegi teise jutt ei tulnud nõuandena arvesse. Paraku. Teisel juhul läks mees ise uue kaissu, see oli vähe siledam.
Ja sealt edasi on kibekähku vaja leida uus kaaslane,
selle asemel, et esmalt oma vaimne ja füüsiline pool kokku lappida ja selgema pilguga elule vaadata. Ilma meheta vist ei kujuta nad üldse mingit elu ette.

Loomulikult muudab vägivalla all olemine inimest. Seepärast see elamine nii paganama keeruline ongi, et ühe vale otsuse tagajärgi tuleb aastaid järel lohistada.
 
kuri kuningatütar 25. november 2014, kl 13.58
kas nüüd esimesel kohtumisel oma exist rääkima peab, on küsitav, aga võib-olla räägib mõni naine juba eos sellest, mida ta enam kunagi kogeda ei taha? Ja veel- kui neil naistel, kellega sa kohtud, ilus elu oleks olnud, siis ilmselt nad elaksid seda elu, mitte ei otsiks kedagi uut? Enamusel on oma varjud ja hirmud, nendega tuleb kas leppida või tõesti, kohe jalga lasta.
 
p----s 25. november 2014, kl 14.18
Sellised probleemsed teemad tuleks tutvumisel lahti rääkida juba enne esimesele kohtamisele minekut, et pääseda aja raiskamisest meestega, kes sedalaadi teadmiste koormust ei talu, juhuseksi partnereid kindlasti ei huvita naise eelmiste suhete probleemid, neile oled sa ainult suvaline auk. Kui tahad juhusuhet, ole vait, kui juhusuhet nagunii ei soovi siis räägi ja peleta kepivennad võimalikult kaugele.

Samuti olen nõus, et mehed ei ole mingi tugev õlg vaid pigem lisakoormus naisele, kui jõudu ei ole ennast jalule aidata ei ole sul ammugi jõudu mehega jännata. Ei maksa ennast lollitada ja järjest suurematesse raskustesse vajuda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!