Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Saunakombed
 
Talumees 30. oktoober 2014, kl 11.15
Ämm tuleb linnast külla, jääb terveks nädalavahetuseks ja meil ka saun plaanis. Tavaliselt saunatame naisega kahekesi, asub ka majast eraldi aga seekord siis ämm juures. Naine küll ütles, et temapärast võime ka kõik kolmekesi minna, mina otsustavat kuid, kuidas seal põhjapool ikkagi kombeks on või kombekas oleks, oskab keegi midagi kosta?
 
d 30. oktoober 2014, kl 11.35
las ikka ämm läheb naisega kahekesi
 
jaa.. 30. oktoober 2014, kl 12.09
Ämm võib ju üksi ka minna sauna. Peretraditsioonid jäävad ikka puutumatuks.
 
arvan niii 30. oktoober 2014, kl 12.26
Ämm mingu üksi või siis tütrega, kui nii väga seltsi tahab.
 
käli 30. oktoober 2014, kl 12.40
Miks te koos kõik minna ei või?
Oma pere seejuures ka veel. Tõesti imelik.
 
sas 30. oktoober 2014, kl 13.28
Kui pimedaks jääda ei karda, siis mine koos ämmaga jah
 
ELADA TULEKS ELU,,, 30. oktoober 2014, kl 13.44
JA NÜÜD KÜSIMUS MEESTELE?
KAS SINU NAISE EMA,, VÕI AMETLIKULT ÄMM"" POLEGI ÜLDSE NAINE?
HEA MEELEGA PESEN ÄMMA PUHTAKS--SELJA PUHTAKS --NO MIDAGI VEEL ,KUI ÄMM TAHAB ,,
JA VIHTLEN ÄRA KA,, VOT SEE ONGI
ÕIGE EESTI MEES,, MINA LIHTSALT
LÄHEKSIN KOOS NAISTEGA SAUNA, ET
KA NAISTEL OLEKS IKKA SAUNA TUNNE;
 
suvaline 30. oktoober 2014, kl 14.48
Üks soomlane, kellel on Eestis väike suvila-saun küsis mult, et mis kammaijaa teil eestlastel selle saunaskäimisega on, et kes kellega läheb. Tema pole soomes sellega varem kokku puutunud, kuigi on üsna vana mees, aga neil minnakse sauna kuidas parasjagu keegi heaks arvab, aga eestis käib alati selle juurde mingi jagamine, et kas naised enne või mehed enne või kes kellega läheb. Ma arvasin kah, et eks see imelik iseenesest ole, et peaks ju nagu pesema ja leili võtma minema, aga tundub nagu meil on inimesed miskid vigased et peab enda ihu häbenema.
 
Talumees 30. oktoober 2014, kl 16.29
Ega ei häbeneks kui teine ei häbene. Aga kas häbeneb, seda ei tea arvata. Antud juhul ikkagi naise ema ja mina hulka noorem mees. Samas naine oma alasti ema minu ees ei häbenevat ja mind siis järelikult ka tema ees aga kas ka see on norm, krt seda teab. Küllap meie puhul siis on normaalne.
 
ei ole vaja 30. oktoober 2014, kl 16.42
nii naiivne olla ja mõne soomlase mula uskuda. küllap mõni põhjus ikka oli, miks ta nii väitis. isiklikult väimehega sauna ikka ei läheks, mida veel.
 
Peep 30. oktoober 2014, kl 17.26
No ma ei tea, ma olen oma ema ja isaga saunas käinud, õdede, vendadega, ämmaga, ämma emaga, naise õega, sõprannadega, miniatega. No ikka kõik koos ja mingit probleemi pole. Naabrimees osutus kunagi probleemseks, sest ei mõistnud saunaetiketti, teda ma enam sauna ei lase.
 
lihtne 30. oktoober 2014, kl 17.44
No seda võiks siis ämmalt küsida, kuidas tema soovib. Kui midagi selle vastu ei ole, mingegi kõik koos, kui ei soovi, las läheb eraldi. Mina küll oma väimehega koos sauna minna ei tahaks
 
tulevane ämm 30. oktoober 2014, kl 17.48
mina vist väimehega siiski koos sauna ei läheks...
 
ingrid 31. oktoober 2014, kl 08.14
Igast häbenemine ja muu puue, mida siin üritatakse külge pookida, ei puutu üldse asjasse. Minu jaoks on kaks elutervet varianti: naine oma mehega või naine oma emaga.
Varsti hakkab tulema kotiga neid jutte, kuidas kõik käivad läbisegi saunas, pojad ja tütred ja kuivanad nad juba kõik on ja kui normaalne see on. : ))) Ja muide, eks igalühel ongi normaalsusest oma arusaamine.
 
no kuulge 31. oktoober 2014, kl 08.22
till paljaks ja marss sauna kõik see pere!
 
viht 31. oktoober 2014, kl 09.38
see võib olla väga vanast ajast pärit traditsioon, et meestel on sauna minekul eesõigus- naised leppigu "leilipäraga"
saun on eestlastele nii püha koht, et sinna võib küll minna kõik koos nagu segasummasauna, see pole koht kus häbenetakse vastassoost isikuga paljalt koos laval istuda ja leili visata.
tavaliselt on ikka mehed need, kes häbenema hakkavad ;)
 
Talumees 31. oktoober 2014, kl 10.06
Vastassoost isikuga poleks probleemi, olgu milline tahes aga oma naise ema, see on probleem. Äkki jään midagi vahtima, või tema või midagi muud, jube häiriv mõte tundub nii et ei saa äkki saunas enam end vabana tunda, siis on kogu mõnu läinud.
Ämma rannatrikoos küll näinud, pimedaks jääda ei karda aga mõte tundub võõras. Samas ei taha tossi muljet ka jätta, kes naisi kardab. Loodan veel et ämm keeldub ja naine tunnistab, et tegi nalja.
Kas naise luba mul sauna tulla nendega ei tundu ka äärmus? Äkki testib midagi!
 
:) 31. oktoober 2014, kl 12.44
Sa ütle oma abikaasale, et ainus naine, kelle ees sina end lahti riietad, on tema! See teeb talle kahtlemata rõõmu, testigu, mida tahes.
Kuigi öeldakse, et saunas ja kirikus nalja ei tehta, ei saa mõnuseat leilitamist ometi enda laoks ära rikkuda. Kui sulle koos ämmaga ei sobi, siis lihtsalt ei sobi. Selliseid asju otsustab ikka inimene ise.
Muuseas, ka mina ei lähe iialgi oma ämmaga sauna, mis sest, et samast soost:) Kui mul oleks äi, ka ei läheks. Ja mu tütred ei käi isaga saunas. Aga sõpradega oleme käinud kõik, mingil ajal oli saunaüritusi üsna tihedalt.
 
Jeekim 31. oktoober 2014, kl 16.07
Kas sa tahaks, et sinu naine naiteks su isa ees ennast alasti votaks? Voi naabrimehe? Ja nad parast teaks tapselt kui karvane voi karvatu ta sealt altpoolt on? Ja mis siis juhtub, kui sul allpool vood kontrollimatu refleks juhtuma peaks voorast paljast naist vaadates? KUI piinlik see veel oleks!

Naised kaivad ikka naistega saunas (voi oma mehega).
Ja kuna naise ema on kylaline ja te naisega voite iga ohtu omaette saunas kaia, siis oleks ikkagi viisakas naised koos saunatama lasta.
 
jeekimile 31. oktoober 2014, kl 22.17
Saunas käiakse igat moodi. Eri peredes on erinevad kombed ja kohati ka eesti eri piirkondades erinevad.
Aga selleist kontrollimatut refleksi pole olemas, palja naise nägemisest nüüd küll ei tekki. See on ainult üksikutel pervertidel ehk nii. Ikka mõte peab seda suunama.
 
miks Mitte 01. november 2014, kl 05.34
ämmaga koos minna, las naine käib siis pärast üksinda?
 
meedik 01. november 2014, kl 12.54
eriline targutamise teema, säti nii, et oled enne saunas ja las ämm otsustab,
ja kui tuleb, pese siis ämmal selg ilusti puhtaks,
ämmaga on kasulik hästi läbi saada, siis on naisega probleeme tükki maad vähem.
Eks see sõltub ikka selle seltskonna kommetest,
kuhu sattud.
Kui ülejäänud on läbisegi saunas, siis on kohtlane nurgas häbeneda.
Ja kui seltskond järgib mingeid valikut, siis on sama nõme minna mingit oma tõde kuulutama.
Ei ole mõtet lihtsaid asju keeruliseks ajada.

Ja, kui paljud ämmad on väimehe voodisse maandunud, arvan, et see % on tükki maad suurem,
kui äia poolt mini miilustamine. Aga räägitakse, et on sedagi juhtunud.

Rääkida siin, et mina seda ei tee, on tühi tuule tekitamine,
kõik sõltub juhusest ja situatsioonist.
Mitte iial on ju teada oma tões.
 
miks ämma häbeneda? 02. november 2014, kl 05.11
Mingu mees hoopis ämmaga mõnusalt kahekesi ja las naine käib siis üksi hiljem.

Samas on ette tulnud et ämm on saanud väimehega lapse. Seda siis kui on veel viljakas;)
 
vanasõna 02. november 2014, kl 10.46
Mehed meestega, naised naistega, abikaasad koos. Mis siin vaielda.
 
mina 02. november 2014, kl 11.46
nagu keegi juba mainis, on erinevates peredes erinevad kombed.
meie käime vanemate juures kõik koos saunas. mina, minu mees, ema, isa, täiskasvanud pojad ja tütar oma meeste ja naistega. lapselaps on nii väike, et tema veel ei käi saunas - aga kindlasti hakkab käima.
saunaskäik on perekondlik sündmus. kõik toovad midagi head lauale panekuks. näksime soolapähkleid ja olivve, joome õlut ja siidrit, lobiseme ja suhtleme. isal on laupäeva õhtul alati elmari tantsuõhtu ja kaminas tuli. ema paneb palju küünlaid põlema ja kaunistab sauna eesruumi lillede või okstega.
kui keegi üksi tahaks saunas pesta nahistada, siis oleks ilmselt lihtsam dušši võtta. sinna üle ühe ei mahu :D
 
Talumees 03. november 2014, kl 10.47
Saigi saunas käidud, läksin esimesena ja naine tuli ämmaga varsti järgi.
Polnudki nii hull.
Ämm rääkis, et ka tema mees käis oma ämmaga saunas ja neil see igivana traditsioon.
 
Amm 27. jaanuar 2022, kl 11.10
Käin tihti väimehega saunas.munad on mehel nagu vanal pullil suured.
 
supp ilma soolata 28. jaanuar 2022, kl 09.52
õige saun on ikka alasti ja vihaga . ämm ja ema pole lugu Äi ütles tema ei käi pidavad nurjatud mõtted tekkima , Tema soovist sõltumata ,Seega meie peres äi ei osale
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!