Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
henna
 
hallpea 09. detsember 2007, kl 14.50
tere, rubriik vist mitte kõige õigem, aga loetavam vast...mure selline - vaja emal pea korda teha, juuksurisse ei taha ja seal ka hennaga ei solgerdata vist..kes on värvinud hennaga ja oskab soovitada? lugesin paki pealt, et ainult henna jääb porgand ja tuleb ka basma kaasata, ja vot siin sai mu mõistus otsa; nimelt ei saa ma aru, kas peab kokku segama(vist mitte) hennale peale määrima? kui nii, siis millal? kas tunni aja pärast või kohe?
poes küsisin, ei saanud vastust - nii et loodan teie peale,kes on ise kasutanud..tänud:))
 
ohoo 09. detsember 2007, kl 14.59
ma ei tea hennast üldse mitte midagi - kas see on nagu püsivärv? keegi võiks natuke reklaami teha ;) tean ainult et on looduslik..
 
hallpea 09. detsember 2007, kl 15.03
looduslik neh - selles häda ongi, et memm puha naturalistiks ää läinud! kevadel lasi juuksuris püsivärviga teha ja oli igati ok, aga nüüd on igal sammul teemaks -puhas, naturaalne ja looduslik jne...see selleks - tal juuksed sellised ebemed-udemed ja luges kuskilt, et henna ravib ja teeb tugevaks jne..mis võib ju tõsi olla, aga vaevalt ta porgandikarva pead tahaks, eks segan vist henna+basma kokku ja vaatan, mis saab..igaks juhuks püsivärvi kah kohe varuma:)
 
muidex ... 09. detsember 2007, kl 20.50
... nägin ühes väikelinna kosmeetikapoes, kus on ohtralt vene kosmeetikat müügil, hennat erinevates toonides! kõige heledam oli merevaik näiteks. võibolla peaks enne midagi sellist katsetama kui vanainimesel peanupp tulipunaseks värvida? sest ega see punane henna enne maha tule kui välja kasvades!
igatahes selle henna sarja nimi on VENITA.
 
pisut tean 10. detsember 2007, kl 00.08
hall jääb hennaga kindlalt porgandpunane. võid kokku segada basmaga, mina paneks kohe enamiku basmat, see kah kasulik ja looduslik. see võib jälle tumeroheliseks teha, kui ainult sellega. nii et risk ja üllatusmoment jääb igat pidi. ei saanud aru, mis tähendab pea korda teha - mis värvi ta siis soovib tulemust? hall on ju ka väga ilus, mina kavatsen, kui vanaks elan, uhkelt hallina ringi käia. pigem ikka ainult juuksur poolpüsivärviga saavutab tal tooni, mida ta soovib, poolpüsivärv pole ka üldse nii kahjulik kui püsivärv.
 
leheleidja 10. detsember 2007, kl 00.24
sealt leiad kõik vastused:

http://hennaleht.wordpress.com
 
Kolevants 10. detsember 2007, kl 08.36
Praegu müüakse erinevates toonides hennavärve; halli katavad ära just need vene kosmeetikapoodides müüdavad pisikesed pakikesed. Jumala pärast ära osta Logona värvi; jube kallis ja värvib heal juhul ainult peanahka! Ise olen hennavärve kasutanud viimased viis aastat ja tulemused on väga head. Need, kes siin porgandpunasest sokivad, on küll kahekümne aasta tagusesse aega kinni jäänud.
 
näinud, teinud 10. detsember 2007, kl 14.15
Jah, praegu müüakse tõesti erinevate varjunditega hennavärve.
Näiteks Henna Plus hennapulbrite sari, mingi helesinistes pakikestes hennasari (kaupsis)jm.

Näiteks ise värvisin Henna Plus sarja hennaga (ikka see roheline taimepuru, mitte HP kaubamärgi tavaline püsikas), ostsin Sikupilli Rosalindist. Oli hazelnut vms pähklile viitav nimetus. Minu kartulikoor jäi pruunikaspunane (ruuge, rebasekarva), mitte ereoranzh e.porgand. Ainult meelekohtadelt, kus juuksed on loomulikult hästi heledad, jäi oranzhikam kui mujalt. Ka hallide juuste puhul on risk suurem, et jääb väga oranzh.

Alguses on taimepuru raske välja pesta ja juuksed jäävad veidi traatjad (esimene nädal või nii), aga jah, hiljem (kui juba pea pealt värvimata osa välja kasvab) on näha, et see hennaga värvitud osa on hästi läikiv ja terve. Korduv värvimine muudab tooni ilusamaks, sügavamaks.

Ise saab tooni pruunikamaks muuta näit. hennapulbri kohviga segamisel, aga kergem on kasutada valmissegusid, kuhu on juba tooni muutvad asjad (reeglina taimsed) juurde segatud.

Basmat müüakse ka ja seal on õpetus peal, kuidas seda tuleb kombineerida hennaga. Ise pole proovinud, aga vanemad naised on meenutanud, et nii sai ilusa tumekastanpruuni tooni.
 
hallpea 10. detsember 2007, kl 15.14
tänud kõigile vastajatele:) lugesin välja kaks soovitust - 1.enne henna ja siis basma?
2.või tohib ka kokku segada - nagu aru sain, on ka nii tehtud ja juuksed peas:) lähen vist ka lihtsama vastupanu teed ja segan kokku - ei tea ainult, kas täiesti hallidele juustele oleks pooleks segatuna õige? mõtlen, et vanainimest mitte piinata terve päev...ja - kas see kohvi ja kaneeliga segamine on vajalik?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!