Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Litsakus?
 
mis? 27. juuli 2009, kl 10.03
Mis see on, mille järgi te otsustate, et inimene on litsakas? On see käitumine, olemus, riietus, kõik kokku? Kui oskad, kirjelda seda.
 
kivitu 27. juuli 2009, kl 10.03
isegi mitte käitumine vaid sellele järgnevad teod määravad ära püksikummi jäikuse või üldse selliste riietusesemete olemasolu.
Mõni võib ju käituda vulgaarselt ja lodevalt, kui tegusid ei järgne, on ta paljude arvates "pipar", tegu tehtud, siis "lit'sakas".
 
fatii 27. juuli 2009, kl 10.07
Ei kleebi nii nõmedaid eelarvamuslikke, iseenda kibestumust ja mingit ettekujuteldavat "eneseväärikust" rõhutavaid silte.
 
heh 27. juuli 2009, kl 10.20
You know it when you see it.
 
mida 27. juuli 2009, kl 10.20
Olen märganud, et kui naine ütleb või teeb midagi, mis meessoole on vastukarva, siis sõimatakse kohe litsiks. Umbes nii, mis sa @!#$ õiendad v. sa @!#$ pra suu kinni!

Üldiselt on " kivitul " õigus: ligi ei lase. siis oled - pipar, friik, feminist; tegu tehtud - oled @!#$, @!#$, lõdva püksikummiga, naiseliku väärikuseta.

Kommidest olen täheldanud ---naine teeb avarii - kohe, kuradi @!#$ roolis; teeservas naisele sõidab ATV otsa - @!#$ ei tea, kus tohib seista.
 
Täpitriin 27. juuli 2009, kl 10.25
Sõnastan autori küsimuse vähe teisiti, kas 'litsakus' on kadedate naiste üleolev hinnang endast seksuaalselt nägusamate, pealeminevate, kompleksivabamate suguõdede vastu või on selle mõiste taga midagi enamat soovist paika panna ja enda korralikkust teise taustal demonstreerida? Kas õrritav flirt, millele tegu ei järgne, muudab naise litsakamaks? No on väljend.
 
P 27. juuli 2009, kl 10.28
Minu jaoks on litsakus see, kui naine sebib samaaegselt kahe või enama mehega.
 
eelmisele 27. juuli 2009, kl 10.31
Naissoo kõnepruugis esineb sõna @!#$ vägaa harva.
 
õde 27. juuli 2009, kl 10.43
Poisid nimetavad kõiki tüdrukuid litsideks, kellega nad seksinud on. Räägivad ja naeravad selle üle, mida tüdrukud endaga teha lasid. Õudne!
 
madrus kallastelt 27. juuli 2009, kl 10.45
Palavate ilmadega tunnen end justnagu leitsakus.

Palavaks läheb kui tuba üles köetud aga küdema läeb see enamasti päikese käes, kui see päike ikka kütma võimeline, sest talipäike jätab külmaks, sügispäike on lihtsalt pipar ning need meeldejäävad ajad parimad on ikka kevadise päikesega.
 
litsakus 27. juuli 2009, kl 10.48
mina kasutan seda sõna sageli oma jutus. ei taha ma sellega rõhutada oma voorust ega ole selle taga kadedust kellegi naiselikkuse pärast. lihtsalt, litsakus on üks moraalilageduse liike. moraalsus on mõistlik nähtus, hoiab kõike tasakaalus nii inimese elus kui ühiskonnas tervikuna. litsakus on orienteeritud hedonistlikule ellusuhtumisele, aga hedonism on tasakaalust väljas maailmavaade. ma olen ikka öelnud, et suurimad hädad siin ilmas on toimunud litsakate meeste ja naiste pärast.

lõhkised pered, langenud riigid ja majandused, lõhkised inimhinged. litsakus on pahe ja seetõttu seda ei salligi inimestes.
 
p 27. juuli 2009, kl 12.13
Mina pean ennast ka hedonistlikuks inimeseks, järelikult siis ka litsakaks. :)

Kuid üldiselt olen eelkirjutajaga nõus(v.a viimane lause)
 
vaatleja 27. juuli 2009, kl 12.25
l-tsakus on loomujoon, litsakas välimus käib riietuse kohta. No vahel lihtsalt kirjeldab inimest just see sõna kõige paremini.
Muide, isegi ameltilt l.ts võib olla riides vägagi korrektselt ja mitte käituda litsakalt.
Seda veidram on näha tänaval naisterahvaid võrksukkades, vaevalt üle kanni serva ulatuvas minis ja mahajataha kontsaldel.
Ainus mis mind selle kõige juures häirib on see, et lapsed mingil arenguetapil just sellisest riietumisstiilist malli võtavad, valus kohe vaadata.
 
münt 27. juuli 2009, kl 13.05
Mulle just litsakus meeldib, see on opositsioonis kuiva ja kurja naisetüübiga, kes kogu maailma peale tige on ja meelsasti kõiki suguõdesid niimoodi nimetab. Selliste naiste mehed on ka ühed suured võltsvagatsejad ja siltidekleepijad. Nii et elagu vabameelsus, kui riik laseb end selle tõttu lõhkuda, on see üks pagana nõrk riik.
 
litsakus 27. juuli 2009, kl 13.34
riik - see on rahvas:).

ma ei arva, et litsakus on opositsioonis ainult kuiva ja kurja inimesega. ka tasakaalukas inimene on litsakaga opositsioonis.litsakas tahab vaid kreemi koogi pealt süüa, kuid ära tuleb süüa kogu kook. muidu ongi tulemuseks tasakaalutus: keegi saab sinu naudingute pärast haiget või jääb oma osast naudingutest ilma, keegi kannab hedonistliku maailmavaate üle oma tööle, riigijuhtimisse ja niimoodi see allakäik algabki.
 
Täpitriin 27. juuli 2009, kl 14.26
viimasele
Litsakus võrdub sinu silmis naudingutele allumise ja nende järgi oma sammude seadmise, teisisõnu lõbu on litsaka inimese pärusmaa, töö ja ebamugavus jäägu teistele?
 
to täpitriin 27. juuli 2009, kl 15.02
Autor "litsakus " räägib õiget juttu. Mõtle natuke, elus ongi nii. Ka sina ütlesid õigesti. Lõbujanu seadmine esikohale on ka litsakus.
 
teadja 27. juuli 2009, kl 15.18
Vastaks teemale.
Ma ei tea, mis see on, aga tean üht naist, kelle välimus lausa karjub, et tema kõige parem omadus on keppimine. Ilus ta on ka, aga ta on tüüpiline blond, kusjuures kellegagi suheldes ja just kuulates kedagi, ta hoiab suud lahti ja pilk on nii loll, et temaga ei maksagi millestki muust rääkida kui seksist.
Tema on küll minu meelest litsakas.
 
Täpitriin 27. juuli 2009, kl 15.26
Olen litsakuse definitsiooniga (10:48) põhimõtteliselt nõus, püüan enda jaoks asju oma sõnadega selgemaks mõelda.
 
alu 28. juuli 2009, kl 01.43
litsakaks nimetab naine tavaliselt seda naist, kes tast endast hulga pandavam on:)
 
ihvi 29. juuli 2009, kl 00.00
Minu silmis seostub litsakus labasusega. Inimene võib olla n.ö. kompleksideta ja vabameelne, kuid samas säilitada väärikuse - taolise kohta ei kaldu ma mõtlema "litsakas". Küll aga väljakutsuva, labase, end kuidagi madalalt-odavalt välja pakkuva inimese kohta. Eks oleneb pigem kasvatusest ja haridusest.
 
Mats 30. juuli 2009, kl 10.35
Piiblis defineeriti litsiks naist kes kahe erineva mehega seksimise vaheajal ei käi kordagi pissil! Väga täpne ja selge.
Mõned peavad litsiks ainult neid kes tahavad seksimise eest raha. Ma ei tea, kuidas on nende naistega kes ise maksavad meestele.
 
Nasuh Efendi 18. detsember 2014, kl 15.00
Litsakas on naine, kel on mitu rauda korraga tules st seksib mitme mehega. Tähtis on just see, et tegemist pole nö vaba naisega, vaid et ta oleks ühega nö ametlikult koos ja selle kõrvalt teisi (mitte ühte armukest!) magataks. Litsakas võib olla ka naine, kelle puhul käib külas suust suhu jutt, et ta on kerge saak ning oma tegudega sellele ohtralt kinnitust annab.
NB! Prostituut magab raha eest, talle on see töö, litsakas naine aga magab tasuta, oma rõõmuks.
 
Kyss viimasele 18. detsember 2014, kl 15.08
Kas sa räägid ilvesemutist?
 
HaukuvPeni 18. detsember 2014, kl 15.17
Kui naisel on üks mees korraga, kasvõi iga nädal uus. On kõik ok. Aga kui tal on neid korraga kasutusel rohkem kui üks, siis pole ta lihtsalt enam litsakas vaid vana l**s ise.
Litsakus aga on vast see kui sul on olemas mees või stabiilne armuke ja sa annad avalikult mõista, et vajad veel teisi mehi lisaks.
 
mitmemehepidaja 18. detsember 2014, kl 15.47
Litsakus on odavus ja labasus. Litsaka naise kättesaamiseks ei pea pingutama ja meestel ei teki hetkeksi sellist tunnet, et nad on õnnega koos, kuna just see naine on neid välja valinud...
 
kadakatupp 18. detsember 2014, kl 15.57
HaukuvPeni Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui naisel on üks mees korraga, kasvõi iga nädal u
> us. On kõik ok. Aga kui tal on neid korraga kasutu
> sel rohkem kui üks, siis pole ta lihtsalt enam lit
> sakas vaid vana l**s ise.
> Litsakus aga on vast
> see kui sul on olemas mees või stabiilne armuke ja
> sa annad avalikult mõista, et vajad veel teisi me
> hi lisaks.

viimane lõik kirjeldab täpselt kõiki tutvumisportaalides lantivaid abielumehi. ega litsmehe kättesaamiseks kah väga pingutama ei pea ja õnnega koos tunnetki teki.
 
HaukuvPeni 18. detsember 2014, kl 15.57
mitmemehepidaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Litsakus on odavus ja labasus. Litsaka naise kätte
> saamiseks ei pea pingutama ja meestel ei teki hetk
> eksi sellist tunnet, et nad on õnnega koos, kuna j
> ust see naine on neid välja valinud...

No päris nii ka ei ütleks. Kui su oma naisel/armukesel tuleb isu peale ja sind voodi lohistab, ei ütleks, et ta on litsakas. Hea meel et näitab veidi aktiivsust üles. Muidugi kui seda teeb mõni suvaline keset tänavat siis... "ei kommentaari"
 
litsakas mees 18. detsember 2014, kl 19.49
et kui pole naisi,keda litsakateks nimetatakse, kas siis ringiaelevad mehed aeleks ringi omavahel ja oleksid siis litsakad mehed?
 
Marianne 19. detsember 2014, kl 11.17
L.tsi mõiste on meeste poolt välja mõeldud alandamaks naisi, et omada nende üle võimu ja üleoleku tunnet. Patriarhaalne igand. Tihti püütakse alandada just neid naisi, keda kätte pole saadud. Tegelikult on nii, et kõik me elame ja oleme oma parima äranägemise järele ning pole kellegi teise asi, mismoodi. Meie keha on loomne koos oma vajadustega ja sinna pole midagi pärata. Mõni inimene on lihtsalt julgem oma keha vajadusi rahuldama, teine kiivam. Võiks juba kord lõpetada teiste inimeste kritiseerimise ja arvustamise ning elada ise ka rõõmsalt ja vabalt.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!