Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kas armastama saab õppida?
 
kurb 07. september 2014, kl 17.07
Olen 35 aastane naine. Nii kaua, kui ma mäletan, on minu suurimaks sooviks ja unistuseks olnud õnnelik ja mõistmist täis lähisuhe ning lapsed (ehk perekond). Paradoks on selles, et rohkem kui 15 aasta jooksul olen ma maha jätnud vähemalt 7 head ja tublit meest, kellega on suhe nö tõsiseks hakanud minema - mul lihtsalt tuleb mingi tohutu hirm sisse, ala et tõenäoliselt nagunii midagi juhtub ning suhe ei jää kestma, kardan, et täiesti haavatav ning avatud olles ma ilmselt ei meeldigi partnerile jnejne, kinnisideed ja alateadlikud hirmud, mis panevad mind käituma iseenda unistustele vastupidiselt. Ümberkaudsetel pole kindlasti aimugi, mis mu sees toimub, tõenäoliselt arvatakse, et olen südametu meesteõgija, kes on teinud haiget nii paljudele headele meestele...tegelikkuses olen ma aga pidevas pinges ning sisemises heitluses iseendaga ning tunnen end oma elus ja kehas totaalselt lõksus olevat :(
Olen lugenud kõiksugu eneseabiraamatuid ja artikleid jne, aga miski ei ole algatanud minus mingitsorti mõttemaailma muutust, ma lihtsalt ei suuda enda sisse programmeeritud mõtetest ja uskumustest vabaneda.
Kuidas saab õppida armastama?
 
Täitsa Bond 07. september 2014, kl 17.24
Ole optimistlikum-järgneva 5a jooksul sul niipalju häid mehi mahajätmiseks ei teki ja veel järgneva 5a jooksul jätad juba ise maha kogu oma unistuse.
Lugu on vaid järjekordne kinnitus sellele, et sisemise kindluseta eesti naistega polegi muud peale hakata, kui ära kasutada ja unustada:-)
No täiesti môttetu ju-kuidas võib taolise suhtumisega naine üldse unistada täiuslikust, mõistmist täis suhtest, kui see on temas olemas vaid unistuste tasandil. Sellistele naistele peaks olema lähisuhted seadusega keelatud.
 
- 07. september 2014, kl 17.37
alati on lihtsam hukka mõista, kui mõista.
 
täitsa blondi tänitus 07. september 2014, kl 18.11
no täitsa blondt on ikka tõeline tänitaja. kui viitsiks lugeda, et küsiti, kuidas armatama õppida..
aga ikka mehel lõuad laiali ja oma joru ajama..
Tüüpiline keskealine tropp.
 
1mees 07. september 2014, kl 18.29
Pole õiget meest leidnud, enamus ongi ju lorud, mitte et ise parem oleks. st kangelane.
 
rõõmus. 07. september 2014, kl 18.30
Olen sinust 20 aastat vanem ja selle võrra ka rohkemate kogemustega selles vallas. Omast kogemusest võin öelda, et ei õnnestugi. Ma arvan, et oleme nümfina siia maailma sündinud ja peame sellega lihtsalt leppima.
 
ahzooloog 07. september 2014, kl 18.43
Jõuame jälle selle enesearmastamise juurde:) Kui iseennast usaldad, alles siis saad ka teisi usaldada ja armastada. Kui iseennast armastad, siis tead, et isegi kui suhe mingil põhjusel metsa läheb, on sul piisavalt jõudu, et eluga edasi minna.
 
... 07. september 2014, kl 18.44
delfi peaks mõne armuekspertide telefoniliini avama.
 
Täitsa Bond 07. september 2014, kl 18.55
Heh. Irw. 15a jooksul on naine maha jätnud 7 head ja tublit meest, ning seda ei tohiks nagu hukka mõista vaid peaks mòistma ja vaata et naist veel lohutama/tunnustama.
Mõnel on siin väärtushinnangud kas nihkes või puuduvad need üldse. Samal ajal, kui mõni neist meestest andis suhte jaoks endast ja endalt kòik ja enam naisi ei usalda, suhteid soovi, siis tema on egoistlik tropp ja aint endale mõtlev mõttetu mees, eksole.
Ahjaa, kui autor pole kogu eneseabi manustamisest endas muutustele võimeline, siis meestega üritamise asemel parem hakaku nt mingi heategevusega tege!ema ja jàtku mehed rahule-osalt on nende maine tänu säärastele naistlele kindlasti kannatanud:-)
 
valede vangis 07. september 2014, kl 20.47
no tutvuse alguses mehed valetavad ju sissetulekuid, elusiili, sexvõimekust, haridust jne jne.
kui tõde paari kuuga selgub, ongi mees ju keegi teine kui see, keda lahkelt välja reklaamiti.
kuna reaalsus ja pakutu ei lange kokku, ongi armatus otsas naise poolt.
Täiesti arusaadav ju.
 
Agnes 07. september 2014, kl 23.38
See iga hinna eest armastada ja olla armastatud on rohkem saamatute, abitute ja suhteliselt ilmetute naiste teema, kes suurt midagi korda saata ei suuda ja meeste hulgas populaarsed ei ole.
Kogu nende maailma paneb pöörlema mõni mees ja see mees on vaja endale saada..tee ennast kasvõi lolliks.

Inimene peabki kõigepealt armastama iseenast ja kui saatus tahab, siis ristub tema tee Mehega, kelle jaoks ka seda tunnet jagub.
Aga tõepoolest..vahest tuleb neid halastamatult maha jätta, et jõuda hr.Õigeni :)
 
n. 08. september 2014, kl 00.29
Autor, ära muretse. Tõelisele mehele meeldid sa ka siis kui oled haavatav ja avatud. Ju siis need 7 polnud tõelised mehed kui nad su pinget ja kahtlusi maandada ei suutnud. Suhtle aga rahulikult meestega edasi, küll tuleb see õige kes suhtub sinusse tingimusteta.
 
irooniapõõsas 08. september 2014, kl 09.02
Otsi mõni hea psühholoog, kes aitaks sul jälile jõuda selles, et miks sul on hirm suhte ebaõnnestumise ees juba enne, kui suhe üldse alatagi jõuab. Ma ei tea, õnnetu lapsepõlv äkki? Suhtes, ja tegelt üldse elus, on kogu aeg pmst kaks võimalust: kas õnnestud või kukud läbi. Ja no seda näitab ainult aeg. ja siis tulevad veel igatsugu filosoofilised ja eksistentsiaalsed nüansid mängu, et mõnikord esialgne läbikukkumine on tegelt hoopis õnnestumine ja muu sihuke värk. Keskenduma peaks sellele, et praegu, siin sellel momendil annad endast parima. Siis on ka ebaõnnestumistest kergem taastuda.
 
pesumodell 08. september 2014, kl 09.15
vähemalt seitsmele naisele oled ju teinud heateo kui seitsmele tublile mehele kinga andsid. ega suhtekõlbulikke mehi siin eestis väga jalaga segada pole. parem kaup kaob letilt kiiresti:p
võimalik, et sa polegi kooseluks loodud ja tunned end üksi tegelikult paremini. ühiskonna poolt sissekodeeritud soov paaniliselt paarituda ei pruugi igaühele sobida.
ainult kui kell ühel hetkel tiksuma hakkab, võid leida end üksikemana, kellel valikuvõimalusi juba vähem. iseasi, kas sa üldse vajad neid üldiselt heakskiidetud valikuid.
 
pesumodell 08. september 2014, kl 09.17
tore, et mõni naine kasutab mõtlemiseks ka aju, mitte ainult vagiinat;)

Agnes Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See iga hinna eest armastada ja olla armastatud on
> rohkem saamatute, abitute ja suhteliselt ilmetute
> naiste teema, kes suurt midagi korda saata ei suu
> da ja meeste hulgas populaarsed ei ole.
> Kogu n
> ende maailma paneb pöörlema mõni mees ja see mees
> on vaja endale saada..tee ennast kasvõi lolliks.

> >
> Inimene peabki kõigepealt armastama iseenast
> ja kui saatus tahab, siis ristub tema tee Mehega,
> kelle jaoks ka seda tunnet jagub.
> Aga tõepool
> est..vahest tuleb neid halastamatult maha jätta, e
> t jõuda hr.Õigeni :)
 
Täitsa Bond 08. september 2014, kl 10.31
Et kas nimetet naine võiks olla hea armastaja?

Keskmiselt on ta iga paari aasta järel otsustanud uue mehe kasuks-vana avastatud vead kaaluvad ůles lootused järgmise juures. Kokkuvõtteks on ta ise nentinud, et kõik olid head mehed.
Võrdleme naist auto juhtimisega-15 korra kohalt võtmise juures sureb auto välja 7x. Las proovib veel, lootust ei tohi kaotada. Aga, kui 15 talve jooksul sõidetakse teelt välja, auto puruks kraavi 7x..siis on ikka hea autojuht või? Loomulikult oli süüdi libe tee, ehk siis mehed, eksole:-)
 
lihtsam 08. september 2014, kl 10.50
valede vangis Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no tutvuse alguses mehed valetavad ju sissetulekui
> d, elusiili, sexvõimekust, haridust jne jne.
> ku
> i tõde paari kuuga selgub, ongi mees ju keegi tein
> e kui see, keda lahkelt välja reklaamiti.
> kuna
> reaalsus ja pakutu ei lange kokku, ongi armatus ot
> sas naise poolt.
> Täiesti arusaadav ju.

Naistega on lihtsam, piisab teine korra sauna saata ja kõik ta veled on kui käega pühitud. Mehel jälle lihtsam, kole mõrd üle parda ja kõik.
Täiesti arusaadav ju.
 
mees456 08. september 2014, kl 12.42
Agnes Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See iga hinna eest armastada ja olla armastatud on
> rohkem saamatute, abitute ja suhteliselt ilmetute
> naiste teema, kes suurt midagi korda saata ei suu
> da ja meeste hulgas populaarsed ei ole.
> Kogu n
> ende maailma paneb pöörlema mõni mees ja see mees
> on vaja endale saada..tee ennast kasvõi lolliks.

> >
> Inimene peabki kõigepealt armastama iseenast
> ja kui saatus tahab, siis ristub tema tee Mehega,
> kelle jaoks ka seda tunnet jagub.
> Aga tõepool
> est..vahest tuleb neid halastamatult maha jätta, e
> t jõuda hr.Õigeni :)


Ja kuidas siis on, kas hr.Õige on leitud?
 
yxn 08. september 2014, kl 16.49
häid inimesi on maailm täis, egas nendega kohe pea hakkama peret looma.
hea, et lihtsalt nn hea partiiga kohe kokku ei heida ega lapsi ei sigita.
paljud naised teevad selle halva lükke odava klammerdumisega esimese normaalse ja hea mehe külge - rikuvad oma elu ära, sest ei tunne kunagi seda tõelist armastust ning tahavad seda siis hakata vanemas eas lollustega kompenseerima ala teevad siis evelini..
sul veel aega küll see härra kõigeõigem leida. hea ei tähenda veel seda õiget.
muidugi tekib imelik tunne, kui sul on sellised kadedad sõbrannad, kes meeleheitlikult on esimese külge klammerdunud, kel vähegi nägu ja tegu ja raha ning nüüd sind tänitavad ning nümfoks sõimavad ;)
mul oli ka sõbranna, kes mind hipiks sõimas. tema keeles oli see - loll naine, kes ei abiellu ja sigi rikkuritest. mul oli palju edukaid ja ilusaid mehi, kes mind tahtsid, mina aga neid mitte. tema ei saanud sellest aru, tema sigis kohe esimesest rikkurist, kes talle ettepaneku tegi, kuigi ei armastanud seda rikkurit.
ära heida meelt ja ära kuula külamutte. ela nagu sa tahad.
kui tõesti tahad lapsi, siis sul on aega veel ca 5a, mitte rohkem. muideks ka lapsendamine on hea võimalus.
 
kaks 08. september 2014, kl 20.20
kas see oli nüüd eluline probleem või delfi klikipüüdja sünnitis?
Kindlasti saab, aga selleks peab isa ka tahtma, lihtsalt hädaldamisest ei piisa
Ja nn eneseabiraamatud nüüd ka see abivahend ei ole,
nende eesmärk on hoopis midagi muud.
Soovitan mõnda jooga liiki, aga ka see ei toimi, kui ise mõelda ei viitsi,
ja mõelda selleks, et aganaid teradest eraldada. See võime peab endal ikka olema.

Aga see ei saa olema armastama õppimine, vaid seda takistavate komplekside maha surumine.
 
FF 08. september 2014, kl 22.39
Mul on "õnnestunud" pehmelt öeldes poole rohkem mehi n-ö maha jätta, ka üldse mitte skoorimise pärast, ikka seepärast, et rahutus oli hinges, et vale valik. Pole eriti pikalt muretseja tüüp, vaid alati lootusrikas, et alati saab paremini ja et minevikku ei tohi kinni jääda. Paljud neist meestest olid vägagi ok mehed, ent ei olnud päris need õiged. Üksi meeldis ka olla, aga koos ikka toredam. Ja lõpuks tuli ikkagi see kõige õigem, tema tundsin kohe ära ja selline rahu oli hinges.
Ära pabista ülearu, sest kui sa need mehed ise maha jätsid, ju oli ikka muu põhjus ka, ja tagantjärele on ikka kombeks asju ilusamaks mõelda, olid nad ikka NII head, kui praegu tundub?
Nii et sebi aga rahulikult edasi.
 
Täitsa Bond 09. september 2014, kl 10.59
Ilus jutt muidugi, et piisava hulga konnade musitamise peale saabub see kõige õigem. Konn seegi, aint kuu selga mõeldud ja eks parim enne hakka iga päevaga ennast meelde tuletama vali tiksumisega ning mingi õigutus hinge rahustamiseks on mõttetute tegevuste peale igal naisel:-)
 
parandus 09. september 2014, kl 16.16
täitsa blondi tänitus Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> no täitsa blondt on ikka tõeline tänitaja. kui vii
> tsiks lugeda, et küsiti, kuidas armatama õppida..
>
> aga ikka mehel lõuad laiali ja oma joru ajama..
>
> Tüüpiline keskealine tropp.

Juhin tähelepanu veale!!!
Täitsa BOND, mitte Täitsa BLOND. Üks on mees, teine naine, kellel pole Bondiga mitte mingit pistmist.
 
täitsa bond on vana alu 09. september 2014, kl 17.01
täitsa bond on endine aluvanamees..
 
Täitsa Bond 10. september 2014, kl 14.59
Kumb siis ikkagi: alu või mansion ghoust? Paluks adekvaatseid otsuseid:-)
 
kas armastus on kunst? 10. september 2014, kl 16.58
Nt klassika on Erich Frommi raamat "Armastuse kunst". Super mu meelest. Aga kui probleem on psüühilist laadi, siis tuleb psühhiaatri või psühholoogi poole pöörduda. See raamat on küpse ja sügava analüüsivõime ja mõtlemisega inimestele, selliseid leidub muidugi vähe siin ilmas, aga huvi pärast siiski tasub lugeda või ka üle korrata, kes on seda varem lugenud.
 
Armastus 10. september 2014, kl 22.15
Muidugi on võimalik õppida. Ma just koostan uut õpikut ja töövihikut kodutöödeks.
 
to kurb 10. september 2014, kl 23.50
Kas sa siis naudid ainult väljaskäimisi ja flirti ning kui mees hakkab tõsisemaid plaane pidama, lööb bloki ette ja tekib hirm?
 
kõik on sama jama 11. september 2014, kl 04.06
väljaskäimine on lõbus ja põnev, kui ühel päeval ikka pesumasinat tutvustama hakatakse või käägipoole suunatakse, kaob igasugune huvi. köögis ka nagu juba oldud ja pesugi pestud...
 
fakt. 11. september 2014, kl 19.33
jää sulab vaid soojuse mõjul
need mehed ei armastanud sind

omal nahal kogetud
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!