Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Mida teeksite teisiti, kui ei peaks meestele meeldima?
 
huvitav 10. aprill 2013, kl 21.22
Naised, kuidas oma elu korraldaksite, kui ei peaks meestele meele järele olema? Loobuksite elukestvast dieedipidamisest? Ei meigiks ennast? Ei kannaks killerkontsasid? Ei kardaks oma arvamust välja öelda?
Mu küsimust ajendas mõte, et naised teevad paljusid asju oma elus selleks, et meestele meeldida, mitte et endale neid asju teha meeldiks. Igasugused suhetest rääkivad nn õpikud on ju sellistele nõuannetele üles ehitatud, umbes et naine räägib mehe kuuldes siis, kui kana pissib ja kõige tähtsam on hea välja näha, siis mehed toovad heale naisele kuu ja tähed taevast alla.
 
veel huvitavam 10. aprill 2013, kl 21.27
Miks sa teed üldistusi, kõik naised ei ole ühesuguse mõttemaailmaga ja käitumisega. Mina teen asju, mida mulle meeldib teha. Eesmärk ei ole kellegile teisele meeldida.

Ja lõpuks, paljud mehed hindavad sinu loetelu naiste juures?
 
teemaalgataja 10. aprill 2013, kl 21.32
Mul on julgete ja iseseisvate naiste pärast hea meel. Arvata võib, et esimene reaktsioon on enesekaitse - ei pea kellelegi meeldima, teen mis tahan, päevitan ennast oranžiks, meigin klouniks ja kakerdan 15 cm kontsadel ringi, sest meeldib. Kiidan mehe lollustele kodurahu huvides kaasa, sest meeldib jne. Aga jääme ikka reaalsuse juurde, eks. Naised teevad paljusid asju ainult meeste pärast.
 
mees40 10. aprill 2013, kl 21.34
Oh Sind lihtsameelset teemaalgatajat, naised näevad vaeva ikka et teistele naistele muljet avaldada. Mehed ei saa pooltest asjadest aru, näiteks ei märka nad ei uut soengut, ega küüsi jne.
 
naine 10. aprill 2013, kl 21.35
Kui mina teeksin kõike nii, nagu mehele meeldib, siis oleksin ma täitsa meigita, paljas jne. :P
Mulle meeldib välja näha kena ja viisakas, nii tööl, kodus kui ka vabal ajal linnas jalutamas, selleks: ma meigin, kannan sobivaid riideid, sätin juukseid soengusse, lõhnastan ennast...
Kui ma tunnen, et pean miskit välja ütlema, siis ma ka ütlen. Pole ühtegi inimest kelle juuresolekul ma olen "sunnitult" vait, kuigi tahan öelda.
Diieditama ei pea ja killekontsi ei kanna niikuini! :D

Miks üldse peab meeste järele olema? Kui ma olin vaba, siis ikka tegin kõike sama, mis nüüdki, kui mul on mees ja lapsed. Tõsi, meestega ma enam ei flirdi. :P
 
hmh 10. aprill 2013, kl 21.36
Mitte midagi ei teeks teisiti. Olengi mina ise ja peaasi, et meeldin iseendale.
 
veel huvitavam 10. aprill 2013, kl 21.37
Tundub minulegi, et enamus karnevali trallist käib pigem armsate suguõdede kurjade keelte kaitseks, kui vajadusest mehele meeldida.
 
ugabuga 10. aprill 2013, kl 21.42
Ei ole kunagi dieeti pidanud, meigin end pigem üleüldise kenandamise eesmärgil sh teiste naiste ja enda jaoks, ei kannagi kontsi või üliharva kui vastav kleit, ütlen oma arvamust liiatigi palju ja sellest hoolimata meeldin meestele. Go figure. Ma võin teha mõningaid asju mõnele konkreetsele mehele meeldimiseks vahel kui mingi teema on, kuid kogemus näitab, et mehed põevad selle pärast rohkemgi. Aga see on minu vaatenurk.

Muideks, miks mitte kanda kontsi, ilusaid kleite ja meiki kui naisele on antud SELLINE keha, isegi lähen peeglisse vaadates märjaks. Ennekõike toidan seda tehes enda egot, mitte mingite lambimeeste oma.
 
C 10. aprill 2013, kl 21.50
Mina praegugi ei meigi ennast, ei kanna kontsi ega karda oma arvamust välja öelda.
Oma kehakaalu üritan küll kontrolli all hoida, aga mitte meeste pärast, vaid selle pärast, et olen olnud tugevalt üleskaalus ning see ei olnud meeldiv, midagi teha ei jaksa, tervis ka kannatab selle all. Kuid ma ei üritagi saada peenikeseks nagu modellid. Kui normaalsuse ja tervislikkuse piiresse jääb, siis olen rahul, paar üleliigset pekivolti pole veel ebatervislik.

Mulle küll meeldivad kingad ja riided, aga mitte sellised, mida mehed peavad ilusaks ja naiselikuks. Seelikuid ja kontsakingi mul ei olegi, seevastu armastan militaarstiilis jakke, tanksaapaid ja neete :)

Ja kui mees nõuab, et ma oleksin malbe ja alandlik naine, siis sellise mehe saadan ma pikema jututa perse.

Järeldus: ma ei tee mitte midagi meestele meeldimiseks. Kui ma meestele ei meeldi sellisena nagu ma olen, siis pole see minu mure.
 
zz 10. aprill 2013, kl 21.51
Kui mehi poleks, saaksin olla palju sõbralikum, leebem, naiselikum. Meeste jaoks manan igapäevaselt näole bitch-i ilme, räägin üleoleva tooniga ja käitun õelalt.
 
Nuuh 10. aprill 2013, kl 22.06
Ma olen veel väga noor, aga mulle on selgeks saanud, et meestele meeldin ma just sellepärast, et ajan oma rida ja teen oma asju ja ei püüagi neile meeldida :)
 
nupsu 10. aprill 2013, kl 22.55
Ma ilmselt ropendaks rohkem ja oleks valjuhäälsem, eriti alkoholi tarbides.
 
mina 11. aprill 2013, kl 06.28
hm - et meestele meeldida? no miks ma peaksin tahtma neile meeldida? mul on kodus ideaalmees, kellele ma meeldin tingimusteta - tema mulle ka :) ja ülejäänud meestele meeldimine on savi. kontsi ei kanna, ei meigi, ei pea dieeti. mul on loomupärsaelt tõmmu jume ja mustad ripsmed kulmud, silmad, juuksed. mida ma peaksin värvima? punast klounisuud olen proovinud - aga no ei ole ilus :D
aga kui järele mõelda, siis flirdin vahel torumehega või elektrikuga. papid sulavad nagu või päikesepaistel ja võtavad hinnal ühe nulli lõpust ära :D
 
Aga, 11. aprill 2013, kl 07.02
mina omades kodus ideaalmeest jooks temaga koos hommikukohvi, vaataks sügavalt silma ja ei kommenteeriks naistekas...
 
index 11. aprill 2013, kl 09.05
hea ja hoolitsetud välimus on austus kaaskodanike vastu. see on elementaarne viisakus, mitte püüd meeldida. kunstküüned, -ripsmed, juuksepikendused, enese päevitamine solaariumis on naiste nn mänguasjad, millega nad endal tuju tõstavad.
 
n31 11. aprill 2013, kl 09.10
hehee, ma oleksin siis just tugevam ja bitchim. meestega mängin tobukest, kes asjadega hakkama ei saa ning kes kuulab neid andunult. välimust jah tuunin teiste naiste ja iseenda pärast.
 
Reta 11. aprill 2013, kl 16.39
Elan ja olen täpselt nii,nagu mulle meeldib. Miks ma peaks meestele pugema? Teemaalgatajal väga imelik arvamine.
 
po 11. aprill 2013, kl 16.46
Ei tee igapäeva elus absull midagi, et meestele meeldida. Tööl on ainult naised. Sätin ikkagi ja meigin. Mehega vestlen õhtul skypes hommikumantlis ja meigita.

Ma arvan, et kui eksisteeriks naiste riik, kuhu meestel asja pole, siis seal käiks naised tunduvalt seksikamalt ja seda puht end rõõmuks. Meeste ilatsev vahtimine pole asi, mida naised igatsevad.
 
Mii 11. aprill 2013, kl 16.54
Ei mõtle riideid ostes ega meiki tehas iial meestele. Teen mis endale meeldib. Kui endale meeldin, siis on süda rahul. Julgen arvata, et ka teised naised ei mõtle eriti.
Selle tõestuseseks üks näide. Mees võib naisele korrutada lõputult, et ümarikuna naine meedib talle. Aga kui naine ise ei meeldi endale ümarikuna, siis teeb kõik, et kaalu alla saada. Mehe arvamus on tühi koht.
 
teemaalgataja 11. aprill 2013, kl 17.47
Vastused olidki umbes sellised nagu ma eeldasin. Kallid naised, te petate ennast, kui räägite, et meigite ja sätite ennast ainult enese ja teiste naiste jaoks. Ma isiklikult ei mõista, miks selline enesepettus vajalik on. Kui minnakse kuhugile välja või peole, eesmärgiga mehega tuttavaks saada, siis kaunistatakse ennast maksimaalselt. Kui enese ehtimise eesmärgiks on ainult teistele naistele muljet avaldada, siis võiks ju vabalt ka kohtama minna suvaliste riietega.

Millega siis seletada, et arenenud riikides, kus fenism levinud on (Inglismaa, Saksamaa, Põhjamaad), ei näe tänavapildis õhtumeigis ja tikk-kontsadel lumesajus tippivaid naisi-neide? Ka mugav casual ja meikimata nägu näitab, et sealsed naised endale ei meeldi?
 
to Mii 11. aprill 2013, kl 17.49
Ja varsti teed siia naistekasse teema: mees jättis mind koleda ja paksu pärast maha.
 
vaata teemaalgataja 11. aprill 2013, kl 18.55
No esiteks on sul valearvamus, et alati lähevad üksikud naised peole eesmärgiga mehega tuttavaks saada. Enamasti lähen ma lihtsalt meeldivat aega veetma, tantsima ja purju jooma. Ning kui vaja julgen mehele läheneda ka üsnagi suvades "üldpeo ja urka riietes". Kui ma lähen nö kodusele veinikale, kus ma tean kõiki, seal on valdavalt naised jne siis ikkagi teen ma end ilusaks.

Kohtingusituatsiooni ei saa aga võrdluseks tuua. See muidugi sõltub kohtingust, on kohtinguid kuhu ma tuleks teksade ja tagiga nagu iga teine õhtu ja on kohtinguid, mille jaoks paneks ennast peenemalt riidesse, KUID seda sama ootan ma ka meespoolelt. Kui sa tuleks sellisele kohtingule suvariietes, siis no sorri, järgmist kohtingut ei tuleks. See on elementaarne viisakus.

Viimase paragrahvi kohta küsiks, et ma elan Tallinnas ja käin kesklinnas sagedalt ning ei märka eriti päevasel ajal õhtumeigis ja tikk-kontsadel, kunstküüntega naisi. Kui mõni on, siis need ongi üldiselt "seda tüüpi" naised ning enamuse eest ei räägi need kindlalt.
 
elis 11. aprill 2013, kl 19.53
No olgem ausad, see väike meik ja ilus kleit pole ju mingi hull koorem, et seda erilise suure vaeva ja ma-ei-tea-mis piinana võtta. Oleks jutt sellest, et kui naine natukenegi eksib matemaatika, keemia, füüsika jms vms teadmistega, siis on ta igavesti meeste huviorbiidilt kadunud ja ei saa kunagi isegi mitte tervitust...vot siis oleks tunne, et hull represseerimine käib ja kui mehi poleks, laseks ennast täiga lõdvaks ja ei loeks enam õhtuti analüütilise geomeetria käsiraamatut.
Aga mingi meigi pärast tolm üles keerata? Ei usu tõesti, et mõni eluterve naine selle pärast paanikas on. Põhjalikku üldistavat filosoofiat ja psühhoanalüüsi meikimise ja kleidi kandmise taha mõelda on natuke liig ikkagi.
 
47 a 11. aprill 2013, kl 20.56
Kuni 30 nda eluaastani ma ikka tahtsin meestele meeldida. Põhiliselt seisnes see selles, et püüdsin hirmus tark olla ja kartsin rumalaid küsimusi esitada ja loll välja näha. Tagantjärgi mõeldes, ega see mainstream meestele ikka peale ei lähe küll:D Õnneks mu abikaasale meeldis,koos hakkasime elama juba 20 selt. Ilusaid riideid kandsin selleks, et teistest naistest parem olla, just naisele näitamiseks, et mul on võimalust ja raha ja julgust kanda erilisi asju, mitte niiväga meeste pärast. Meeste pärast ei pea eriti maitsekalt riides olema või ektravagantne välja nägema, nad nagunii ei pane tähele ja paljud riided, mida naised hindavad ning teiste naiste seljas kadestavad, meestele ei meeldigi.
Aga peale 30ndat mind enam ei huvitanud, mis teised - nii mehed kui naised arvavad.
Meikinud pole eriti kunagi, looduslikult on mustad kulmud ja pikad mustad ripsmed, huuli värvin mõnikord, kuna meeldib huuleläiget huultel tunda. Päevitada ka ei viitsi enam.
Kannan küll kogu aeg seelikuid ja kleite ja kontsi, aga selle pärast, et ma meeldin endale nii.
Kokkuvõte, mida vanemaks saan, seda ükskõiksemaks teiste arvamuse suhtes muutun. Ei tee enam ammu midagi kellegi teise pärast.
 
oopium 11. aprill 2013, kl 23.03
mind leiti kapsalehe alt juba killerkontsad jalas ja ilmselt ma ka lähen siit nii, aga...
... aga mis pole isiksusele omane, see on võlts ja võlts riivab silma.

tegelikult on su küsimus esitatud esimeses postituses "raha eest saadavatele naistele" :D

tavaliselt kui naised püüavad meestele meeldida, siis püüavad nad olla nagu mehed. loomulikult, feminism on sinnapoole teel. ;)
 
kiiksuga mutt 11. aprill 2013, kl 23.13
ma näiteks ei püüa meestele meeldida. ma teen tihti selliseid nõkse ja nippe, et ei meeldiks. lihtsalt ei taha igale suvalisele meeldida.
aga välimusele pööran rõhku (v,a kui ma mingis imelikus tuhinas olen ja kiirustan igale poole, siis unustan välimuse ära).
 
tõeline naine 11. aprill 2013, kl 23.18
Ega ma siis ennast korras ja välimust hea ei hoia meeste pärast, seda ikka enda pärast, et ma hea välja näeksin ja sellega naistes kadedust tekitaksin. See, et mehed ilusat naist vaatavad ja tahavad , seda küsi juba meeste käest, miks.
 
oopiumi lugedes 11. aprill 2013, kl 23.20
"tavaliselt kui naised püüavad meestele meeldida, siis püüavad nad olla nagu mehed"

Absoluutselt õige, iseasi, kas siin seda mõistetakse.
 
La donna naturale 12. aprill 2013, kl 00.07
Olen nõus, et meestele tegelikult ei meeldi ülemeigitud- tuunitud naised.
Üks mu kunagisi boyfriende ütles ühe väga õige lause: "Naised ju meigivad ja ehivad ennast vaid teiste naiste pärast, mitte meeste pärast. Suuresti selleks, et sookaaslast kadedusest roheliseks tõmbumas näha." Absoluutselt nõus temaga, eriti, kui tuletan meelde oma endisi kolleege. Need naised võistlesid igapäevaselt võltsripsmete, spreipäevituse, geelküünte ja muu paremuses igapäevaselt teiste naissoost töökaaslastega ja ausalt öelda oli kogu seda klounaadi ikka väga naljakas pealt vaadata :D Eriti, kui ise selline ei ole.
Uskuge, mehed jälestavad igasugu swarovskitega ripsmepikendusi, spreipäevitust ja muud säärast võltsjama.
 
heh-hehh 12. aprill 2013, kl 00.13
kyll on loll väita, et naised meigivad ja riietavad ennast teiste naiste pärast. kas on raske endale tunnistada, et tegelikult on jämedam ots ikkagi meeste käes ja nende nimel seda k6ikke tehakse.

naine peab iseendale valetama, et suuta säilitada enese simis eneseväärikus...

tegelikult, normaalses olukorras, kui just peab olema nii, et naised omavahel v6istlevad simaga nähtavates asjades, siis peaks v6istlus käima harrastuste, spordi, töö, palga, auto, maja, kunstiande, musikaalsuse jne teemadel, vastavalt isikuomadustele.

selleks, endale meeldida piisab naisele puhtusest, meeldivast parfyymist, puhtast ja klaarist nahast, ning ilusatest pikkadest ja tervetest juustest (kui soovite). see, kes väidab et meigikiht nahal tundub parem, kui puhas hingav nahk - see naine valetab. enamus huulepulki ei maitse mitte nii hästi kui shokolaad. ometi seda oma suule topime. kes väidab, et vihmaga laialivajuv meik on m6nus - valetab:) kes väidab, et ripsmedushist rasked ripsmed on mugavamad kui puhtad silmad, seegi luiskab.

me teeme seda meeste pärast, yhiskond nn n6uab, et naisena teed teatud ebamugavaid asju välimuse nimel. yhiskond on teatavasti meestekeskne, aga see laiem teema. asi pole teistele naistele näitamises, seda v6ite luisata vaid oma kassile ja iseendale. naised on läbi ajaloo olnud allasurutud, nyyd vaid m6tleme, et seda enam pole. on ikka! viisil v6i teisel. naine on odavtööj6ud kel pole nö moraalset 6igust olla tema ise ja välja näha nii nagu jumal ta l6i, vastupidiselt meetele, kellest m6ned ei vaevu oma ninakarvugi l6ikama ja käivad tähtsa näoga ringi:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!