Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mees ja välismaa
 
gloria 23. juuli 2012, kl 09.13
Mees rääkis juba aasta alguses, et tahab ära kolida Hispaaniasse, aga siiani on takistanud minu kool ja ka raha pole piisavalt. Nüüd on mees endale pähe võtnud, et tema läheb juba järgmine kuu minema. Algul oli jutt, et ok, läheb ees minema ja kool poole aastaga läbi, lähen järgi. Siis leppisime kokku, et üritame ikka need pool aastat ära olla ja siis lähme ja nüüd mees muutis uuesti meelt ja tahab minna juba järgmine kuu (algul oli plaanis septembris-oktoobris minna), kas oleks võimalik talle kuidagi selgeks teha, et võiks ju oodata niikaua kui jaanuarini ja koos minna või on see minust väga egoistlik? Ja tegelikult peaksin lastma tal minna?
 
Hmm 23. juuli 2012, kl 09.50
Oleneb mehest, kas lasta minna või mitte. Kui on truu ja usaldusväärne, siis milleks takistada? Pool aastat ei ole nii pikk aeg, et lahus olla. Minu mees töötab ka välismaal, näen teda väga harva, aga meie suhe on püsinud endiselt tugevana. Skype aitab igatsuse vastu.
 
? 23. juuli 2012, kl 19.04
Miks te Eestist ära lähete ?
Mida mees seal tegema hakkab ?
Hispaanias ju suur tööpuudus.
 
* 23. juuli 2012, kl 19.59
No kui mehel siin tööd ja tegemisi pole, siis mis ta siin ikka vahib. Saategi oma suhte tugevust katsetada. Kui elate selle aja üle, mil lahus olete, tasub edasi mõelda, kui üks või teine vahepeal kellegi teise sebib, siis järelikult hea oligi, et nii läks.
 
oih 23. juuli 2012, kl 20.32
Kui Eestis ei suuda tööd leida, siis Hispaanias on see veel raskem. Seda eriti, kui pole kohalik. Kõik tööd, mis vähegi on ja mille eest mingitki palka saab antakse omadele kasukatele.
 
? 23. juuli 2012, kl 20.47
Hispaanias on töötuid eestlasi, kes süüa prügikastidest otsivad.
Tööpuudus on seal väga suur.
 
donna Anna 23. juuli 2012, kl 20.55
hispaanias on tööpuudus umbes sama suur kui eestis, ainult kütte ja riiete peale kulub kordades vähem raha. töötuna ellu jääda on seal igal juhul suurem võimalus kui siin talvel lumehanges.
 
to donna Anna 23. juuli 2012, kl 21.06
Küttele kulub Hispaanias samuti piisavalt suur summa, sest seal väga niiske, peab kütma.
 
donna Anna 23. juuli 2012, kl 21.23
olen elanud Lõuna-Hispaanias ja ei kulunud mingit suurt summat kütmisele. kuskil paar nädalat talve jooksul kütsime tõesti elektriga, aga see oli ka kõik. polnud mingit niiskust, kuigi meri oli lähedal.
milleks rääkida asjadest, millest reaalset ettekujutust pole?
 
to donna Anna 23. juuli 2012, kl 22.56
Sellest rääkis meile põhjalikult giid Hispaanias.
Et kütmata maja hallitab, kopitab ja kinnisvarahooldus seal kallis.
 
spekter 23. juuli 2012, kl 23.09
Mina laseks minna. Kui on õige armastus siis peab sellele katsumusele vastu.
Mees jõuab minna, jõuab vahepeal tagasi tulla kui tal seal hästi ei lähe. Kahjuks lööb see kõik rahakotti augu.
Ilma töökohata pole tal seal suurt midagi teha, eriti kui ka tutvusi pole kes otsapeale aitaks. Hea kui saaks tuttavate juures elada, hoiaks tööotsimise ajal raha kokku.

Kui tal hästi läheb, siis sinu sinnamineku ajaks on tal äkki töö ja elukoht olemas ja sul ka seal kergem alustada.
 
donna Anna 23. juuli 2012, kl 23.58
võimalik, et maamaja vajab tõesti rohkem kütmist. aga linnakorter ei kopitanud ega hallitanud kuskilt otsast. kuna oli kogu aeg soe, isegi novembris-detsembris sai öösel suveriietega väljas jalutada, ei tulnud kütmine meeldegi. mine ela ise seal ja tule siis "tõde" kuulutama. kõige hullemad totukesed ongi need nädalasel bussireisil käinud olematu silmaringiga mutikesed, kes selle põhjal teevad järeldusi kogu riigi ja kõigi selle elanike kohta.
 
to donna Anna 24. juuli 2012, kl 00.11
Ah et giid valetas.
Ja seda ka, et eestlased on sinna ostnud kinnisvara hakanud maha müüma, sest hooldus läheb kole kalliks.
 
donna Anna 24. juuli 2012, kl 00.39
giid ilmselt kirjeldas ainult seda piirkonda või maja, kus ta ise pesitses. Hispaania on väga suur riik ja erinevaid elutingimusi seal uskumatult palju.
sedaon küll raske uskuda, et näiteks Lõuna-Hispaania korteri hooldus läheks kallimaks Tallinna korteri küttekuludest.
aga eks igaüks usub seda, mida talle meeldib uskuda:P
fakt on see, et Hispaanais kulus minul ca 3 korda vähem raha elamise ja söögi peale.
 
gloria 24. juuli 2012, kl 09.29
Hispaanias leiaks elamise küll, sellega ei oleks probleeme, töökoha leidmisega ka ei peaks probleeme tekkima, sest me elasime vahepeal Hispaanias üle poole aasta, aga minu kooli pärast olime sunnitud tagasi tulema. Lihtsalt asi on selles, et olen sellise asja üle elanud ehk siis mu esimene poiss-sõber oli pool aastat Afgaanis ja tagasi tulles oli ta teine inimene. Lihtsalt kui ükskord sellise jama üle elad siis teinekord jookseb juba juhe kokku, kas tasub uuesti proovida?!
 
no 24. juuli 2012, kl 10.11
Kuule, ikka suur vahe on, kas inimene tuleb tagasi Afganistaanist või Hispaaniast.
 
gloria 24. juuli 2012, kl 11.34
ega ma ei võrdlegi, lihtsalt mainisin et ma samas tean väga hästi, mis ootaks ees ja kui raske on olla oma kallimast nii kaua eemal.
sest hispaaniast tagasi ei tulda, kui mees mul läheb, lihtsalt mina läheks järgi sinna ja ma küsingi nõu, mida teha nagu, kas mehega rääkida, et ta ootaks ikka pool aastat veel või lasta minna ja olla eemal?!
 
to gloria 24. juuli 2012, kl 12.41
Mis mõttes Hispaaniast tagasi ei tulda ?
Mis seal siis nii head, et sinna elama jäädakse? Nojah, soojem on, aga lõunas väga niiske.

Hispaanias suur töötus, kriis, nüüd tahab Eesti anda Hispaaniale suurt rahalist toetust.

Selle kõige järgi otsustades on Eestis elu parem, kui pisike Eesti suurt Hispaaniat rahaliselt aidata tahab.
 
to gloria 24. juuli 2012, kl 12.45
Vabandust, unustasin küsida.
Mis tööd su mees seal tegema hakkab ?
 
gloria 24. juuli 2012, kl 15.01
Kusjuures mehel on praegu Eestis väga hea töökoht, teenib rohkem kui mõni kahe kuuga. Aga tal pähe löönud see, et saab enne vähem raha, aga vähemalt on soe, ok, muidugi soojal maal hea mõnus soe, aga siiski. Ausalt mulle ka meeldis seal elada, kui me olime seal.

muidugi mees ütleb, et aga ongi hea, et ta läheb ees minema, et leiab elamise ja töö ning mul veebruaris hea järgi minna lihtsalt,aga lihtsalt mul endal selline tunne, kas kõik on ikka nii roosiline nagu ta räägib. sest koos samas minnes, oleksime üksteise toeks, kui peaks midagi olema, nii nagu saaksime olla ka see pool aastat eestis. Näiteks ma olen hella hingega ja eksamid on minu jaoks pingeline aeg, kus ma kindlasti sooviks oma mehe toetust, aga kuidas ma saaksin kui ta eemal on?

remonib autosi, muud ta ei oska.
 
mnjah 24. juuli 2012, kl 15.16
sinu jutu järgi oletan, et mees sinuga väga ei arvesta. tema ja maailm.
 
to gloria 24. juuli 2012, kl 20.05
Hispaanias lund ei ole, aga talvel seal soe küll ei ole.
Käisin seal lõunas septembri lõpus-okt algul ja sugugi palav ei olnud. Nii 20-22 oli ja väga niiske, mul hakkas jahe. Teine kord ei riski sügisel minna. Lõunas mere lähedal sügisel ikka nii soe ei ole.

Kui kunagi veel Hispaania lähen, siis ainult suvel.

Seal siis tõesti saab nii lihtsalt lukksepaks, kas neil kohalikke lukkseppi ei olegi ?
 
to gloria 24. juuli 2012, kl 20.12
Mis tööd mees siis tegi, kui seal elasite ?
 
gloriale 25. juuli 2012, kl 19.54
Tegelikult ka huvitab, mis tööd mehed Hispaanias teevad, kui seal suur tööpuudus ?
 
tototajale 25. juuli 2012, kl 20.21
sigu n*ssivad. vahel teevad pihurallit ka, aga koledale tototajale pole nõus mingi hinna eest taha keerama. sellised ülbed tüübid need hispaania mehed ;)
 
viimasele 25. juuli 2012, kl 20.58
Loogiline ju, seal tahetakse hästi noori ja ilusaid tibisid.
 
J 25. juuli 2012, kl 21.02
Vägisi jääb mulje, et mees ei teinud Hispaanias mitte mingit tööd.
 
to viimasele 25. juuli 2012, kl 21.58
vale puha, hispaanias austatakse rohkem just vanemaid inimesi ja naine võib tunda end naisena ka 60-aastaselt ja vanemaltki. ei ole nii, et 25+ on mõne jorsi jaoks juba vana ja 35+ lootusetu muld:D
a koledaid pakse õelaid tototajaid siiski julmalt ignoreeritakse, olenemata riigist või kontinendist...
 
to 21.58 26. juuli 2012, kl 01.26
Välismaalasi küll tahetakse noori.
Võib-olla seal omavahel suhtumine teine. Noori tahavad tegelikult kõikjal üle maakera. Nii see kahjuks on, mis parata.
 
n46 26. juuli 2012, kl 02.00
huvitav, mul on küll mitu noort vallalist naist töö juures, 20-35-sed. vormist väljas, rippuvate kõhtude ja pekiste kõverate reitega (nagu totutaja). mõned veel suitsetavad ja on muidu ka labased. pole neil ühtki austajat, mehest või suhtest rääkimata. omavahel ainult susisevad, kui mina oma saleda keha ja noore mehega neist mööda kõnnin.
tuleb välja, et KÕIK ei tahagi noori. on ka muid kriteeriume, näiteks ilu, seksikus ja hea iseloom. aga mis totulotu sellistest asjadest teab...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!