Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kinnisvarahindade muutused?
 
Nuusku 03. veebruar 2004, kl 11.53
Kas kellelgi on aimu majahindade muutuste tendentsidest viimasel ajal? Plaan on osta maja või talu Tallinnast nii 50 km raadiuses endale elamiseks, et ikka mõistlikust kaugusest linna edasi tööl käia - kas Harju- või Raplamaal. Tahaksime osta ca mais-juunis-juulis. Nüüd muretseme, kas selle aja pele (kevad ikkagi ja suvi) hinnad äkki tõusevad? Teisest küljest ega talvel vist eriti maju keegi ei osta ka.. Siis hakkaks juba kohe hoolikamalt otsima ja raha kokku kraapima... kas kellelgi on teadmisi või kogemusi, kas maja oleks talvel kasulikum osta kui suvel?
 
kiris 03. veebruar 2004, kl 12.07
Talvel on maamajad kindlasti odavamad. Suvel liiguvad nad kiiremini, kuid kuna talvel tõesti ostetakse vähem, võib sama objekt kuude viisi ostjat oodata, see aga tähendab võimalikku tingimispotentsiaali.
Ise ostsin ka just talvel ja saingi eriti soodsalt (kui kevadel kuulutusi vaatasin, siis surusin endal kätt targa otsuse eest).
Talvel näeb paremini ka võimalikke puudusi (soojustus, katus jne). Nii et soovitaks osta just praegu.
 
eeva 03. veebruar 2004, kl 12.13
Loe kinnisvarafirmade prognoose parem naisteka asemel, saad pädevama infi ehk. Samuti tahaksin märkida, et sel aastal on EL-ga liitumise eelsetel hinnakõikumistel oluliselt suurem mõju kui misiganes aastaajal seda olla saab.
 
Nuusku 03. veebruar 2004, kl 12.17
tänud lugupeetud Eevale. Ei suutnud lihtsalt prognoose leida. Uus Maa ei paku oma veebilehel, Äripäev uut prognoosi ei anna ja ma ei osanud mujalt leida. Aga aitäh salvamast, see jätab sinust targa ja erudeeritud mulje. See soe tunne, mis sind salvamisel läbis, on õigustatud. Sa oled parem kui mina.
 
kiris 03. veebruar 2004, kl 12.22
Prognoose leiad äkki city24 kodukalt.
Aga minu meelest on ennustusi seinast seina: kes ennustavad järsku tõusu, kes mulli lõhkemist. Mina lähtuksin sisetundest: kui ikka asi meeldib ja hind tundub mõistlik, siis ostaksin. Kinnisvara omammine tasub ära igal juhul.
 
Nuusku 03. veebruar 2004, kl 12.26
aitäh, kiris.
Vaat alati on ju nii, et mõtled - äkki kunagi pakutakse midagi veel paremat :-) Väga raske on silmini majasse armuda ka, kui väljas ei õitse õunapuud vaid on külm ja pime :-)
Ma ise, lollina, arvan, et hinnad tõusevad veel ja linna lähedal maal ka. Aga äkki näen tonte..
 
kiris 03. veebruar 2004, kl 12.32
Eks kinnisvaraostmine eeldabki teatud kogemust ja kavalust. Tuleb osata näha potentsiaali, kuid samas mitte maksta selle potentsiaali eest (hea maakler üritab tihti just potentsiaali müüa), vaid reaalselt selle eest, mis juba on. Õunapuud ja järvekese ja muud loodust kaunistavad asjad tunneb ju ka talvel ära.
 
Nuusku 03. veebruar 2004, kl 12.33
tänan sind veelkord, kiris, siin foorumis erakordse lahkuse ja lihtsa inimlikkuse eest :-)
 
kiris 03. veebruar 2004, kl 12.36
;) Võta heaks!
 
arvan 03. veebruar 2004, kl 12.38
Tuleb ka arvestada pangalaenu protsendi tõusu või langust.
Languse puhul on kinnisvarahinnad kallimad, tõusu puhul odavamad. Oleneb majast, mille ostad. Vana maja hind langeb edaspidi, kapitaalremondiga tõuseb.
Näiteks mingit Mustamäe Lasnamäe hrustsovkat ma küll ei julgeks praegu osta, sellise hind võib edaspidi ainult langeda.
 
meees 03. veebruar 2004, kl 13.46
Kinnisvara hinna juures on kolm tähtsat asja: asukoht, asukoht ja asukoht.
 
Nuusku 03. veebruar 2004, kl 13.57
meeees - seda ma tean. Aga õnneks ideaalne asukoht minu jaoks ei ole vist tavainimese jaoks ideaalne asukoht. Ma tahan maale ja Tallinnast isegi kuni 60 km eemale, peaasi oleks hea ligipääsutee :-) ja mingid lasteaiad jne infrastruktuur ei mängi rolli, meri veel vähem.
 
eeva 03. veebruar 2004, kl 14.24
Võta heaks! Naiivsed inimesed tekitavad minus kiusatust, pole parata.
 
äpu 03. veebruar 2004, kl 14.25
tegin paar aastat tagasi just samasuguse trajektooriga turuuuringut...ainus maakond, kust miskit odavalt veel kätte oleks saanud,oli nimelt Raplamaa....Lahemaa,kuhu isegi peitu poeks, on oma maahinnaga ikka ülemõistuse hinnas:(
 
Nuusku 03. veebruar 2004, kl 14.50
Raplamaad just mõtlengi tegelikult ühe variandina...
 
võilill 03. veebruar 2004, kl 16.32
müüsin oma talumaja just möödunud kevadel(aprillis), sest üksiku naisena ei käinud jõud üle remonditöödest(katus), siis eriti veel ostjaid polnud ja müüsin odavalt(linna lähedal), peale seda kohe kerkisid hinnad mis jube - oli palju ostjaid, aga mis läind,see läind. Ostjana tee oma järeldus...Raplamaal hinnad tõusevad kiiresti, sest nõudlus kasvab, eriti Tallinna läheduses
 
taimi 03. veebruar 2004, kl 16.45
Kaugel Tallinnast Raplamaa algab ja mis maanteed mööda sinna saab?
 
Mihkel 03. veebruar 2004, kl 16.50
Kui sa vaatad eesti kaarti, taimi, siis raplamaa on seal vasakul Saaremaa ja Hiiumaa kohal üks saar. Sinna saab mööda Saare maanteed ja buss 13 käib ka sinna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!