Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kas üürikorterit on võimatu leida, kui sul on lemmikloom ja/või laps?
 
n27 19. märts 2012, kl 21.18
Otsin juba neli kuud omale kahetoalist üürikorterit ja no mitte ei leia. Suurim takistus on see, et mu elukaaslasel on kaks kassi. Täiesti hirmus on juba, rasedus on mul poole peal ja kodu ei kusagil. Loomulikult mängib oma osa ka korteri hind, kuid ega kõige odavamaid ju ei otsigi. Kuidas teistel? Kas olete leidnud omale normaalse (korraliku, sooja) üürikorteri, kui teil on lemmik?
 
Soovitus 19. märts 2012, kl 21.23
Üürisin minagi koos lapse ja koeraga. Hoidsin hinge kinni, kui lepingu näidise sain. yes ei sõnagi lemmikloomast ja ega minagi midagi ei öelnud... elasime rõõmsalt aastaid ja korra käis isegi üürileandja külas ning mängis rõõmsalt meie koeraga.
 
n27 19. märts 2012, kl 21.32
jah, ka mina olen kasutanud tehnikat, et kui koduloomadest kuulutuses ega korterit vaadates juttu ei tehta, siis ka ise ei hakka sellest kohe rääkima. Samas täna siis juba olimegi sõlmimas lepingut korterisse, mis oli kui minu unistus (vaid veidi pisike, aga kõike ju ei saagi). Ja siis nagu välk tabas mind see kodulooma punkt. Ei hakanud ka valetama, et loomi mul pole. Ja nii see korter mul käest libiseski... kuigi korteris puudus kogu sisustus välja arvatud köögikapid ja -tehnika polnud seal midagi, mida kassid kahjustada saaks kuna kogu mööbli oleksime pidanud ise muretsema (sh kardinapuudki)... olen üsna mures juba. Aga eks siis vast on ka omanikke, kes loomi armastavad ka :) jään otsima
 
Koeraomanik 19. märts 2012, kl 21.52
Just hiljuti üürisime korteri ning koera olemasolu ei olnud takistuseks. Alguses kartsime küll, et ehk pole omanik nõus, kuid tal polnud selle vastu midagi :) Nii et lootus on täiesti olemas ;)
 
mõistan 19. märts 2012, kl 22.04
asi ei ole loomade armastamises või vihkamises, vaid see on teiste inimeste vara, mida mõni koer närima kipub või kui kass mööda kangaid ronib.ühtlasi võib tekkida probleem naabritega.
neid näiteid on väga palju, mida kellegi koduloomad on korda saatnud ja ei ole tõesti ka meeldv kui naabrid kaebavad haukuva koera üle või on kass teise rõdul kusel käinud-teile meeldiks see kui oleksite omanik?
kui inimesel on enda korter, siis võtke loomi, aga teiste pinnale ikka ei sobi tõesti oma koduloomi vedada,olgu ta nii armas kuitahes. Seda enam kui on värkselt remonditud korter! püüdke ka sellest aru saada.
 
ko 19. märts 2012, kl 22.17
Tallinnas, kahe kassiga ja olen 5 a jooksul 4x kolinud (kolimise põhjuseks ei ole kordagi olnud kassid ja kõik korterid on üüritud)- sellega tahan öelda, et igakord õnnestus kassidega uus üürikorter saada. Mõni ei soovi koduloomi ja märgib selle kuulutusse, kui seda märget pole, siis küsi viisakalt, et loodad, et see ei saa takistuseks.
Igatahes tahan lootust anda, et kui minul õnnestus, siis õnnestub sinul ka. Ma arvan, et paljud eelistavad korralikku ohutu väljanägemisega üürnikku kahe kassiga kolmele teismelisele, näiteks, või kahele kahtlasele rullnokale. Mistahes :) Edu!
 
semp 20. märts 2012, kl 10.17
Võib-olla tekib probleem hoopis üürikorteri tagastamisel. Üürisime ka mõneks kuuks korteri, peremees oli taedlik ka kahest kassit, aga pärst oli ikka pahane, et kassid oli kardinate küljes rippunud ja niidid välja tõmmanud. Nii, et parem karta, kui kahetseda!
 
!!! 20. märts 2012, kl 10.32
Loomulikult on omanik pahane, kui kassid tema kardinaid on rikkunud! Uskumatu - sa ise arvasid, et see on täiesti OK? Normaalne inimene, kellel on sellised kasvatamtud kassid, riputab üürikorteris oma kardinad üles. Sinusuguste pärast ongi lemmikloomad tihti üürikorterites keelatud.
 
N27 20. märts 2012, kl 10.43
Ma arvan ka, et oma lemmiku eest tuleb ikka vastutada. Antud korteris ei ol usku mitte midagi, isegi kardinapuid, kappe, kardinatest rääkimata. Seega poleks kassid saanud omaniku vara rikkuda. Loomulikult maksaksin ise sellised kahjud kinni. Ja eksisin heameelega oma enese korteris, aga hetkel ei saa korteriostu endale lihtsalt lubada... Aga aitäh ikkagi vastajatele, loodan, et ikka leian kodu, kuigi tunne juba lootusetu ja masendus kipub peale
 
N27 20. märts 2012, kl 10.46
Autocorrect, mhh. Eksisin asemel ikka elaksin ja ol usku asemel olnudki
 
semp 20. märts 2012, kl 12.22
No ma ju ütlesingi, et parem karta, kui kahetseda?
 
* 20. märts 2012, kl 15.01
Koduloom, eriti kass, jätab korterisse spetsiifilise lõhna. Peale sellise lisandiga üürniku välja kolimist on uue leidmine problemaatiline, sest eriti keegi ei taha kassilõhnalist korterit. Ka siis, kui tal endal kass on.
Ja ei tasu rääkida, et korralikul hooldamisel loom lõhna ei jäta. Ma ei ole elus veel kusagil looma lõhna mitte tundnud, kus loom on. See lõhna mittejätmine on loomaomanike puhas enesepettus. Kusjuures riietel on ka kassi lõhna tihti juures neil, kel kodus kass on.
 
üürnik 20. märts 2012, kl 18.19
Mina olen koos oma kahe koeraga kaks korda kolinud, korterit vaadates juba loomadest rääkinud ja pole probleemi olnud kummalgi omanikul. Eelmisest korterist kolisin ära absoluutselt loomavälistel põhjustel ja omanikul polnud mingeid pretensioone.
Praegu elan majas, kus on peale minu omade veel kaks koera ja kass ning pole kellelgi neist ja nendega veel aasta jooksul probleeme olnud.
Nii et võimatu pole. Aga aega võib võtta.
 
hädas 20. märts 2012, kl 19.34
elan majas, kus on 4 korterit ja 2 üürnikul on kass. Ühes korteris kass kräunub, vöörad kassid kräunuvad õues akende all, praegu ju jooksuaeg. Ei panda alumise koridori ust lukku, pidevalt on mingi kass koridoris ja see jube hais mis koridoris, jube. Koristada keegi ei viitsi. Minul, kellel pole ühtegi looma, koristan ja pesen koridori ainukesena, et sellest kassikuse haisust lahti saada.
Loomad mulle väga meeldivad, ent jahh kassid pole minu lemmikud.
 
Friida 20. märts 2012, kl 21.27
Tärnile,
koduloom jätab ainult siis spetsiifilise lõhna, kui on lõikamata. Mul endal kassidega kogemusi, esimene tekitas enne operatsiooni tõepoolest väljakannatamatuid aroome, pärast aga polnud mingeid probleeme. Teine kass oli juba võetuna lõigatud ja ei ole enda ega tuttavate sõnul mingit haisu.
 
kauaaegne üürileandja 21. märts 2012, kl 01.25
Kasside vastu pole mul midagi, kui kassid on kastreeritud/steriliseeritud ja EI käi õues. Aga lapsega - mitte iialgi!!! Ei 1-aastast, ei 11-aastast!
 
üü 21. märts 2012, kl 01.53
Sa ei pea ju kasse mainima.
Andsin ka üürile ja ma üldse ei teagi, kas seal on ka mõni kass või koer.
Tõenäoliselt ei ole, aga ma ei käi kontrollimas ja üürnikke segamas.

Kui üürivõlga ei ole, ma üürnikke ei tüüta ja korteris ei käi neid segamas.
Inimesed, kes maksavad korralikult üüri, ei tekita ka mingeid probleeme.
On kogemus üürnikega, kes tekitasid suurema üürivõla ja lagastasid korteri ära ka.
 
appii 21. märts 2012, kl 09.47
päris haige ikka, et varjame siis omaniku eest, et on koduloom. maksa korralikult üüri, aga see ei ärata ka usaldusväärsust kui niimoodi petetakse.
tean inimest, kes ka varjas oma koera, iga kord kui omanik käis, andis koera hoiule kuskile ja näritud diivanile jm kahjustustele viskas hilpe vms peale. Muide, maksis ka muidu korralikult üüri!!!! kui ennast kodus ei olnud, siis koer haukus pidevalt ja tegi pahandust, aga seda kõike oli vaja ju varjata.
 
nunu 21. märts 2012, kl 10.03
Eesti inimestel on ikka tõsised omanikukompleksid. Ma olen ka omanik, olen ka ise kinnisvara üürinud nii Eestis kui mujal. Andke andeks aga normaalne omanik ei tee mingisugustest kardinatest skandaali. Normaalne on, et korteri üürimisel makstakse tagatisraha, kui üürnik midagi lõhkunud on, siis läheb see summa sealt maha.
Lemmikloomad on üürniku asi vastutada, miks mind peaks huvitama, kas üürnikul on need loomad või ei ole?
Olen kuulnud, nt üliõpilastelt, et eriti värisevad just koledate magalaurgastes asuvate korterite omanikud. Omal on korteris nõuka aegne mööbel aga küll käiakse iga kriipsu pärast nägusid tegemas.

Hetkel elan mujal ja olen siin enne oma kinnisvara soetamist pikemat aega suurt ja ilusat basseniga villat üürinud. Üüripindu otsides ei tekkinud korraks ka laste või koera koha pealt küsimust.
 
Cybaramoor 21. märts 2012, kl 10.42
Ei ole pannud üürilepingusse mingeid loomade ega lastega seotud klausleid. Arvan, et korterit üürile andes on palju suuremaid ohte kui koduloomad ja lapsed. Pean siin silmas üürnikke, kes oma elustiililt võlglased, lagastajad jne. Jah, kassid küll kraabivad kõike, aga need kahjustused saab suhteliselt lihtsasti välja vahetada, olgu tegemist mööblitüki, kardinate või tapeediga. Tunnistan, et pisut murelikumaks teeks mind koeraga üürnik, sest haukumine võib naabreid hakata häirima ja ma pole päris veendunud selles, et koeri saaks õpetada/sundida mitte (nii palju) haukuma.
 
to * 21. märts 2012, kl 10.59
Sa räägid isasest lõikamata kassist, kes sirtsutab. Emaste ega lõigatud kassidega seda probleemi pole või sul on üli arenenud haistmismeel. Kolisin ka korterisse kus kunagi oli isane (lõikamata) kass elanud ja sirtsutanud ning ei olnud mingit lõhna. Jah, mul on endal ka kass, aga selle võtsin alles mitu kuud hiljem, seega...
Aga siis ikka imestatakse, miks eestlased tahavad oma kodu?
1) maksad küll pangale aga oma kodu eest. Muidu maksad üldjuhul omanikule, kes maksab pangale.
2) sisutada ja disainid kodu nii nagu tahad
3) võtad koduloomi jne
 
Üürielandja 21. märts 2012, kl 11.02
Kui koer on õigesti kasvatatud, ei haugu, ei niutsu, ei näri ega ei tee muid lollusi, siis on see loom rõõm kõigile. Käime enda suure koeraga kõikjal- hotellides, spades (kuhu on lubatud) ja sõpradel külas. Koer on ikka väga viisakas. Oma koristajagi küsis kas ta haukuda ei oska:) oskab küll, kuid vaid käskluse peale. Peaaegu kõik, mis loomaga seoses algab loomaomanikust. Kassidega natuke teine teema.
Kuid üürikorteri puhul ongi üürniku ükskõiksus, see ei ole minu oma ..las olla ja nii ongi. Remondin hetkel korterit, mis läheb taas üürile, no tõesti ei soovi ei loomi ega väikeseid lapsi sinna.
 
üü to appii 09.47 21. märts 2012, kl 14.18
Mõni inimene on palju hullem kui koduloom.
Mul üürnikud 36a naine ja üle 40 mees lagastasid ja lõhkusid korteri täielikult, kiskusid mu ilusa oranzi tapeedi maha, panid uue koleda stagnaaegse asemele, kardinapuu viisid ära, osa mööbli viisid ära, voodi isegi lõhkusid ära, korter oli hiljem paksult lutikaid täis, tekitasid suure üürivõla, mida ma omast taskust kinni maksin.

Pealegi paistis soliidne daam, hoolitsetud ja korralik. Aga näe, mis välja tuli. Trimpasid hoopis alkoholi sõpradega seal. Ja lutikatõrjet tegin pärast mitu kuud.

Nii et koduloomad on selliste kõrval väga süütud !!!!!!!!!
Ja üldse imelik koduloomi karta.
Rase naine mehe ja 2 kassiga on väga süütu.
Miks sa loomi pelgad, peljata vaja silmakirjalikke inimesi.
 
appii 21. märts 2012, kl 17.18
Räägin loomadest, sest see on teemaks. Loomulikult on ka inimesi igasuguseid ja kunagi ei tea, kelle otsa satud. Siin tuleb usaldada sisetunnet, väike taustauuring enne jms. Igasugustele tõesti ei üüri korterit välja, väitku nad mida tahavad. Kellelegi ei ole otsaette kirjutatud, kes ta on ja, mida ajaga endaga kaasa toob. Seepärast ei tahagi maaklerite vahendusel üürnikku leida, kuna need annavad esimesele soovijale. Eelistan ise võimalikud üürnikud üle vaadata, vestelda ja siis otsuse langetada hiljem. Loomi ei soovi, kuna investeeringud on suuremad. Loomulikult ajaga asjad kuluvad jne, täiesti arusaadav, aga kõrvalt on piisavalt juhtumeid nähtud, mida see endaga kaasa võib tuua ja eelistaksin seda lihtsalt ennetada. Ma ei vihka loomi, aga soovijaid on piisavalt ja kõigil ei ole koduloomi ning minu valik osutub nende kasuks. Kellel on tehtud kiirremont ja kõige odavama lahendusega, siis laske käia. Terve kv turg on seda õudust täis, mida ei taha isegi looma omanikud.
 
hehee 21. märts 2012, kl 18.54
natuke küll loomateemast välja, aga keegi siin väitis, et üürnik ei hooli ja lagastab, sest ei ole tema oma. mina elan ka üürikas (mis oli enne värskelt remonditud, st ilma elamis- ja kulumisjälgedeta) ja mul on just see kiiks, et ei julge ei istuda ega astuda (piltlikult öeldes), sest kardan teise omandit rikkuda. väike kriips laual ja juba mõtlen hirmuga, kas omanik palub mul nüüd kogu laud kinni maksta? ahi ei lähe päris nii puhtaks nagu oleks uus jne. kui palju siis omanik ikka arvestab seda loomulikku kulumist?
igal juhul üsna stressi tekitav on see teise inimese korteris elamine :)
 
üü to appii 21. märts 2012, kl 18.55
See naine oli selles mõttes jah kahtlane, et enne korterit nägemata ütles, et kohe kolib sisse, ärgu ma teistele andku.
Ma olin naiivne ja usaldav.
Täielik nahhaalsus oli ka see, et ütles, et ta tegi ju remonti. No appi, minu selja taga ÄSJA PANDUD ilus tapeet maha kiskuda ja mingi kole hall asemele panna. See oli siis "remont ". Ja siis jäi veel õigust üle.

Kus seda tausta siis alati nii uurida? Ei lähe ju töökohta uurima, alati ei ole ju infot saada. Pealegi ei taha ka teise järgi urgitseda. Tuleb ikka sisetunnet usaldada.

Maakleri kaudu sellised sulid ei üürigi, maaklerile ju ka vaja maksta.
Minu viga oli selles, et ma ei kontrollinud kommunaalmaksete laekumist. Kui oleksin kom.makseid kontrollinud, oleks suurem võlg ja korteri lagastamine ära jäänud.
 
üü to hehee 21. märts 2012, kl 19.03
Siis sul ikka hull omanik.
Ma ei pööra kriimudele mingit tähelepanu, tühiasi. Usun küll, et olen hea üürileandja.
Üürnik peab saama rahus elada.

Aga mul korteri lõhkumine oli küll liig. Enamuse uuest mööblist viisid ära, asemele jätsid oma vana ja luitunud mööbli+ kole tapeet ja kari lutikaid.
Tõsiselt ehmatasin, ei tundnud oma tuba ära.

Aga sellised lagastajad on haruldased.
Enamus inimesed on ikka normaalsed.
 
appii 21. märts 2012, kl 19.34
Ega ei teegi nii põhjalikku uuringut- googel ja kui on siiski mingi kahtlus, on krediidiinfo abiks. Enamjaolt loeb siiski inimene ise- vestluse käigus selgub nii mõndagi ja kui on minu jaoks ebameeldiv inimene, siis EI aitähh. Seda ei ole palju tahetud, et teada, millega tegeleb inimene, kes on potensiaalne tulevane üürnik. Mind ei huvita kellegi palga nr. Ega ma mingi KGB ka ei ole, et nuhiks 100%, pigem huvitab, et ei oleks kuskil võlgasid üleval ja infot, mis oleks ebameeldiv: nt ollakse kedagi petnud vms. Info levib ja googel alati abiks:). Ja kõik, mis on kahtlane, jääb välja! On inimesi, kellest kohe kiirgab seda ebameeldivust ja näed, et valetatakse või varjatakse midagi.
 
appii 21. märts 2012, kl 19.47
To ehhee: kõik kulub ajaga, sa ei maksa üüri selle eest, et kikivarvul käia. Ahi ei saagi nii puhtaks minna kui uuena, kriimud on paratamatus jne. Inimesed ei ole ka kõik pedandid, et käivad lapiga üle iga näpujälje jne:). Seega võta vabalt ja naudi elu- sa maksad iga kuu selle eest, et neid asju kasutada, mis korteris on ja omanik peab arvestama ka loomuliku kaduga. Kangas ka kulub, ega sa õhus ei saa liikuda ega istuda. plekke annab eemaldada plekieemaldajaga;)

On asju, mida saad ise vältida: hoia kontsad parketist eemale, see võib tekitada jamasid.
 
ÜÜrileandja 21. märts 2012, kl 20.27
Oleks aga selliseid üürnike rohkem nagu hehee.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!