Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Tõde homode kohta
 
Mart 13. september 2012, kl 19.46
Piiblis öeldakse järjekindlalt, et homoseksuaalne käitumine on patt (1Mo 19:1-13; 3Mo 18:22; Ro 1:26-27; 1Ko 6:9). Ro 1:26-27 seletatakse konkreetselt, et homoseksuaalsus on Jumala salgamise ja vastuhakkamise tagajärg. Piiblis öeldakse, et kui inimene jätkab patust ja uskmatut elu, „annab“ Jumal nad veelgi „häbitumate kirgede kätte“, et näidata, kui tühine ja lootusetu on Jumalast lahus elatud elu. 1Ko 6:9 öeldakse, et „lõbupoisid ega meestepilastajad“ ei päri Jumala riiki.

Jumal ei loo inimest homoseksuaalse ihaga. Piiblis öeldakse, et inimesest saab homoseksuaal patu tagajärjel (Ro 1:24-27) ja lõppkokkuvõttes oma isikliku valiku tõttu. Inimene võib küll sündida homoseksuaalse soodumusega, samuti nagu mõni inimene sünnib vägivaldse käitumise vms patu soodumusega. See pole õigustuseks, kui inimene valib patu, andes oma patustele ihadele järele. Kas saab õigustada kergesti ärrituvana sündinud inimese tigedast ja kurja käitumist? Mõistagi mitte! Sama käib ka homoseksuaalsuse kohta.

Siiski ei kirjeldata homoseksuaalsust Piiblis tõsisemana kui teisi patte. Igasugune patt on eksimine Jumala vastu. Homoseksuaalsus on lihtsalt üks paljudest 1Ko 6:9-10 loetletud pattudest, mis ei lase inimesel pärida Jumala riiki. Piibli kohaselt võivad homoseksuaalid Jumalalt andeks saada samamoodi, nagu abielurikkuja, ebajumalakummardaja, mõrtsukas, varas jt. Jumal on tõotanud anda ka jõu saada võitu patust, kaasa arvatud homoseksuaalsusest, kõigile neile, kes võtavad Jeesuse usus oma Päästjana vastu (1Ko 6:11; 2Ko 5:17).
 
mittehomo 13. september 2012, kl 20.08
ja kellele sa siin esined üldse
 
Jüri 13. september 2012, kl 20.19
Jumalast lahuselatud elu on kahtlemata tühine ja lootusetu aga sel juhul tekib küsimus, milline siis on üks jumalaga täidetud päev? Et vastust hõlbustada toon ühe tüüpilise näite jumalast lahus elatud päeva kohta:
Esmaspäev:

7:30 Äratus.
8:00-9:00 dušš, kohvi ja hommikusöök. Põsemusi naisele ja kiita tema olivalist kohvi. Naine saab uksel pikema musi, ütlen talle et armastan teda ja siis tööle.
9:00-17.00 Töö, nädala aruanded klienditeenidus, kauba tellimine, muu paberimajandus, kõne naisele kas ta tahab poest midagi, luban varsti kodus olla.
17:30 Kodu. otsin naise üles ja teen talle ühe korraliku kallistuse. Annan toidukraami üle. Üritan väsinud peast vaadata kas kodus on midagi teisiti, kui
on kiidan naist.
siis olen natuke pikali.
18:00 õhtusöök hakkab enam vähem vamis saama. peale sööki peseme koos nõud ja vaatame mis me oma päevaga edasi teeme, vb on vaja midagi parandada vb vaatame koos filmi.
21:00 läheme koos duši alla. pole kindlaid plaane mis sealt edasi vb peesitame niisama ja jätkame päevamuljete vahetamist.
22:00 kisub voodi poole. Spontaansed tujud võivad igasugu toredaid asju juhtuma panna, aga kui ka ei pane
pole hullu. Hellitan naist ja ütlen et ta on ilus
kui tal hellitamisest küllalt saab, siis naine võtab oma raamatu ja mina enda oma. Näiteks renessansiaja kunstnikest. ja mingi aja pärast jääemgi magama

Selline oli siis ühe tüüpilise pagana päev. Sinu käik, Mart: näita milline on üks õige päev
 
Kannibal A. 13. september 2012, kl 20.35
Jumal on nagu Teile tuttav isik kes jookseb teie elu kõrvalt teises "dimensioonis" ega kaldu palju eemale teie endi tegemistest kuid selle protsessi käigus oskab ta hinnata igavesti kestnud hindamisoskusega. Millal tunnete Teie seda tunnet mida tunneb kõige kauem kestnud TEMA? Sest tunnetes olete ka teie inimesed nagu jumal
 
irw 14. september 2012, kl 09.53
Minu poolest tehku, mis tahavad. Lihtsalt ei soovi, et mulle öeldakse, et mina pean neid armastama seetõttu, et nemad on homod.
Kui on nõme inimene/homo, siis vihkan ka. Näiteks kogemus.
Sõbranna on oma poisiga klubis. Mingi homo leiab, et see poiss peab hoopis temaga olema. Ajab külge, teeb silma ja sõbranna kõrval ei tähenda midagi. Lõpuks oli poisil juba nii ebamugav, et neiu ja poiss põgenesid sealt klubist.
Ühesõnaga sellised homod, kes püüavad heterosi "homodeks" pöörata, vot neid ei salli.
Kui aga tahavad omavahel "olla", siis lasku käia.
Piibel on aga inimese kirjutatud. Miks otsitakse seal puhast tõde?
 
pf 14. september 2012, kl 11.43
Kes või mis on jumal? Ja piibli on ju kirjutanud kokku inimesed, miks ma pean otsustama et just need sajandite eest elanud tüübid teavad kuidas ma praegu pean elama?
 
tavaline inimene 14. september 2012, kl 12.00
Teadus ütleb ka - jumalat pole olemas, seega sinu süüdistuste kokkuvõte võib ka lambist olla.
 
Jüri 14. september 2012, kl 13.11
Päris lambist vist ikka pole, sest teine osapool: homod on olemas.
Kui ikka kirjutaja tagumik kipitab, võivad kirjarullile ikka veidi vängemad seadused tulla küll kui algselt plaanis oli. ok nali naljaks. Patriarhaatsel ajal, kus ellujäämise otsustas kõrge sündivus, olid homod "dead weight". Lapsetegemisest ei tohtinud olla kõrvaleviilijaid.
 
et te ka ei väsi 14. september 2012, kl 13.30
Kui ma põletan altaril põletusohvrit, tean, et sellest sünnib Jumalale meeldiv lõhn (3. Mo 1:9). Probleemiks on naabrid. Nende meelest lõhn ei ole meeldiv. Kas ma peaksin neid needma?
Tahaksin müüa oma tütre orjaks (2. Mo 21:7). Mis hinda oleks tema eest sobiv küsida?
Ma võin omada nii mees- kui naissoost orje, kui nad on pärit naaberrahvste seast (3. Mo 25:44) Üks mu sõber arvab, et see käib küll venelaste kuid mitte soomlaste kohta. Kas võiksid selgitada? Miks ma ei tohi omada soomlast?
Üks mu sõber arvab, et kuigi tigude söömine on jäledus (3. Mo 11:10), on see kuidagi vähem jäle, kui homoseksuaalsus. Kuidas sellega on?
Ma tean, et Jumala altari lähedale ei tohi minna, kui su välimuses on vigu (3. Mo 21:20). Möönan, et kasutan prille. Kas nägemine peab olema täiesti korras?
Paljud mu meestuttavad lasevad endal juukseid lõigata, kaasa arvatud meelekohtadelt, kuigi see on täiesti keelatud (3. Mo 19:27) Kuidas nad peaksid surema?
Surnud sea puudutamine teeb mind roojaseks (3. Mo 11:6-8). Kas tohin mängida võrkpalli, kui kannan kindaid?
Mu onul on põllumaa. Ta rikub Jumala seadusi (3. Mo 19:19), külvates samale põllule kahte eri seemet. Samuti rikub ta naine seadusi, kasutades riideid, mille valmistamisel on kasutatud kahte eri kiudu (puuvilla ja polüestrit segamini). Kas tuleks tõepoolest kutsuda kogu linna rahvas neid kividega surnuks loopima (3. Mo 24:10-16) või tohiksime põletada nad pereringis, nii nagu teeme inimestega, kes magavad abikaasa pereliikmetega? (3. Mo 20:14)?
 
dung 14. september 2012, kl 13.40
naljakad piibli katkendid http://omgbible.com/
 
noormees IT spetsialist 14. september 2012, kl 13.48
Minu tüüpiline päev:
ärkan üles umbes kell 3, võtan arvuti välja. Pean programmeerima ameerika usklikele suurte koguduse rahade eest veebi ja mobiili rakendusi. Selle asemel onan paar tundi arvuti taga.
kell 5 lähen kööki ja söön ja tellin pizzat.
kell 6 kirjutan natuke koodi
kell 7 näen ilusat nunna ja onan
kell 8 kutsuvad sõbrad jooma, enne kulub väike ona ära
kell 2 öösel jõuan tagasi
kohvi ja jälle tööle
kell 4 öine ona ja magama
tööloom missugune, päevas ikka paar tuhhi eurot sisse toob
Usklikud arvavad, et mul on agentuur.
 
Aeg näitab 15. september 2012, kl 15.46
,et Piiblitõed leiavad üha enam kinnitust ka teadlaste poolt.
 
Pf 15. september 2012, kl 16.58
Väga huvitav oleks kuulda, millised neist?
 
huvitav 15. september 2012, kl 19.54
mis problemaatika nende homodega on, neid ei ole võimalik noortest eemale hoida?
 
puh 15. september 2012, kl 19.58
tavaline inimene Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Teadus ütleb ka - jumalat pole olemas, seega sinu
> süüdistuste kokkuvõte võib ka lambist olla.


teadus pole sinnamaani veel jõudnud, et midagi nii põhjapanevat ütelada, pigem vastupidi! a venelastel oli selline propaganada küll.
 
Omo 15. september 2012, kl 21.13
Homo on Angel. Ja kust on Angel pärit? Ikka Jumalariigist..
 
noh 15. september 2012, kl 21.22
Homod ei ürita kedagi heteroks pöörata, aga mõnikord ei saa ju aru, kas keegi on peol oma poisi või lihtsalt sõbraga. Suurem osa nn külgelöömistest läheb nagunii aia taha.
 
omole 15. september 2012, kl 21.35
Omo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Homo on Angel. Ja kust on Angel pärit? Ikka Jumala
> riigist..

seleta ka oma paska
 
:) 15. september 2012, kl 21.38
mõned omod on küll väga saatanast...
 
Anja-Nanja 15. september 2012, kl 21.42
Omo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Homo on Angel. Ja kust on Angel pärit? Ikka Jumala
> riigist..
-------------------------------------------------------

langenud Angel..:D



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.09.2012 17.32.
 
.. 15. september 2012, kl 21.44
mina olen korduvalt mõelnud(kuigi kõik teadus ja "teadus" sellele nagu vastu vaidleb), et eriti meestel on raske tunnistada fakti, et neid on vägistatud (või lapsepõlves ahistatud, sama sugupoole poolt siis) ja nad on nõus ennast ennemini homoseksuaalseteks või bi-deks tunnistama! hiljuti nägin ka kinnitust sellele.. et neil on nii lihtsam ennast aktsepteerida..?
 
Anja-Nanjale 15. september 2012, kl 21.44
Kas see 2384 kommi kribamine oli väga valus?
 
? 15. september 2012, kl 21.45
Anja-Nanja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Omo Kirjutas:
> ---------------------------------
> ----------------------
> > Homo on Angel. Ja kust
> on Angel pärit? Ikka Jumala
> > riigist..
> ---
> --------------------------------------------------
> --
>
> langenud Angel..:D
> Atõsi ta on..peded
> haisevad, ja kusjuures mitte rooja järele vaid mi
> ngi imeliku pleki või tina või maeiteagi mingi jub
> eda räige tehishaisu järele..nagu laibalehk või mi
> dagi /olete ju tundnud surnud hiire või roti või m
> õnel ehk on ka kogemata juhtunud surnud inimese lõ
> hna tunda..no kõige lihtsam seletus oleks - roisku
> nd liha..mõni ikka teab kuidas see haiseb?/


kus sina sellist lõhna tundsid?
 
Anja-Nanja 15. september 2012, kl 21.49
-/:D



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.09.2012 20.14.
 
no 15. september 2012, kl 21.54
mina ei tea, minul pole õnne neid nuuskida olnud
 
Anja-Nanja 15. september 2012, kl 21.54
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.09.2012 17.33.
 
:) 15. september 2012, kl 21.59
Aitäh vastuse eest
 
:) 15. september 2012, kl 22.02
a kui neid homosid võtta, kes päris saatanast on, siis see on saatana, mitte homo lõhn:)
 
sry 15. september 2012, kl 22.03
no see samasugne nimi läks nüüd küll juhuslikult
 
Anja-Nanja 15. september 2012, kl 22.10
-



Toimetatud 3 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.09.2012 17.33.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!