Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kui suur vanusevahe on veel reaalne?
 
Anneli 11. mai 2015, kl 15.12
Tänapäeval on inimeste eluiga tõusnud ja ka fertiilne iga kestab kauem.
Mingi 45 a rasedaks jääda pole mingi probleem, kui sa pole kunagi suitsu teinud, pole liialdanud alkoga, pole liiga rasket füüsilist tööd teinud, eluaeg toitunud tervislikult ja normaalkaalus. Ning su emad ja vanaemad ka hilja sünnitanud.
 
Lia 11. mai 2015, kl 15.18
Milleks muretseda vanusevahe pärast või teiste inimeste arvamust põdeda? Lähtuge iseendast-te elate 1x ning kui teil omavahel on hingeline ja füüsiline klapp olemas ning sobite, siis milleks põdeda vanusevahe pärast?
Üheski paarisuhtes ei anta garantiid kaasa, ole sa samaealine, noorem või vanem!
 
pipar 11. mai 2015, kl 17.06
teemaalgataja, ytle palun, mis hea pärast sa siia nõu kysima tulid? masohist? meeldib kui õelutsetakse ja materdatakse? minu soovitus: sa oled selles eas, kus võiks hirmud yle õla visata ja lõpuks ometi lähtuda oma tunnetest ning tõekspidamistest. millal siis veel? kui kahel täiskasvanud inimesel on mõlema poole nõusolekul tore koos olla, siis pole see kyll kellegi kolmanda kommenteerida. nautige kuniks on. peamine pidur oled sa ise, kui pyyad endale ette manada MIKS sa seda kõike väärt pole. miks te jätate oma elud elamata põdedes, mida arvavad emad, ämmad või netikommarid? laste arvamus on igatahes olulisem, aga sellega on ju OK. ELA inimene! :)
 
to Anneli 11. mai 2015, kl 21.46
Ma ei ole suitsu isegi mitte proovinud, alkoholi ei joo üldse.
Tervislikult vast ei toitu, päris tüse ei ole, 1.67 pikk ja 80 kg.
Ei jäänud rasedaks, arstide sõnul on näiteks 44 aastaselt rasedaks jäämise protsent 5%, see on ju imeväike tõenäosus.
 
tegelikult1 11. mai 2015, kl 23.57
Kuna teemaalgataja nii kiivalt oma vanust saladuses hoiab, siis ei olegi võimalik vastata.
On ikka vahe sees, kas kutt on 20 ja naine 42 või siis vastavalt 40 ja 62.
 
vana inimese lapsed 12. mai 2015, kl 01.08
vanade inimeste lastel kipub probleeme tekkima murdelise eas, nagu meterjail poleks olnud piisavalt, aju korralikuks arenguks ja tööks ja närvispsteemihäired ka.
ei tea ühtegi üle 38-se- 40-se naise last, kes poleks kuskil ravil.
 
Dea to Anneli 12. mai 2015, kl 14.11
Anneli,

sinu mitterasestumise põhjuseks on tõenäoliselt tugev ülekaal! Appikene- 80 kg???? 167 kasvu juures on nomaalkaal max 60 kg. Ise ma umbes sama pikk ja kaalun 55 kg.

Ega sa juhuslikult suguhaigusi vms põletikke pole põdenud-need ka vähendavad rasestumise tõenäosust.
 
vastupidi 12. mai 2015, kl 14.16
Vanade vanemate laste puhul on sageli just kõrgem IQ ning koolis jõuavad nad kiiremini edasi. Tihti oskavad vanade vanemate lapsed kooli minnes juba soravalt lugeda, kirjutada, arvutada-sest vanematel oli aega last õpetada. Noored vanemad tihti ei viitsi ning pole muu elu (rahateenimine, hobid, peod) kõrvalt piisavalt aega last õpetada.
Tänapäeva maailmas 38-40 pole küll vana esiklapse jaoks, pigem selline keskmine Lääne-Euroopa mõistes.
Vaeses Ida-Euroopas sh Eestis tehakse veel alla 30-selt lapsi, kuid seegi trend muutumas.
 
to Dea 12. mai 2015, kl 14.57
167 pikk ja 80 kg küll nüüd tugev ülekaal ei ole.

Tugev ülekaal oleks 100 - 120 kg.

Sina oled hästi peenike.
Põletikkudega olen hädas küll olnud.
 
seda et 12. mai 2015, kl 15.54
Arvan, et on ilma inimesi nagemata on voimatu sellisele kysimusele vastata. Koik noored inimesed, mehed sealhulgas, ei ole hea valjanagemisega. Koik vanemad naised ei ole halva valjanagemisega. Kusjuures pisut rohkem kilosid annab naole teatud sileduse, mis annab ju plusspunkte. Eeldagem nyyd, et naine on 52 ja atraktiivne ja mees 30 ja nohik, no see voib toimida kyll:)
 
miia 12. mai 2015, kl 19.46
mina ei ole teemaalgataja, aga oli ka suhe endast 21a noorema mehega, mina siis 46 ja mees 25. polnud mingi nohik, pigem vastupidi, käisime koos väljas jne.

kuigi meil oli ka väga hea klapp, siis välistasin täielikult mingi kooselu ja ega poiss sai ka aru, et normaalse pereelu saab ta endavanusega.

suhtlesime veidi üle aasta, siis leidis endale pruudi.
tore kogemus mõlemale.
 
to Dea 13. mai 2015, kl 00.17
Ka päris paksud jäävad rasedaks.
Vanus on palju takistavam tegur.
 
vanadus muudab geneetikat 13. mai 2015, kl 01.05
no vanaduses ikkagi geneetika on juba muutunud, rakkude tase maärksa sitem kui nooremal inimesel.
tean mitut teismelist, kel vanad vanemad, emad on sünnitamise ajal olnud natsa alla 40, ne ja mõni üle 40-nee. nüüd tesimelisena on kõik närvikava probleemidega diagnoositud ja käivad ravil.
lisaka on neid laste mmesid nukker vaadta. vanad, mis vana.
mehed ka surnud.. ses mõttes üle 50-sena tesimelistega üksi maid jagada ja raha oöäarst muretseda nende ülalpidamiseks ja koolitamiseks..
laste nägudes on hirm, et emme ka maha sureb..
psühholoogid on küsimuse ees, kuidas seletada lastele, kes neid siis kasvatab, kui emme sureb.

vanavanemad on ka juba neil teismelistel lahkunud teise ilma. ses mõttes maailmas üksi see teismeline..
nukker ju.
 
eelmisele 13. mai 2015, kl 02.01
Ega siis nii lihtsalt enam 40+ lapsi ei saadagi, ei teagi, kui suur selles vanuses rasestumise % üldse on.
 
teemaalgataja to vanadus muudab 14. mai 2015, kl 00.09
Eelviimast postitust lugedes sai mulle selgeks, et olen ilmselgelt teiselt planeedilt. :) Vähe sellest, et ma ise veel surra ei kavatse ja mu lapsed mind ei häbene. Raha pärast ma ei muretse ja lastega lahendamatuid suhteprobleeme ei ole. Ka mõlemad minu vanemad on täiesti elus ja terved, neil on lausa oma firmagi ja on ka töiselt aktiivsed, nemad ka ei hakka kohe-kohe surema.
Mingi seletus sellele loomulikult peab olema. Võimalik et selleks ongi meie nii positiivne ellusuhtumine.
 
firmavabrikule 14. mai 2015, kl 00.49
kui sa vana lehm oled 55, oma teismeliste laste pärdikutega, ja su vanemad nii 75-80, siis jah, mis äri nad veel teevad nagu?
 
teemaalgatajale 14. mai 2015, kl 02.48
Kui vana siis täpsemalt oled? 45? 50? 55?
Kuna sa vanust kuidagi öelda ei taha, siis ei oska keegi sulle adekvaatselt vastata.

Anonüümselt võid oma vanuse öelda. Arusaadav, kui nooremale mehele öelda ei taha, aga milleks siin varjata?
 
to vastupidi 14. mai 2015, kl 03.01
Ei saa loota sellele, et 38-40 lapsesaamine õnnestub.
Võib õnnestuda, võib mitte.
Riskiga värk.

Mõni lükkab lapsesaamist aina edasi ning lõpuks ei õnnestugi.
Kuidas kellelgi veab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!