Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
LHV FP ja termodünaamika II seadus
 
j. tatikas 20. oktoober 2016, kl 20.14
Kui te juhtute olema LHV finantsportaali kasutaja, siis palun öelge neile, kes seal isemõtlejat-igiliikurileiutajat Jaiki tümitavad, et see asi ei ole nii triviaalne nagu võiks arvata. Loschmidt püstitas juba 140 aastat tagasi hüpoteesi, et gaasimolekulidele mõjuva raskusjõu toimel gaasisamba alumise otsa temperatuur tõuseb ja ülemise otsa oma langeb. Ei Boltzmann ega Maxwell ei suutnud seda ümber lükata, kuigi nende järgi peaks olema umbes nii, et suurema kineetilise energiaga osakestel on suurem tõenäosus liikuda gaasisamba ülemises osas kui väiksema energiaga osakestel, mistõttu gaasisambas tekkib kokkuvõttes termodünaamiline tasakaal. Samas Roderich Gräff on teinud katseid, mis justkui kalduks Loschmidti paradoksi kinnitama. Kahjuks praktilist väärtust sellel ikkagi ei ole, kuna makroskoopilise efekti saavutamiseks peaks gaasisammas olema nii kõrge, et suurusjärkudes suurem oleks temperatuuride vahe maapinnal ja mitme km kõrgusel.
 
ilus naine 20. oktoober 2016, kl 21.08
Tatikas, teleportatsioon ja ajas rändamine on ka tõenolisemad piisava energia voo olemaolul kui igiliikur.

Igiliikur teadlaste hinnangul suht võimatu. Täpset viidet ei viitsi otsida.
 
tatikas 21. oktoober 2016, kl 08.37
Teadlaste hinnangul pole igiliikur mitte "suht võimatu", vaid põhimõtteliselt võimatu. Aga Loschmidti paradoksi puhul ei ole esiteks kindel, kas see nii toimib, ja teiseks pole kindel, kas see rikuks TD II seadust või oleks selle mingi erijuht.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!