Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kes on satanist?
 
Tiia 03. november 2006, kl 13.27
Kas kellelgi on mõnda tuttavat satanisti, et mis tegelased nad on?
 
beemot 03. november 2006, kl 13.31
idioodi kari.
la vey järgijad.
trüki neti otsingusse eesti satanistlik kirik. saad piisavalt infot.
 
. 03. november 2006, kl 13.36
möned täitsa möistlikud
 
keegi to . 03. november 2006, kl 13.42
Nimeta mõni tuntud ja mõistlik satanist.
 
beemot 03. november 2006, kl 13.49
pole seal ühtegi täiemõistuslikku tegelast.
sai kunagi nendega ühe tõlketöö pärast tutvutud.
petsid minugi algul lihtsalt ära.
ühinen viimase küsimusega.
 
auguraud 03. november 2006, kl 14.02
Eesti keelne oli ka üks netilehekülg mingi veenus.org vms. Jutt oli seal üsna mõistlik. Paradoks on see, et satanistid peaks uskuma ka Jumalat, sest kui pole olemas Jumalat, pole ka Saatanat (Kuradit, Luciferi ....) olemas, aga millegi pärast ei taha nad keegi Jumalat tunnistada.
 
irma 03. november 2006, kl 14.03
Olge nüüd. Mõistlik satanist on sama mis punane rohi ja kollane taevas, non-existing entity seega.
 
beemot 03. november 2006, kl 14.12
vat selles asi ongi,et mina tean tänu konkreetsele töö-otsale satanismist rohkem kui 99% sataniste ise.
enamus piirdubki sellise neti lehekülje lugemisega...äärmisel juhul ka satanistliku piibliga.
pealegi on kogu see jama mis la vey välja mõtles nö. õhukesel jääl kõndimine.
seda on üsna mitmeti võimalik mõista ja see annab loa lollusteks.

nimetage mulle üks tuntud ja mõistlik satanist!
 
ei tea 03. november 2006, kl 14.46
ühtegi TUNTUD ja mõistlikku satanisti. see jason on ka omamoodi loll
 
wicca 03. november 2006, kl 14.57
mina ei tea ühtegi satanisti, aga pentagrammi kannan küll teinekord, kui nõrgem tunne on. ilmselt peab mõni mind seepärast ka satanistiks ;)
 
Juuli 03. november 2006, kl 15.29
Mul õde ja õemees satanistid. Täiesti tavalised tegelased on:D Õde on kunstnik ja õemees remondimees.
Ei tea, miks inimesed neist sellised "tondid" on enese jaoks teinud. See on lihtsalt üks usk paljude teiste uskude seas.
 
punapea 03. november 2006, kl 15.56
satanism ei ole mitte religioon vaid maailmavaade.

üks mis paistis väga silma satanistide seas on nende erakordselt madal haridus.
veidi haritumad inimesed uurivad reeglina ju potentsiaalset usku-maailmavaadet-elustiili veidi süviti ja siis leitaksegi satanismi kitsaskohad.

mina olen ka sellega väga lähedalt kokku puutunud, küll oma 7 aastat tagasi.

alati tuleks hinnata ükskõik mida tagajärgede alusel.
kui näiteks jehhoova tunnistajad võivad teha viga vaid endale või äärmuslikel juhtumitel oma perele aga samas moodustavad korralike- seaduskuulelike kodanike ringkonna, siis satanistid ohustavad põhimõtteliselt ükskõik keda tänavalt.
endal on kaks korda väga tõsine konflikt tekkinud. naljaks sealjuures on see,et mina suvalise tegelasena olen tuttav satanistliku piibli ja teiste a.s. la vey õpetus-raamatutega aga need n.ö satanistid ei teadnud sellest midagi.

pentagramm(õiget- või tagurpidi) ei puutu küll asjasse.
 
Juuli 03. november 2006, kl 16.16
to punapea
Mismoodi need satanistid inimesi tänavalt ohustavad??? Täiesti suvaline tegelane (tänavalt:D) võib su ära needa, aga mõni satanist ei suuda oma tundidepikkuse rituaaliga kärbselegi liiga teha. Kõik oleneb ikka inimese võimetest. Satanismil on üleüldse needmisega suht vähe pistmist.
Ei maksa neis mingit tonti näha, ei ole nad mingid ülivõimekad nõiad, ei ole nad teiste inimeste suhtes negatiivselt meelestatud, ei ole nad hingelt halvad... Nad on täiesti tavalised inimesed.
 
beemot 03. november 2006, kl 16.21
Juuli,sa tutvu rohkem süvitsi asjaga, enne kui enese jaoks mingi pildi lood sellest asjast.

seda hariduse ja harituse asja märkasin ka mina.
selle tööga seoses märkasin ka seda,et paljud kuulsad kirjanikud-kunstnikud on sellega seotud olnud aga hiljem satanistide liikumisest lahkunud.
eestis on satanistid tihti puberteedieas lapsed, kes tegelevad enesemääratlusega nagu selles vanuses noored ikka.

tihti on just selline jube tolerantne ja avatud suhtumine ohtlikum kui eelarvamused. eks kõik eelarvamused põhinevad ikka millegil...
kõige õigem oleks ise asjaga tutvuda. nii saab selgeima pildi.
 
punapea 03. november 2006, kl 16.27
satanistlikus piiblis on kirjas."kui sind lüüaks ühele põsele,siis ära keera teist põske vaid löö vastu"(parafraseerisin praegu)
konfliktid seisnesid ki selles, et nn. satanistid tulid kätega kallale selle asemel,et probleem verbaalselt lahendada.
terve satanistlik piibel on selline,mida võib mitemeti mõista(eespool juba mainiti seda).
see,et mina või sina sellest välja loed ei pruugi kattuda sellega mida isik x sellest välja loeb.
näiteks antud fraasi mõistaksin mina kui "enese ja oma seisukohtade eest tuleb seista", antud isikud võtsid seda kui luba vägivaldsuseks.
tihti kui sõnadega asju ära seletada-lahendada ei oska võetakse vägivald appi.
 
mønster 03. november 2006, kl 16.32
Nad ei tulnud mitte selle pärast kallale, et nad olid satanistid. Nad tulid selle pärast kallale, et nad olid koleerikud.
 
punapea 03. november 2006, kl 16.37
irw@viimasele
tõsi,aga välja vabandasid ennast tsitaatidega satanistlikust piiblist.
satanism andis loa selleks.

samas mina tunnen palju koleerikuid aga ometi ei lähe nad tänaval või ühistrantspordis inimetele kallale.
 
mønster 03. november 2006, kl 16.54
Ja kindlasti ka paljud satanistid ei lähe inimestele tänaval kallale.

Palju Eestis inimesi satanistide käe läbi surnud on? Alkohol tapab siin, narkomaania tapab, ahnus ja soov kätte maksta ka mingil määral. Ja kui alkohol ära keelata, siis hakkaks alkoholi keeld tapma.
 
Juuli 03. november 2006, kl 17.04
To punapea
Ka piiblist võime lugeda, et teatud teo eest võib inimese kividega surnuks loopida ja see on seal kirjas sõnasõnalt, mitte, et keegi võiks kuidagi asja vääriti mõista.
Enese eest tulebki seista ja selles mõttes mulle see satanistide maailmavaade täitsa istub. See ei tähenda aga sugugi seda, et ma sealt välja loen, et kui miski ei meeldi, siis lahenda see vägivallaga.
Ma ei usu, et kõik need kaklused, mis tänavatel toimuvad, on satanistide algatatud. Nii satanistide, kui ka kristlaste ja muude usundite liikmete hulgas on vägivaldseid inimesi. Neid lihtsalt on. Mina ei seosta küll vägivalda kuidagi moodi satanismiga.
 
punapea 03. november 2006, kl 17.52
keegi polegi väitnud,et kõik tänavakaklused on satnistide poolt alustatud. neid pole nii palju rahvastikust,et nad isegi ideeliselt igale poole jõuaks.
vägivaldseid on kõigi religioonide esindajate seas, nõus, aga satanistide seas rohkem (kui näiteks kristlaste,idamaiste usundite seas).
(siin tulevad mängu muidugi igasugu teised faktorid nagu uus, alternatiivne maailma vaade läheb peale ikka teatud tüüpi inimestele jne. aga tulemus jääb samaks)

mina mõtlesin ka sarnaselt nagu sina(juuli) kuni eesti satanistidega läbi käima hakkasin. sealt on minu arusaamad ja uskumused nende kohta pärit.
kahtlemata on selle 7aastaga paarist sajast eesti satanistis saanud paarsada + n satanisti, aga olen üsna kindel, et inimtüübid kes seal esindatud on samad.
aga igaühele jäägu oma arvamus.

kes aga soovib antud teema kohta rohkem teada saada siis satanistlik piibel oli kunagi netis üleval. usa lehekülgedel on kindlasti(ingliskeeles) ja lugeda läbi ka a.s.la vey teisi raamatuid. sinna juurde kuulub igasugu elamis-õpetusraamatuid igapäeva eluks jms.
see kõik peaks kätte saadav olema ja igaüks saab ise oma arvamuse asjast kujundada.
 
Juuli 03. november 2006, kl 18.14
Saad ehk nüüd aru, punapea, et need kaklejad oleks ka ilma satanismita kaklejad.
Mul on kokkupuuteid olnud umbes kümmnekonna satanistiga. Kõik nad on toredad, lõbusad inimesed.
Imesama paneb, et keskmine eestlane pole jumalakartlik (ei usu, et jumal on olemas) aga sataniste kardab:DDD
 
punapea 03. november 2006, kl 18.32
vaevalt,et keegi nüüd sataniste kardab.
lihtsalt hoitakse eemale asjadest millest ei teata.
või siis minu puhul millest ma tean.
kindlasti on suurem grupp inimesi kes arvab,et taolised asjad on jube lahedad, alternatiivsed, toredad ja hurraatavad satanistidele kaasa ilma ise teadmata millega tegu on...
tuleb ju ometi oma tolerantsi näidata.

miks sa jumalat ja sataniste võrdled jääb mulle arusaamatuks...
 
punapea 03. november 2006, kl 18.43
veel ma mõtlen seda,et sellised inimesed(nagu antud kaklejad keda mainisin) ei astu luteri kogudusse.vaid satanistide hulka, miks?
ja veel:
eesti maausulised, isegi wiccad(kelle seas on ka paras hulk hulle) kontrollivad veidi keda oma kogudusse(või mis iganse nime siin kasutada) võtta.

ja tegelikult on võimalus,et antud kaklejad ei oleks nii agressiivsed kui neil poleks satanistidest sõpru ja satanistlikku piibli, millest kontekstist välja võetud lausetega ennast õigustada. eks ikka keskond mõjutab inimest ja kas taandab-maandab temas agressiivsust või vastupidi kasvatab seda.
 
Juuli 03. november 2006, kl 18.45
Ma ei võrdle neid. Paneb imestama lihtsalt, et miks neid sataniste kardetakse. Arusaam on ju inimestel, et satanism ja kristlus on vastandid. Kui jumalat pole, siis pole ju saatanat ka:DDD või mis?
 
Juuli 03. november 2006, kl 18.54
copy:"veel ma mõtlen seda,et sellised inimesed(nagu antud kaklejad keda mainisin) ei astu luteri kogudusse.vaid satanistide hulka, miks?"
Sama hästi võiks küsida, et miks katolike preestrite hulgas on nii palju pedofiile. Kas piibli lugemine kuidagi soodustab seda???
Saa aru, et inimesi on igasuguseid. Loomulikult sobib satanist aktiivsemale inimesele rohkem ja kristlus pasiivsele. Aga kuuluvus ei muuda inimese loomust.
Satanism ei õigusta õigustamata vägivalda ega õhuta vägivaldsusele. Kui satanist on vägivaldne, sis n a seda loomu poolest, mitte selle pärast, et ta satanist on.
Kahju muidugi, et sul sellised tuttavad juhtusid olema.
 
punapea 03. november 2006, kl 18.54
ma ei tea täpselt keda sa nende satanistide kartjate all mõtled...
ma kujutan ette,et neid võiksid karta näiteks penskarid aga nood kardavad ju peaaegu kõike!
ehk täpsustad veidi?

jumala ja/või saatana puudumine ei välista satanismi ja karja vägivallale kalduvaid idioote.
 
punapea 03. november 2006, kl 18.59
mina ei usu sellist asja nagu inimloomus.
ma arvan,et inimene on see mida ta teeb.

tuleb arvestada keskonna mõjudega.
ma arvan,et nooruk kes kasvab ülesse satanistide seas omab suuremat tõenäosust vägivallale ja harimatusele. satanism pakub n.ö lihtsaid vastuseid.

nii palju veel infoks, et satanistliku koguduse inimestega konflikte polnud, liikusin seal ringi selliste inimestega, et olin automaatselt respekteeritud. need kaks juhust olid suvaliselt tänavalt,ühel puhul aga noormees kuulus kogudusse, nagu hiljem järgi uurisin.
 
punapea 03. november 2006, kl 19.02
võimalik, et sinu õde ja sõbrad on sellised pühapäeva satanistid kes isegi pole kõike kirjandust läbi lugenud ja eesti sat. kiriku tegemistes ei osale.
eks igaühel ole hobi vaja.
ma kordan veel,et minu arusaam põhineb otseselt loetul ja 7aasta tagusel eesti satanistide ringkonnaga läbikäimisel.
olen arvamusel,et varem või hiljem haritud inimesed näevad stanismi tervikuna ja lasevad sealsest seltskonnast jalga :P
 
Juuli 03. november 2006, kl 19.22
Ma arvan, et meil pole mõtet vaielda sellel teema, kuna me kumbki ei ole selle asja sees ja me ei taba selle asja olemust tervikuna. Peale selle on meil ka inimloomusest ja maailmast eriev arusaam ja las siis kummagile meist jääb see oma tõde.
 
punepea 03. november 2006, kl 20.11
mina siiski olen olnud asja sees ja lugenud kõiki la vey kirjutisi.
selles mõttes tean satanismist rohkem kui enamus sataniste ise :)
ega`s ma püüagi kedagi ümber veenda kui siis ehk mõtlema panna,
huvitav vestlus oli siiski!

kellel veel teema huvi pakub leiab peaegu kogu kirjandus(seda pole üldse palju,aga tervikliku pildi saamiseks ainult satanistlikust piiblist ei piisa) internetist.

edu uute maailmavaadetega tutvumisel!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!