Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
KÜSITLUS: Mitut välismaale läinud ja välismaalasega elavat teate?
 
zumin 07. november 2011, kl 21.22
Minu sugulastest on välismaale läinud ja elab välismaa mehega 4 naist:

1) 33 a, Saksamaal, 2 last
2) 30 a, Austraalias, 1 laps
3) 25 a, Rootsis
4) 23 a, Saksamaal

Lihtsalt tuttavatest naistest rääkides võib öelda, et nende vanus on alla 35 ja seis on selline:

Sakamaal ja elavad kohaliku mehega 5, Hispaanias 4, Itaalias 3, Austraalias 3, Inglismaal 2, Rootsis 2, Ameerikas 2, Kanadas 1, Norras 1, Rootsis 1, Portugalis 1. Need tulid esimese hooga pähe ja kõik on noored naised, kellel on ka välismaa mees.

Mehi, kellel on välismaa naine, tean KAHTE!!! Ainult KAHTE! Rootsis õppides üks tutvus Ukraina venelannaga ja elavad Rootsis ning teine elab USA-s ja tal on mustanahaline naine.

Noori (alla 35) naisi Eestist läinud ja välismaalastega elavaid:

29 naist ja KAKS meest!!!

Seega on mulle arusaamatu, et pidevalt räägitakse sellest, kuidas nagu Eestis mehi ei ole ja naised peaks selle pärast muretsema. Pigem tundub, et just MEHED peaks muretsema, et naised lähevad ära ja neile ei jätkugi naist. Jutt käib noortest, pereloomise eas inimestest, sest sellises vanuses on minu tutvusringkond. Seega, mehed, te peate palju rohkem pingutama hakkama, et naised nii massiliselt välismaa meestele ei läheks. Kui te naistesse suhtumist ei paranda, siis olete üldse varsti ilma naiseta, sest noori naisi järkub ainult parimatele eesti meestele.
 
no nüüd avastas 07. november 2011, kl 21.40
Kuu peal oled elanud, et alles nüüd sellise avastuse teed? Juba mitu aastat tagasi kirjutas João ­Lopes Marques Eesti Ekspressis sellest teemast. Mõned väljavõtted artiklist:

============================
Rahvuslikust tabust kirjutada – või seda lõhkuda – ei ole kunagi lihtne. Annan endast parima: minu arvates on Eesti dramaatilise ühiskondliku häireolukorra äärel. Statistika meile seda demograafilist trendi küll ei näita, kuid mulle tundub, et kõik minu naissoost sõbrad hakkavad siit riigist lahkuma.

"Kas sa võiksid mulle selgitada, miks?" küsisin Maarjalt.

"Kõigepealt sellepärast, et mul on kõrini eesti meestest," tuli kiire vastus. "Peale selle, et nad on ülbed, joovad nad liiga palju ja ei tee mingeid pingutusi, et meid võrgutada!"

...// Kõik nad rääkisid niisuguse enesekindluse ja mässumeelsusega, et ma otsustasin asja edasi uurida. Sel hetkel meenus mulle ka mu eelmine eesti tüdruksõber, kes otsustas Melbourne´i kolida. Nagu tema, EI ELA ENAMIK MINU NAISSOOST TALLINNA SÕPRU ENAM BALTI REGIOONIS.

...// Teemast sissevõetuna hakkasin empiirilist infot süstemaatilisemalt koguma. Näiteks andmed eesti kogukonna kohta Portugalis: kolme tosina eestlase seas, kes seal alaliselt elavad, on ainult paar meest. Sama märkasin ka eelmisel aastal Austraalias viibides.

...//Eeldades, et eelpool kirjutatu vastab tõele, TOOB SÄÄRANE TERAV DEMOGRAAFILINE NÄHTUS TULEVIKUS KAASA VÄLTIMATUID TAGAJÄRGI.

Ja autori kokkuvõte (homo balticus = eesti mees):

Lisaks sellele, kui Eestis jääb naisi väheks, võib eesti ühiskonnas tulevikus tekkida ka uus mentaliteet. Kõige tõenäolisemad stsenaariumid? Teades küll, et ühiskonnad on pisut ettearvamatud: a) homo balticus muutub vähem ülbeks ja teeb üht-teist, et parimaid eesti naisi siia jääma veenda; b) homo balticus muutub paindlikumaks ja hakkab maailma vallutama oma partnerite kaudu; c) Eesti meeste matšolikkus suureneb veelgi, sest homo balticus usub, et nende naised ei ole oma rahvuslikke kohuseid täitnud.
 
copypaste 07. november 2011, kl 22.04
tööriist on tähtis
http://galleries.blacksonblondes.com/content/kelli_w/pics/pic/16.jpg
 
X 07. november 2011, kl 23.32
Eestis ongi ju mehi vähem, iga suvaline töllmokk võib endale normaalse naise saada, sest nõudlust on. Välismaalasega abielluvad naised vähemalt tasakaalustavad olukorda natuke.
Ja üldiselt eesti naine läheb välismaalastele rohkem peale. Eesti mehega on nõus leppima enamasti ainult eestlannad (ja mõned siin elavad venelannad), välismaa naised eesti meest ei taha, sest välimuselt on eestis ikka ühed euroopa koledaimad mehed, enda riigist leitakse palju parema välimusega mehi. Lisaks sellele on eesti mees ka üsna tuim tükk, kes naistele eriti peale ei lähe.
 
r 08. november 2011, kl 00.53
No ikkagi jääb alles rohkem naisi Eestisse.
Kuigi minnakse välismaale, on meil ikkagi naiste ülekaal.
Päris joodikud langevad välja nagunii.
Nii või naa kõik naised endale meest ei saa, ei jätku.
Padujoodikud ei tule ju arvesse.
Tean üksikuid mehi, kes ikka ennast põhje joonud.
Neid naisi ka küll, kes paaniliselt otsivad, kellega last teha.
Naistepuudust ei ole ja ei tule.
 
to x 08. november 2011, kl 00.56
Mis riigis on ilusad mehed?
Päriselt huvitab.
 
to nüüd avastus 08. november 2011, kl 01.06
No väheks naisi siin küll ei jää.
Ikka on naisi rohkem.
Kui naisi üldse välismaal ei oleks, oleks siin päris hullumaja lahti, sest naised oleksid päris hädas mehe leidmisega.
Naised läheksid omavahel kaklema või hakkaksid karjas üht meest jagama ja kraaklema.
Ei taha mõeldagi, mis v.tusõda Eestis sel juhul oleks.
Prrrr....Jube mõeldagi.
 
r 08. november 2011, kl 01.12
Imestan, et tahetakse välismaal elada.
Eestis oma rahva keskel on ikka kõige parem.
Ma ei suuda küll iial mujal elada.
Reisida võib, aga elada tahan ikka Eestis, kodus.
 
kuna 08. november 2011, kl 02.14
Eestis on nagunii iga mehe kohta mitu naist, selline meestepõud, et anna olla, siis ongi normaalne, et naised välismaale mehele lähevad. Või peaks noored naised, kes tahavad peret luua, mitmekesi jagama ühte meest?

Noored naised tahavad ikka endale üldiselt oma päris isiklikku meest. Mis nad siis tegema peavad, kui pere loomiseks mehi ei jätku? Seega ongi hea, kui noored naised välismaa meestele lähevad. See parandab natukenegi Eestisse jäävate noorte naiste võimalust endale oma isiklik mees leida.

Tuttavate kohta võin umbes sama öelda. Välismaa mehele on läinud umbes paarkümmend noort naist, aga välismaa naise on võtnud ainult paar meest.

Ega neid eesti mehi keegi üldiselt ei taha ka. Ainult eesti naised peavad välja kannatama ja nendega leppima. :) Aga mis sa teed, kui nii suur meestepõud noortel naistel, et iga viimase jobu peale on ka suur konkurents naiste vahel ja üritavad endale krabada.
 
sulg 08. november 2011, kl 02.54
Eesti rahvastikustatistikat ei taha mõned uskuda ja esitavad pidevalt valeväiteid, nagu oleks noored mehed defitsiit.
Vaadake siis soome statistikat -
http://www.stat.fi/tup/suoluk/suoluk_vaesto_en.html

Noori mehi on igas riigis rohkem kui noori naisi. Vanu naisi on igas riigis rohkem kui vanu mehi.

Erinevus Eesti ja Soome vahel on selles, et meil meeste ja naiste arv võrdsustub umbes 40 a. vanuses, Soomes aga kümme aastat hiljem ehk umbes 50 a. vanuses.
 
sulg uuesti 08. november 2011, kl 03.03
Lisaksin ka Rootsi rahvastikustatistika vanuse ja soo järgi:
http://www.scb.se/Pages/TableAndChart____264373.aspx
Üldse pole üllatus, et ka seal on nooremaid mehi rohkem kui naisi.
Üllatus on aga see, et samavanuste meeste ja naiste arv võrdsustub Rootsis alles 60 a. vanuses.
Huvitav, kas ka rootsi naised väidavad, et mehi ei jätku? :)
 
to kana 08. november 2011, kl 04.03
Mis riigis on paremad mehed?
Ja mille poolest on välismaa mehed eriliselt head ja mis rahvusest?
Päriselt väga huvitab, mis neis paremat on? Milles see täpselt väljendub?
Ise usun, et noori naisi tõmbab välismaale pigem põnevus ja uudsus ja kihvt ju elada mujal.
Ei usu hästi, et teistest rahvusest mehed nüüd nii eriliselt head on.
Sakslaste kohta olen kuulnud, et koonrid. Aga ei tea ka, kogemus puudub.
 
to sulg uuesti 08. november 2011, kl 04.09
Olen kindel, et Rootsis ei ole nii meeletult palju noorte meeste surmajuhtumeid kui meil väikses Eestis.
Ikka päris hirmus, kui palju noori mehi on meil siin surma saanud.
No 40a on mehi ikka naistest kohe kõvasti vähem.
Mis võrdsustusest sa räägid?
 
to sulg 08. november 2011, kl 04.14
Pealegi Rootsis juuakse alkoholi tunduvalt vähem kui meil.
Alkohol on peamine noorte meeste surmade põhjus.
Kas oled märganud, kui palju noored mehed joovad meil?
Rootsiga nüüd küll Eestit võrrelda ei saa.
Pidevalt Eestis noortega igasugu õnnetused, surnuks joomised. Seda ju Rootsis on nii vähe.
 
ha ha 08. november 2011, kl 04.19
sulg räägib meile siin, et Soomes ja Rootsis on mehi rohkem. :))) Kullake, mis me nende riikidega võrdleme. Seal noored mehed ei sõida ennast massiliselt bemmiga surnuks või ei upu purjus peaga ära.

On väga lihtne tõestus, et meil pole meestel mingit probleemi naise leidmisega, erinevalt rootsi või soome meestest. Nimelt meie mehed ei võta välismaa naisi. Rootsi, norra ja soome mehed aga seda teevad, sest neile ei jätku kohalikke naisi. Häda ajab härja kaevu. Meie meestel aga pole mingit probleemi naise leidmisega. Naised konkureerivad isegi viimaste jobude peale. No siis muidugi pole vaja välismaalt naist vaadata, kuna Eestis vabu naisi lademetes.

Vaadake tänavatel, ostukeskustes, kohvikutes, ükskõik kus - igal pool lademetes noori kenasid naisi ja liigub vähe mehi.

Eesti naised on nagu Rootsi või Soome mehed, kõigile ei jätku kaaslast ja seega võetakse usinasti välismaalt. Eesti meestel aga pole mingit vajadust hakata mujalt naisi vaatama, kenasid vabu noori naisi kõik koht meil siin Eestis täis, kes soovivad meeleheitlikult meest leida. Paljudele aga ei jätkugi meest.

Seega täiesti normaalne, et naised välismaa mehi vaatavad ja vaadates, kuidas siin on meestel noori kenasid naisi jalaga segada ja naised meestepuuduses, siis võiks meie noored naised veel usinamalt välismaa mehi vaadata. Siiani on selline komme veel liiga väike olnud ja mehed peesitavad naistekülluses. Naised peaks tunduvalt massilisemalt välismaa meestele minema hakkama, see tasakaalustaks meie suurt meestepõuda. Naistel endal parem, sest kui ikka kaaslast tahetakse leida, siis tuleb midagi selle jaoks ka teha. Naistel muud valikut ei ole. Ja siis hakkavad ehk eesti mehed ka ennast natuke rohkem liigutama ja naisi väärtustama. Praegu on meestel ikka väga mugav elu. Kuna meestepõud on nii suur, siis naised jooksevad ise karjas järel ja üritavad üksteist üle trumbata. Meestepõud paneb naised selliselt käituma. Meestele see muidugi meeldib.

Tehke silmad lahti ja vaadake ostukeskustes ja tänavatel ringi, et kes seal liiguvad. Noori mehi näeb tunduvalt vähem kui naisi.
 
ehh 08. november 2011, kl 10.09
Heaoluühiskonna mehed võtavad eesti, tai, vietnami või vene naisi siis, kui oma maa naised nad ära põlgavad. Arengumaade naised on heaoluühiskonna pääsemise ja raha nimel ennast rohkem ohverdama.
Eesti meestele pakuvad ennast lausa vägisi nigeeria tüdrukud, tai, vene, filipiinide naistega pole ka probleemi.
Kuna naistel on mehest tähtsam tema rahakott ja enda heaolu, siis selle peale neid tõmbabki.
Kui Eesti jõuaks majanduslikult samale tasemele Soomega, nii ei jookseks eesti naised enam kuhugi.
Siin eelpoolgi üks kirjutas, et näiteks saksa mehed oleks ju täitsa head, aga asja nullib ära see, et nad on koonrid :D
 
tr 08. november 2011, kl 10.10
Teemaalgatajal on sellised tutvused ja oi milline sõpruskond! Ma ei tunnegi nii palju inimesi :)

Aga minu suguvõsas pole keegi väljamaalast võtnud. Välja arvatud mina ise, mul on esimene laps lõunamaalasega, aga elama ma sinna ei jäänud.
Tutvusringkonnast üks sõbranje on Itaalias ja teine Inglismaal.
 
icc 08. november 2011, kl 10.14
ha ha Kirjutas:

> Tehke silmad lahti ja vaa
> dake ostukeskustes ja tänavatel ringi, et kes seal
> liiguvad. Noori mehi näeb tunduvalt vähem kui nai
> si.

Mine meeste sauna ja sa ei leia sealt üldse noori naisi!
Sellest ei saa rahvastiku üle järeldusi teha, tasuks rohkem uskuda vastavat statistikat.
Noorte meeste koht ei ole ostkeskuses, see on mõttetute tibide harrastus. Mees läheb poodi, kui tal midagi konkreetset vaja, läheb marsib kohale, ostab asja ära ja läheb minema.
 
nymf 08. november 2011, kl 10.52
päris huvitav arutelu.
mul on välismaa mees aga me elame eestis, sest talle meeldib siin. mina tahaksin lahkuda, kasvõi ajutiselt ja seda mitmel põhjusel.
keegi siin ütles, et välismaa mehed võtavad naise mujalt, kuna oma kodumaal neid keegi ei taha. päris nii see ei ole. väga sageli lähevad eestlannad mujale õppima või tööle ja nii tekivad uued tutvused ja miks mitte, ka suhe.
skandinaavia meeste naiseleidmise probleemi tagamaid võin ka laiemalt valgustada, peamiseks võtmesõnaks on seal võrdõiguslikkus.
 
Priapus 08. november 2011, kl 11.18
nymfile

"skandinaavia meeste naiseleidmise probleemi tagamaid võin ka laiemalt valgustada, peamiseks võtmesõnaks on seal võrdõiguslikkus."

Kuna skandinaaviamaades on mehi 50+ vanuseni naistest rohkem, siis osadel meestel lihtsalt POLEGI VÕIMALIK ju endale naist saada, kui just välismaalt ei võta. Naisi lihtsalt pole nii palju. 60+ aastaselt vist on natuke hilja peret looma hakata, kuigi selles vanuses on skandinaaviamaades lõpuks naisi rohkem kui mehi.

Mehed võivad seda vabandada kuidas tahavad. Feminism on hea vabandus, kuid ei saa fakti eirata, et lihtsalt pole piisavalt naisi ja kõik. Kõikidele meestele ei jätku, tee mis tahad.
 
ehh 08. november 2011, kl 11.32
Noori mehi on küll rohkem, aga see ei mängi rolli. Väga suures hulgas mehi ei soovi peret luua, kes läheb sõjaväkke, kes tegeleb muuga ja naisevabalt.
Samuti on meeste hulgas palju suurem homoseksuaalsete %, seegi vähendab koguselist ebavõrdsust.
Lisaks sellele on väga palju neid naisi, kes vahetavad väga tihti partnereid, nemad käivad siis käest kätte nende meeste vahel, kes peret ei loo.
Seega igaühele jätkub.
Aga osa mehi ja naisi on sellised, kes ei leia kunagi kedagi, kas oma konkurentsivõime puuduse, liig kõrge lati või tagasihoidlikkuse pärast ja nende puhul ei mängi protsendid mingit rolli, üksi on nad ikka.
 
to icc 08. november 2011, kl 11.44
Liigun palju ka tänavatel ja ammu olen märganud, et enamus liikujad ongi noored naised.
Ei usu, et noored mehed istuvad ainult kodus ja nina toast välja ei pista.
Häda on ka selles, et mehed on end noorena juba surnuks joonud. Majja põlemised, avariid, uppumised ju tihti alkoholi tagajärg.
Ja osad mehed end nii põhja joonud, et ei tule kõne allagi. Naised hoiavad neist mitme meetri kaugusse.
Kes tahab alkoholist lehkavat inimvare?
 
to ehh 08. november 2011, kl 11.54
Kas tõesti arvad, et naised ainult parema elu peale jooksevad?
Olen kuulnud küll, kuidas välismaal neil eriti algul nii raske, et tuleb lausa juustuviile lugeda.
Ikka pinget, põnevut, seiklusi, kogemusi minnakse otsima. Noorus ju avastuste aeg. Pealegi on ka Eestis küll noori naisi, kel rikkad peigmehed, sponsorid.
Ma pigem olen vaadanud, kust noortel tibidel nii palju raha, et uhkelt riides käia, end lakkida-mukkida ja uhket autot ka veel juhtida. Ammu olen vaadanud ja imestanud.
 
to Priapus 08. november 2011, kl 12.01
Mõni mees sellepärast üksi, et naised suured valijad.
Isegi kui valida midagi polegi, naine ikka valib.
Ja osad naised ongi üksi, muretsevad ainult lapse(lapsed) endale.
Naised otsivad ju suurt armastust, see tekib ainult väheste meestega. Kuna seda ei leita, jääbki naine üksi lastega.
 
to ehh 08. november 2011, kl 12.16
Kõik noored naised ka ei soovi tänapäeval varakult peret luua.
Tänapäeva noortel naistel on aega küll pere loomisega.
Ei ole ju enam vene aeg, kus naistel oli kiire mehele minekuga.
On ka nii, et noor mees tahab peret luua, aga noor naine veel ringi vaadata.
 
icc 08. november 2011, kl 12.25
to icc Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Liigun palju ka tänavatel ja ammu olen märganud, e
> t enamus liikujad ongi noored naised.
> Ei usu, e
> t noored mehed istuvad ainult kodus ja nina toast
> välja ei pista.
> Häda on ka selles, et mehed on
> end noorena juba surnuks joonud. Majja põlemised,
> avariid, uppumised ju tihti alkoholi tagajärg.
>
> Ja osad mehed end nii põhja joonud, et ei tule kõn
> e allagi. Naised hoiavad neist mitme meetri kaugus
> se.
> Kes tahab alkoholist lehkavat inimvare?


Kuule sa oled ikka tumba, keegi pole ennast noorena surnuks joonud. Joodikuks kujunetakse ikka palju hiljem ja mitte vähe selliseid pole naiste hulgas.
Sul on ikka imelik seltskond ümber kui ainult noortest joodikutest koosneb.
No ma ei tea, olen mees ja ei salli joodikuid, seetõttu mu sõpruskonnas ka selliseid pole.
Aga nagu kaupluses, nii ka tänaval, see hängimine on rohkem naiste igavuse peletamiseks. Mehed leiavad teisi kohti või on tööl.
 
nymf 08. november 2011, kl 12.28
Priapus, ma ei tea demograafilistest näitajatest aga räägin oma kogemustest.
meie põhjamaises tutvusringkonnas on palju vallalisi - nii mehi kui naisi. mingil põhjusel ei leia nad endale kaaslast. feminismist niipalju, et kui kunagi naised rusikaga rinnale tagusid ja neile ukse avanud mehele käekotiga vastu pead panid, siis tõmbasid nad endale vee peale.
nimelt, sealsed naised on seadnud oma tulevastele väga kõrged nõudmised, nad ootavad printsi valgel hobusel. aga feministlikud emmed on oma poegadest kasvatanud tundlikud ja hoolivad, samas mitte kuigi mehelikud kodanikud.
olen mitme paari suhteid jälginud ja võin tõesti väita, et põhjamaade naised on väga iseteadlikud ja jonnakad, võiks lausa öelda, et machod. ja mehed enamasti pehmekesed. muidugi ei ole see alati halb aga paarisuhtes, kus üks pool on mees ja teine naine, eeldaks vähem sedalaadi "võrdsust".
tundub, et meisse on ürgasjast sisse kodeeritud see ootus, et naine on õrnem ja mees tugevam, macholikum. seepärast, vaatamata feminismile ja muudele nähtustele ühiskonnas, pesitseb ka põhja naistes soov, et mehed neid kätel kannaksid. keeruliseks lähevad asjad siis, kui see sisemine salasoov läheb räigesse konflikti ühiskonna normidega, sest mehed ja naised on nii võrdsed.
eesti naistel on palju plusse. nad on intelligentsed, naiselikud ja oskavad luua hubase kodu ega nõua, et mees kooki küpsetaks :p
 
nymf 08. november 2011, kl 12.35
... see tuli suht off topic, mõte läks rändama.
teemasse lisaksin veel, et sageli tahavad naised ikka kodumaale tagasi tulla aga enamasti on probleemiks nende välismaise abikaasa töövõimalused siinsetes oludes.
kummaline seik välismaa meestest ja eesti naistest veel - me mõlemad saame sõimata. minule on mitu eesti meest ütelnud lits, sest olen välismaa mehega, sest olen kodumaa ja selle pojad reetnud.
minu mehele on sageli öeldud, et mine ära. eesti mehed ajavad teda minema. enamasti muidugi jokkis peaga kusagil baaris või bussipeatuses jne aga ikkagi. eesti mehed kaitsevad oma genofondi :D
 
to icc 08. november 2011, kl 12.38
Kas 30 on siis vana mees või?
On küll ka alla 30 end surnuks joodud.
M.M ansamblikaaslase vend jõi end surnuks, kui oli nats üle 20. Sellest ka kirjutati Kroonikas.
30-ndates mehi küll surnuks joonud.
Kuigi jah. 32a mees ei ole enam noor.
Mõne mehe organism on juba varastes 30-ndates juba alkoholist nii ära hävitatud.
Peamine on ikka 20-ndates alkojoobes avariid, õnnetused, uppumised. Kas neid on siis vähe olnud?
 
to nymf 08. november 2011, kl 12.40
Ka su mees on tõmmu lõunamaalane, et kohe aru saada, et pole kohalik?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!