Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kuidas flirdivad soome mehed?
 
Marita 17. juuni 2016, kl 18.30
Tere.

Kolisin mõni aeg tagasi Soome. Alles elan lõplikult siia sisse ja pole veel tekkinud palju uusi tuttavaid kohalike seas. Viimastel päevadel olen mõelnud, et huvitav kuidas soomlased üldse üksteist leiavad ja kuidas nad partnerile ütlevad või välja näitavad, et on näiteks armunud? Nad tunduvad nii tuimad et mõnikord on lausa imelik vaadata :) Näiteks paarid poes või ühistranspordis. Nagu robotid käivad üksteise kõrval,kunagi pole kummagi näos näha mitte ühtegi emotsiooni. Kui keegi siit lugejatest elab Soomes, kas olete sama täheldanud?
 
Alu 17. juuni 2016, kl 19.28
Eestis keegi ytleb, et on armunud või? Irw. Ennem korraldatakse mingi lollakas stseen, et teine sest aru saaks, kui ytlema minnakse.
Eks nad leiavad seal umbes samamoodi kui siingi, et nt reedel peol lööb kiiksu sisse, et tahaks armuda vms. Mingi samade mõtetega vastaspoole ehk ikka leiab. Kui julgust ei jagu, istuvad poisid omaette nagu tydrukudki, näod peas, et käige prsse kõik.
Kussa yldse võtad, et soomlane eestlasest niiväga erineb?
 
hj 17. juuni 2016, kl 19.38
Eesti poodides šoppad soome noored paarid küll tagasi ei hoia. Ripuvad kaelas ja amelevad süles.
 
:) jep 17. juuni 2016, kl 19.40
Küllap koolis, ülikoolis, töö juures nagu ikka:)
Aeglasemad on nad kohe kindlasti. Kõnnivad tatsa-tatsa väääga aeglaselt.
 
kalamari 17. juuni 2016, kl 19.44
Ei saa öelda, et eesti paarid lastega vanuses 30+ armunud näoga üksteist vaataks. Pigem on kuulda tänitamist, mossitamist, ohkimist. Mis asja sa jälle... ma ju ütlesin...ära... ma ei saa...
 
Alu 17. juuni 2016, kl 20.11
Irw. Nyyd hakkame soome mehes välismaa meest nägema, kes on romantiline ka undavate tittede puhul? Vaadake veel seebikaid, daamid. Vaja on ainult saada ise teiselepoole ekraani või see mees sealt välja meelitada. Ja kõik saavad õnnelikuks:)
 
eesti naine soomes 17. juuni 2016, kl 20.21
Ütleks, et flirdivad nad samamoodi, nagu kõik teisedki mehed. Võb-olla pisut ujedamad on, aeglasemad ehk. Ise olen Soomes 6 aastat elanud, kolisin siia Eestist koos oma abikaasaga. Abikaasa sai surma kahjuks 2 aastat tagasi. Peale seda olen üksinda elanud ja pole huvi olnudki suhete ja meeste vastu. Nüüd on hakanud töö juures üks soome mees minuga rohkem suhtlema. Varem lihtsalt teretasime. Äkitselt muutus ta väga abivalmiks, alati kui näeb, et kuskil üksinda millegi kallal pusin, tõttab kohe rõõmsalt ennast appi pakkuma ja väga palju on hakanud küsima minu ja mu elu kohta. Ega ma ei tea täpselt, kas ta tunneb minu kui naise vastu huvi, võib-olla lihtsalt tahab sõbralikult suhelda :) Päris kena mees on ka.Umbes kuu on ta selliselt käitunud, et vägisi jääb mulje, et siiski meeldin talle, samas näiteks telefoni numbrit ta pole küsinud ega mind välja kutsunud :) Aeglane. :))
 
Sellised nad on 17. juuni 2016, kl 20.46
Elan Soomes kolm aastat ja mul on tunne, et ma jään siin vanatüdrukuks. Eesti ehitajad on siin allapoole arvestust ja Soome mehed ajavad mul südame pahaks, sest tuimemaid mehi annab ette kujutada. Iga kell eelistaks eestlast, aga ehitajate näol on siia ka kokku ujunud suht kehv kontingent. No ma ei kujuta ette kuidas soomlased enda tundeid väljendavad,ma ei imesta,et naised siin ise peale kargavad ja landivad sest meestest asja ei ole!! Kusjuures ma olen kena naine, ei ole üldse mingi hall hiireke. No mul läheb siin raskeks. Minu jaoks on siin ikka nii tuim ja külm see värk, et masendav.
 
eesti naine soomes 17. juuni 2016, kl 20.54
to Sellised nad on - ma pole varem soome mehi sellise pilguga vaatand, alles hiljuti mul hakkasid silmad lahti minema n.ö. Aga tundub, et mees kes mulle viimasel ajal tähelepanu pöörab, on siis erand :) Tal on isegi hea huumorimeel olemas :) Kuigi jah, kui tal huvi on, siis võiks vähe temperamentsem olla küll ja mingi konkreetsema sammu astuda. Kes teab, äkki ta ootab hooppis minu poolt sellist sammu kui soomes tavaline, et naised ise n.ö landivad? Mul hakkab juba huvi tekkima selle teema vastu :))
 
Sellised nad on 17. juuni 2016, kl 21.22
Mulle tundub,et kui naine neile meeldib siis see väljendaminetuleb raskesti meelde. Üldiselt ikka väljas käies pidudel no ma vist hirmutan ära soome mehed :D sest alati on keegi muu rahvus tulnud ja no isegi ühes kohalikus baaris julgesid tulla sommid ligi. Igatahes njah...ma ei tea äkki jälle kellegil on teised kogemused :D nad nagu vaatavad aga samas ei julge midagi teha.
 
Alu 17. juuni 2016, kl 23.11
Noaga eluaeg on eesti naised meestele pähe tagunud, et läheb välismaa mehele nagu soe sai. Ja nyyd loeme, et aeglased, ei võta vedu, uimerdavad, niisama uurivad...irw. yks siin hõiskab, et eesti ehitaja ka ei kõlba enam, KÕIK on sellised. Ju sa pole enamat väärtki, armas daame:D
 
vanasti oli nii 17. juuni 2016, kl 23.25
see aeg oli 90 ndadel et välismaa mees toob värvilisi kilekotte, riidehilpe ja naised on õnnelikud

nüüd nõuavad tibid uut maja ja tutikat X5
 
Alu 18. juuni 2016, kl 11.40
Paljud siis saanud ka on selle plekist auto ja kipsist maja, ehh, rumala naise unistused:D
 
Sellised nad on 18. juuni 2016, kl 13.16
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Noaga eluaeg on eesti naised meestele pähe tagunud
> , et läheb välismaa mehele nagu soe sai. Ja nyyd l
> oeme, et aeglased, ei võta vedu, uimerdavad, niisa
> ma uurivad...irw. yks siin hõiskab, et eesti ehita
> ja ka ei kõlba enam, KÕIK on sellised. Ju sa pole
> enamat väärtki, armas daame:D

See,et mulle ei meeldi Eesti ehitajad Soomes tähendab, et ma pole enamat väärt? :D kus on loogika?? Sa vist oledki üks kalevipoeg ise kui nii väidad. Vot just selle pärast mulle nad ei meeldigi kuna ma tean täpselt mida ma väärt olen. Ja vähemaga ma ei lepi. Kusjuures ma ei väida, et viimane kui üks on nõme, ei ole, olen paari toredat ja arukat meest ka kohanud. Kuid on ka selliseid kes ajavad niii lolli iba suust välja, et selleks peab naise latt olematu olema kui ta sellise endale võtab. Ja no tihti on nad ka mingid pidutsejad kellel enda sõnade järgi polegi muud peale töö Soomes teha kui baaris käia ja juua.

Ja Eesti naisedon eluaeg pähe tagunud,et nad lähevad välismaameestele peale kui soojad saiad? Ära palun üldist, mulle pole eluaeg välismaa mehed pinget pakkunud ja pole arvanudki,et mina kui eesti naine lähen välismaal kui soe sai. Kui ma seda arvaks siis ei räägiks ma seda juttu siin, et soomlased on tuimad tegelased. Tundub loogika järgi, et just nimelt üks kalevipoeg ongi siin sõna võtnud ;)
 
Alu 18. juuni 2016, kl 16.10
Just, kalevipoeg polegi veel olnud, nyyd saan see kaa veel olla. See keda vähemalt yks eesti naine ei taha. See naine, keda paljud mehed hirmunult vaatavad:D
 
sulle Alu 18. juuni 2016, kl 21.17
Alu, sa oled ilmselgelt kibestunud päss.
 
Alu 18. juuni 2016, kl 21.20
Õu nõu, otsustage juba ykskord ära, olen ma päss või kalevipoeg, kõike ka ei jaksa koguaeg olla!
 
sulle Alu 18. juuni 2016, kl 22.35
Aga kelleks sa ise ennast pead?
 
Alu 18. juuni 2016, kl 23.06
Aga kes kysib?
 
Esopus Spitzenburg 19. juuni 2016, kl 06.21
http://www.hs.fi/blogi/kuolemantanssi/a1305994842242

esimeses lõigus on soome meeste flirtimisoskuste kohta üht-teist:)
 
sulle Alu 19. juuni 2016, kl 10.01
Rahvas küsib Alu :)
 
Alu 19. juuni 2016, kl 11.32
Las siis rahval olla ka mõni vastuseta kysimus. Või las leiutavad ise neid vastuseid, alu on ja alu pole. Rahval ka midagi teha.
 
sulle Alu 19. juuni 2016, kl 12.28
Olgu, rahvas oma küsimustega las olla. Aga mina tahan küll teada :)
 
Alu 19. juuni 2016, kl 13.33
On kibestunud Kalevipojast päss-sovinist ehk siis 4 ühes!
 
sulle Alu 19. juuni 2016, kl 14.13
See pole aus vastus. Ma küsisin, kelleks sa ise ennast pead :) Seda mis siin kommentaatorid on öelnud sinu kohta, seda ma tean isegi.
 
Alu 19. juuni 2016, kl 17.09
Pole aus vastus? Ausat vastust tean mina ja seda ei saa anda mitte kellelegi!
 
Alu 19. juuni 2016, kl 17.11
Ehk siis kui keegi kysib, võiks tal ka mingi nimi või miski olla. Vastates autorile sulle Alu oleks sama hea, kui iseendaga rääkida.
 
sulle Alu 19. juuni 2016, kl 19.07
:) oh, vabandust Alu. Minu nimi on Margit.
 
ega vahet pole 19. juuni 2016, kl 19.10
kuna ka Alu pole pärsinimi, siis suht suva, mis sõnaga keegi kirjutamist alustab.
 
Alu 19. juuni 2016, kl 21.33
Ja sama suva peaks olema selgitada enesehinnangut nagu peegli ees või? Kuuled mingit häält peas ja selgitusi hakkab tulema.
Margit, kahte varianti juba pakkusid, mõlemad mööda. Ise võin ka mitut pakkuda ja ikka mööda panna. Vaatad ise yle ja leiad, et hee. Ega ma ennast kiita eriti oska ka muidugi:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!