Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
selline huvitav mõte
 
tititi 12. november 2014, kl 21.30
ma siin mõlgutan ja mõtlen, kuidas oleks õigem käituda inimestega kes läbi lillede sind solvavad, käituvad kuidagi ebameeldivalt või intrigeerivad. Ehk mõtlen milline neist käitumis mudelitest oleks siin õige(kui on olemas seda õiget muidugi).
1) Kas teha kohe oma suu lahti ja öelda paar mahlasemat sõna vastu ja inimene niiöelda paika panna.
2) Või lasta see jama ühest kõrvast sisse ning teha nägu et sa ei lähe sellega kaasa. Pigem naeratad ja viid jutu teema mujale.

Esimese variandi puhul ju konkreetselt paned asjad paika ja ei lase endale pähe istuda aga võid jätta endast puudutatud, ülbe ja klähvija mulje vms.

Teise variandi puhul jätad endast enesekindla mulje, kuid inimestel tekib tunne, et sind saabki sedasi lükata ning järgneval ei õnnestu ennast kehtestada. Ning kas see jätab ikka nii enesekindla mulje.


pakkuge nyyd ise, kumb käitumine oleks õigem
 
nr2 12. november 2014, kl 21.48
nr 2. lase sel lihtsalt olla ja näitad, et tegelikult oled sina boss. Ära lange nii madalale, et kokkuvõttes siis padal sõimab katelt.

Jäta meelde, mis Sally ütleb Sully kohta, ütleb rohkem Sally kohta, kui Sully ehk see, kes kritiseerib ja solvab on endaga nii pahuksis inimene, et peaksid kaasa tundma isegi.

Las nad klähvivad. Patsuta neile õlale ja ütle, et tunned kaasa neile. Tegin seda ühele inimesele, ütlesin otse näkku, et mul on kahju sinust ja seejärel läksin minema.
 
njahh 12. november 2014, kl 21.51
ma arvan, et leida tuleks hoopis kolmas variant. Kui valid esimesem võid ise lolliks jääda, sest teised ei pruugi läbi lillede solvangut solvanguna tajuda.
Teise variandi valikul jätad endast allaandja mulje ja solvaja ei lõpeta iialgi.

Kolmas variant oleks kas kasutada peegeldust või keerata solvang solvaja enda vastu nii, et tal kaoks igaveseks soov sinu kallal hambaid teritada. Kasutada tuleb peent isegi naljatoonis irooniat. Labase rünnakuga jääd ise lolliks. See on kõige keerulisem, aga ka kõige tõhusam.

Ei teadnudki, et ka töökohtadel nn koolikiusamist esineb...
 
tititi 12. november 2014, kl 21.52
nu ma tahtsingi seda vastust kuulda. üldjuhul mu hoian suu kinni, kuigi suu tahaks viltu kiskuda alati peale selliseid kokkupõrkeid. aga siis hetk hiljem ma mõtlen et ma võitsin, sest ta tahtis mind provotseerida aga ma ei läinud asjaga kaasa. järelikult ikka käitun õigesti.
 
kaie 12. november 2014, kl 21.59
kindlalt nr 2
 
tititi 12. november 2014, kl 21.59
jah see kolmas variant tundub ka tõesti suht hea olema.
a kus seda niiöelda koolikiusamist ei esine? eestlane ongi kiusu ja kade rahvas ju
 
huvitav jah, aga 12. november 2014, kl 22.36
Aga kõigepealt tuleks selgeks teha, kas inimene, kes Sinu arust nõnda käitub, teeb seda üldse teadlikult ja ise üldse arugi saab, et tema käitumine Sulle ebameeldiv jne tundub. Võib-olla ongi kõik ainult SINU ARUST ja süüdistad teist (mõttes) asjatult.
 
tititi 12. november 2014, kl 22.43
ei muidugi, ega ma nüüd nii paranoiline ei ole et mõtlen kõik kes sedasi käituvad ongi kohe halvad. vaid ma tean kohe päris kindlalt, et mõned nii käituvad ja on sellepärast et treava keelega.

pakun välja ka neljada variandi. Küsida inimese käest otse miks ta nii ütleb või nii arvab? näiteks kui solvab. küsin otse, milles probla? mõistlik eks
 
veel üks võimalus 14. november 2014, kl 19.15
Teemaalgataja, mul pole aimugi, kas see võiks käia ka mõne Sinul ette tulnud olukorra kohta, aga vahel võib inimene arusaamatult, häirivalt, näiliselt ebaviisakalt ja intrigeerivalt käituda ka siis, kui teine talle väga-väga meeldib. Oskamata sellise, teatud juhtudel ehk kohatu tundega toime tulla, hakkabki inimene imelikult käituma, võib-olla endale sellest üldse aru andmata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!