Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Mida teha maa ja metsaga?
 
maaomanik 30. juuli 2009, kl 13.16
Juhtus siis selline tore asi, et sain ootamateult maa-ja metsaomanikuks, täpsemalt siis 35 000 ruutu maad ja 3,15 ha metsa Harjumaal (sain päranduseks). Sõimake ja mõnitage kui tahate, aga ma tõesti ei tea, mida tänapäeval sellise maa ja metsaga tehakse. Ma olen terve elu elanud Lasnamäel kõrge korrusmaja korteris ja ei tea jumala eest maadest ega metsadest mitte midagi. Ära ma kindlasti ei müü, tahan sinna maja ehitada ja elama kolida, eluaeg on unistuseks olnud saada maja kusagil linnast väljas metsa ääres, niiet see on minu jaoks täielik taeva kingitus. See kõik eeldab, et ma tulen oma praeguselt töökohalt ära ja kolin ära maale. Aga mis edasi? Ok, teen endale armsa maja ja kena aia, aga mida ma teen ülejäänud maa ja metsaga? Kuidagi, ma oletan, saab selle pealt ka raha teenida (ma ei teagi, mis tööga saaks, sest maakohas ei ole ju vabu töökohti, aga kusagiltpeab ju ikka raha saama)? Ma tõesti tahaksin väga maale kolida, aga lihtsalt, kõik see tuli ootamatult ja mul tõesti pole selles osas mingeid kogemusi ega arvamusi.
Mida teeksite teie, kui äkki saaksite sellise maa ja metsa? Kas on kuidagi selle arvelt võimalik teenida, et saaksin töölt ära tulla ja maale kolida?
 
siiri 30. juuli 2009, kl 13.38
Palju õnne!

Ise olen ka pärandusteks maid saanud, tean. Harjumaa on suur ja lai, oluline on, et mitu km Tallinnast? Kas me räägime kuni 10 km raaadiusest või 30 km-st?

variante on sisuliselt 2:
a)kui maatükk on liiga kaugel, siis müü 3 ha metsa ära ja 35 000 m2 maad ning selle rahaga ostad mingi valmismaja suure krundiga Tallinna külje all. Kui töökoht Tallinnas, pole väga kaugelt ju mugav tööle sõita iga päev.

b)Müüd ainult 3 ha metsa maha/võtad puud maha ja müüd puitu. Saadud rahast ehitad oma maa peale uhke maja.
 
tüdinud 30. juuli 2009, kl 13.38
Nii vähese maa pealt ei ole võimalik suurt midagi teenida. Metsa võid maha müüa, aga praegu on ka metsamaterjali hinnad väga all, seega võib ülestöötamine kokkuvõttes kallimakski minna metsamaterjali müügihinnast.
Muu maa võid rendile anda, aga rendihind on keskmiselt 500.-/ha - eeldusel muidugi, et tegemist on põllumajandus- või hooldatud heinamaaga.
Mis sind takistab maale kolimast ja linnas tööl käimast? Mina isiklikult elan maal ja töötan kodunt, linna ei kipu, aga mingil perioodil sai ka linnas tööl käidud (Harjumaalt Tallinna); no kannatas käia küll!
 
siiri 30. juuli 2009, kl 13.38
Mina nii laisk, et ise ei viitsinud nullist ehitada, müüsin maha ja nüüd tahan osta uuema valmismaja Tallinna külje all 10 km raadiuses.
 
tore jah 30. juuli 2009, kl 13.51
sa, imo, pole inimest näinudki ja juba sõimab siin tropiks?
mõttetu küünik oled äkki ise?

No kas mingit ehitist selle maa peal pole?
 
maaomanik 30. juuli 2009, kl 14.05
Aitäh vastajaile!
Jah, olengi tropp, kui oleksin tark ja kogenud, ei peaks ma ju seda kõike foorumist küsima. Olen eluaeg linnalaps olnud ja lihtsalt ei tea, kuidas maal asjad käivad, olen ma siis sellepärast loll või mitte.
Maal on väike talu, kuhu saaks sisse kolida. Maa asub Tallinnast ca. 55 km kaugusel. Tallinnasse töölekäimine pole muidugi ilmvõimatu, aga samas jääksin parema meelega päris maale, et ei peaks iga päev linnas käima. Noh, et jääkski kohe maale elama.
 
linlane 30. juuli 2009, kl 14.06
55 km oleks minu jaoks liiga kauge, et sealt iga päev Tall. tööle käia. Max 20 km oleks minu jaoks piir.
Mida ma teeks? Müüks talu maha või siis jätaks suvekoduks. Metsa 3 ha aga teeks rahaks ja sellest ostaks omale eramaja linnale lähemale.
 
ei läheks maale 30. juuli 2009, kl 14.11
Kui oled eluaeg linnalaps olnud, haridused käes ja töökoht linnas olemas, siis mida kuradit seal maal peale hakata? Eriti naisterahval? Maatööga ja peenardega ei tee ju sittagi. Lehmi hakkad pidama või?
 
oijah 30. juuli 2009, kl 14.19
No halloo, mis muinasjuttu siin räägitakse? Kas teil on ka õrna aimu, kui odavalt praegu metsa müüakse? Siin soovitatakse, et müü mets maha ja osta Tallinna äärde maja, no tore nali küll! Selle raha eest saad heal juhul kuivpeldiku. Uskumatu, kuidas tänapäeva rumalad linlased ei mõista absoluutselt raha väärtust. Kullakesed, see 3 hektarit jupikest maad Tallinnas 55 km kaugusel maksab KÕIGE ROHKEM 500 000.- Irw, ma tahaks näha maja, mida tänapäebal saab Tallinna KÜLJE ALLA poole milliga, 1-toalised ilma elektrita aiamajad maksavad ka rohkem.
 
aga 30. juuli 2009, kl 14.26
>siis 35 000 ruutu maad ja 3,15 ha harjumaal

no palju selle eest raha saaks? Mets palkidena müüa?
 
krundid 30. juuli 2009, kl 14.28
Näit:
Soodla küla, Anija vald, Harjumaa
1 000 000.-
Müük, Maa; krunt: 65 100 m²
 
B 30. juuli 2009, kl 14.40
Mis sihtotstarve sel ilma metsata maal on? Kas on elamumaa?
 
kah maaomanik 30. juuli 2009, kl 16.11
põllumaa rentisin välja ja mets seisab. kokku on mul maad 30 hektarit. mitte mingil juhul ära maha müü!! praegu poleks kõige õigem aeg kah selleks... võta natuke aega endale selle mõttega harjumiseks ja vaata kuidas elu veerema hakkab. ega see maa sul ka 10 aastaga kuhugi kaduma ei lähe :D aeg annab arutust ja ka minu poolt palju õnne!!!
 
teadja 30. juuli 2009, kl 16.12
Otsin just parasjagu maad Harjumaale ja kusagil 55 km linnas, on hind umbes 500 000.- kuni 700 000.- Just oli kuulutus et 40 midagi maad plus 3 hektarit metsa, hind oli 690 000.- Selle eest tõesti ei saa osta maja Tallinna külje alla, sellest saad vast majakatuse ainult tänapäeval. Isegi väikesed suvilad alla 1000 krundiga on üle miljoni. Niiet vaata kust otsast vaatad, müüa seda maad pole mõtet, selle raha eest saaksid vast endale vaid väga uhke auto, aga korraliku maja koos norm krundiga küll mitte.
 
a 30. juuli 2009, kl 16.15
No aga 700 000 on ju korralik eluasemelaenu sissemakseraha kui osta majaosa näit.
 
teadja 30. juuli 2009, kl 19.32
Kui inimese unistus on kolida maale metsa äärde, siis vaevalt ta majaosa soovib :)
 
linlane 31. juuli 2009, kl 13.36
Majaosal on ju ka oma aed-rohelust, võibolla metski paistab aia tagant.
Aga mida perset linnainimene maale kolides tegema hakkab, millest elatub?
 
hüva nõu 31. juuli 2009, kl 14.31
Helista kuhugi kinnisvaraga tegelevasse firmasse , kus hindamaisosakond ja kompetentsed maaklerid . Küsi , mis võiks hetkel olla turuväärtus.Üle turuväärtuse ükski arukas klient hetkel ei maksa. Ja siis saad aimu oma päranduseks saadud summadest reaalselt rahasse pannes ja saad enam-vähem nendega opereerida.
Hetkel seis selline , et palgimetsa eest (näiteks ca 5 ha, Harjumaal)rohkem ei saa kui ca 200 000.- .Kuulutused on ühed mis portaalides, aga müük toimub ikka reaalis hoopis teiste hindadega.Ja hindajad näevad antud piirkonnas tehtud tehinguid ja saavad öelda kõikge ligilähedasema hinna müügi korral.
 
katu 31. juuli 2009, kl 16.04
ma hoiaks alles ja metsale laseks teha talviti hooldusraiet, mingi kopikas tuleb sealt, kui põllumaa, siis rendiks välja. kui elamumaa, siis ehitaks sauna/kaminaruumiga, seda saaks siis kas ise kasutada näd vah või välja üürida.
 
aa 31. juuli 2009, kl 22.54
mul üks plaan on, ehk sobib Sulle, kirjuta
 
:) 01. august 2009, kl 10.09
Soovitan lihtsalt põllumaa välja rentida :), siis ei lämmata maamaks sind ära ja saad natuke taskuraha.
Kui talumaja on olemas siis ongi sul ju maja olemas maal, kõpitse ja tee väike remont ..metsast saad küttepuud ja vajaduesl palki.

Kui oled võimeline põllumeheks hakkama..uuri mahepõllumajandust euro rahad toetavad seda. Eestlane veel ei hinda mahemajandust vaid kutsuvad maltsakasvatajaks aga välismaal on see hinnas ja ostjad leiad kindlasti ( eks välismaalane teab kust saab odavamalt). Soovitan kaera kasvatada. Usun, et infot leiad endale lähimast põllumeeste liidust.
 
andrea 15. september 2014, kl 15.10
hahahhahah naljakas küll ma ostaksin auto
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!