Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kööktuba
 
kolija 26. juuni 2008, kl 17.36
Mida arvate praegusest ehitustrendist, et köök ja tuba on ühes ruumis.Ise arvan, et köögis on ju palju hubasem süüa teha ja kasvõi sõbrannaga kahekesi jutustada, kui mingis koplis.Nojah, aga olen ka juba 4kymbine.Oleks me siis tõesti Eestis nii rikkad, et käiks iga päeav väljas söömas, aga pole ju...
 
hõkk 26. juuni 2008, kl 17.41
mulle meeldib poolavatud köök, et nagu tehnilisem osa on kuidagi poole seina taga.
aga üldiselt muidugi kui suures peres palju süüa tehakse, siis võiks köök eraldi olla.
kui kahekesi elada mehega, siis pole seda probleemi, et kubu pidevalt huugaks ja pannil miski praeb. siis on ok, kui külmik on kohe kahe sammu kaugusel, et mingit jooki segada ;)
 
Lelu 26. juuni 2008, kl 17.46
Alu, sina vä?
 
noorpaar 26. juuni 2008, kl 18.20
Meeldib just see avatud köök, sest siis ei ole inimene ükski ja isoleeritud söögitegemise ajal. Avatud köögi korral saab samal ajal elutoa telekat kiigata, kui on külalised, siis samal ajal köögipoolel midagi valmistada kerget ja saad osa kõigest elutoas toimuvast. Need eraldi köögid olid nõuka aja mõttetus, 5 m2 aga eraldi :) Tänapäeval keegi enam linnakorteris sülti ei keeda ja muid selliseid terve elamise haisu täis ajavat ei tee. Süüakse kergeid poolfabrikaate, võileibu, hommikuti piima ja müslit.
 
haiseb 26. juuni 2008, kl 19.33
kogu köögi lõhna/haisukomplekt on kogu aeg toas. peab olema vähemalt lükanduks, et normaalne oleks.
 
haiseb jah 26. juuni 2008, kl 19.43
Mina keedan küll sülti, pasteeti, kapsaid jne. Nii, et kõne allagi ei tule avatud köök. See on mingi ühiselamu värk nagu rohkem.
 
jeerum 26. juuni 2008, kl 21.05
No ostke endale pliidi kohale korralik äratõmbesüsteem, siis pole mingit toidulõhna või haisu korteris. Ja kui on meeldiv kohvi-või koogilõhn, siis keda see häirib? Kuna tänapäeval poed on toitu täis, võib süldi, pasteedi jne kõik valmiskujul osta.Ei pea naine enam ise pliidi ees lolli mängima.
 
Immobilare 26. juuni 2008, kl 23.10
Mulle tundub, et kui köök on avatud, peaks elutuba olema väga suur,ca 50m2, mida ta aga tavaliselt ei ole. Olen enda variandi valinud nii, et köök ca 20m2 on lükandustega eraldatud söögitoast ja elutuba veel eraldi.
 
rämpstoit 27. juuni 2008, kl 07.19
linnakorteris keegi enam sülti ei keeda,poolfabrikaadid...ei pea naine enam pliidi ees lolli mängima...tule taevas appi!Kas tõesti sööte seda kõike,mida poed pakuvad?Ja kui lapsi ka nii toidedakse,siis jah...

suur avar köök muidugi igati kift!
 
Gertrud 27. juuni 2008, kl 09.11
Täiega vihkan neid avatud kööke, ilge vabariigi algusaegade moetrend. Ma absoluutselt ei kannata mitte mingit toidulõhna eluruumides ja ärge tulge mulle rääkima, et toit tänapäeval ei lõhna ja et hea ventilatsioon kõik lõhnad ära tõmbab, ega ikka ei tõmba küll! Ja kui te kõik köögis midagi ei tee, nagu te siin eputate, siis milleks teile avatud köök, kui te seal niikuinii ainult poolfabrikaate pakist taldrikule ajate?
 
lihtne 27. juuni 2008, kl 09.25
Meil oli korteris poolavatud köök, sest kõik kogunesid ikka lõpuks kööki, pealegi ei mahtunud tüüpkorteri köögis mitmekesi askeldama. Oma majas on ka avatud köök, töötasapinda on üle 6 m, oleme kogu perega suured kokkajad, köögi ja elutoa vahel suur söögilaud, aga tihtilugu ikka sööme elutoas, suvel enamasti aga verandal päikest imetledes.
Korteris aitas köögilõhnasid vähendada korralik õhupuhasti, nüüd on kogu majas korralik sundventilatioon lisaks võimsale kubule.
Ja pannelmaja korteris elades olid ka naabrite söögilõhnad nii koridoris kui köögis tunda, olid siis avatud või suletud köögid, astusid oma viiendale korrusele ja teadsid kohe naabrinaiste õhtumenüü ära.
Nüüd metsas elades tee või Jannsoni kiusatust, kedagi ei koti.
 
jeerumile 27. juuni 2008, kl 09.57
Sul on vist raske lapsepõlv olnud, poesüldi peal üles kasvanud...
 
. 27. juuni 2008, kl 09.59
maitsed on erinevad, mõttetu vaielda.
 
jeerum 27. juuni 2008, kl 10.21
Sült on nii jälk asi, et ei söö ei kodu-ega poesülti.Ei saa üldse aru neist kontide-seakõrvade kogumisest ja toiduks tegemisest.See kraam väärib prügikasti viskamist. Toit on puhas tailiha, toorsalatid jms.
Tänapäeva noored inimesed kasutavad kööki põhiliselt valmistoidu soojendamiseks, kohvikeetmiseks, vahel praed ka liha.Mingeid okseseid mulgikapsaid, sülte jms ei söögi paljud.
 
teemaalgataja 27. juuni 2008, kl 10.25
Tehke omale eraldi sülditeema!Minul nii palju raha ei ole, et kööginurka ainult toidu soojendamiseks kasutada ja tegelt meeldib mulle üle kõige enda valmistatud söök.Ise tean, millest tehtud.P.S sülti söön hea meelega, just seda,kus saba ja sarved sees, aga ise ei tee.
 
rahaga 27. juuni 2008, kl 10.33
Kuidas sa üldse omale korteri jaksasid osta, et pole raha valmistoidu jaoks ja pead ise rabama?
 
arvamus 27. juuni 2008, kl 10.41
Kööktoa pooldajad jagunevad rikkamateks ja vaesemateks, nii paljudes erinevates kodudes käidud ja sellised on muljed.

Noored ja edukamad eelistavad avatud kööki, sest:
sageli süüakse väljas, käib palju külalisi ja elutoaga ühendatud köök on suhtluskeskonda soosiv, kööki kasutatakse põhiliselt külalistele kokteilide segamiseks + poest ostetud suupistete taldrikutele panemiseks.
Mingeid suuri keetmisi-küpsetamisi ei toimi, edukas olemine tähendab pikki tööpäevi ja pole aega raisata.

Vaesemad paljude lastega pered ja sageli koduperenaised eelistavad eraldi kööki, kuna põhiosa päevast möödub neil keetes, küpsetades, praadides, nõusid pestes.Köök on nende maailm.
 
alu 27. juuni 2008, kl 11.17
mingi aeg olid tln yhes getto piirkonnas korterid, hrustsovkaks kutsuti vist, kus köök oli eraldi ja tervelt 2ruutu suur. seal peab juba valima, et millise sõbranna ikka kylla kutsud, kui sööb seal ennast täis ja pärast lammuta sein maha, et ta sealt kätte saaks ja koju läheks.
 
e 27. juuni 2008, kl 11.26
alule 10 punkti! :) huumorisoone eest
Ongi nõuka aja jäänuk need eraldi 2-5m2 köögikesed, kus ümbergi pöörama ei mahu aga peaasi, et eraldi köök:) Mustamäel, Kesklinnas, Kristiines palju hrusovkasid. Enamus inimesi on köögiseina tänapäeval maha lammutanud ja avarust juurde saanud
 
Kadri 27. juuni 2008, kl 11.34
No üürisin sellist kena korterit, kus kööök ikka erladi. Esiteks olid söögilõhnad ikka tuppa tunda, rääkimata sellest, et trepikojas võis aru saada, mida naabrid süüa vaaritavad. Teiseks aga möödusid õhtud siis nii, et mina üksinda köögis vaaritan, kallim aga vaatab toas telekat. Või mina üksi tahan endale süüa vaaritada, samal ajal käib telekast lemmiksaade ja siis tulemuseks oli alatasa üle ääre keev ja põhja kõrbev toit.

Nüüd ostsin endale korteri, poolavatud köögiga. Teleka tagant on kohe näha, mida toit pliidil teeb ja samuti ei pea mina köögis eralduses istuma, kui elukaaslane või külalised toas aega veedavad. Ja nagunii ma eriti süüa ei tee, kuna ei oska, ei viitsi ja ajaga on kah nii, et korralikumat vaaritamist ette võttes oleks päevakava selline, et tulen töölt, teen süüa, pesen nõud ja lähen magama. Ei taha sellist elu.

Aga muidugi täiesti avatud köök mulle ka ei meeldi, st. kui ongi täitsa neljakandiline tuba, kus külmkapp on diivani kõrval.
 
K 27. juuni 2008, kl 11.39
Sama siin, eelistan poolavatud kööki. Et ikka elutuba ja telekas paistaks, samas diivanil istudes kraanikaussi ja külmkappi ei näe.
Põhiline ongi, et ei peaks ükski eraldi köögis olema, kui külalised või elukaaslane elutoas on.Ja süüa teen kodus minimaalselt, sest tööpäevad pikad, siis trenn, sageli mehega mõlemad teeme arvutis veel natuke tööasju. Ei taha sellist kuiviku elu, et koju, sööki tegema, nõusid pesema, magama. Käime peale tööd sageli väljas söömas või valime mehega koos valmistoiduletist midagi.Siis on koju jõudes toit juba valmis ja saab tegeleda lugemisega, vestlemisega, puhkamisega, seksimisega.
 
alu 27. juuni 2008, kl 11.44
arumaisaa, et kus on probleem-söögilõhnad toas. kasutage õhupuhastajat, lylitage ta sisse, see on mõeldud just nende lõhnade välja imemiseks, mitte tolmust pyhkimiseks ja praadige oma kartuleid palju jaksate või siis sõbranna jaksab..

jajaa, just see seal pliidi kohal, nupukeste ja tuledega, kui pole, minge poodi ja ostke.
 
ella 27. juuni 2008, kl 17.11
kuule alu, kas sa liha ja kala lõigud ka siis pliidi peal, õhupuhasti käimas? Ja jah, ütle nüüd jah, et lõigud.
 
kp 27. juuni 2008, kl 17.43
kas toores liha haiseb siis v? Kui jah, siis tuleks see pigem minema visata kui l6ikuda :)
Ja ma kala ostan ka juba sellise, mida enam puhastama (iuu) ei pea.
 
vellu 29. oktoober 2016, kl 06.36
Mulle meeldib kui toas on nii pliit, voodi, pesuruum ja käimla. Nii tore meenutada ammuseid aegu, kui kümnekesi kööktoas elati. Nüüd jälle vana hea vaesuse aeg tagasi- odavad papist onnid kerkivad nagu vanasti.
 
hj 29. oktoober 2016, kl 08.48
Eks see oleneb pere suurusest ja eluviisidest ja elukohast. Suur pere ja maal elades eelistaks eraldi suurt kööki. Või kui on kombeks suuremas mastaabis vaaritamine sültidest moosini. Väikses linnakorteris ja keskmise või vähese vaaritamise korras pole eraldi köögil mingit mõtet. Lõhn tuleb ka eraldi köögist üle terve korteri või maja.
 
tintann 29. oktoober 2016, kl 08.51
Poest ostan vahest sülti. Ja puhta tailiha on seal sees. Odavamatel variantidel on muid rupsropskeid ka.
Ise tehes peab suur pere taga olema. See ju ei säili kaua ja väikse koguse tegemine on mõttetu.
 
ahh 29. oktoober 2016, kl 10.08
Kui haisu pärast muretsete, tuleb korralik keemialabori tõmbekapp ehitada, seal võib kasvõi elavhõbedat keeta. Isegi uks ei hoia haisu niimooodi kinni.
Mulle meeldib avatud ja ebaköögiliku välimusega köök just seepärast, et see pole ühefunktsiooniline tuba. Minu meelest võiks elamist hoopis teiste funktsioonide järgi liigitada, kui magamine, söömine ja teleka vaatamine. Igal inimesel on ju erinevad huvid. Magamistuba on minu jaoks täpselt samasugune, nagu väiksena, "oma tuba", mitte ainult magamiseks, vaid vastavalt minu huvidele kujundatud. Telekat üldse ei vaata ja elutuba võiks olla ruumi võtvate harrastuste jaoks ja külalistele. Kui rohkem tube oleks, siis eraldi köögi asemel eelistaks lugemistuba/raamatukogu, trennituba, töötuba (a'la saagimine, elektroonika, õmblemine), sauna vms. Eraldiseisvatest köökidest on huvitavad ainult need, mis on multifunktsionaalsed. Suurem köök, mis näeb pigem toa ja mitte köögi moodi välja, kus saab näiteks lugeda, joonistada, arvutiga töötada, juttu ajada, niisama istuda. Eestis on selliseid väga vähe ja siis ka vanades kõrgete lagedega kivimajades.
 
kööktuba on 30. oktoober 2016, kl 03.17
ainuke normaalne lahendus tänapäeva vajadustele. Eraldi uberikud köögid on masendavad.

Tänapäeva köögis tehakse reaalselt süüa ju väga vähe-tavaliselt venivad tööpäevad pikale ja haaratakse valmistoiduletist midagi koju kaasa ehk heal juhul vaid soojendatakse toitu.
 
njahh 30. oktoober 2016, kl 09.27
avatud köök on ammu juba moest väljas, aga eestlased unistavad sellest ikka veel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!