Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Olgem inimesed!
 
LaTetra 19. veebruar 2002, kl 10.53
Lugedes läbi eilse moraalijutu tekkis küll kohati trööstitu tunne ja häbi teatud inimeste käitumise/mõtlemise pärast (Fööniksi armukese naine!). Üldse on siin nii palju probleeme, mis kõik taanduvad lõpuks nagu vastandpoolustele mees-naine. Aga eelkõige oleme me ju inimesed või kui veel ei, siis oleks kena selle poole püüelda, et selleks saada, mitte vaid oma soorolliga piirduda, mille ümber enamasti miskipärast madalate kirgede lõkkelelahvatamine kaasnema kipub... Või mida teie arvate?
 
sandra 19. veebruar 2002, kl 10.59
Täitsa õige jutt! Muidu ollakse niiiiii inimlikud ja moraalsed ja korralikud, aga niipea kui tegemist mehe-naise suhetega ollakse valmis igasugu alatusteks ja manipuleerimisteks, pannakse jalga ette ja lüüakse nuga selga. Pärast imestatakse, et oi mis küll valesti läks.
 
Tix 19. veebruar 2002, kl 11.06
Tova toetab LaTetra mõtet kahe käega. Aimates, et sellest saab soovija vahva uue vaidluse üles kütta, teemaks soorollide lahutamatus, teatan avalikult seltsimeeste ees, et ise püüan enne inimene olla ja seejärel alles naine.
Nuh, andke nüüd tulla jutt sellest, kuidas inimese ja soo lahutamine pole võimalik. Ikka on küll, ma ei käi tööl ärikohtumistel naisena. Ja ei vaata kõneluste teist osapoolt kui isast. Aga kes vaatab, lasku käia.
 
Tova 19. veebruar 2002, kl 11.07
Kust sai mu nimeks eelmises kommentaaris Tix, ei tea...nüüd pakub hoopis muud nime. Tova siin!
 
sandra 19. veebruar 2002, kl 11.12
To Tova: päris nii lihtne see ka ei ole. Mõned mehed ja naised on nii ürgnaiselikud või mehelikud, et neid on suisa võimatu sellistes eraldi rollides vaadelda. Aga eks neid kipu vähe olema.
 
Tova 19. veebruar 2002, kl 11.15
Hmm. Jah, vist küll. Aga tavaliselt tundub see mulle veidi külgeõpitud olevat. Miskipärast.
 
Feliks 19. veebruar 2002, kl 11.27
:) pealkirjas väga hea mõte:)
Ja ma loodan, et olla inimene ei tähenda, et kõik peaksid ühesugused olema:)
 
Tova 19. veebruar 2002, kl 11.30
Mina küll ei mõtle, et peaksid ühesugused olema. Lihtsalt ei pruugi päris igas olukorras üritada feromoone levitada.
 
sandra 19. veebruar 2002, kl 11.33
Fermoonide levitamine võib teinekord päris alatu võte olla. Alatus aga teatavasti inimestele loomuomane. Minu meelest küll enamasti suht läbinähtav ja maitsetu, aga eks issanda loomaaed ole kirju.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.02
LaTetra ja teised kah: Aitäh..... ausalt öeldes oli mul eile suht raske sellele labasusele vastu seista. Ma ise ka ei tea, miks see mind häiris, kuigi tõde ju selles jutus kübetki ei olnud. Lihtsalt tegi kurvaks see, et mõni võib niisama põhimõtte pärast niivõrd vastikuid asju öelda.

Inimlikkus... see on jah see mõõde, mida ise ka loodaks siinsete inimeste juures kohata. Ja inimlikud inimesed ongi siin enamuses :)
 
tolerant 19. veebruar 2002, kl 12.11
Feromoonide levitamine pole enese poolt kontrollitav. Need kas pulbitsevad või mitte? Ja isegi kui pulbitsevad peab olema õnne juhtuda kokku kellegagi, kes need õhust kinni püüab ning reageerib. Kui püüab ja reageerib siis on taevamanna, kui ei, siis läheb elu omasoodu ja eraldi edasi:)
 
punn 19. veebruar 2002, kl 12.14
Huvitav, huvitav miks on teie käitumine õigem/parem kui fööniksi naise armukesel ja selle väljaütlemine, peab alati teie arvamus peale jääma???
Poleks iial arvanud, et inimesed nii ebamoraalsed on!Ja siinseid foorumeid lugedes saan, et see on nii suur probleem.
Kes tahab las olla labane.Mõni on nii valelik, et kõik labane
kahvatub selle kõrval.
Mõni ei räägi kunagi eriti midagi....aga siin võtab nii sõna!!
 
sandra 19. veebruar 2002, kl 12.18
Punn: Aga valetamine ongi ju labane ja madal käitumisviis! Ja miks ei võiks sinu arvamus peale jääda? Ja kas üldse peab kellegi arvamus peale jääma?
 
Feliks 19. veebruar 2002, kl 12.20
Punn: põhjus lihtne...üleskutse inimlikusele just seda tähendabki mu meelest: ära tee seda, mida ei taha et Sulle endale tehakse. akahtlen et too solvaja tahab, et teda ennast solvataks. Ja see, et teda oli keegi solvanud minu silmis küll vabandusena ei tööta.
Ei pea meile (kellele meile) õigus jääma..igalühel jääb tema õigus niikuinii....kui oled tähele pannud, siis asjalikmad vaidlused on argumenteeritud..igal väitel (kas just igal aga enamikul vast ikka) on taust varem või hljem taga, et misk see inimene arvab nii...tegemist on kirjaliku äitlusega onmal eriskimmalisel moel.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.25
Kes on valelik?

Kui keegi on valelik siis just see inimene, kes suvatses mulle niisama väitluse käigus igaks juhuks solki kaela valada, kuigi ma ei ole kellegi armuke.
 
Feliks 19. veebruar 2002, kl 12.29
Föönisk: ole sest pisiasjast üle...taloli lihtsalt valus...suures meelehärmist teevad inimesed igasugu asju, mida nad võib-olla hiljem kahetseksid, kui mäletaks. Andesta talle, Sina ju suudad:) Pai Sulle!:)
 
punn 19. veebruar 2002, kl 12.33
Võibolla saate nendest suhetest nii kergelt rääkida, võibolla ei ole teid petetud, see ei ole siis nii valus. Mina ei saa.
Minule tehti selgeks, et flirt, see virtuaalne armastus, kirjasõbrad see kõik on mäng. Mis nüüd lahti. Kui kirjutan armastuskirja tuvipostiga on armastus, kui meiliga siis mäng.
Mida arvata ei tea,nagu oleks käsi väänatud.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.34
Feliks: tähh jah :) Ma saan ta'st aru küll ja tema valust ka. Lihtsalt tahtsin punnile veelkord selgitada, et siin iseenesest ei ole õigeid ega valesid arvamusi, on vaid asjalikud ja sekka mõned labased.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.38
Oi punn, mina olen igasuguseid asju siin elus üle elanud... ma isegi ei tea, kas soovida, et kõiki neid asju poleks olnud... ei, ma pigem jätkan oma kogemusega ja mis kõige kummalisem - õnnelikuna.

Aga virtuaalne armastus... miks tal üldse on vaja virtuaalset? Virtuaal tekib siis kui reaalset ei ole...
 
pille 19. veebruar 2002, kl 12.38
Olgem inimesed ja ärge olge kahekeelsed. Siin foorumis on väga hea võimalus öelda ühele üht ja teisele teist. Nimesid saab vahetada alati. Ja võtta südamesse seda, et mõni solvab (see võibki ju olla selle inimese arvamus). Nii hellik ei saa ju ka olla.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.41
pille: jajah, ma võtsingi neid neljatähelisi sõnu kui arvamust.
 
pille 19. veebruar 2002, kl 12.45
to Fööniks
Kas sa nutad praegu? Elu läheb edasi ja aeg parandab haavad. Lihtsalt sa astusid kellelgi sabale ja hammustus järgneski.
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.48
Eih, Fööniks nutab tegelikult harva. Enamasti vaid siis, kui lähedane inimene on haiget teinud. Ja see oli viimati....... oimaimäleta. Ammu.
 
tolerant 19. veebruar 2002, kl 12.50
Kui keegi on haiget ja petetud saanud, siis, esiteks, mõelgu, mis oli teams endas puudu, et asjad nii läksid. Kui pingutasid suhte nimel ning see ikkagi ei mänginud vâlja, siis võimalusi 2.
1. Viga on ikkagi sinus- pingutamine omamise nimel võib olla kaunis tüütu:)
2. 2 konkreetset inimest lihtsalt ei sobi kokku ning hea ongi, et see asi lõpuks selgeks sai.
Esimesel juhul katsu enda suhtes ikka aus olla, teisel juhul võta fakt teadmiseks, jäta meelde teadmine, mille said ning ela rikkamana edasi:)
 
punn 19. veebruar 2002, kl 12.50
See on jälle vale - kui on virtuaalarmastus, siis päriselus seda ei ole! Ei saa aru, kuidas saab selle peale solvuda.Kui siin rääkida üht ja tegelikus elus teist, on olukord päris skisofreeniline ma ütleks.
 
tolerant 19. veebruar 2002, kl 12.54
to punn: vahel rââgivad inimesed einevaid asju seetõttu, et nad ise ka ei tea, mis on õige- nad on alles teel oma tõe poole. Aga vahel on ka nii, et ei juleta tõele näkku vaadata, kardetakse haiget teha kõrvaloleva reaalsele inimesele ning siis tekibki olukord, kus tundub nagu justkui valetatakse. Tegelikkuses on sellised inimesed vâga tihti omadega plindris ning pole sugugi kergemas olukorras kui need, kes tema juttu peavad kuulama.
Ei maksa neid siis kohe süüdistada:)
 
Fööniks 19. veebruar 2002, kl 12.55
punn: Misasja siis nüüd? Et tuleb volüüm 2 või? Mina ei saa aru (palun ette vabandust, sest olen hetkel natu haigevõitu), mida ma olen päriselus teistmoodi rääkindu ja kust sa mind päriselust tunned. Mina sinu elust ei tea küll midagi, nii et minu targutamise peale ära solvu (tolerant ütles ära, et inimene peab ennast vaatama, kui suhtes miski viga tekib, partneri ümbertegemine on mõttetu mõte). Minu kogemus lihtsalt ütleb et kui oma suhe sassis, siis võib kõrvale igast jama sigineda (miks virtuaalne suhe teistmoodi jama peaks olema kui reaalne - kui ta juba su elu segab!)
 
Feliks 19. veebruar 2002, kl 12.58
Pun! Kuule olend nüüd...katsu nüüd analüüsida endaga juhtunut ja loobu selle kandmist kui reeglit kõigile juhtumistele-võimalustele. Iga inimene on niivõrd eriline ja temaga seonduv niivõrd eriline, et seda 100% kuhugi ja kellegile üle kanda on alati võimatu. MUidugi võib minna nii, nagu läks Sinuga(ju Su abikaasaga) aga võib minna ka edukalt hoopis teisiti. Ja pööd midagi ära hoida võib anda soovitud tyulemuse...aga võib anda ka hoopis vastupidise tulemuse..ja näiteid võime leida alati. J aüleüldse, mida ja palju annab meile teadmine et miks läks asi nii aga mite teisiti? Kas tõesti kogemust, et tulevikus teisti talitaa midagi..aga siis on ju hoopis uus situatsioon, uued asjaolud ja hoopis uue inimesega tegu!? See oleks nagu ringliiklusega ristmikul tavalise ristmiku võtteid kasutada.
 
punn 19. veebruar 2002, kl 13.04
Ma ei räägigi sinust Fööniks, vaid tõmban paralleele, huvitav kogu aeg olen ennast jälginud, kui suhtes vead tekivad, võibolla mind häirivad asjad, mis teistele üldse pole olulised.
 
LaTetra 19. veebruar 2002, kl 13.10
Inimene, kes on haiget saanud mõistab tavaliselt paremini ka teist haiget saanut ja hoidub ise haiget tegemast. Kõige tähtsam on see, mida me sellest õpime, millised järeldused teeme, kuidas vaimselt kasvame. Sest kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks! Mis sinuga juhtus, punn? Räägi ära, hakkab kergem, püüame sind mõista ja lohutadagi. Igatahes ole vapper! Aeg parandab kõik haavad ja elu läheb edasi. Ka sina pead minema eluga edasi, mitte jääma kibestunult ühe koha peale toppama. See soovituskehtib meie kõikide kohta
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!