Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
peale lapsehollduspuhkust tööle
 
kass 05. märts 2002, kl 14.37
Tere!
Kas keegi oskaks vastata küsimusele, millisele töökohale peale lapsehoolduspuhkuselt tulekut peab tööandja töötaja võtma? Kas see peab olema kindlasti sama koht, võib see olla mõni muu koht? Kuskohapeal on selle kohta materjali -seaduses vm õigusaktis?
Olen ette tänulik vastajatele.
 
punn 05. märts 2002, kl 15.22
lapsehoolduspuhkuselt tulijale ei pea tööandja enam sama töökohta tagasi andma mis oli töötajal enne lapsehoolduspuhkusele minekut. See võib olla juba mõni muu koht.
Varem pidi andma, nüüd enam ei pea. Kahju.Nüüd oleneb kõik tööandjast.
 
kiisu 05. märts 2002, kl 15.33
meil praktika näitab, et kui tegemist ei ole just väga hea ametikohaga kust lahkud, siis tagasi tulles saad kehvema töökoha..
kõik sõltub muidugi inimesest endast..
eks tööandja seisukohast on selge ka, et siis peab olema pidevalt keegi valmis kellegi tööd tegema, kui viimasel laps haige..
 
Laura 05. märts 2002, kl 17.22
Vastavalt töölepingu ja puhkuseseadusele:

Lapsehoolduspuhkus on puhkus, mille ajal töösuhe peatub. Tööleping aga on sellegipoolest jõus. Lapsehoolduspuhkuse ajal (ja ka hiljem tööle tulles 3 aasta jooksul) ei saa töölepingut lõpetada (kui kasvatad kuni 3 aastast last, siis teatud juhul ainult kohaliku tööinspektori nõusolekul siiski saab).
Töölepingut saab muuta ainult poolte kokkuleppel.
Seega, kui sa peale lapsehoolduspuhkust tööle lähed, oled sa täpselt samal ametikohal, kus varem. See on nagu peale tavalist puhkust - lähed ju ikka samale ametikohale mis enne puhkust!

Kui nüüd tööandja tahab sind teisele kohale viia, peab muutma töölepingut. Samas peab tööandaja arvestama sellega, et tema taotlusel sinu alatiseks teisele tööle üleviimisel on tema kohustatud tagama sulle uuel tööl esimese kuu jooksul vähemalt endise töö järgse keskmise palga.

Kui sina nõus ei ole, siis on temal 1 võimalus õigus töölepingut ühepoolselt muuta:
See on seoses tootmise või töö ümberkorraldamisega.
(1) Tööandjal on õigus tootmise või töö ümberkorraldamisel muuta töötaja töötasustamise aluseid ja töörežiimi, teatades sellest töötajale kirjalikult ette vähemalt üks kuu.
(2) Muudatustega mittenõustumisel on töötajal õigus nõuda töölepingu lõpetamist.

Teatud tingimustel saab ka ajutiselt teisele tööle viia, aga need tingimused on seotud tööseisakuga või riigi või kohaliku omavalitsuse otsusega, samuti tootmise hädavajadustega.

Kui sina ei ole oma töölepingu muutmisega nõus (ehk nõus teisele kohale minema), aga tööandja seda sellegipoolest teeb, või sa leiad, et sinu lepingu muutmist tinginud asjaolud ei olnud sellised, mis seaduse poolt lubatud, siis on sul õigus nõuda ennistamist endisele tööle, samuti muude kokkulepitud töötingimuste taastamist ning kuni nende seaduserikkumiste kõrvaldamiseni saamata jäänud töötasu maksmist.
 
khm 11. märts 2002, kl 01.47
punn, mingi uus seadus vastu võetud või??? huvitav millal?? kus mina olnud olen siis??? mingi viide oma väitele?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!