Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Moraal
 
Tess 18. veebruar 2002, kl 16.16
...ehk see, milles partenrid omavahel kokku lepivad ja mis neile kahele parim, ongi nende omavahelise elu moraal(koos normidega).
Siin ei saa keegi kõrvaline kohustuslikke reegleid tekitada.
See pole mingil juhul absoluutne tõde:) Igaühel oma tõde ju
 
LaTetra 18. veebruar 2002, kl 16.18
Aga kes meid keelab elamast truult, ausalt, väärikalt? See jutt siin kõlab kõik nii, nagu et mina olen, aga vaat need teised lõdva kummiga jne! Hakkame aga igaüks ennast parandama ja aitame teistel ka kui abi palutakse!
 
intsest/alko lapsepõlv 18. veebruar 2002, kl 16.30
loll jutt, kk!
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 16.47
Moraal on südametunnistuse asi. Samas Feliks on täiest mõttetult moraalivaba. Jutt kõlab nagu pahandusega vahelejäänud lapsel. Kas kahe inimese erinev moraal on see, et naine on moraalne ja Feliks möllab ringi? Või et mõlemad möllame ringi ja lõhume teiste abielusid? Kui südametunnistust pole siis ei aita ka SI süsteem ma kardan.
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 16.50
Lookus: ei saa lõhkuda seda, mis on kindel. Kui üks abielu kellegi kõrvalehüppe pärast untsu läheb, siis oli vilets abielu kah. Tark inimene mõtleb järele, mis seal abielus viga oli, et keegi hüppama pidi.
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 16.53
Lookus: ma olen sellist juttu juba kuskil kuulnud....primitiivne:)


Sandra: et ann anades, kui võtsid mu eelmist kommi enda pihta kivaks..ei mõtelnud üldse konkreetselt Sind ega Su abikaasat....tahtsin viisakal moel mõtetu vaidluse lõpetada, sorry et ei õnnestunud...tahtsin öelda sead, et las Sul jääda oma moraal ja mõttelaad, ja ole sellega õnnelik. KUi Sa minu moraali maha tegema ei hakka, olen mina kah õnnelik..ja mu pere on õnnelik ja siis on ka naabrid ja töökaaslased ja....küllap kogu maailm, kui me kõik suudaksime teineteisel elada lasta:)
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 16.56
Fööniks: saab küll. Vaas laua peal on ka väga kindel. Kas pole?
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 16.59
Feliks: primitiivne ja mõistlik vast? Sinu jutukeerutus kõlab samas väga segasena... kaksikmoraal on ka siis moraalne sinu arvates?
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 17.00
Lookus: et kuidas Sa seletad fenomeni, et ma vaatamata oma seisukohtadele juba 12-ndat aastat abielus olen:))
 
ehee 18. veebruar 2002, kl 17.03
vaas laua peal on niikaua kindel, kuni mõni seda puruks pole löönud (meelega või kogemata siis)
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 17.07
Lookus: Mina väidan, et kui vaas ühest külgepuutumisest kildudeks kukub, oli vilets vaas.
 
sarnane 18. veebruar 2002, kl 17.10
mis te sõdite, sarnased on niikuinii sarnastega mestis, 'teistsugused' naudivad omasuguste privileege.
hundid jäägu huntidega...
 
Gita 18. veebruar 2002, kl 17.12
Fööniks: tead, ära mine libedale teele:-) sellised "kirjanduslikud väljendused" on ilusad lugeda, aga nad paganad ei kehti alati - ehk aint ideaalsetes olukordades. a kust sa neid võtad? :-)
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 17.18
Gita: võtan elust enesest. Ausalt.
 
Gita 18. veebruar 2002, kl 17.25
Fööniks: et nõrk vaas kui esimesest kokkupuutest puruneb või? no ma ei tea... siit edasi tuleb siis ju see jutt, et kokkuliimitud vaas pole enam see mis uus ja... see on kahtlane jutt! ses mõttes, et minu kogemus näitab hoopis, et "kui õige liimiga liimida ja piisavalt kuivada lasta", siis võib olla paremgi kui uus... sest kuidagi armsam on!
said aru, mh?!:-)
 
Fööniksi armukese naine 18. veebruar 2002, kl 17.26
fakk juu, fööniks mai ääss
(kah elust enesest)
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 17.27
Feliks: Ja lapsed sul kirjutavad koolikirjandisse, et mul on tore pere - issi kepib naabritädi ja emme onu Juhanit? Samas moraal on meil vinge eksole...

Fööniks: Ühest, kahest, kolmest? Kui sa võtad vaasi ja selle maha virutad siis kui hea vaas peab see olema, et ta terveks jääks?
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 17.34
Lookus: kui see perele tore on, on ka selline variant perele tore! Mis see teiste asi on?
Olend normaalne..me räägime iseasjadest.
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 17.36
Lookus: Ma ei saa aru, miks sa oma vaasidesse nii hoolimatult suhtud? Miks peaks teda igaks juhuks vastu põrandat virutama, et teada saada, kas katki läheb. Intelligentne inimene aimab niigi, et põrandale kukkudes võib vaas katki minna. Kui nüüd kukkus ja selgus, et ei läinud katki, siis see ei tähenda, et peaks uuesti proovima. Et äkki teine kord ikka läheb katki.

Ja see kes siin minu armukese (?kes see veel on?) naist mängib... sorry aga mul ei ole lesbikalduvusi.
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 17.37
Feliks: Millest räägid sina oma teismelisele tütrele kui moraaliteemad kõne alla tulevad? Mis asjadest sina räägid?
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 17.42
Fööniks: Seega petad meest ja intelligentse inimesena saad aru, et võite seepärast lahku minna. Kui lähete, siis järelikult oligi kehv mees?
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 17.43
Kust sa võtad, et ma oma meest petan???
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 17.44
Lookus: ole mureta...ma annan talle valikuvabaduse. Olgu eelkõige tema ise..ja mitte seepärast, et nii peab ja nii on kombeks vaid seepärast, et nii on talle loomupärane ja otstabekas....
KOgu sellest moraalindusejutust ei ole tolku mitte kui midagi, kuni ei teata mis asi on see moraal ja kust jooe tagant enam moraali pole (kas Sa tead?) ning miks just sedasi aga mitte teisiti on moraalne.
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 17.45
Fööniks: Ära erutu, küsimus oli hüpoteetiline.

>Autor: Fööniks
>Aeg: 02-18-02 16:50
>
>Lookus: ei saa lõhkuda seda, mis on kindel. Kui üks abielu >kellegi kõrvalehüppe pärast untsu läheb, siis oli vilets abielu >kah.
 
Fööniksi armukese naine 18. veebruar 2002, kl 17.49
kas sa tõesti ei tea, kes ma olen?! millest selline ignorantsus?! efemeerne, kuid siiski nii sügav ja tundlik olevus nagu sa oledki..
jutt käis muuseas sellest, et oled võrdne taguotsaga ning võiksid vahelduseks (mu mehele) end ise f...ida.
P.S. kurb, et sul pole homokalduvusi, nii võiksid oma libiidot mitmekülgsemalt rahuldada - võta Feliksist eeskuju!
(laiendatult kõigile nn. armukestele ja muidu lihakehadele)
 
lookus 18. veebruar 2002, kl 17.51
Feliks: Kas see mis on lapsele loomupärane tuleb tema kodusest kasvatusest või on lapse moraal mingi jumalast antud juhuslik näitaja? Kas sa kasvatadki oma lapsi nii, et tehku nagu neile parem tundub - lööge nõrgemaid ja piinake kasse? Sina oma nina nede eludesse ei topi?
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 17.51
Lookus: kas too kes ennast Fõõniksi armukese naiseks peab...et kas tema moraal on ok?:)
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 17.52
Lookus: Miks ma peaksin erutuma? Sinu oskus asju lihtsustada on muide lausa hämmastav. Ja ilmselt meie mõtted ei käi eriti sünkroonis, sellepärast ma sinust aru ei saagi.
Või olen ma lihtsalt sinust rohkem elu näinud. Ja erinevates olukordades olnud. Ma mõtlen, et üks 10 a tagasi ma oleks kah vist sama sirge olnud oma mõtlemises.
 
Feliks 18. veebruar 2002, kl 17.56
Lookus: see kas nõrgemaid lüüa ja/või kase piinata tuleb välja meie aruteludest...seni pole tulnud nõnda välja, et see oles otstarbekas. Kuid samas oleme koos siga veristanud ja ta teab, miks ja millal sigu veristatakse. alati on me vestlustes üheks olulisek sosaks kindlasti ka see, et mismoodi on kombeks ja kust see komme pärit on(kui ma vähegi tean) ja alati räägin ka neist ohtudest, mis saab, kui teha kuidagi teisti võrreldes tavapärase käitumisega. Ja teab ka seda, et ta ei teeks kunagi seda, mida ta ei taha, et talle tehakse. Lihtsad elutõed...
 
Fööniks 18. veebruar 2002, kl 17.57
Feliks: aitäh :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!