Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Lahkume sõpradena - IRW!!!
 
.. 11. märts 2015, kl 08.24
See oli lihtsalt selline moment. Hooliv mees ei tule lilledega. Ta ei lähe Sinu elust kuhugi ära.
 
Oh sind küll 11. märts 2015, kl 08.44
Kui see mees oleks lihtsalt ära kadunud, siis oleksid sa siin ja kirjutaksid, et miks ta küll ühendust ei võta.
Küllap sa ikkagi meeldisid sellele mehele niipalju, et ta arvas, et viisakas oleks sulle öelda, et sa lootusi liiga kõrgele ei kruviks.
 
arvab 11. märts 2015, kl 09.10
Parem õudne lõpp , kui lõputu õudus. Kui mees oleks lihtsalt ära kadunud, siis oleksid võib olla veel kaua ennast süüdistanud ja otsinud põhjusi,et mida SINA valesti tegid.
 
Austada 11. märts 2015, kl 12.40
tuleb selliseid mehi kes ausalt ütlevad ära, et suhet ei taha ja, et sul pole mõtet loota. Kõige nõmedamad ongi just need kes sõnagi ütlemata kaovad. Ja naistele ei jõua see kadumise sõnum kuidagi kohale, alati ikka loodetakse ja mõeldakse, et vaene mees tal nii kiire, et ühendust ei saa võtta.
 
just just 11. märts 2015, kl 13.54
Või mõtled, et äkki on autoavarii teinud, või jalaluu murdnud, või telefoni ära kaotanud ja number pole peas, või....
 
Küsimus autorile 11. märts 2015, kl 20.21
Siin on palju arvamusi ja mida otsustad sina teha tulevikus teiste arvamustest?
 
Teema autorile 13. märts 2015, kl 22.06
Ei saa hästi aru. Alapealkiri oli:Lahkume sõpradena ja kas mees lausus need sõnad, et lahkume sõpradena? Siis, et kas mees tahab jääda sõpradeks? Minu arust on sõprus ilma seksita/intiimsuseta. Kas oled selgust saanud, mida tema täpselt soovib ja kas sulle nii sobib?
 
autori vastused küsimustele 15. märts 2015, kl 13.29
Viimasele: teema pealkirja siia valisin mina. Mees ütles nii, et ta ei taha mulle rohkem haiget teha kui ta on juba teinud, kuid ta ei taha et ma tema peale loodaksin (suhte ja kooselu mõttes täpsemalt), kuna ta oli mu erinevatest vastustest aru saanud, et tegelikult on pikas perspektiivis see mu unistus. Kuid ta ütles ka, et tema tahaks siiski minuga sõber edasi olla. Samas ta kohe ise lisas (mind tundes), et ta arvab et mina seda ei soovi ega suuda. Kuid tema tahaks. Et räägiksime ikka FBs ja käiksime ehk ka külas. See ei olnud esitatud üldse pealetükkivas vormis. Samas on 1 mu asi tema käes, mille ta lubas ära tuua kindlasti. Vabandas et unustas selle naistepäeval. Minu poolest võiks see tema kätte jääda ka, see pole oluline üldse.
Küsimusele: me oleme nüüd FBs natuke suhelnud ka, viisakalt, ühe teema kommentaaride raames. Mul on siiski alati VALUS teda onlines näha. Mul on KAHJU ja KURB, et nii läks. Kõik taandubki sellele, et mina otsin suhet, kuid mehi see idee ainult hirmutab. Eks näis kuidas edasi saab.
 
ehh 15. märts 2015, kl 13.57
inimese otsust tuleb austada, aga miks nad selle otsuse teatavakstegemiseni jõuavad alati peale voodis käimist, vahel peale paari aastast kooselu?
Kujutage nüüd ette, et seesama eitahasuhet tüüp tuleb 10 aastat hiljem sinu juurde jutuga, et tahab su juurde tagasi tulla. Minuga on nii juhtunud, selle peale sai küll hing korralikult täis.
 
zemo 15. märts 2015, kl 14.02
otsid kõrgemalt väärtustatud meest, aga omalt poolt ei suuda samaväärse standardiga vastata.
hinnalise mehe jaoks oled eemaletõukava kompleksiga, ja samas odava vurle praagid ise välja.
valu, kurbuse, hirmu tundmise kõrval jätka otsimist, sest mehed ei ole ilmas otsa saanud.
oodata stoilise potilillena nummi mehe tähelepanu - unusta ära. tänase aja norm on, et naine jahib ise agressiivselt.
 
autorile 15. märts 2015, kl 14.12
Kui järgmine kord oma kepisõbraga kokku siis kuulake koos M. Maltise "Üks meist naine, teine mees". Ja kui lugu on lõppenud, siis küsi ta käest et kumb tema on? Lisa täpsustavalt et sa ei saa hästi aru kuna vahetevahel käitub mees nagu ehtne eit.
 
kättemaksu hirm 15. märts 2015, kl 17.01
eks mehel ole mure, et ärapõlatud naine kättemaksu korraldab. Ikka juhtub nummide meestega aegajalt pimedal ajal õnnetusi.
 
ehh 15. märts 2015, kl 17.20
hirm on siis ära metsa mine!

Naised võivad mehi taga ajada, aga selline lõksu püütud mees jääbki suhtes nagu kelgunöör või pidur tundega, et on lõksus, midagi head see ei too, motivatsiooni sellisel suhtes ei ole ja lahkuminek tuleb igal juhul.
Murtakse liha ajutiseks lõbutsemiseks, mitte meest.
 
imelik 15. märts 2015, kl 23.11
Suuga oskavad k6ik endale selle ideaalmehe valmis teha aga synnitatakse ja yles kasvatakse mees ikka selliseks, kes k4itub (t6si kyll, teiste naistega) just nii nagu praegugi. Ei l4he kokku see jutt ja tegelikkus.
 
kättemaks 16. märts 2015, kl 01.39
kättemaksule mõelda pole kunagi liiga hilja.
 
autor Imelikule 16. märts 2015, kl 01.43
Täpsustan igaks juhuks üle. Kas Sa pidasid silmas, et just selline käitumine on mehelik? Et nii suudab käituda ainult aus ja julge inimene.
 
Gabriel Kara 16. märts 2015, kl 08.17
elu uuriv naine (autor) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See on minu arvamus, kuid minu
> meelest oli selline lühikese ajahetke jooksul näk
> ku öeldud karm tõde palju valusam taluda kui oleks
> olnud see ärakadumisest tingitud päev päeva järel
> tasahilju pärale jõudev tõde, et meie vahel on kõ
> ik läbi. Huvitav kumba varianti oleksite teie eeli
> stanud?


Ausus on väärtus omaette. Mõtle nüüd ise: praegu ütles ta otse välja ja sellest on tekkinud juba n+1 kurat teab mis teooriat mitemest naisest ja varuvariantidest ... No millest iganes. Mis teooriad ja variandid siis veel pähe tuleks, kui oleks sõna lausumata ära kadunud?
Igal juhul eelista ausat lähenemist.

"Jääme sõpradeks" võik siis on olla selles tähenduses, et suhete lõpetamine ei peaks tähendama vaenu ega vihapidamist.
 
ehh 16. märts 2015, kl 13.01
see on lihtsalt mugav käibefraas, lõpuks peab iga inimene otsustama, kas vajab selliseid "sõpru" oma ellu või on targem keskenduda perspektiivikamatele ausatele suhetele.
Oma kogemus nende sõbrustajatega on ikka pigem selline, et ühe korra õnnestus neil sind lollitada siis üritatakse seda ka tulevikus, susitakse uute suhete vahele ja püütakse oma võimu su üle taastada, uute suhete tekkimine on igal juhul häiritud sellistest endistest intiim sõpradest.
 
ehh 16. märts 2015, kl 13.01
*intiimsõpradest
 
eeem 16. märts 2015, kl 17.08
daisy,sina voi? :D
 
autor Gabrielile 16. märts 2015, kl 22.26
Gabriel Kara Kirjutas:
-----------------------------------------------------

> Ausus on väärtus
> omaette. Mõtle nüüd ise: praegu ütles ta otse väl
> ja ja sellest on tekkinud juba n+1 kurat teab mis
> teooriat mitemest naisest ja varuvariantidest ...
> No millest iganes. Mis teooriad ja variandid siis
> veel pähe tuleks, kui oleks sõna lausumata ära kad
> unud?
> Igal juhul eelista ausat lähenemist.
> "Jääme sõpradeks" võik siis on olla selles täh
> enduses, et suhete lõpetamine ei peaks tähendama v
> aenu ega vihapidamist.

Mind kõige rohkem siinsetest vastustest hämmastabki, et nii paljude meelest on selline otse näkku ütlemine lausa austustvääriv. Mina olen selles konkreetses situatsioonis olnud - see ei olnud meeldiv. Sest kõik see karm tõde paisatakse näkku ühe hetkega. Selline olukord on ootamatu niikuinii. Ja selline äkiline tõekuulutus võtab sõna otseses mõttes sõnatuks. Sest loomulikult on mul kohutavalt kahju, et selline tore mees ei taha (minuga) suhet, mis siis et ta ütleb et ei taha suhet üldse mitte kellegagi.
Selles mõttes on olukord, kus mees kaob lihtsalt ära, siiski lihtsam, et siis tuleb harjumine selle uue olukorraga järk-järgult. Iga päevaga saab niiöelda rohkem selgemaks, et mind on maha jäetud. Minu meelest ei ole suurt vahet, mis see põhjus täpselt on, tulemus on sama niikuinii. Ma ise ei ole selline naine ka, kes ühelegi mehele selles olukorras ise helistaks ja stseeni teeks, ükskõik kas siis meest süüdistades või ennast haletsedes.
Vahet tegelikult üldse ei ole, sest ma olen ikka üksi. Ja see teeb mind tohutult kurvaks. Jaa, ma ei näita seda välja avalikult. Homme olen jälle tööl, suhtlen inimestega ja mitte keegi ei tea, mida ma tegelikult sisimas mõtlen või tunnen.
 
autori kokkuvõte teemast 16. märts 2015, kl 22.48
Kogu selle teema saab minu meelest imeliselt tabavalt kokku võtta ühe mehe sõnadega, kus on lühidalt ja tabavalt öeldud kõik, mille üle meie siin oleme juba pikalt arutanud. Täpsustuseks ütlen vaid seda, et nende sõnade autoriga ei ole ma mitte kunagi kohtunud, seksimisest rääkimata. Ma lihtsalt ei suuda kiusatusele vastu panna teatud fraase siinkohal tsiteerida, sest minu meelest on just see niiiiii tüüpiline kuidas sellised mehed ise mõtlevad.

"Mul on kohati keeruline iseloom. Seepärast on parem suhelda ilma tingimusteta. Ma ei taha Sulle haiget teha. Seepärast reis, seks - need on kindlad asjad mis pakuvad rõõmu. Parem teeme seda, millest tunneme rõõmu ja naudingut. Kui kõik asjad on obligatoorsed, siis tekkib pinge. Ja ma ei taha Sind solvata, haiget teha. Ma tahan, et Sa tunned rõõmu, olles minuga, olgu see aeg pikk või lühike.
P.S. Ja see pole öeldud niisama, selleks on põhjuseid, miks ma nii kirjutan."

Ja nii on ka. Nii nad mõtlevadki.
 
ei, kullake 16. märts 2015, kl 22.56
nii nad ütlevad.
 
autor Kullakesele 16. märts 2015, kl 23.05
Jaa, nii nad ütlevad. Kuid kas Sina arvad, et nad MÕTLEVAD sootuks teisiti? Kui nii, siis ei tea kuidas.
 
Gabriel Kara 16. märts 2015, kl 23.34
autor Gabrielile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>
> Mind kõige rohkem
> siinsetest vastustest hämmastabki, et nii paljude
> meelest on selline otse näkku ütlemine lausa austu
> stvääriv.

Erinevus tuleb sellest, et ussid mõtlevad teistmoodi.
Muide, milleks üldse midagi küsida, kui oled oma kinnisideedes nii kinni?
 
Dame Ali 16. märts 2015, kl 23.49
aus mees, eneseväärikus olemas, annab naise vabaks.

iga kell öeldagu mulle pigem otse kuiet kadumistrikki tehakse. viimane on ikka päris argpükslik käitumine.
 
autor Gabrielile 16. märts 2015, kl 23.51
Ära pahanda. Ma olen lihtsalt üllatunud. Kuid selliste arutelude väärtus ongi teadvustada, et inimesed on erinevad ja mõtlevadki erinevalt. Muidu ei usukski, et on.
moosimadu 17. märts 2015, kl 02.00
Dame Ali Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aus mees, eneseväärikus olemas, annab naise vabaks
> .
>
> iga kell öeldagu mulle pigem otse kuiet k
> adumistrikki tehakse. viimane on ikka päris argpük
> slik käitumine.


Ai, kuidas selline suhtumine meeldib. Hea tuttava kallike otsustas väikelinnas elades kadumistriki kasuks ja pole midagi naeruväärsemat poolküla peatänaval siksakitavast enesepeitjast... Oleks ausalt ära öelnud, et ''kallis, meil ei lähe koos hästi, proovime eraldi!'' oleks vähemalt eneseväärikus alles.
 
no tore siis ju 17. märts 2015, kl 07.26
Eneseväärikus on ülehinnatud. :) Mehed kardavad stseene, pisaraid ja kättemaksu - seepärast mõni julgem ja ülbem üritab pehmendada, argpüksid lasevad jalga, mõni üksik tõesti mees raiub küll kiiresti ja valusalt, aga selle eest ei jäta vinduma ja lootma. Kui inimesed on olnud koos ja mõni aeg isegi õnnelikult, siis ma arvan, on kaaslane ära teeninud aususe. Osad mehed armastavad veel käibefraase - "sa oled minu jaoks liiga hea" ja "ma ei taha haiget teha". Kas valutu lahkuminek on üldse võimalik, kui teine pool pole selleks üldse valmis? Oled mees, võta vastutus ja kannata see valutegemine ära. Sama tegelt naistega.
 
ei näe põhjust uhkustamiseks 17. märts 2015, kl 10.31
Minu meelest aus ja eneseväärikas mees ütleb ENNE voodisse jõudmist millised kavatsused ja tulevikunägemused tal on. See pärast "jääme sõpradeks" on samamoodi argpüksilik käitumine, kui ärakaduminegi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!