Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mis teha kui juua ei taha?
 
seltsimatu 03. september 2012, kl 09.10
mismoodi leida endale sõpru või mitte kaotada neid, kes on, kui ma alkohoolseid jooke ei tarbi? ükskõik, kuhu ma satun, vaadatakse mind nagu ullikest ja hakatakse nöökima ja hurjutama, kuuldes mu keeldumist klaasi tõsta. pole harvad juhused, kus hakkangi tundma end väärakana, sest kõik joovad, on lõbusad, aga mind jäetakse kõrvale, sest pole midagi ühist. kurb, et seltskondlik ei saa olla ilma joomiseta. kuidas olla?
 
K. 03. september 2012, kl 09.18
narksi ikka paned?
 
Tubli! 03. september 2012, kl 09.19
just nii ongi jääiseendaks.Selleks,et lõbus olla ei pea jooma.Siis otsi sellised kaaslased,kes ka ei joo.
alissandra 03. september 2012, kl 09.50
Otsi hoopis sellised kaaslased, kes küll ise võivad juua, aga ei vaata mittejoojaid imelikult.
 
seltsimatu 03. september 2012, kl 09.55
soovitused on head, raskemad täita. ei saa ju ringi kõndida küsimusega, kas sa jood või ei? sõpruskonnad kujunevad välja koolis, tööl, huvialade käigus. suurem osa siiski tahab lõõgastuda alkoholi tarbides.
 
to seltsimatu 03. september 2012, kl 09.59
Sa ei pea ju alkoholi jooma. Lase kallata endale morssi veiniklaasi ja löö seda kokku teistega ning tõsta seda kellegi terviseks. šampuse asemel võid lasta valada vett või mineraalvett ja veeklaasi teistega kokku lüüa ja vett juua.
 
to seltsimatu 03. september 2012, kl 10.01
Ma ka ei joo alkoholi. See pole üldse oluline.
 
valdemar 03. september 2012, kl 10.35
Vaheta seltskonda!
Joodikute ja madalalaubaliste pidutsejatega polegi mõtet kompromisse otsida.
 
patsidega 03. september 2012, kl 10.37
See on ka natuke jama, kui peab hakkama vett või morssi kulistama, et ei tekiks kellelgi irisemist.
Sa oled tubli, kui oled suutnud öelda, et ei joo ja siis ei võtagi.
Argus on enamike häda sellisel juhul ja seepärast pigem juuakse, et mitte tõrjutud saada.

Tuleb kannatust varuda, eks aeg selekteerib välja need, kellele oled oluline ka ilma topsi tõstmata. Inimesed harjuvad pea-aegu kõigega, ehk harjuvad ka su sõbrad lõpuks sellega, et sa tõesti ei võta :)
 
Agnes 03. september 2012, kl 10.38
Ma ka mõtlesin, et miks peaks muret tekitama viinaninade seltskond.
Jälle üks, kes püüab kõigest väest meeldida.
 
to agnes ja ülejäänud 03. september 2012, kl 10.59
teemaalgataja ei rääkinud siin vist üleüldisest joomisest, vaid sellest, et pits või pokaal tõstetakse sünnipäevadel ja koosviibimistel ikka ja ta ei taha alkoholi juua. Keegi pole rääkinud ju laua alla ja purju joomisest. Asi pole joomises selles mõttes, vaid muus ja siin on morsi või vee joomise näide õigel kohal. Seltsimatule - millegipärast arvan, et inimesed ei pea oluliseks et sa alkoholi jood, vaid, et nendega koos lõbutsed ja kaasa teed.
 
mees35 03. september 2012, kl 11.04
Pane autovõtmed klaasi :)
 
seltsimatu 03. september 2012, kl 11.15
olen seltskondlik, nurgas vaikselt ei istu ja segavaks teguriks on olnud just see, et ma koos nendega jooksin. muidugi mitte vett ega morssi.
 
to Agnes 03. september 2012, kl 13.36
Asi pole meeldimises, asi on ühe poole suutmatuses mõista, et on ka teisi valikuid kui joomine ja see, kas juua või mitte, on igaühe enda valik, millele ei peaks järgnema pikk arutelu teemal, kas sa oled haige, rase või muud.
Sina oled jällegi üks, kes ei austa teise poole valikuid ilma lolle küsimusi esitamata.
 
Seltskondlik 03. september 2012, kl 13.46
Asi ei ole joomises vaid ikka seltkonda sulandumises. Kui noored kogunevad ja alkot tarbivad, siis see, kes seda ei tee, peab olema tõeline tegija, et end suudab järjest joobnuneva seltskonna jututasemesse viia ja seal püsida. Igasugune lällutamine ei kutsu kainet inimest kaasa lällutama. See jutt muutub lõpuks lihtsalt mölaks. Noored, paljud noored, ei oska juua.
 
ntx 03. september 2012, kl 13.54
ütle, et tervise tõttu ei tohi tilkagi võtta.
 
Tlb 03. september 2012, kl 15.58
ma enamasti kai joo seltskondlikel üritustel, aa lihtsalt sel põhjusel, et ma olen aotoga. keegi pole mind küll sundind jooma ja pole ka imelikult seepärast vaadand, et mai joo. pigem on probleem sus endas, et sai suuda samastuda selle joojate seltskonnaga. teine asi on veel, kui ikka tömmatakse nosplid täiega umbe, siis polegi vaja sellistega samastuda/vennastuda. ma tavaliselt lahkun sellistelt koosviibimistelt enne, kui asi sellisesse staadiumi jõuab
 
teemaalgatajale 04. september 2012, kl 13.26
Ma ka ei joo ja ma ei ole seepärast end küll kunagi halvasti tundnud, et ma ei joo.
 
seda et 04. september 2012, kl 13.46
kui sa ei joo, siis küll ajapikku tekivad sulle teistsugused huvid ja sinu teele hakkavad sattuma teistsugused inimesed. sarnane tõmbab sarnast. sest muidu on tõesti imelik. naudid joodikute seltskonda, kuid ise ei joo. mis sind sinna seltskonda tõmbab siis?
mina ja minu abikaasa ei joo ja me ei käi sellistel üritustel kus juuakse. isegi mitte sünnipäevadel kus juuakse, sest mida meil seal teha on. meil ei ole seal lihtsalt huvitav. meie tutvusringkond koosneb samasugustest karsklastest nagu isegi.
 
loogik 04. september 2012, kl 13.49
siis otsi omale uued sõbrad.
 
leia endale peol mingi tegevus 04. september 2012, kl 17.33
Ei ole kordagi kogenud, et alkoholi mittejoovatele inimestele selg keerataks ja nad vestlusest või tantsimisest julmalt kõrvale jäetaks.

Teemaalgataja: kas oled võimeline ilma alkoholita jutuhoogu sattuma või tantsima? Kui karsklane on seda tüüpi, kes kellegagi vestelda ei julge, tantsida ei julge jne. - sellisel juhul on mõttetu süüdistada teisi, et nad jätavad su seltskonnast kõrvale. Sest tegelikult jätab selline karsklane ISE ennast seltskonnast kõrvale.

Mornilt vait istujale aga hakataksegi alkot pakkuma (inimesed ei mõtle sellga midagi halba, lihtsalt püüavad olla hoolitsevad või nii...), aga sellest muutub karsklane veel tusasemaks. Tekib tobe nõiaring.

Aga järgmine kord leia endale peol kohe mingi tegevus - vestle innukalt, tantsi... Inimesele, kellest nähakse, et ta on juba mingist tegevusest väga hõivatud ja pidutseb niigi, reeglina ei vaevu keegi alkopakkumisega peale käima. No ja kui 1 kord pakutaksegi, siis on ju kerge ära öelda ja edasi tantsida - vaevalt, et keegi aktiivset tantsijat mööda tantsupõrandat alkopakkumisega jälitada viitsiks.
 
K 04. september 2012, kl 21.12
Ma ka ei joo, aga mul tuttavaid mehi, kes joovad. Nad harjunud sellega, et ma ei joo. Olen öelnud konkreetselt " ei " ja keegi peale ei käi.

Aga kurb on küll, kui alkoholita lõõgastuda ei suudeta. Osad ei saa pidama, küllalt meie riigis surnuks joodud. Tean neid, kel alkoholita hakkab igav. Kurb, kui alkoholita lõbutseda ei osata. Masendust tekitab.
 
irw 04. september 2012, kl 23.55
K Kirjutas:
-------------------------------------------------------


> Kurb, kui alkoholita lõbutseda ei osata. Mas
> endust tekitab.

jah, lausa jooma ajab....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!