Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kas jumal on olemas?
 
tahaks teada 10. august 2004, kl 08.18
ei suuda uskuda,aga s6brad arvavad et on
 
h 10. august 2004, kl 08.35
 
to h 10. august 2004, kl 08.39
kas sa suudksid seda t6estada et ma ka hakkasin uskuma
 
h 10. august 2004, kl 08.51
ma ei saa seda tõestada,kuid see on vaja enda sees ära tunnetada;)

Kes peale jumala ikka nii täiusliku olevusega hakkama on saanud nagu inimene-mõtle selle peale

Midagi ei ole ju iseenesest,kõigil on seosed põhjused
 
to h 10. august 2004, kl 08.58
kas sa saaksid seostada asju mis ei ole nagu jumala poolt ette nahtud sest vist pole olemas terve elu kannatusi mitte millegi eest
 
eneL 10. august 2004, kl 09.04
h,
huvitav, just inimese tähtsustamine piibli jumala poolt on see, mis jumala minu jaoks kõige uskumatumaks teeb. Ainult inimese fantaasia võis luua jumala, kes annab terve planeedi mingi nii primitiivse olevuse kätte mängimiseks :-)
 
h 10. august 2004, kl 09.14
Kannatused ei ole kunagi mitte millegi eest-vaid ikka põhjuse ja tagajärje seadus
Alati on seos paljude asjade vahel
Siin on püstitatud just teema Raamat Ellujäämis õpetus-soovitan sul seda lugeda-hakkad elu avastama ja õiges valguses nägema
 
minu arvamus 10. august 2004, kl 09.16
et jumal on valja m6eldud selleks et siit elust lahkumine nii kohutav poleks et tuleb mingi parem maailm.ja kui on nii suur mure et kuhugi enam poorduda pole siis proovid kas ta on olemas tavaliselt pole
 
tead h 10. august 2004, kl 09.19
ma olen praegu sellises suluseisus et ise enam ei rabele valja ja vist jumal ka ei aita
 
h 10. august 2004, kl 09.29
Saad kindlasti sellest olukorrats välja -mõtle ,et sa suudad ja sa suudad

Ja samas soovitan Jumalalt mitte lota liiga palju-jumal aitab vaid neid,kes ise ennast aitavad-kellegi valu ,kes ise ennast ei aita tema ära võtta ei saa.Tema toob kannatuse,et inimene õpiks läbi selle ja saaks targemaks ja väärikamaks.

A´ga oled sa Ellujäämis õpetus raamatut lugenud?

Soovitaks küll,kuid ise pead muidugi tundma,kas sa seda vajad


Päikest
 
to h 10. august 2004, kl 09.38
ma pole seda lugenud kuna ei ela eestis juba vaga vaga ammu kirjutan ise praegu raamatut hoopis teistsugust mis jumalale oleks meeleparane vist---kibedat elut6de
 
h 10. august 2004, kl 09.39
kas tahaksid minuga suhelda e mailis
 
Norija 10. august 2004, kl 09.43
Et kas Jumal on olemas? Definitsiooni küsimus, ütleksin ma.
 
Kadri 10. august 2004, kl 09.55
Ütleks nagu Norija.
Lisaks vaid juurde, et niisama kerge või raske on tõestada Jumala olemasolu, kui tõestada, et seda/teda pole olemas.
 
ara nori 10. august 2004, kl 09.55
siin on kaks leeri kas on v6i mitte ja mina ise olen nii lootusetult kahevahel
 
h 10. august 2004, kl 10.18
e-mailis -jah miks mitte

jäta e-mail

päikest
 
aitahh sulle tundmatu H 10. august 2004, kl 10.22
minu e-mail om pyyton1@yahoo.com
 
Norija 10. august 2004, kl 10.34
Muide... Kas pii on olemas? Teate küll, see number, mida kreeka tähega tähistatakse, mitte kammi koostisosa. Või ruutjuur kahest?
 
eneL 10. august 2004, kl 10.38
Norija,
ikka vaidlen selle jumala vastu, kellele kleebitakse külge teatavad teod. Ja ka soojem suhtumine inimessse võrreldes muude loomadega ;-)
Kui ikka abi saamiseks pöördutakse jumala poole, siis üldjuhul usutakse sellist jumalat

Jumal kui mõiste on olemas. Samuti nagu pii :P
 
loodu 10. august 2004, kl 10.41
ON-poleks sindki,kui ei oleks.
Selle alla,kuidas taibata,et jumal olemas on märksõnad sulle:
inimese otsingud,piinlev meel,tavapärane lähenemisviis,inimene ja isik,olelusvõitlus,inimese põhiloomus,tõde,enemuutmine,jõu killustamine,autoriteetidest vabanemine,enese tundmaõppimine,lihtsus ja tagasihoidlikkus,tingitus,teadvus,elu terviklikkus,teadvelolek,naudingupüüdlus,ihalus,loomuvastasuse tekkimine mõtte läbi,mälu,rõõm.enekesksus,positsioonihimu,hirmud ja toaalne hirm,mõtlemise kiilustatus,hirmu lõpp.vägivald,iha,õigustamine ja hukkamõistmine,ideaal ja tegelikkus,suhted,konflikt,ühiskond,vaesus,narkootikumid,sõltuvus,võrdlemine,ihalus,ideaalid,silmakirjalikkus.kui sinnamaani oled välja jõudnud saad tulemi:vabadus,mäss,üksindus,süütus,elamisne sellisena ,nagu olen,aeg,kurbus,surm,armastus,vaaatamine ja kuulamine,kunst,ilu kasinus,kutelmad,probleemid,vahemaa,mis on mõtlemine,ideed ja toimimine,väljakutse,mateeris.mõtte algus.möödaniku taak,suhltemine,saavutused,distsipliin,vaikus.tõde ja tõelus,kogemus ,rahuldus,kahesus
religioosne meel,jõud kirg.
head enese tundma õppimist.
 
h 10. august 2004, kl 10.45
pyyton1@yahoo.com
sellelt aadressilt tuleb kiri tagasi,et pole olemas ?


Päikest
 
Norija 10. august 2004, kl 10.54
eneL: Eks ta ole. Mina ei julge Jumala kohta ülepea eriti midagi öelda, sest ma kaldun arvama, et absoluudina peab ta olema ka loogikaülene ja igatepidi üle minu mõistuse.
 
ära 10. august 2004, kl 11.01
ära küsi niimoodi.Ära loe piiblit selleks,et sealt selle kohta vastust saada.Selleni on pikk tee,et midagi mõista.Ja kui oled mõistnud,ära püüa seda otsesõnu teistele edasi anda.Kanna seda endas.See on nagu muusika,loodus,elu, mida pole vaja lahti seletada.Jumalat pole vaja otsida kirikust ega piiblist vaid elust enesest,arendades ennast vaimselt.Ära püüa Jumalat isiksustada,temast pilti luua,evangeeliume tegelikkuseks mõelda.Lepi sellega,et kõik on looming,sina ise sealhulgas.Ära väsi imetlemast loodut.
 
to H 10. august 2004, kl 11.06
ma ei tahaks niisama lihtsalt sind kaotada kas sul on mingi muu ettepanek suhtlemiseks
 
to H 10. august 2004, kl 11.09
minu asjad arvutis on sasipundar ma pole eriti tugev kybermaailmas
 
eriti blond 10. august 2004, kl 11.15
Mina arvan, et Jumal ikkagi on. Mitte, et on olemas, vaid on. Ja ükskõik, mida inimene tema kohta ütleb, milliseid kummalisi omadusi talle omistab, ta on ikkagi kõigest hoolimata. Eks igaüks püüab enda jaoks kuidagi lahti seletada, määratleda, mis või kes just täpselt. Ja mis siis, et inimese seletused ja nimetused Jumala kohta on alati natuke küündimatud. See lahtimõtestamine on inimese jaoks tähtis, tähtis tema ja Jumala vahelise suhte jaoks.
 
h 10. august 2004, kl 11.15
ma ei oska hetkel muud suhtlusteed välja mõelda ,kui arvuti.
Aga ,kui oma arvutiasjad korda saad siis kirjuta


Päikest sulle
 
eriti blond 10. august 2004, kl 11.17
Piiblit võib ka vaadata kui inimeste tunnistusi selle kohta, mis või kes Jumal on.
 
patsike 10. august 2004, kl 11.22
raudselt on!
 
Mõškina 10. august 2004, kl 11.23
Kas ei ole siis nönda, et me tunneme tuhandeid jumalaid, kuid otsime ühte, oma Jumalat...Aga samas on tunne, et meie ei vali usku, vaid usk valib meid?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!