Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kas kõik mehed petavad?
 
wo:man 30. jaanuar 2002, kl 10.31
Minu usaldamatus meeste suhtes sai alguse lapsepõlvekodust, kus isaga polnud lähedasi suhteid ja kodus oli tihti probleeme. Edaspidi ise suhteid luues ja enda ümber ringi vaadates, olen oma kahtlustele aina kinnitust saanud. Iga nädal saabuvad uued uuringud, mille andmetel pooled ja enam (abielu)meestest petavad oma naisi. Meedia, filmitööstus ja popmuusika valavad ka õli tulle - armukolmnurkadest räägib iga teine laul ja seda teemat käsitleb iga kolmas film, kusjuures mitte sugugi hukkamõistvalt. See pole kibestunud ja petta saanud naise jutt, sest oma suhetes pole veel petmist tunda saanud (kolm korda üle õla). Ja ennetades osasid kommentaare - muidugi on palju ka naisi, kes elul hea maitsta lasevad. Lõppude lõpuks oleneb palju ka sellest, kuidas keegi petmist defineerib. Minu jaoks on see intiimsuhted kellegi teisega peale oma partneri, mis ei pea alati seksuaalsuhet tähendama (kuigi tavaliselt selleni välja viib).
Igatahes küsimus suurele ringile - kuidas õppida mehi usaldama ja oma kahtluseid hajutama?
 
Muri 30. jaanuar 2002, kl 10.46
Võta mõistus pähe!!!
 
bebe 30. jaanuar 2002, kl 10.47
mul on sama probleem. olen ise vallaline ja mul on üsnagi suur tutvusringkond, osa sellest ka abielus (mehed). ja spradega ju ikka suheldakse, rääkimist ja kohvijoomist ma nüüd petmiseks küll ei loe. aga...ükskõik kui truu mõni mees end väidab olevat, mõne aja päras hakkab ta ikka käsi külge ajama ja üritab mind voodisse saada! kusjuures ma jälgin väga täpselt, et ma ise selliseks käitumiseks põhjust ei anna...

ma ei taha et minu tulevane abikaasa samasugune oleks! oh öelge et maailmas on veel mõni truu mees...
 
kängu 30. jaanuar 2002, kl 10.50
Kahjuks olen saanud nyydseks selgeks, et usalda, palju tahad tahad - mõõk langeb seal, kus oodata ei oskagi. Kus kohe absoluutselt, mitte vähimalgi määral ei oska seda oodata. Seepärast - ära õpigi mehi usaldama, võta seda kui paratamatust, et neid lihtsalt ei saa usaldada, ilma paranoiliseks muutumata. Visklesin kah meeleheites oma purunenud illusioonide otsas ja kui ellu tahad jääda - ole aga hea ja hinda oma väärtushinnangud ümber. Minu elu on mulle õpetanud seda, et ka sinu meelest kõige hellema, armsama, ausama mehe puhul võib truudus olla vaid juhuse puudus. (tegelikult ei ole ma sellega siiani leppinud, aga püüan...pisarake silmanurgas...)
 
Kati 30. jaanuar 2002, kl 11.03
Olen samuti kaotanud usalduse meeste vastu.Kängul selle mõõga langemise osas 100% õigus.Kõige naljakam on see, et samal ajal kui mehel oli kõrvalhüpe oli ta minu vastu eriti tähelepanelik,
kallid kingitused ( auto, pidevalt viidi shoppama ja sööma jne.)
Sellepärast ei osanud üldse oodata,kui selgus ,et tal mingi tibi on tekkinud."tibi " on minust 2 aastat vanem ka veel, aga noh vahet pole. See lugu on üldse kõigi jaoks arusaamatu.
Peale sede ei suuda usaldada enam, rääkigu mis tahab. Kaalun lahkuminekut, kuigi lapse pärast ei taha, nimelt ei taha talle haiget teha. Näiliselt on meie suhe küll taastunud, aga...
 
wo:man 30. jaanuar 2002, kl 11.20
Nendest kommentaaridest peegeldub karm reaalsus.. Ma juba lootsin.
 
vip 30. jaanuar 2002, kl 11.28
ei oskagi midagi öelda, edu teile siis
 
Luxi 30. jaanuar 2002, kl 11.29
reaalsus on tõesti karm. ütleksin, et tean ainult kahte meest oma tuttavate seas, kes on oma naistele truud.
kõik teised 100% petavad oma naisi. nii mõnigi on püüdnud ka mind murda, aga õnneks ei ole see neil õnnestunud. ma ei taha teha oma tuttavatele ja sõbrannadele teha seda mida ma ei taha, et tehtaks minule.
 
Feliks 30. jaanuar 2002, kl 11.30
:)) sorry...aga otsekui naiselik kadedus lööb te tekstidest läbi:))
 
gas 30. jaanuar 2002, kl 11.40
kadedus??? mina olen petta saanud, aga ikka usaldan uuesti... kõik inimesed on erinevad... ja kui satungi 1le 10st otsa, kes mulle on truu, siis ei pea ta ju teiste tehtud vigade tagajärgi kannatama... elu on yleyldse yx suur loterii ja ma arvan, et panuseid tasub ikka teha... tulemus võib väga õnnelik välja tulla!
 
Luxi 30. jaanuar 2002, kl 11.41
to Feliks:
mis asi tundub sulle neis tekstides naiseliku kadedusena?

mina näiteks ei ole küll kade nende naiste peale kelle mehed neid teistega petavad. asi on lihtsalt selles, et eluolu meie ümber on selliseks hirmsaks kujunenud. keegi ei austa kedagi ja midagi ei hinnata.
kahju, aga selline see meie elu praegu on.
 
kängu 30. jaanuar 2002, kl 11.41
luxi: heheheee!! MITTE ÜKSKI meie sõpradest-tuttavatest ei oskaks UNES ka näha, et minu mees on mind petnud! Ja ma tean mitut VÄGA lahedat meest oma vanemast sugulas-sõpruskonnast, kelle naised on saanud alles peale oma mehe surma teada, et nende kaasadel on pikad romaanid nende kõrvalt seljataga olnud. Kusjuures, tegemist on olnud lähedaste ja väga kokkuhoidvate paaridega. Mitte keegi ei oleks osanud uskuda... Ei, mina enam tõesti ei usu. Paar aastat tagasi oleks ma võinud surra väites, et MINU mees ei ole seda iialgi teinud. Ta ei ole ringiaeleja tõesti, aga ikkagi on fakt see, et seda tuleb elus ette! Mehel eriti kerge - tema teeb suts ja valmis ja tema ei võta seda enda sisse. Vastupidi, tunneb veel,et on ANDJA - heategija! Ja süüd võib temas tekitada ainult see, kui teab, et on kallile kaasale sellega kannatusi põhjustanud. Kurb, kurb olen. Teie Kängu.
 
Feliks 30. jaanuar 2002, kl 11.46
Luxi: tsitaate ei taha tuua...olekski na vähe neid...vaid ühes kommis tuleb väga konkreetselt välja...summa kokku näib sedasi. Ah mis ma ikka seletan..mul ju nii erinev arusaam sellest murest.
 
mair 30. jaanuar 2002, kl 11.47

Kah asi, mille pärast südant valutada ja pealegi veel kui nii vahvaid kingitusi-auto,shopping jne. saab. Ainult petjate põdemised stiilis "nii kahju, et seda tegin" võiks ära jääda, kellele seda vaja teada on.
 
sirts 30. jaanuar 2002, kl 11.49
me oleme kaasaga üksteisele truud, pole põhjust ringi lipputada...kui keegi mees ongi nö kahemõttelist juttu teinud siis olen otse öelnud, et @!#$ ei taha minna...olen õppinud oma mehe kõrval oma ego kasvatama...ja pärast mehega räägime sellest ja itsitame..vat ei saa aru kui kaks inimest tahavad koos olla, miks mingi kolmas peab oma perssega meile vahele trügima. Mees peab olema eelkõige väha hea sõber, sest sõprust ikka nii kergelt maha ei mängi.
 
Kati 30. jaanuar 2002, kl 11.54
Feliksil vist pea veel uimane, ei saanud teemale nagu pihta.
Kängul jälle õigus! Suts ja valmis, tagajärg aga kole.
Perekond lõhki ja laps õnnetu. Ok ! saan aru, olen täiskasvanud naine, minu eraelu läheb edasi. Aga lapse tunded ? Mu mees on tegelikult
hea isa, pereelu on korras , saame kõik hästi läbi . Usun, et kui mu tütar on 18 ütleb ta , et oleks võnud selle sea maha jätta kohe. Aga praegu on ta väike veel, armastab oma isa väga.
Kuidas ma ütlen talle, et sorry aga me lähme nüüd isa juurest ära sest emmel on paha? Ta ei peksa ja ei karju, me ei kakle kunagi, üksteisele midagi koledat ( eriti lapse kuuldes) ei ütle ). Aga ma ei taha õhtul peale tööd koju,ma ei taha teda näha.
 
Nils 30. jaanuar 2002, kl 11.59
Tegelikult saab koik alguse naistest enestest. Nad ahvatlevad mehi ning viivad mehed sellise piirini, millele jargneb vaid piiririkkumine. Naised- suudistage oma kalleid suguodesid (iseennast ka)selles, et teie mehed sedamoodi kaituvad. Kui uhiskonnas on naiste osakaal ca 60% ja koik tahavad meest saada, siis need vaesed mehed peavad end kasvoi pooleks tombama, et koikidele naistele midagi pakkuda. Naised on ussisugu, tanu EEVALE aeti inimkond paradiisist valja.
 
Feliks 30. jaanuar 2002, kl 12.00
Kati: ei pole pea uimane..olen piisavalt kaua juba üleval....ja teemale sain pihta ka:) Ei ole selline suhtumie arusaadavalt miskit uut.
Hea oleks mul ütleda, et te tahate, et mees oles aint teie ja ei enamat....a seda te ei suuda mõelda, et miks. Mis te tahate, et mees aint teie oma oleks ja aint teid magataks? Vastus, et tahate et mees truu oleks, pole põhjendus. Püüan teid panna analüüsima oma tegude ja seisukohtade tagapõhja ja põhjuseid. Ma ei välista, et teie hirmud on igati õigustatud ja argumenteeritd..sageli on..aga tihtipeale ei ole kah. Keskmine inimene ei ole paraku harjunud mõtlema oma elu ja tegevuse üle...palju lihtsam on võtta käitumiste ja arusaamiste aluseks kombed lihtsal põhjusel: "sest nii on kombeks".
 
kiis 30. jaanuar 2002, kl 12.05
Kuidas õppida usaldama ja kahtlusi hajutama ? Ega enne ei kahtlustagi kui pole näinud petmist, kuulnud pealt või vastanud imelikele kõnedele (telefon), valetamist sulle, isegi "külajutte", mehelt imelikke vakatumisi poole kõne pealt kui sa ei mõista millisest sündmusest ta räägib, pidevalt pikemaks venivad komandeeringud või peod kus ta viibib sinuta jne. Kui nendest midagi esineb, siis tekivad ka kahtlused, aga hajutada neid,(minu jaoks) peaaegu et võimatu. Nendega Tuleb õppima elama s.t. et kõik kahtlused ei pruugi tõeks osutuda.
 
vovik 30. jaanuar 2002, kl 12.28
Luxi: peale nende meeste kes ei peta, petavad mehed 100% oma naisi? Hea. Siit järeldamegi, et kõik mehed petavad oma naisi.

wo:man: usaldamist ei saa õppida. Usalduse peab keegi teine ära teenima. Mõtle, mida peaks su mees tegema võ tegemata jätma, et ta sinu silmis usaldatav oleks.

Kõik karud on neljajalgsed, kuna kuuejalgsed karud ei anna ennast lihtsalt näole. Sama lugu on petvate meestega. Need, kes ei peta, ei tule teie juurde nillima ju.
 
Kati 30. jaanuar 2002, kl 12.31
Feliks,ei saa ju olla nii mandunud , et " nii on kombeks " heaks kiita ja tuima näoga edasi elada ? Petmine kohutavalt teeb haiget! Ja keskmiseks ei taha ennast küll lahterdada.
Kui võtta need n.n kombed elu aluseks, poleks see elu midagi väärt. Ja asi pole ainult selles, et mees ainult minu oma oleks ja ainult mind magataks, vaid et ta oleks aus ja usaldatav inimene.Millegipärast võivad kõik ta sõbrad ja äriprtnerid kinnitada , et 100% usaldusväärne. Miks ei suuda enamus meestest olla ausad igas eluvaldkonnas ?
 
Feliks 30. jaanuar 2002, kl 12.39
To: Kati...veenvamalt räägid. A küsimusele ei vastanud ikka.
Et see usaldamise küsimus - ju on asi värtushinnagutes - et kui äris on aus ja kodus pole.
A mu küsimus oli ju hoops sellest, et miks tahad, et mees teisi naisi ei magatakt -oskad seletada?
 
piix, to felix 30. jaanuar 2002, kl 12.46
Mis te tahate, et mees aint teie oma oleks ja aint teid magataks?

arvad sa, et põhjus on ainult magatamises? asi vist rohkem valetamises ja petmises kinni. aga kui ma sulle näiteks valetamise tõttu rahaga kylma teen? või sult auto välja petan? või mida iganes. ja ytlen, et peab see auto siis ainult sind sõidutama või raha ainult sind teenima. oleme sõbrad edasi!
selle näite kallal võib nyyd aegade lõppemiseni iriseda ja polegi teine vast suurem asi, aga tuli äkki selline võrdlus.....
isiklikult armastan suhetes turvatunnet, et vähemalt selles osas teaks mida homne päev toob.
aga mida siis mehed mõtlevad kui naine mehkeldab teiste isastega ringi? isiklikult ei tunne yhtegi nokuomanikku, kes sellise teadmise peale vaimustunult käsi plaksutaks. on muidugi paarikesi kus mõlemapoolsel kokkuleppel käib vasakult võtmine ja elavad õnnelikult, aga tavaliselt käivad kõrvalehypped kuidagi neetult yhepoolse rahulolu ja naudinguga.
ja lollakad vabandused stiilis „juba yrgajal kargas yks isane tervet karja litasid” võiks kõlada naise suu läbi „tänapäeval peabki otsima AINULT väga heade geenidega riistasid, et kasvaks yles tugev sugupõlv!!!”
kuidas oleks? ;)
tegelikult ei ole ma nii kuri inimene....... :)
 
maia 30. jaanuar 2002, kl 12.47
Eelpool, Sirtsu kirjutatud sõnad, et mees ja naine peavad sõbrad on täitsa tõsi. Ma ju siiski usaldan inimest kellega elan, räägin oma muresid jne. Ja kui nüüd tuleb välja, et mees on mind petnud. Pean ma siis tõesti lohutama end sellega, et sarved veel mahajooksmata. Puhas REETMINE ja ALANDAMINE. Petturitele andestust ei ole!
 
Gita 30. jaanuar 2002, kl 12.50
Feliks ja Kati: Sry et ennast siia vahele topin, aga sa Feliks ütle, miks peaks naine tahtma/lubama, et tema mees teisi magataks (või mees tahtma, et naine seda teeks)?! Mul tundub, et asi pole tahtmises/mittetahtmises/lubamises/mittelubamises. Asi on selles, et mõned asjad teevad mõnikord haiget. Ja alati pole täpselt isegi võimalik aru saada, mis see oli, mis haiget tegi! Mõnikord teeb haiget mingi pisidetail, teinekord ei tee haiget isegi mitte teiste silmis ülisuurena tunduv "apsakas"! Ja mulle näib, et paljud siinkirjutajad räägivad just sellest, mis neile haiget on teinud! A seda värki siin niimoodi kirjutades küll selgemaks ei mõtle... Võimakaeitea!
 
wo:man 30. jaanuar 2002, kl 12.54
Tõepoolest, väga värvikas näide.
 
wo:man 30. jaanuar 2002, kl 12.54
See oli Vovikule.
 
eneL 30. jaanuar 2002, kl 12.55
Miks arvata, et mehed petavad ja naised ei peta. Üleüldse selline seisukoht, et mehed on marslased (mitte inimesed), neid ei ole võimalik mõista. Aga kellega nad petavad. Ikkagi ju enamasti naistega.
 
Kati 30. jaanuar 2002, kl 12.55
Feliks, ilmselt oled meesterahvas. Vasta ise küsimusele: miks Sa ei taha , et Sinu partner Teisi magataks? Siis saadki vastuse.
Enne vastamist otsi üles oma konservatiivne mina, kusagilt eelnevatest kommentaaridest on jäänud meelde suht vabameelne Feliks, ei tea muidugi ka see Sina olid.Ja ilmselt ei oleks ükski nendest petvatest meestest nõus sellega,et naine magataks teisi mehi.Mehed tituleerivad meid siis üksmeelselt litsideks.
 
TONN 30. jaanuar 2002, kl 12.57
Vastukaaluks ütleksin, et naised on hoopis hullemad ringitõmbajad, kui mehed. Minu lähedasemast tutvusringkonnast tean 1 naist, kellel ma ühtegi afääri ei tea olevat. S.t. on hästi osanud varjata :-)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!