Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kumb on õnnelikum ja rahulolevam kas inimene või Naine?
 
naene 23. september 2014, kl 22.07
Kirjutasin mõni aeg tagasi teemal naine ja noorus, naine ja vananemine, vananemine ja õnn. Paljud haakusid teemaga omamoodi, pidades võimatuks vananeva naise rahulolu ja õnne. Naise väärtus ja õnnetunne sõltuvat välimusest ja meeste hinnangust ja sellest kui naiselik naine on meeste jaoks. Nüüd tekkis küsimus, et kas tõesti sõltub inimese rahuolu sellest kui palju ta vastab mingitele teiste poolt etteantud normidele või ikka pigem sellest kui palju inimene ise on see, kes olla tahab ja ei lase end kõigutada teiste survest. Mina näen neid õnnelikke pigem viimaste hulgas. Need, kes püüdlikult püüavad olla "nii nagu peab" põruvad varem või hiljem.
 
jutu mõte? 23. september 2014, kl 22.17
mis selle lollaka monoloogi mõte nagu oleks?
 
piripiiga 23. september 2014, kl 22.25
ons tarvis nii diibiks kätte äraminna?

kas on olemas "kvaliteet-õnn" ja "normeeritud-õnn"? minu meelest pole suurt vahet, mille üle või mis põhjustel inimene on õnnelik. see, et sind teeb õnnelikuks oma sisemiste väärtuste hindamine, ei tähenda, et sinu õnn oleks teiste omaga võrreldes täisväärtuslikum. õnnelik inime ei tee teiste õnne maha. kui targutada soovid sel teemal, siis ilmselt oled veel ise teel.
 
naene 23. september 2014, kl 22.25
Jutu mõte on tõestada, et paljud ei suuda,oska ega taha ise mõelda.
 
NäkkDonalds 23. september 2014, kl 22.30
Ja sa arvad, et oma postitustega tood õnne nende inimeste ellu ja nad saavad valgustatud?
Tegelt on nii, et iga inimese suutlikus, oskus ja tahe ise mõelda ja õnnelik olla on igaühe enda probleem. Mõni inimene(naine) saabki rahuolu ainult teatud normidele vastades, teine jälle rebel ja outsaider olles. Kui nad seejuures teisi õnnetuks ei tee, no las nad siis olla igaüks niiviisi õnnelik, nagu oskavad/suudavad.
 
Täitsa Bond 23. september 2014, kl 22.43
Sattusin just padjaklubi vaatama. Täiesti kindel, et naine pole kunagi endaga rahul ja mida rahulolevam paistab, seda suurema enesepettusega tegu on:-)
 
ja hakkaski naljakas 24. september 2014, kl 00.01
minu meelest on naljakas, et bondil blondil alul hakkab alati naljakas, kui on oma suure tähtsa ainulaadse ja igvikulise tarkuse netti paisanud.
 
kes see inimene on? 24. september 2014, kl 00.34
Teemaalgataja kirjutab:

Kumb on õnnelikum ja rahulolevam kas inimene või Naine?
Aga kes see inimene on? et teaks nagu võrrelda?
 
seda et 24. september 2014, kl 00.51
Ei teagi miks, aga mul on kohutav eelarvamus inimeste suthes kes nimetavad end naene voi mies, ei suuda neid tosiselt votta. Lisaks veel muska voi naiska, need samavaarsed.
 
seda et 24. september 2014, kl 00.53
suhtes siis, mitte suthes:)
 
roosiline 24. september 2014, kl 07.33
inimesed on erinevad. mõnel kindlasti sõltub heaolu teiste arvamustest rohkem kuni sinna maani, et mõni on ignorant. erinevad värvingud vahel.
vanusega on teatav küpsemine ju möödapääsmatu. samas ootused on seotud ka sellega, milline on eelnev elu olnud, kui rahul inimene sellega on.
nii et keeruline teema, ja väga isiklik,mitmekihiline.

rahulolu ja õnni on nii seesmised asjad, et seda ilmselt tajub päris lõpuni igaüks ise.
 
vanem eit 24. september 2014, kl 08.49
mis me nüüd hakkame kemplema siin, kes on õnnelikum - sina või mina?
mina olen õnnelik abielus olles hea kaaslasega, sina üksinda ja tore on.
muideks ma olen õnnelik ka selle üle, et juba päris mõnda aega tagasi ei huvita mind mida teised arvavad minust või minu elust või selle stiilist. absoluutselt ei huvita kusjuures. ei pea vajalikuks kellelegi midagi tõestada ka.
 
naene 24. september 2014, kl 15.57
Sellest ma räägingi ju, et vanematel eitedel on tegelikult hää elu. Pidevalt aga tambitakse ühiskanalites mingit luulu nooruse eelistest ja Naiseks olemise kohustusest. Mina eelistan olla esmalt ikka inimene, mitte Naine.
 
vanem eit 24. september 2014, kl 16.11
siin ma vaidlen siiski vastu sulle. mulle nimelt väga meeldib naine olla, enda eest hoolitseda, omale riideid ja ehteid osta, hellitada ennast spaades, maniküüris, pediküüris jne., sest lõpuks ometi on mul selle jaoks raha ja aega.
kunagi varem pole ma ennast nii ilusa ja naiselikuna tundnud kui nüüd. nii et eelistan olla esmalt naine.
 
naene 24. september 2014, kl 17.34
Aga sa "vanem eit" räägid ju elu loomulikest asjadest, selleks ei pea ju Naine olema, selleks ei pea isega vana olema. Aga jah, tõsi, maniküüri ja pediküüri ma tõesti nautida ei suuda, puhas kohustus. Aga ega jutt polnud ju konkreetslt sinust, ikka nagu üldisemalt. Ja liiga viimase peale sätitud naised tekitavad minus lihtsalt võõristust. Enamasti selle krohvi taga muud inimest polegi kahjuks.
 
hmm.. 25. september 2014, kl 05.00
naene Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sellest ma räägingi ju, et vanematel eitedel on te
> gelikult hää elu. Pidevalt aga tambitakse ühiskana
> lites mingit luulu nooruse eelistest ja Naiseks ol
> emise kohustusest. Mina eelistan olla esmalt ikka
> inimene, mitte Naine.

Ei ole tegelikult tähenärija, aga kuidagi silma jäi riivama. Teemaalgatuses jäi juba silma, aga pidasin seda näpuvääratuseks. Nüüd teisel korral juba tekkis hämmeldus, et miks Naine on suure algustähega ja inimene mitte...Kui juba läks tähesuurustega lahterdamiseks, siis mis on see, mis Naise inimesest kõrgemale tõstab? Ja miks teemaalgataja eelistuseks on olla pigem väikese tähega inimene kui suure tähega Naine?
Lihtsalt uudishimust :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!