Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
mis on georgi lint?
 
uku 22. mai 2007, kl 14.49
Et oli vist mingine georgi lint see oranzi ja musta triibuline mida mõned autoantennide külge seovad. Et mis selle asja tähendus on?
 
traks 22. mai 2007, kl 14.56
 
küsin 22. mai 2007, kl 15.02
aga mida need värvid tähendavad, teab keegi?
 
dea 22. mai 2007, kl 15.10
See lint sai nime Georgi ordeni järgi, mida nimetati veel sõduriordeniks, kuna 4. järgu Georgi ordenit anti ka sõduritele. Tsaari-Venemaal peeti seda kõige mainekamaks sõjaliseks autasuks.

Bolševikud kaotasid kõik auastmed ja -märgid, kuid II maailmasõja ajal tõi Stalin need tagasi ning medalile võidu eest Suures Isamaasõjas ilmus üllatusena Georgi lint. 2000. aastal taastas Putin Georgi ordenid.

Georgi lindi värvid – must ja kuldne – viitavad selgelt Vene impeeriumi värvidele, mis pärinevad omakorda Bütsantsist. Ent ordenil on teinegi semantika. Georgi (Püha Jüri) oli lohevõitja ning laiemas tähenduses sümboliseeris ta valguse võitu pimeduse üle.

Herr Lotmani sulest.
 
Norija 22. mai 2007, kl 15.18
Vähemalt ühe tõlgenduse kohaselt tähendavad need värvid suitsu ja tuld. Esialgsed värvid peaksid siiski olema must ja kuldne, mis on vene keisri värvid. Need värvid on kasutusel ka reaali teklil, näiteks. Kuldse asendaja, kollane, on ilmselt lihtsalt aja jooksul oranži karva võtnud.

Tegelikult on Georgi orden, Georgi medal ja Georgi mõõk tsaari-Venemaa kõige lugupidamistväärivad sõjalised ordenid, mida anti üldjuhul ainult isikliku vapruse eest sõjaväljal. Seda ordenit ei saanud aastatega välja teenida, see eeldas isiklikku vaprust.

Minu vanaisa sai Georgi ordeni selle eest, et vedas taganedes seljas kaasa haavatud polkovniku. Seda siis esimeses maailmasõjas, mõistagi. Aga eks ordenite väärtus aja jooksul ikka langeb, ja nüüd leiab juba iga huligaan, kes paar akent sisse lööb ja paki naistesidemeid varastab, et tema on vääriline Georgi lindikest rinnas kandma. Mis teha... Za hrabrost!
 
m&m 22. mai 2007, kl 15.18
tsaari-aegse ajastu kajastamisel eesti keelses kirjanduses on kasutataud terminit georgi rist...
 
Virumaamiis 21. märts 2014, kl 14.03
Georgi lint on vene natside sümbol nagu sakslastel oli haakrist. Seda kasutatakse vene natsismi propageerimiseks ja levitamiseks mitte ainult venemaal aga kogu maailmas sh ka eestis.
Karl Kindermacher 22. märts 2014, kl 20.43
Virumaamiis ütles välja selle mis mul kellel sügeles. Kui ma ise oleks fašismi asemel kasutanud sõna šovinism.
 
väike televaataja 23. märts 2014, kl 21.59
Krimmis olid georgi lindid kasutusel kohalike toetajate eraldusmärkidena, kui Vene väed sisse sõitsid. Edasi mõtle ise, mis tegelastega tegu, kas ikka maksab sellistega üldse mingeid asju ajada, kes varsti sul kodus ukse jalaga lahti löövad.
 
Bellamoor 24. märts 2014, kl 18.49
Viimasel ajal on autode peegli küljes järjest rohkem neid georgi linte. Ma ikka vaatan neid autojuhte põlgusega ja mõtlen, et ükski intelligentne inimene (ükskõik kui venemeelne ta ka ei ole) niimoodi ei käituks.
 
kusjuures 30. aprill 2014, kl 17.59
Isegi ukrainlased kutsuvad neid linte nüüd koloraado (kartulikahjur) lintideks. Ma mõtlesin, et see mingi meie väljend.
 
viimasel ajal 02. mai 2014, kl 13.33
neid Georgi linte ikka päris palju tekkinud autodesse.
 
ettepanek 04. mai 2014, kl 18.30
Lätis torkas silma, et lätlased panevad vastukaaluks autopeeglite külge läti lipuvärvidega lindid. Miks eestlased ei seo vastukaaluks peeglite külge sinimustvalgeid lindikesi? Mõni erakond võiks ju oma valimiskampaania ajal neid tasuta jagada!
 
mehaanik 04. mai 2014, kl 20.23
Ise panin selle sinilille auto armatuurile ( http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/veteranide-toetussumboliks-valiti-sinilill.d?id=66014804 ). Ilmselt saaks ka tahavaatepeeglile kinnitada, kasvõi läbipaistva teibiga kuidagi.
 
nojah 06. mai 2014, kl 11.49
Aga...kui sellel lindil on ajalugu nii kaugele aegade taha ja lindi värvid sümboliseerivad ka valguse võitu tumeduse üle . Siis võiks küsida, kas need inimesed, eks seda linti kannavad , kas nad üldse teavad lindi ajalugu ja tähendust. Äkki on nad selle omamoodi ära tõlgendanud ja lihtsalt uhkustavad erisusega, teadmata, mida see lint tegelikult tähendab.
 
ahh 07. mai 2014, kl 23.28
Midagi nad ei tea, identifitseerivad end vene natsidena, kellele kõik mittevenelased alluma peavad.
 
rgedgd 09. mai 2014, kl 05.23
misiganes see lint KUNAGI tähendas..praegu see pmst identifitseerib ainult vene rahvusshoviniste.
 
nooooh 09. mai 2015, kl 14.38
Sümboliseerib kartulimardikat, kes lendab parvega peale ja jätab endast järgi hävitatud saagi.
 
teadsa 09. mai 2015, kl 14.42
Eestlasi ei tasu sõimata. Meil siin tuleb kiirabi siiski enamasti kohale, mujal Euroopas nii lihtsalt ei tule nagu meie harjunud. Siis peab tõesti suur õnnetus juhtunud olema.
 
nu 09. mai 2015, kl 19.54
Päris ehmatav oli täna poes kohata üht väikest, pealtnäha ehk 7-aastast tüdrukut, kel see nn päris pikk georgi lint uhkelt rinnas lehvis.
 
rahvahaalik 09. mai 2015, kl 20.00
Provokatsioon..., aga eestlane tuim rahvas, ei lase ennast häirida. Kütuseaktsiisi küsimus on olulisem, kui vähemuste käitumismaneerid...
 
Est tudeng 10. mai 2015, kl 09.35
Just nägin, et tuttav pani imiku pildi fb üles koos Georgi lindiga, pealkirjaks - Patrioot.
arusaamatu..
 
jlkk 10. mai 2015, kl 13.25
 
torumees 10. mai 2015, kl 22.46
Mina teadsin siiani, et selle lindi abil märgistatakse autosid, millele tuleb öösiti montaazivahtu sumpsi lasta.
 
kuldne/must ja oranzh/must? 11. mai 2015, kl 01.38
kui sümbol on must ja kuldne siis miks lindid on musta ja oranziga?
 
haa 11. mai 2015, kl 16.15
Kõndisin olude sunnil 9. mail Tallinna kesklinna kaubanduspiirkondades kingi ja lillede jahil, sest oli sünnipäevaleminek ees. Mul hakkas õudne, sest terve linn oli punaste nelkide ja nende lintidega varustatud olevusi paksult täis, enamus ollusest oli umbjoobes ja vahet polnud, kas vanuseks 20 või 80. Isegi kärutited olid lintidega ehitud. Kohati oli tunne, et ma olen ainuke eestlane keset seda solgioja, mis läbi iidse Tallinna voolas. See on ammuteda fakt, et eesti kodnikest priskelt üle 60% on tegelikult umbvenelased, nad ise õnneks seda veel ei tea, sest ametlik statistika räägib muud keelt. Kui eestlased oma värvidega lahedale ilmuks, siis suur rahvas märkaks jalamaid, kes tegelikult vähemuses on ja meil ei oleks enam uut "pikka pidu" vaja eriti kaua oodata.
 
küsimus 12. mai 2015, kl 19.43
vaatasin korraks vene televisiooni ja seal oli mingi talkšou, kõik istusid mingi suure laua taga ja rääkisid, absoluutselt kõigil, ka saatejuhil olid georgi lindid rinnas, seal olid ka lapsed, nendel samuti, kusjuures vist veel saate jaoks spetsiaalselt tehtud, sest olid kohe eriti suured ja uhked lindid.
siis tekkiski küsimus, et millega need lindikandjad ise põhjendavad, miks see lint neil rinnas peab olema? minule jäi see küll arusaamatuks.
 
g 13. mai 2015, kl 21.07
12 points to torumees. Nii hoida! :)
 
algupärase lindi kavalerid 23. mai 2015, kl 09.17
tapeti bolsevike poolt kõik maha...nüüdsed ei tea või ignoreerivad ajalugu,nagu ikka,massivärk....prokspoisi juures vanast sõtkuti ka haudadel ja uluti isamaa järele.
 
Arvan 27. juuli 2015, kl 18.10
Minu meelest näeb georgi lint välja nagu kruustangide vahele pressitud ja pikaks venitatud kartulimardikas?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!