Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
"elukaaslase" mõiste.
 
Jane 12. november 2012, kl 12.29
Mõiste "elukaaslane" tundub väga imelik ... ok, kui on mingi pikem, aastaid kestnud kooselu ja midagi muud ka ühist ... aga "elukaaslaseks" saab kuidagi liiga ruttu ... kolid mehe pinnale ja kohe järgmisest hommikust alates oled elukaaslane, kuidagi veider! Astu lihtsalt teise inimese koju ja ellu sisse paari kilekotitäie asjadega ... ja let's start happy life. Nagu liivale oleks see elu rajatud, tundub mulle!
 
elukaaslasega 12. november 2012, kl 12.56
Mina olen koos elanud oma elukaaslasega üle 6aasta,peres kasvamas aastae laps.Ja mina kasutan seda mõistet küll,abielus me ju ei ole,et abikaasaks kutsuda ja lapse isaks ju teda ka ei kutsu :).Meheks olen ka nimetanud,aga siis on küsitud kohe,kas abielus.Nii-et elukaaslase mõiste sobib meile küll.
 
abielufänn 12. november 2012, kl 13.07
Mulle küll ei tundu imelik. Osad ei tahagi ära registreerida(põhjused on igalühel erinevad), mis nad siis peaksid üksi jääma või? Las elavad, nagu süda ette ütleb.
Ja, mitte et ma elukaaslust hirmsasti takka kiidaks, aga no see liivale rajatud elu oli vast ka liialdus. Oldagu abi- või niisama kooselus, igaüks elab ju ikkagi nii hästi kui ta parasjagu suudab, oskab ja tahab.
 
ei tea 12. november 2012, kl 13.24
selline ebakindel värk on, oleks nagu abielu, aga ei ole ka. jätakse veel uks lahti
 
... 12. november 2012, kl 13.25
Ma ei tea, kuidas teil, aga peale mõne kuist tutvumist mehe pinnale ikka ei koli. Minu meelest see, kui üks pool teeb ettepaneku kokku kolida, on ka esimene märk sellest, et järgmine samm suhtes on astutud.
 
* 12. november 2012, kl 14.09
Mina ei näe elukaaslase mõistes midagi veidrat. See, kellega koos elatakse ja elukohta ning elu jagatakse, ongi ju elukaaslane. Mõne elukaaslasega seksitakse ja saadakse lapsi ka, aga see ei ole sugugi vajalik. Minu jaoks on näiteks koduloom ka elukaaslane, sest temaga koos ju elatakse. Samas võib elada ühel pinnal, aga mitte olla elukaaslased (lihtsalt korteri-, kongi mv kaaslased). Tööl on töökaaslased. Jne.
Küll on aga minu jaoks suur vahe, kas ollakse abikaasa või elukaaslane. Abikaasa on see, kes on valitud koos ühist elu jagama. Elukaaslane on see, kellega lihtsalt koos elatakse. Väga suur vahe minu jaoks.
 
to * 12. november 2012, kl 14.16
Ehk igaüks, kes sinuga elamispinda jagab, on kohe elukaaslane, olgu ta loom või inimene, naine või mees?
Huvitav teooria igal juhul.
 
abielus 12. november 2012, kl 14.23
elukaaslane parem ikka kui patukott!
vabaabielu on totter mõiste
 
mis see on? 12. november 2012, kl 14.57
aga mis see on, kui mul on kaaslane eluks, aga me koos ei ela? meil on ühine arve ja kõik plaanid ja arutused teeme koos, aga koos ei ela, sest meeldib üksi elada. koos oleme 3-4 päeva nädalas. seega - elukaaslane pole, aga kes ta siis on? elu kaaslane?
 
üks 12. november 2012, kl 16.29
abielluge ära ja olge abikaasad, siis on selge sott. ei ole kunagi mõistnud neid elukaaslasi.
no tõesti, ülikooli ajal lasin sõbrannaga ühises korteris, olime ka elukaaslased.
 
mis siin arusaamatut 12. november 2012, kl 16.43
to mis see on? kl 14.57

olete lihtsalt fuckbuddys
 
Jane 12. november 2012, kl 16.47
Tõstatasin selle küsimuse, sest keegi naine kurtis siin oma ELUKAASLASE suhtlusest netis teiste naistega ... Tundub, et sellise "perekonnaseisu" puhul nagu kohustusi ja teise inimese austamist polegi ... Ja, kui naisel mingid pretensioonid sellega seoses tekivad, siis öeldakse lihtsalt "astu uksest välja, kui midagi ei meeldi!" (??) Selles suhtes ongi nagu "liivale rajatud elu".
 
Helmi 12. november 2012, kl 17.02
Abielluda võib ju ka sama ruttu, kas siis polegi imelik kohe abikaasa olla?

Minu jaoks on abielu ja kooselu vahe ainult juriidilises mõttes (mis omas kontekstis on oluline).
Miks peaks arvama, et kui konkreetset lepingut/tseremooniat tehtud pole, siis justkui võid teisele inimesele lihtsamini haiget teha, teda petta, et siis pole see veel "päris" ja vastutust pole nii palju vaja jne. Kui inimesega rohkem/lähedasemalt suhtled, siis oleks normaalne, et temast ka hoolid, austad teda jne olenemata sellest, kas ta on su abikaasa, sõber, elukaaslane vms. See on ju lihtsalt inimlik ja võiks kehtida igasugustes (lähi)suhetes, mitte ainult abielus olles.
Minu jaoks on see lihtsalt mõtteviisi/rõhuasetuse küsimus, st kui inimene petab, valetab, hoiab salaja "uksi lahti", siis ta on eelkõige petisest jobu, mitte "vallaline" või "ainult kooselus" või "ainult suhtes".
Kui ikka inimlikkust, austust, hoolimist inimesel eriti pole, siis ei aita siin mingi "vallalisusega" välja vabandamine.
Tutvuse pikkus/lähedus kindlasti on oluline teise inimese usaldamises, aga samas lühike tutvus pole küll mittemingi vabandus teisele inimesele haiget tegemiseks vmt juramiseks.
Ehk siis mulle ei klapi need inimesed, kes arvavad, et ainult abielus olles peab nö korralikult käituma ja vastutustundlik olema ja hoolima, aga muude suhete korral on suva. Kõlab nagu mingi jauramine.
 
heh 12. november 2012, kl 17.15
Mõni nimetab elukaaslaseks ka meest, kes teda regulaarselt kepib
 
ggg 12. november 2012, kl 17.28
et siis ainult abikaasa on õige. aga see eeldab siis, et abiellutakse enne kooselu? ise seda küll teha ei riskiks. aga kuidas siis kutsuda meest, kellega elatakse koos, aga abielus veel ei olda (ehkki on abielu kunagi tulevikus plaanis)?
 
vanamoodne 12. november 2012, kl 18.00
Äärmiselt häbiväärne tiitel...
 
alu 12. november 2012, kl 18.14
"Astu lihtsalt teise inimese koju ja ellu sisse paari kilekotitäie asjadega ... ja let's start happy life. Nagu liivale oleks see elu rajatud, tundub mulle!"

no mõnda syytut kaunitari võiks ju ikka rohkem natuke paluda ja keelitada pinnale astumaks!
 
mis siin arusaamatut 12. november 2012, kl 18.22
to mis siin arusaamatut kl 16.55

1. fuck buddy

n. A sex partner to whom you have no special attachment. A person you occasionally have sex with who is not your S.O.

A fuck buddy is similar to a friend with benefits.

2. ja edasi:
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=fuck%20buddy
 
Briks 12. november 2012, kl 19.05
Noh, see on juba omaette teema, kes mis kooselu vormi õigeks peab. "Minu mees" on ses suhtes veel kõige laiem mõiste, et seda kasutatakse tihti niisama boyfriendi, elukaaslase kui abikaasa kohta.
Elukaaslase all jääb mulle vähemalt mulje, et elatakse pikemalt ühise katuse all, neil on ühised plaanid ja võib-olla on rajanud või rajavad tulevikus pere ja abielluvad. Õigem oleks sellise asja kohta "partner" öelda, aga see seostub eestlasel rohkem ainult sekspartneriga.
Fuck-buddy kohta öeldakse rohkem "oleme lihtsalt sõbrad".

Ise pooldan sellist varianti, et enne abielu võiks mõne aja koos elada, aga üldiselt pikema kooseluna on abielu kõige normaalsem ja õigem variant.
 
irw 12. november 2012, kl 20.03
to mis siin arusaamatut-
vaevalt et fuckbudydel ühine arve oleks. sul vist on raskusi lugemisega, mes?
 
to mis siin arusaamatut 12. november 2012, kl 20.05
kopeerida sa oskad, aga lugeda mitte. ma ütlesin selge sõnaga: "meil on ühine arve ja kõik plaanid ja arutused teeme koos, aga koos ei ela"

leme koos: mul on meeskaaslane, kellega ma ei ela samal aadressil, aga meil on ühine pangaarve, me teeme kõik plaanid ja otsused koos, jne. elukaaslane ta kooselamise mõttes ju pole, aga sinu infantiilsed variandid ka nagu ei sobi või mis?
 
to mis siin arusaamatut 12. november 2012, kl 20.09
"A person you occasionally have sex with who is not your S.O."

aga ta ju ON minu S.O. mis see eestikeelne termin oleks? kuidagi nõme oleks ju öelda: saage tuttavaks, see on minu significant other. paku väljaspool oma rikutuse taset variante, mitte googlist mittesobilikke termineid ja neidki võõrkeeles?
 
ühesõnaga 12. november 2012, kl 20.42
kõhuvend
 
zz 12. november 2012, kl 21.25
No mina ei tea ühtegi paari, kes ei oleks enne abiellumist elukaaslased olnud...

Äkki on teil alguses kohtingule minna ka imelik, et nagu liivale rajatud suhtlus või nii. Terve mõistusega ja hästi kasvatatud inimesed ikka järgivad mingit ajajoont suhetes. Ideaal: kohtingud -> armumine -> seks -> kooselu -> abielu -> lapsed.
 
ang to zz 12. november 2012, kl 21.27
Mul suht terve mõistus, aga enne abiellusin ja siis kolisin kokku. Esimene ja seni viimane kooselukaaslane. :D 15 aastat juba.
 
bloody hell 13. november 2012, kl 11.25
minge põrgusse, ausõna, on kas abikaasa või mitte keegi

'elukaaslane' on eufemism, et pehmendada sõna 'kõhuõde'
 
mhmh 13. november 2012, kl 11.36
elukaaslane oleks see, kellega elad vabaabielu pikemat aega, vähemalt 5 aastat ehk.

hoopis nalajakamad on need alaealised tibid, kes oma (kepi)kutte OMA MEHEKS nimetavad.
 
jah 13. november 2012, kl 12.33
Elukaaslane on ikka etem väljend inimesega, kellega oma elu jagatakse ja ühises leivas ollakse. Mulle on ka naljakas lugeda ja kuulda ,kuis kooliplikad juba poisse oma meesteks kutsuvad. Oma mees saab mehest alles siis kui abielusõrmused on mõlemal abikaasal sõrmes.Nii, et ausam väljend on siiski elukaaslane, enne abiellumist, kui koos elatakse.
 
a 13. november 2012, kl 16.19
tavaline võiks olla nii, et tutvutake ja igaüks elab oma pinnal, nö käimise aeg on 1-2 aastat. kui kokku kolimise plaan, siis ka abiellumise plaan. kui kokku kolimise ja abielu vahele jääb mingi aeg, siis nimeta mu tulevane vms.
 
a 13. november 2012, kl 16.24
ma ei kavatseks kellegagi mingit kooselu elada ja lapsi saada, kui ei abielluta.
kooselu on selge märk, et oh oleme koos, aga no päris kindel ju kah ei ole, kas ikka tahan olla, vaatame, mis välja tuleb.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!