Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
TTÜ Õigusteaduskond
 
Tiina 24. september 2011, kl 22.00
Ootan arvamusi TTÜ Õigusteaduskonna kohta. Sissesaamine, tase, õppimine. Kõike sellega seonduvat.
Ette tänades,

Tiina
 
ot 24. september 2011, kl 22.26
Õigusteaduse õppimine ja feminism - kes kirjeldaks mulle nende ühisosa? Ise ei julgeks küll midagi pakkuda.
 
Tudeng 24. september 2011, kl 23.02
TTÜ-s pole õigusteaduskonda. On Õiguse instituut, mis kuulub sotsiaalteaduskonna alla. Sissesaamise kohapealt: eksamid peavad sul olema hiilgavad, et RE kohale saada. REV kohale saab veidi madalamate tulemustega, aga üle 90 peaks ikkagi olema(võin ka eksida, aga kindlasti mitte palju).Õppimine - ei ole ma kunagi aru saanud, mis sunnib inimest sellist jura õppima.
 
ot 24. september 2011, kl 23.15
Tudeng, kas on kindel, et nimetet instituudis eksisteerivad RE kohad?
 
Tudeng 24. september 2011, kl 23.29
to ot
Kirjutasin oma vastuse lähtudes üldisest õigusõppe seisust Eestis. Hetkel vaatasin järgi, RE kohti õiguse instituudis pole.
 
negative creep 25. september 2011, kl 01.05
Õiguse Instituudis on kaks suunda mille vahel valida: euroopa,rahvusvaheline ja võrdlev õigus(inglise keeles) ning eesti õigus. Eesti õigusega väga kursis pole aga kui ma ei eksi siis oli seal RE kohti. Inglise keelses õppes on ainult REV kohad. Inglise keelsesse õppesse oli lävend vist 33...võibolla eksin aga midagi sarnast seal oli.
Mul ei olnud eriti head eksami tulemused, üle keskmise aga oleks võinud ikka paremini. Kui sa tahad väga head taset ning rasket õppetööd siis soovitan TÜ õigusteaduskonda. Minu jaoks näiteks on TTÜ's veidi liiga lihtne.
 
kunagine tudeng 25. september 2011, kl 06.58
TTÜ-s pole mitte kunagi ühtegi RE kohta olnud - see siinne eelkirjutaja on vist TTÜ kogemusteta reklaamiagent, kes veel ei tea, et valetamine ei ole hea reklaam.
 
aga milleks 25. september 2011, kl 09.37
olete vaadanud töötute statistkat? juriste on ületoodetud ja neile praegu tööd ei ole.
 
negative creep 25. september 2011, kl 12.08
Noh tere, reklaamiagent või asi..Tegelikult ise õpin seal, küll inglisekeelses õppes, seal ei ole küll ühtegi tasuta kohta. Ja kui inimesed kord lugema õpivad siis olen öelnud, et Võin Eksida, kuid minumeelest oli eestikeelses õppes tasuta kohti. Ehk siis enne kui valetajaks sõimata(selline asi ajab tõesti vihaseks) tuleks lause läbi lugeda.
 
Topski_ 27. september 2011, kl 23.52
Tahad head haridust, siis vaata hoopis välismaale (kas või vahetusüliõpilasena).
 
täht 28. september 2011, kl 10.37
TTÜ kasutab seda n.ö Sotsiaalteaduskonda lihtsalt öeldes rahalehmana,et finantseerida paremini inenerialasid.
Seega mul on küsimus,et milleks te sinna sotsiaalteaduskonna vabrikusse lähete?
See ei loe,et pärast TTÜ diplomi saate,see nagunii kedagi ei huvita,sest kõik teavad et TTÜst tulevad siiski insenerid mitte juristid :)
 
tudengile 28. september 2011, kl 11.47
Tudeng Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to ot
> Kirjutasin oma vastuse lähtudes üldisest
> õigusõppe seisust Eestis. Hetkel vaatasin järgi, R
> E kohti õiguse instituudis pole.


Eriti nõme on vastata teemaalgataja küsimusele lähtudes üldisest õigusõpe seisust Eestis.
Küsiti konkreetselt TTÜ õigusõpe kohta, et kuidas sisse saamisega, milline tase jne.
Kus kohas selline rumal (küsimusele vastata mitteoskav) tudeng studeerib?
 
to tudengile 28. september 2011, kl 23.48
Sissesaamise seisukohalt on tudeng ju vastanud: eksamid peavad olema head. Hea meel on tõdeda, et ka Sina oled teemaalgatajale olulist infot jaganud. Õpid õigust ja oled kibestunud?
 
to aga milleks 04. jaanuar 2012, kl 16.22
Muidugi näitab töötute statistika, et juriste on ületoodetud. Kes neid TTÜ ja Tallinna ülikooli juriste ikka tööle võtab? Sealt tulevad pm ainult nn nurgaadvokaadid kuigi erandeid võib leiduda, aga need on siis igaljuhul väga üksikud, isiklikult ei tea ühtegi. Teema algataja võiks kas või vaadata Eesti paremate advokaadibüroode partnerite ja advokaatide CV-sid, kõik on ikka Tartu Ülikoolist, mõni ka välismaa kõrgkooli haridusega. Pole seal ühtegi TTÜ või Tallinna Ülikooli haridusega juristi näinud. Muide, Tallinna Ülikoolis ei saa isegi magistrit õiguses teha. Pealegi tellib riik juriste ainult Tartu Ülikoolist ja Tallinna Majanduskoolist, majanduskoolist tulevad juristi abid. Vend õpib mul TTÜs tehnikaerialal ja räägib ka, et on üldteada et ülikool lõi õigusõppe ainult sellepärast, et see on nii populaarne ja seega hea võimalus ülikoolil lihtsalt raha teenida. Rääkisin ka ühe kohtunikuga Eesti õigusõppest ja tema ütles kohe et ainus koht, kus Eestis õigust õppida on Tartu Ülikool. Nii et kui sa ei taha töötu või kuskil õigusbüroos sekretär olla elu lõpuni, siis soovitan püüelda Tartu poole või muu eriala valida.
 
mari 04. jaanuar 2012, kl 18.04
eelmisele

Ühegi maineka advokaadibüroo jurist ei ole Tallinna ülikooli või TTÜ õigusalase haridusega, kuna nende skoolides on minu teada õigust alles mõni aasta õpetatud. Ja ega siis kohe peale kooli lõppu mainekasse büroosse tööle saa.
 
Teadja 04. jaanuar 2012, kl 19.54
Kui tahad endale korralikku õigusalast haridust, siis TTÜ-sse ära küll mine. Kõigepealt uuri nende õigusõpete suunda, sest minu teada on neil mingi majanduslik suund. RE kohale saada on väga raske, kuid REV kohale saab sisse iga abiturient, kelle eksamitulemused olid üle 30 puntki. Mul vana klassiõde läks TTÜ-sse õigust õppima ning temal polnud ükski eksamitulemus üle 40 punkti. Tee järeldused nüüd ise. Tase- no enamik pole just kõige kirkamad kriidid karbis.
Kui üldse õigusteadusesse minna, siis Tartu Ülikooli.
 
m 04. jaanuar 2012, kl 20.18
TTÜ-s õiguserialalt tulevad siiski valdavalt majandusjuristid. Kohtunikuks, notariks, advokaadiks jne. õpitakse TÜ Õigusteaduskonnas.
Võite TTÜ-s õppijaid sarjata aga kui sinna sisse saamine on "kerge", siis õppima peab seal nagu teistes teaduskondades.
 
to mari 07. jaanuar 2012, kl 15.37
Muide TÜ mõned baka tudengid saavad juba mainekatesse büroodesse tööle (ja ma mõtlen tööle, mitte praktikale), rääkimata magistri tudengitest või sellest, mis saab pärast kooli. Muidugi ei saa öelda, et nad kõik saavad parematesse büroodesse, kuid kui õpid hästi ja oled ambitsioonikas ja aktiivne siis saab küllalt kergesti. Eks teistes ülikoolides võib olla samamoodi hästi õppijaid ja ambitsioonikaid tudengeid, kuid fakt on see, et tööandjad eelistavad ikka TÜ omi ja miks ka mitte, kui TÜsse sisse saajad on juba läbinud suure konkurssi ja nädanud sellega oma kõrgemat taset.
 
Kassil 27. juuni 2012, kl 13.44
"Ühegi maineka advokaadibüroo jurist ei ole Tallinna ülikooli või TTÜ õigusalase haridusega"

Enne, kui rääkida midagi, millest ei tea midagi, peab vaatama allikat: vaadake advokatuuri kodulehel näiteks Tallinna advokaate (Advokatuur » Eesti advokaadid » Tallinn) Sellelt lehelt saab ilusti välja otsida nii Audentes-est (nüüd TLÜ), kui ka Nordi-st (nüüd TTÜ) pärit advokaate. Kolm tükki leidub juba ka värskete Tallinna Tehnikaülikool õigusteaduse magistri diplomitega, Nordist on üle 10 inimest. Nii et ei ole midagu võimatut inimese jaoks, kes tahab ja vitsib.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!