Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
nõme lugu sugulastega:(
 
üks 12. november 2009, kl 22.24
lühidalt:

sugulasel juubel. seks puhuks sai mehe vennaperega kokku lepitud, et ostame vähe kallima ja uhkema kingi. kulud jagame võrdselt.

kingivaatamispäeval olime kolmekesi poes (mehe vennanaine ei olnud), otsustasime selle võtta ja kuna see kogult suur asi ja meil abikaasaga suurem auto ja hoiuvõimalus, siis viisime-hoidseme meie seda mõned päevad.
ka pakkimine + kaart + lill meie orgunnitud.

juubelipäeval sõitsime kõik maale (juubilar vanem inimene maalt) ja tõstsime kingi esimesena tuppa. sagimist palju veel, autost vaja asjad-lilled-lapsed ka võtta. toas palju rahvast, läks aega teretamise ja jutustamisega.. kuniks lõpuks saapad jalast ja ise elutuppa sisse saime, oli juhtunud midagi nõmedat! vennanaine (kes isegi kingivaatamisel kaasas ei olnud!) ja vend PÄEVAKANGELASTENA juubilari ümber, kink üle antud ja kogu "au" neil. meie kohta öeldi, et "no R.-pere pani ka õla alla"...

ma oleks tagurpidi tagasi sealt läinud, aga nojahh... lapsed ootasid sugulaste lapsi näha ja ... ikkagi pidu..

see oli nii nõme!
ütlesin omavahel vennanaisele, et mida see siis nüüd tähendas? miks meid ei oodatud, et kink üle anda?
tema vastu, et "a milles sul probleem on, me ju maksime?! me ju ütlesime, et see on eteie poolt kah!"....
jumal küll!!

öelge, et ma olen lollakas, aga kas mul pole õigust vihastada?
mees rääkis vennaga. sel sama arvamus - me ju maksime, ütlesime. mis teid vaevab?

kas ma olen segane? ma oleks ju ka tahtnud ometi kingi üleandmise juures olla ja... "au" osaliseks saada, kuna peame meie peret veel natuke rohkem "tegijaks" ka. vennapere liigutas vaid numberid pangakaardil. meie vedasime, hoidsime, mina valisin lilled, mees tõi kaardi..
kas nii on õige?
 
heldur 12. november 2009, kl 22.31
Kui ma su juttu loen, siis äkki oli tegemist mingitsorti tagasitegemisega ... noh, et varem juhtus miskit analoogset, kus teie ei näinud endal mingit süüd ja nüüd tehti tagasi ja vaikselt itsitati pihku. Ei imestaks millegi üle enam.
 
üks 12. november 2009, kl 22.36
heldur - pole kunagi, mitte iialgi sellist asja enne olnud! tegelt kahh!
 
no 12. november 2009, kl 23.03
Tõesti on ikka inimestel probleemid. Kaardil ju kirjas kelle poolt. Iga ajutega inimene oskab mõelda, et see kink siis kahe pere pealt. Meie vedasime, hoidsime ja pakkisime jne... Ühed parajd olete oma vennanaisega. Oskavad ikka inimesed pidusid ära rikkuda. Muidugi vihasta oma õigusega!
 
angelina 12. november 2009, kl 23.05
miks elada elu nii keeruliseks ja iga asja peale solvuda?
oli kaart ja öeldi ka edasi teie poolt sõnad.
küll vanamemm sai aru.
 
krissu 12. november 2009, kl 23.05
aga kui ongi kirjas, et kelle poolt ja kui palju nimesid kaardil, siis oleks tõesti viisakas teist peret ka ära oodata, mille ise minna loorbereid lõikama!
 
angelina 12. november 2009, kl 23.09
reageerite üle.
tegu polnud ju presidendi vastuvõtuga, kus peab etikett järgima.
vb oleks tõesti ilusam olnud kõik koos pidulikult kink üle anda, aga saginat palju ja
lõppudelõpuks ei ole see nii suur tragöödia ju.
 
alu 12. november 2009, kl 23.15
"meie vedasime, hoidsime, mina valisin lilled, mees tõi kaardi.."

ja te ei saanudki medalit selle eest..on ikka tõeliselt nõmedaid inimesi olemas.

nagu kingisaajalt oleks oodatud, et tema peaks välja selgitama peajõu endale koju veetud kingi osas ja eraldi talle tänukõne pidama. millist väiklust ikka esineb...
 
kuul 12. november 2009, kl 23.23
meie peres küll nii, et kes kingi tegemisel osalevad, need oodadakse ikka viimseni ära, isegi kui hilinevad ja siis antakse kink ühiselt üle. muidu pärast tulijatel ju nõme ilma kingituseta kätt lihtsalt suruda ja juhtida tähelepanu, et mu nimi oli ka kaartil.
 
ka teinud kahasse kinke 12. november 2009, kl 23.34
Elementaarne viisakas käitumine oleks ikka ette näinud, et kogu kamp annab koos kingi üle. Sellel pole tõesti tähtsust, kes pakkis ja kes valis jne. Ei pea olema presidendi vastuvõtt, et etiketti jälgida. Taktitunne ja visakus peavad jääma ka tavaellu. Mina nimetaksin teemaalgataja sugulasi mühakuteks ja sellid inimesed ei saagi kunagi aru saama, et käitusid valesti.Matslik ja mühaklik käitumine...
 
üks mees 12. november 2009, kl 23.40
Ma ei ütleks, et autor üle reageeris. "ka teinud kahasse kinke" postitusele polegi nagu midagi lisada.
 
Pirje 12. november 2009, kl 23.49
Loomulikult antakse ühine kingitus ühiselt üle ja sul on täielik õigus olla solvunud. Kuid inetult käitusid teised ja see on nende probleem, sina ole asjast üle.
Lisaks. Olen pannud tähele, et on kahte liiki sünnipäevalisi - ühed õnnitlevad kohe uksest sisse astudes, isegi üleriideid ei võeta enne ära; teised tulevad, seavad end korda ja õnnitlevad siis. Esimestel oleks justkui suur rutt asi kaelast ära saada, teised teevad õnnitlemisest sündmuse. Kord üks juubilar ütles kenasti:"Ega selle kiire asjaga nüüd nii kiire ka pole, võtke ikka enne mantlid ära ja sättige end ilusaks, siis mul ka meeldivam teilt õnnitlusi vastu võtta."
 
jah 13. november 2009, kl 00.05
minu meelest oled sa ka õigusega solvunud. kas nüüd just nii palju tasub vihastada, aga nõme lugu tõesti.
kaardil on kõik kirjas küll, jah, ja vaevalt et juubilar väga viitsis mõelda, kes kui palju panustas, aga siiski oleks loogiline, et kui kink tehakse kahasse, siis antakse see ka kahasse üle, va juhul kui üks osapool tõesti hilineb või ei saa üldse tulla.
 
ma 13. november 2009, kl 00.23
oleksin samamoodi solvunud. iseenesest pole ju midagi lahti, eks. kingi saaja sai aru, et kink koos tehtud jne. aga siiski. see on kuidagi solvav. ikka koos oleks pidanud kingi üle andma.
 
gorilla 13. november 2009, kl 01.22
mõttetu probleem.
 
3031 13. november 2009, kl 02.09
ylbe käitumine teie suhtes ja hea,et viisakalt teada andsid mis arvad nende sellisest teost! :)
Inimesi on igasuguseid, ära lase sellest ennast morjendada. Ja ära midagi samalaadset nö. tagasi tegema kah hakka. Kyll elu ise paneb asjad paika. ;)
 
heino 13. november 2009, kl 07.31
ehtne eestlase mentaliteet - jõudu jobud.
 
noh 13. november 2009, kl 09.17
Mina poleks küll vaikselt öelnud, vaid olekski vennanaiselt sealsamas küsinud, et meid ei sobinud ära oodata ja kuhu selle kingiandmisega nii kiiret oli.
 
senni 13. november 2009, kl 09.23
teemaalgataja ei solvunud ilmaasjata. kui kink on koos tehtud, tuleb see ka koos üle anda.
olen viibinud mitmel sünnipäeval, kus üks kinkijate osapooltest jääb hiljaks ja siis see, kes kohal, ei õnnitle enne sünnipäevalast, vaid ütlebki, et meil on selle ja sellega koos kink, ma ootan ta ära.
 
kasvatamatus on asja nimi 13. november 2009, kl 09.25
Olen vaadanud, et ikka jube palju on inimesi, kes on täiesti kasvatamatud ja matsid. Loomulikult oodatakse ära kõik, kes kingi tegid! Meie suguvõsas oodatakse ka siis, kui keegi parasjagu hiljaks jääb, et siis koos kink üle anda! Kingitegemise rõõm on ju suur rõõm!
 
fatii 13. november 2009, kl 09.35
Nõme käitumine tõesti. Isegi sageli suure kambaga kinke teinud ja hoolimata sellest, et osa ühisest kingirahvast on varem kohale jõudnud, on kink alati autosse jäetud, et kõik ära oodata ja koos üle anda. Saab ju alati öelda, et sekund, kink tuleb hetke pärast vms.
Kindlasti kahekesi olles oleks teema üles kiskunud, et mis @!#$ õigus tal oli see kinkimishetk ära rikkuda.
 
:( 13. november 2009, kl 09.39
puht eestlaste värk.. sorry imelik käitumine tõesti.
 
õnnelik 13. november 2009, kl 09.39
Küll on hea, et ise ei käi mingitel nõmedatel sugulaste üritustel. Aitab sellest kui neid matustel näen.
 
N30 13. november 2009, kl 10.32
viisakas muidugi oleks olnud ikka ühiselt kink üle anda.
aga no mis teha, liigset draamat ei ole ka vaja selle ümber tekitada. kaardil on nimed peal ja sisuliselt ju selge, kelle poolt kingitus oli. veidi imelik ja matslik käitumine, aga elab üle - ega kõigile ei ole seda viisakust ja kasvatust nii palju antud, kui võiks.
 
vares 13. november 2009, kl 10.48
ma ei saa aru neis, kes kirjutavad a la stiilis - "on sul aga probleemid!... nõme mure!... on ikka asi, mille pärast hädaldada!" jne.

öelge palun siis, MILLISE "probleemiga" tohiks siia pöörduda ja inimeste arvamusi küsida? kas vaid teemad "mida mehed tegelikult tahavad..." jne. ?
mina loen sellest nioi välja, et kui see probleem on tühine, siis järelikult teemaalgatajal "tõsiseid" muresid elus ei olegi, mis on iseenesest ju väga tore!

teemast - nõme, nõme ja veel sada korda nõme käitumine!
sugulase ees poleks riidu liskunud (nagu keegi soovitas), aga edaspidisel lävimisel ei jätaks mainimata kah.
 
asddds 13. november 2009, kl 11.05
alaarenguid on üllatavalt palju, täitsa huvitab, mis oli selle kiirustamise mõte.
nagu riigikogu ees nii rahvas järgi, või vastupidi.
 
Rõõmus 13. november 2009, kl 12.37
Tööd ju võrdselt jagatud:Teie ostsite, nemad andsid üle.Ehk tundsid nemad, et peavad ka midagi tegema. Milles häda?
 
RMP 13. november 2009, kl 12.45
Ühine kink antakse ikka koos üle, loetakse kaardilt nn. salm ette ja võetakse sõna. Ebaviisakas käitumine igati.
 
saan 13. november 2009, kl 12.59
teemaalgatajast aru. tal taiesti o6igus vihane olla. vennanaine on n6me inimene.
 
no aga... 13. november 2009, kl 13.00
aga siis oleks võinud ju täiesti süüdimatu näoga juubilari juurde astuda ja kõva selge häälega öelda: näe, ma vaatan, et meie ja N pere ühine kink juba üle antud, aga palju-palju õnne meie poolt, jõudu ja tervist, kalli-kalli, musi-musi jne...
sellise "etenduse" oleks hea tahtmise juures küll nii korraldada andnud, et juubilaril on hea meel südamlike õnnesoovide üle ja venna perel ehk natuke piinlik (kui on...)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!