Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks mulle ei meeldi nn. alternatiivstiili esindajad.
 
sootu 05. detsember 2015, kl 18.16
Olete tänaval käies tähele pannud neid mustas ja muidu tumedaid inimesi, kes ennast uhkelt gootideks, punkariteks jne nimetavad? Tegelikult püüavad nad meeleheitlikult massist erineda, tuues põhjenduseks selle, et mass on labane, odav ja teeb naisest libu. Ok-ok, võibolla klubistiil on tõesti silmatükkiv ja riided õige lühikesed ja läikivad, aga see ei tähenda et selle stiili naisi peaks odavaks beibeks ja muuks taoliseks ristima. Võibolla peaksid "austatud" mustakandjad natuke peeglisse vaatama ja rohkem roosasid ning pastelseid värve kandma hakkama? Tunnistame ausalt, must on ebameeldiv ja pastellid on alati moes. Mõnelt vastu jalutavalt gootilt tahaks küsida, ega ta ometi matusele lähe. Ja siis veel need needid ja tätoveeringud. Kellele ja milleks neid vaja on? Võta valge krohv näost maha ja oled hoopis ilusam tegelane ning maailm ka ei ole nõnda kole.
 
njahh 05. detsember 2015, kl 18.31
ja muud muret sul polegi? Lihtne elu sul.

Mulle küll teiste inimeste välimus korda ei lähe. Las igaüks olla see, kes ta olla tahab ja riietuda nii, nagu talle meeldib. Pole võõra inimese asi arvustada ja soovitusi jagada. Seda enam, et keegi pole su arvamust küsinudki.
 
Esopus Spitzenburg 05. detsember 2015, kl 19.09
Must ei ole ebameeldiv. Must toob muud värvid paremini esile. Ma võiks ju öelda, et hoopis pastelsed toonid on igavad, tuhmide ja vanamoodsate inimeste meelisvärv riietuses, aga ma ei diskrimineeri värve...
Ja no see juuksesalkude roosaks värvimise mood tuli üleüldse punkaritelt. Alguses julgesid seda vaid punkartibid teha, nüüd on iga teine 40+ "nooruslik" mimm erkroosa tukaga...
 
-ks 05. detsember 2015, kl 20.58
kle, sootu, mina ka ei saa aru, miks sa arvad, et sinu maitse peaks maailmas domineerima?
 
pähh 05. detsember 2015, kl 21.35
et roosa üle kõige jah? ... :D
Eks ta ole, mida rõvedam eit seda roosam kleit. Iga kell eelistan roosale musta ja mingi rõveroosa mutt oma eelistuste ja arvamustega ei koti mind vähimatki. Mingu või lõhki oma roosa ja pastelse maanias. Lisaks on need roosade hilbukestega eided enamasti maitsetuse musternäidised.
 
ReHanna 05. detsember 2015, kl 21.57
Ei mõista, musta kandmist loete normaalseks, aga muude värvide kandmist - out!
Olge siis tolerantsed kõikide värvitoonide suhtes.
 
njahh 05. detsember 2015, kl 22.39
eks see vaenulikkus pastelse vastu tekkis teemaalgataja mustasõimust.

Aga huvitav see, et idee ja vanuse poolest peaks ma olema just see pastelli armastav mutt, aga praegu avastasin, et mul polegi ühtegi riideeeset, mida sobiks kirjeldama sõna pastelne. Peaks vist hankima?
 
pähh 06. detsember 2015, kl 00.01
ReHanna Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei mõista, musta kandmist loete normaalseks, aga m
> uude värvide kandmist - out!
> Olge siis toleran
> tsed kõikide värvitoonide suhtes.

Miks siis musta kandmine välistab tolerantsuse muude värvide suhtes? Ei saa sellele loogikale pihta. Minul isiklikult on täiesti ükskõik, mis värvi riideid keegi kannab. Teemaalgataja avas siin sõimunurga musta värvi kandjate suhtes. Või kuulud sina ka sellelsse klanni, kes ainult roosat ja pastelseid toone kandmiskõlbulikuks loevad?
Vastik on lihtsalt see, et keegi "sootu" arvab endal olevat õiguse hakata kritiseerima teiste riietumisstiile ja neid täiesti kõlbmatuteks kuulutama ning väitma, et ainult tema teab, mis on õige ja kuidas peab. Kes ja kus on talle andnud õiguse teistele oma maitset peale sundida? Minu meelest on 50+ tädid üliminides roosades kleidikestes kordades hullem nähtus, kui gooti stiilis tüdrukud. Aga ma ei hakka neile tädikestele seda küll näkku haukuma. Kui nad ennast hästi tunnevad - jumal nendega. Kelle asi see on, andku minna.
Muide, musta vihkajatele teadmiseks, et väike must kleit on klassika ja peaks iga endast lugupidava daami garderoobi kuuluma.
 
tole rant 06. detsember 2015, kl 00.32
kandku mida tahes. ise näevad kehvad välja. kui see on eesmärk, siis olgu pealegi. keda see ikka segab. (kuigi tglt eelistaks siiski vaadata ilusaid huvitavaid inimesi.)
 
Jorma 06. detsember 2015, kl 02.36
no maailmas on reeglid ja kui inimene tahab olla normaalne ta peab nende järki elama. pealegi teame juu et gooti style on levinud pedede hulgas.
 
kuulge 06. detsember 2015, kl 03.37
pastelsed riided + gooti stiil = pastel goth

http://data.whicdn.com/images/79920607/large.jpg

https://s3.amazonaws.com/rebelsmarket_production/images/4342/original/pastel_goth_an_introduction_to_goths_lighter_side.jpg?1402057357

tavaline goth on ka päris seksikas
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/37/70/91/37709188bf865e34839465f75eee2a7f.jpg
 
sooga 07. detsember 2015, kl 09.16
Aru ma ei saa, miks taoline arusaam. Riietus jm väline pole ju tätoveering, mida eemaldada ei saa. Ühel päeval olen roosa, teisel must, kolmandal valge.
Miks keegi üht või teist stiili eelistab või miks keegi ühel eluperioodil eelistab üht ja teisel teist stiili, sõltub paljust. Ei võta pastelsetes toonides riiete selgapanek põhjuseid, mis panevad musta eelistama. Igal üksikjuhul on põhjused erinevad, aga need on ikkagi põhjused. Miks just üht või teistmoodi, sõltub lõpmatutest teguritest. Mida asja siin üldistada või soovitusi, mis baseeruvad vaid ühe indiviidi kogemustel, jagada!
PS Ikka toonitatakse, et väike must kleit on klassika. Tore on! Aga see eeldab ka väikest keha. Imelik on kuulda müügiinimeste jutte, kes miskit väikse musta kleidi juurde soojalt soovitavad, jättes tähelepanuta ühe "tillukese" asjaolu, et säherdune kleit ei mahuks potentsiaalsele ostjale kuidagi selga.
 
:) 07. detsember 2015, kl 12.02
Sooga, ega siis väike must kleit pea tegelikult väike olema. Ka suurem inimene võib kenasti omale sobiva leida. See mõiste tähendab lihtsat elegantset kleiti, mida on kerge vastavalt vajadusele täiendada erinevate aksessuaaridega ja muuta seeläbi kas rohkem või vähem pidulikumaks.

Guugelda *little black dress big size* või *little black dress over 50* ja näed neid kleite igas mõõdus ja vanuses naiste seljas. Ma ütleks, et paljud väga suured naised näevad sellises kleidis paremad välja kui mingis muus riietuses.

Aga teemasse ei puutu see muidugi kuidagi, vaevalt et teemaalgataja põlastusväärsete mustade riiete all klassikalisi kleite silmas pidas.
 
sooga 07. detsember 2015, kl 13.03
No ju see on minu kiiks, et häirivad säherdused laenud, mille kasutajad end justkui õilistavad või oma teadlikkust demonstreerivad. Ei saa aru, miks toppida see /väike/ sinna ette. Las ta seal muus keelekeskkonnas olla, aga meil ei peaks ju.
Ega mulle meeldi ka makaronide ja nuudlite pastaks kutsumine, olgu ta pealegi üldnimetus. Kuidagi ka jätab mulje, et maakas on linna saand ja siis võtab välist šnitti. Aga see selleks, see mu isiklik probleem.
Et natukenegi ka teemat puudutada, küsiks, miks teemaautorit gootide stiil häirib. Ja kust ta võtab, et nood just meeleheitlikult massist erineda soovivad. Selmet soovitada neil end muuta, võiks hoopis asjaosalistelt uurida, mis neid ajendab olema või näima gootidena.
 
:) 07. detsember 2015, kl 16.47
See on lihtsalt üldkasutatav (ja oma ajalooga) nimetus sellise kleiditüübi kohta, ei mingit erilist demonstratsiooni. Väike seal ees tähistab pigem lihtsust ja tagasihoidlikku lõiget, pole suur ja uhke ballikleit. Ajalooliselt ta kujunes ju välja leina taustal, kleit, mis oli taskukohane kõigile. Alles hiljem sai temast asi iseeneses, moeikoon. Ega keegi pahandagi kui sina räägid ainult mustast kleidist.
PS: pasta pole mingi üldnimetus. Vaata ÕSi.
 
hmm 07. detsember 2015, kl 18.29
Mina olen alati aru saanud, et "väike" tähendab lühikest, mitte maani kleiti. Sest sel ajal kandsid naised ka maani sitsi-satsilisi ja puhvis kleite. Suurusnumbriga pole sel mingit seost.
 
:) 08. detsember 2015, kl 01.26
Algne variant, mille Chanel massimoodi tõi ja millest nimetus alguse sai, polnud eriti lühike - poolde sääremarja. Läbi aastakümnete on ta moega kaasas käinud, muutnud nii pikkust kui lõiget, aga jäänud siiski tagasihoidliku tegumoega kleidiks, mida saab kasutada neutraalse taustana peaaegu igas olukorras. Algusaegadel kirjeldati seda ju lausa kui vormiriietust, mis igale naisele, kes tahab vähegi viisakas välja näha, on taskukohane (mood lähtus leinariiete sajanditepikkusest traditsioonist). Töölisnaised kandsidki alguses väikest musta kleiti kui vanade tavade jätkamiseks sobivat odavat varianti.
 
kivike 08. detsember 2015, kl 10.13
Originaalne väike must kleit:
http://cdn.pastemagazine.com/www/articles/Coco%20Chanel.png

Pole ta nii väike midagi ega lühike, see, mis ta on tänapäeval oleneb kandja tõlgendusest ja maitsest.
 
ilus naine 08. detsember 2015, kl 11.23
Töölisnaised ja väike must kleit must kleit nyyd kyll kuidagi kokku ei lähe.

Pigem on see ikka nn. peente daamide rida olnud algusest peale. Kokteilipeod vast töölisnaiste repertuaari siiski ei kuulu.

Mida siis töölisnaised kandsid...pigem pikka seelikut, halli pluusi ja pearätikut...midagi sellises stiilis.
 
kivike 08. detsember 2015, kl 11.26
Minu väike must kleit ulatub pigem kandadeni, väga hea nipp kõveravõitu jalgade ja tsellu varjamiseks.
 
kivike 08. detsember 2015, kl 11.45
Sa, liba, ära ehi ennast võõraste sulgedega, olgugi, et mustadega. :) Sinu ajupotentsiaali ei varja mitte miski - ma panen kleidi selga, aga sina oled loll edasi!
 
oh 08. detsember 2015, kl 11.55
ilus naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Töölisnaised ja väike must kleit must kleit nyyd k
> yll kuidagi kokku ei lähe.
>
> Pigem on see ik
> ka nn. peente daamide rida olnud algusest peale. K
> okteilipeod vast töölisnaiste repertuaari siiski e
> i kuulu.
>
> Mida siis töölisnaised kandsid...p
> igem pikka seelikut, halli pluusi ja pearätikut...
> midagi sellises stiilis.

Kuule, tutvu ajalooga. Peente daamideni jõudis see alles pärast Chaneli, kes kleidile promo tegi. Tükk aega hiljem.
 
ilus naine 08. detsember 2015, kl 13.10
Tutvusin siis ajalooga nagu soovitati kuigi teadsin sellest ennegi yht ja teist. Must oli enne Chaneli tõesti seostatud leina ja leina riietega aga eks ka neid leinariideid (must siid) kandsid peamiselt peened daamid.

Töölisnaistega ei seondunud ei must värv ega see kleit kyll kuidagi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Little_black_dress
 
hmm 08. detsember 2015, kl 14.31
Võrreldes sitsi-satsiliste ballikleitidega on see üsna lühike. Et ei mõelda maani pidulikku ja suurt kleiti. Alles oli aeg, kus naised ei tohtinud üldse jalgu näidata.
 
hmm 08. detsember 2015, kl 14.32
päris miniseelik jäi kuhugi 60ndatesse ja sel ajal ei kantud lühikesemaid kleite üldse
 
------------ 08. detsember 2015, kl 14.44
Not until after World War I did black became a staple shade for people across the European and American continents. Not only did black express the collective grief and devastation of the war, it had utilitarian purposes as well. Darker shades were more practical, and, like Madame Curie, women were working outside the home with more frequency, getting dirty in the newly industrial world. Likewise, the size of women’s dresses shrank due to financial restraints: a typical dress of the 1920s required only two yards of fabric as opposed to the ten or more yards necessary to fashion bustles and trains popular in prewar styles.
Which brings us back to Chanel and her Model T, the Ford of frocks. It’s true that the LBD is a statement piece accessible to women of all socioeconomic backgrounds.
 
ilus naine 08. detsember 2015, kl 15.29
...ja VÄIKESE musta kleidiga seondub see kuidas?
 
---------- 08. detsember 2015, kl 19.42
ilus naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ...ja VÄIKESE musta kleidiga seondub see kuidas?

http://www.pastemagazine.com/articles/2015/04/the-little-black-dress-a-brief-history.html
Niimoodi seostub. Kleidi ajalugu ja mitmed põhjused, miks ta omal ajal nii populaarseks muutus. Moeloojad korjasid juba olemasoleva ja laialt kantava asja lihtsalt üles ja riputasid ajakirjade kaantele. Alles seejärel leidsid ka peenemad daamid, et kõlbab ka neil selga panna.
 
g 08. detsember 2015, kl 21.59
Minu jaoks jääb natuke arusaamatuks see, kuidas saab inimene olla eriline ja isikupärane, kui samasuguseid musti tüüpe on terve linn täis...?
Omapära on ikka inimese sees, mitte väljaspool.
 
Pst 08. detsember 2015, kl 22.17
lihtsalõikeline must kleit on alati isikupärastatav lisanditega.
Valge pitskrae,
efektsed pärlid,
karusnahkne krae,
erinevad sallid, jm.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!