Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks on just Eesti mehed nii ilmetud ja igavad?
 
mures 08. detsember 2016, kl 01.45
Välismaal on tunduvalt ilusamaid mehi, kes hoolitsevad enda eest ja ei räägi siin Itaalia pervertidest, kes igasuguseid landivad, vaid täiesti tavalistest hariduse ja huvidega noortest ning nooremapoolsetest. Isegi keskealised näevad teinekord huvitavad välja.
Eestis on ikkagi tüüpiline, et väljakasvanud siilisoeng, suvalised teksad ja t-särk tavaliselt eredate värvide või kirjadega, suvalised tossud. Natuke edasi arenenud 90ndatest, kus oli pügatud pea, dressid ja Adibassi tossud, aga ikka ilmetu. Monokulmu ei kitkuta, näokreemi ei kasutata, rääkimata iskupärasest stiilist ja märkamatust meigist. Päevitatakse ikka päevituskreemita, nii et kohalik Säästumarket on suviti täis tõutäkke, kellel nahk maha koorub ja kes näevad oma Õllesummeri särgis lihtsalt räpakad välja. Kole, kole. Teine äärmus on pintsaklipslased, kellel pole ka isiklikku arvamust, mida kannavad või milline on soeng, kuskil olid lugenud, et pintsaku kandmine on korralik ja tegid järgi. Meenutavad välimuselt igavat kommertsrobotit, nagu Kristen Michal vms. Juuksed ka võimalikult lühikesed. Aga kõrvale tahetakse huvitava soengu, näo, riietuse, jalanõude, ellusuhtumise ja hoolitsetud kehaga ilusat säravat naist.
Erinevad on ainult paar hipsterit, kellel on päriselt sadu austajaid, sest naistel pole kellegi vahel valida. Kui keegi hakkab rääkima, et mehed eidestuvad, siis 90ndad ja 2000ndad on just välimuse ja moe allakäik, 70ndatel ja 80ndatel hoolitsesid mehed palju rohkem välimuse eest, oli erinevaid moevoole ja subkultuure. Praegu on heal juhul instagrami hiphop, kus kantakse tobedaid sportlikke kaubamärke ja kuldkette. Isegi viikingid hoolitsesid välimuse eest, sarjas "Vikings" on ikka ilusad mehed. Roki ja metali austajad on ka sageli kenamad, isegi hipsterid, hipid, gootid, suvalised peavoolu läänlased jms. Aga Eesti mehed näevad ikka välja, nagu vennake Talupoeg oma kartulikoorevärvi nüsitud juuste, juhmi pilgu ja kartulikotiga. Sugulaslikud, aga mitte kuumad või huvitavad.Lähed mõnda Euroopa suulinna ja ilusad mehed on igas suunas, ei ole nagu onupojaga kohtumine, et koos põldu künda.
 
just 08. detsember 2016, kl 02.17
minu arust on kõik juba kalevipojast alguse saanud. roidas mingites takustes riietes ringi ja oli nii loll, et isegi siil pidi mõningaid võtteid õpetama. stilisti polnud ka sel ajal kusagilt võtta, nii see tölli ja tühmaka mehe mood massidesse läkski.
 
Varvara 08. detsember 2016, kl 02.18
autoriga põhimõtteliselt nõus. lisaks veel, et suvalises Euroopa riigis kõnnib ka väikelinnades igal sammul kompusid mehi vastu. ei pea selleks Londonisse ega Madriidi minemagi.

aga miks siis Eesti mehed ilmetusega silma paistavad? ehk on tegemist tobeda iganenud mõttemalliga, et enda eest hoolitsemine, maitsekas riietus ja massi seest silma paistmine seostub pigem naiselikkusega.
või on Eesti naiste latt nii madalal, et iga püksikandja ilmumist võetakse taeva kingitusena. vahet pole, kas on siis püksipõlved välja veninud, määrdunud sokid sandaalide alt paistmas või õllemagu üle püksirihma rippumas. polegi nagu suurt mõtet meestel ju siis pingutada, kui naised suva tolgusega lepivad. peaasi, et mees majas.
 
beeta 08. detsember 2016, kl 03.03
see õllemagu üle püksirihma rippumas on tõesti täielik õudukas. kui meestele saabub kevad siredate miniseelikus jalgadega tänavapildis, siis naistele lötakate ja võdisevate meesteihudega. mida te mehed õgite nii palju? ja ega sport koll ole, et ennast kuhugi diivanipatjade vahele ära peidate pidevalt.
 
Eesti naine 08. detsember 2016, kl 03.51
Ma ei tea, kus teemaalgataja selliseid kirjeldatud mehi näeb, minu teele satub sellise kirjeldusega mehi väga harva kui üldse:) Väga huvitavalt ja mitmekülgselt just riietuvad mehed ja vorm on ka enamikul neist täiesti korras, metsarajal näeb jooksjaid-suusatajaid ikka üha rohkem. Eks asi on rohkem selles, kes mida näha soovib;)
 
ingrid 08. detsember 2016, kl 07.07
Ekstaole. Ju siis on eestitütre ära võlunud just muumaailma mehepojad. Aga peab siis just meie meestele sellise surmaotsuse langetama, nomaiteaaa....Inetu nagu. Kõik nad siin on ju meie vennad. Isad. Pojad.
Kuratlahti. Ma ei tea kedagi, kes oleks eesti mehest parem osavnäpp, kui on vaja...midaiganes teha.
 
tubli Ingrid : 07:07 08. detsember 2016, kl 07.31
lisan :: Kõik me oleme õed ja vennad
ja kes oma isa ,meest poega Isademaal nii juba võrdleb!
Võiks Selline sinisilmne naine minna kaugele meie eestist---või isegi islami-riiki õppustele :
2. Vaatame mis laulu siis laulad?
 
vott 08. detsember 2016, kl 07.47
Täpselt, nad ongi isalikud ja pojalikud, vennalikud. Sugulasega ju seksida ei taha. Lihtsalt pole atraktiivsed.

ingrid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ekstaole. Ju siis on eestitütre ära võlunud just m
> uumaailma mehepojad. Aga peab siis just meie meest
> ele sellise surmaotsuse langetama, nomaiteaaa....I
> netu nagu. Kõik nad siin on ju meie vennad. Isad.
> Pojad.
> Kuratlahti. Ma ei tea kedagi, kes olek
> s eesti mehest parem osavnäpp, kui on vaja...midai
> ganes teha.
 
Esopus Spitzenburg 08. detsember 2016, kl 08.13
Märkamatu meik? Ja muidugi, sarjas "vikings" on päris viikingiaegsed mehed...üleüldse käisid viikingiaegsed mehed igapäev duši all, juuksurid punusid nende pikkadesse juustesse keerulisi patse ja kord nädalas maniküür-pediküür jms. sest oma vallutusretkedel käisid nad ju kruiisilaevaga...
Mul on kahtlus, et teemaalgataja puhul on tegemist trolliga, aga mine sa krt tea...aga igakord sellist hala lugedes tekib mulje, et mees peab olema selline poolpede, sest ega ainult välimuses ei peaks nad naistest eeskuju võtma(märkamatu meik:)), vaid nad peaksid ka emotsionaalsemad ja jutukamad ja tundlikumad olema...ühesõnaga nagu naised:)
 
Imelik eit 08. detsember 2016, kl 08.25
Kust järeldad, et need ilusad mehed välismaal üldse kohalikud on? Ei usu seda hariduse juttu, välimuse on petlik.
 
Alu 08. detsember 2016, kl 11.25
Juuretasandilt võttes tuleb välja, et eesti mehed on igavate ja näotute eesti naiste seest pärit. Ka igava ja nõmeda eesti mehe annaks yles mukkida kirevaks nagu paabulinnu ja panna kisama, et ongi seda.
Eesti naistega on kusagil soojal maal igavene jama-kogu see peale kantud staff ei taha kuumuse käes hästi kyljes pysida ja igav ning näotu ilme tuleb välja. Kohalikud on ilusamad.
 
natural beauty 08. detsember 2016, kl 11.54
Alu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eesti naistega on kusagil soojal maal igave
> ne jama-kogu see peale kantud staff ei taha kuumus
> e käes hästi kyljes pysida ja igav ning näotu ilme
> tuleb välja. Kohalikud on ilusamad.

ainus jama, et need kohalikud ei lähe miskipärast märjaks näotu ja maotu pisitilliga eesti rottmehe peale. muidu kõnniksid juba ammu uhkelt mingi puusatu pilusilm pesulaua käevangus, onju Alu ;)
 
ilus naine 08. detsember 2016, kl 12.37
Mulle ka eesti mees on pigem nagu sugulane, tõmmet kui sellist esines ikka väga harva, :-).

Sellega ma ei ole nõus et eesti mees on tavaliselt kole. Igauguseid on. Tean mõndagi kes pea kogu oma vaba aja veedab spordi rajal ja lisaks näeb kena välja. Neid on isegi maal. Heleda peaga mees võib ka ilus olla ei pea olema Banderas. Aga tean ka selliseid kel kõht tõesti üle püksi värvli ripub ja ägisevad kuuma ilmaga rohkem kui rasedad naised või vanurid.

Eesti mehe juures ei sobi mulle pigem see et nad ei räägi tavaliselt, ka oma mõtetest ja tunnetest mitte. Mina tahan suhelda ja ennast väljendada.
 
zhinka 08. detsember 2016, kl 13.12
Naiseks sain eestlasega . elan eestlasega , taevatähti kodus pole kuid elan rahus ja tuba alati soe
Hea elu seal, kus on külvatud koos ja abiellutud
 
njahh 08. detsember 2016, kl 13.23
trollil on seekord teemaalgatusega õnneks läinud.

Jumal tänatud, et eesti mehel pole kombeks end meikida. Jube, nagu sookaaslasega oleks koos. Aga teemaalgataja võiks ju geide poole kiigata - nemad riietuvad huvitavalt ja meigivad ja mõistavad naisi nii hästi, nagu parimad sõbrannad kohe.
 
ei tasu illusioonides elada 08. detsember 2016, kl 13.40
välismaal on ka olemas need poe tagused ja ossid ning muud sugused.
eesti naised aga võrdlevad väljamaa haritud meest alla keskmise eesti mehega.
briti poismehed käivad ju ka seksturismil tallinas - no ma küll ei näe mida selles kontingendis paremat on kui keskmises eesti mehes.
 
Alu 08. detsember 2016, kl 13.49
Prouad siin on kirjutanud ikka meeste järjekordadest ja jalaga segatavusest. Puha intelligentsed, haritud ja edukad mehed neis rollides. Mingi loogika järele peaks need siis olema nagu kohalikud, sest vaevalt prouade jalad või järjekorrad välismaalt nii pikad on. Nyyd tuleb aga välja, et kohalikud ei kõlbagi enam kuhugi. Kahtlustan, et meeste rollides on sama käekirjaga prouadel hoopis tinasõdurid. Neile saab teha igasugu näomaalinguid, panna kylge pikemaid tääke või hambaorke või yldse ymber valada teise lipu alla. Vanasti valati kah tina, et õnne vaadata. Miks siis ei võiks yks tublilt näotu eesti naine oma meesteõnne kah tinalt vaadata.
 
njahh 08. detsember 2016, kl 16.52
no aga tinalt ja muudelt hookus-pookustelt ju ongi juba ammustest aegadest meesteõnne vaadatud. Sa, Alu, käi õige ERM-ist läbi, äkki saad veits targemaks.

Aga ma arvan, et eesti mees ja eesti naine on paar parajaid: sõimaks vastastikku, aga ilma teiseta ei saa kumbki pool hakkama.
Kuigi sellised teemaalgatused ja Alu vastused kuuluvad pigem lumpeni arusaamade hulka...
 
mures 08. detsember 2016, kl 17.59
Jah, viikingid ja muud pikajuukselised mehed punusid juustesse keerukaid patse, nii ilu kui ka praktilisuse pärast. Kui sul endal pikad juuksed oleks olnud, siis tead, et neid on raske patsideta näo eest eemale hoida. See on arheoloogiliselt tõestatud, et viikingid hoolitsesid välimuse eest. Sama lugu on ka näiteks igasuguste pärismaalastega, kes end tätoveerisid, näomaalingutega kaunistasid, uhkelt riietasid. Nii mõnelgi pool oli see just meeste pärusmaaks, sest nemad pidid naisi ahvatlema, mitte vastupidi.
Isegi Euroopas oli enne maailmasõdu korralik mees hästi riides, viimistletud ülikond kuni mansetinööpideni välja, korralik soeng. Paarsada aastat tagasi oli kõige mehelikum mees uhkeima paruka ja säravaima riietusega. Väljaveninud dressipõlved ja t-särgis väljaspool sporti käimine on viimase paarikümne aasta leiutis. Varem ei lastud sellist meest pubisse sissegi. Isegi tööl pidi korralikult riides olema. Ma ei ole iseenesest casuali vastu, aga et see annab inimestele vabad käed, näeb konkreetselt, et enamikul ikkagi maitset ei ole ja nad on laisad, suvalised väljaveninud teksad + tasuta saadud autolammutuse t-särk on riietumise tipptase. Kui vaatate 20ndate pilte tehasetöölistest, näevad nad praegustest ikka tunduvalt stiilsemad välja. Riie oli kallis ja mõeldi, kuidas midagi vastupidavalt õmmelda.
Märkamatu meik on näiteks vinnide, mustade pooride jms varjamiseks, ohatise ravi, juukseõli või -geel (mitte geelivenna tasemel), deodorant, aftershave, näokreem, päevituskreem jms. Selles ei ole midagi ebamehelikku. Just vastupidi, alles postsovjetlikus Eestis on mehelikkus muutunud räpakuse ja laiskuse sünonüümiks. Ühelgi teisel ajal pole olnud mehelik, kui mehel on lõhenevad suunurgad, vinnid või mahakooruv ülepäevitanud näonahk ja joodikupäevitus. Rääkimata lihtsalt suvaliselt mahaaetud juustest, mitte soengust.
Dekoratiivmeik on teine asi, aga mul pole midagi ka selle vastu. Mehed võivad lasta kosmeetiku juures ripsmeid pisut tumedamaks värvida, ilma, et keegi aru saaks, et see on meik. Halva näonaha puhul on meik elementaarne. Igasugused subkultuuride esindajad näevad just seetõttu head välja, et kasutavad meiki. Ei peagi transseksuaali meik olema lilla lauvärvi ja võltsripsmetega, aga omane just meestele.
Mis on juhtunud inimkonnaga, et just naised peavad meeste tähelepanu tõmbama, kui naised peaks olema valijad? Miks naised üritavad end veel ilusamaks muuta nende räpakate, ebastiilsete ja tuhmi näoga olendite pärast?




Esopus Spitzenburg Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Märkamatu meik? Ja muidugi, sarjas "vikings" on pä
> ris viikingiaegsed mehed...üleüldse käisid viiking
> iaegsed mehed igapäev duši all, juuksurid punusid
> nende pikkadesse juustesse keerulisi patse ja kord
> nädalas maniküür-pediküür jms. sest oma vallutusr
> etkedel käisid nad ju kruiisilaevaga...
> Mul on
> kahtlus, et teemaalgataja puhul on tegemist trolli
> ga, aga mine sa krt tea...aga igakord sellist hala
> lugedes tekib mulje, et mees peab olema selline p
> oolpede, sest ega ainult välimuses ei peaks nad na
> istest eeskuju võtma(märkamatu meik:)), vaid nad p
> eaksid ka emotsionaalsemad ja jutukamad ja tundlik
> umad olema...ühesõnaga nagu naised:)
 
mures 08. detsember 2016, kl 18.05
Samuti on mehed naistest juba ammu tunduvalt jutukamad. Lihtsalt naise jutukust peetakse millekski ebasobivaks, et mida see eit ka teab. Mehe ja naise vahelises vestluses on just mees see, kes rohkem räägib. Mida vanem mees, seda rohkem tema vestlusest endale võtab, mida noorem naine, seda vähem, samaealiste puhul räägib mees ka rohkem kui naine.
Maniküür ja pediküür nüüd küll sooga ei seostu, see pole nokuhooldus. Kannad lõhenevad ja küüned kasvavad kõigil. Küünelakkijaid on ka naiste seas vähemus.
 
mures 08. detsember 2016, kl 18.19
Ega ma arvagi, et Eesti mehed oleks näojoontelt koledad nagu öö. Lihtsalt stiil ja suhtumine on jubedalt talupojalik. Isegi siis, kui nad on meeldiva välimusega, meenutavad sugulast või sulast, mitte aga ilusat või külgetõmbavat meest. Ja jällegi, ei mõtle siin isegi modellilikult ilusaid mehi, vaid lihtsalt atraktiivseid.

Eesti mees näeb välja, nagu juhuslik sulane, kes on kartulikoorevärvi juuksed hekikääridega maha ajanud ja suvalised põlluriided selga pannud ja ootab, suu ammuli, et naised rääkima tuleks.
Just siin erinevadki Briti poissmehed jms alamklassi mehed. Nad tulevad vähemalt sinuga ise rääkima ja proovivad välja minnes kenad välja näha, mitte ei tõmba loterii alusel kapist leitud dresse peale ja ei hakka ööklubis ammuli sui ootama, et millal küll naised lähenevad. Kui mõni naine rääkima tuleb, hakatakse kurtma oma raske elu üle ja vingutakse, mida ükski välismaa mees juhututtavaga ei tee. Need Briti poissmehed või Itaalia libedikud vähemalt üritavad endast head muljet jätta, mitte ei vingu, et naised on l.tsid (komplimendina, et sina pole) ja keegi neid ei taha, nad ei kritiseeri sinu suvalisi kombeid, et miks sa jood, suitsetad, nii palju sööd, vms. Nad teavad, et see pole võõra puhul viisakas. Eesti mehed arvavad, et kui uue tuttavaga ebaviisakalt käituvad, turtsuvad ja torisevad, siis on see ausus ja naisele peaks meeldima. No ei meeldi ju, sõpradega tuttavaks saades ei elanud nad ka kohe oma masendust välja.

Eesti naised pole minu meelest ka näojoonte põhjal kõige ilusamad, võib-olla jälle see, et meenutavad sugulasi. Nii meestel kui ka naistel on pehme, ebastruktuurne ja lame nägu. Aga vähemalt naised hoolitsevad enda eest ja näevad seega välja täiesti kenad. Ilusamad, kui Lõuna-Euroopa naised, kellel on minu meelest tunduvalt rohkem potentsiaali.

ei tasu illusioonides elada Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> välismaal on ka olemas need poe tagused ja ossid n
> ing muud sugused.
> eesti naised aga võrdlevad
> väljamaa haritud meest alla keskmise eesti mehega.
>
> briti poismehed käivad ju ka seksturismil ta
> llinas - no ma küll ei näe mida selles kontingendi
> s paremat on kui keskmises eesti mehes.
 
prohvet 08. detsember 2016, kl 18.25
Aga naised vaadake ise peeglisse. Esiteks olete te need poisid siia ilma sünnitanud, neist mehed kasvatanud ja nüüd näitate nende peale näpuga ja pole rahul, et too tuli näotu välja.
Ehk on asi iseenda ja oma tulevase geenides, et sedapsi kukkus välja. Pole kedagi teist süüdistada, kui iseennast.

Aga kehtestada seadus, et ainult kõige ilusamad ja targemad inimesed võivad järglasi saada, et edasi pärandada head ja ilusad geenid, on ajas kas tuhandiku tagasi või sama palju edasi tulevikus primitiivne stereotyyp. Seniks leppigem igasuguse vormi ja kujuga.
 
Mohammad 08. detsember 2016, kl 19.05
Of course stupid white bitch, I´m so educated and will beat You up only every single Saturday. I already have three blonde western stupid bitches, they all are pregnant and You will be too.

Welcome! http://www.tunisianloverats.com/
 
Alu 08. detsember 2016, kl 19.19
Aga ma arvan, et eesti mees ja eesti naine on paar parajaid: sõimaks vastastikku, aga ilma teiseta ei saa kumbki pool hakkama.
Kuigi sellised teemaalgatused ja Alu vastused kuuluvad pigem lumpeni arusaamade hulka*

Sellise arusaama võiks tõesti lumpenile omistada-vähemalt mina olen eluaeg hakkama saanud lollide naisteta. Keda siin on hea narrimas käia:D
 
võrrimees 08. detsember 2016, kl 19.21
Vaata mis mures kirjutab :-D Ise räme lehm, kes Sinu suguse pärast vaeva näeb? Voodis uimane ja paindumatu. Ja oleme teadlikud kuidas välisma, ruberoidi juurest tagasi joostakse esimesel võimalusel. Ega põgenemine lihtne ole!
 
uhuu ripsme tuss on laiali 08. detsember 2016, kl 19.29
Make up on pederasti tunnus. Las haiged naised abielluvad pederastidega!
 
mures 08. detsember 2016, kl 19.34
Kui inimene kasutab sõnu, nagu "ruberoid", siis näitab see ka tema intelligentsustaset. Või õigemini selle puudust.
Ja kui olekski "räme lehm"? Igal juhul meestest ilusam. Kirjutasin ka enne, et minu meelest ei ole Eesti naised kõige ilusamad maailmas, väga ebahuvitava näoga ja pehmed, mulle meeldivad näiteks asiaadid ja lõunaameeriklased palju rohkem. Ka Hispaanias, Itaalias on kohutavalt palju ilusaid naisi ja eestivenelased on puhtast eestlasest ilusamad. Paljud rootslased ja islandlased on ka ilusamad. See on lihtsalt minu arvamus, mitte üleüldine tõde. Aga et Eesti naised hoolitsevad oma välimuse eest, paistavad nad silma ka seltskonnas, kus naisel on geneetiliselt palju rohkem eeldusi, näiteks suured silmad, pikad tihedad ripsmed, kerge jume, aga mitte kollakas päevitunud nahk, sportlik ja sale keha. Eesti naistel on jalalihased üldiselt väga suured, kui võrrelda Skandinaavia, Hollandi ja Põhja-Saksamaaga. Vot seal on palju pikki ja just kondi poolest saledaid naisi. Aga sellegipoolest paistab just ainult Eesti naine, mitte aga mees seal silma, sest Eesti naine hoolitseb kehakaalu eest, teeb trenni, meigib ennast, käib kontsadega, kannab ehteid, hoolitseb juuste eest. <

Keegi eespool ütles, et EMAd on mehe selliseks kasvatanud. No tule taevas appi, see ongi Eesti meeste probleem, et täiskasvanud mees loodab, et ema teda riietab ja musta pesu peseb. Tüdrukud küll ema kasvatusele ei looda, enamikul on ju emad hoopis teisest ajast pärit, ei kasutatud meiki, riidevalik oli piiratud, kuid tüdrukud oskavad ka ema abita endale riideid valida.

võrrimees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vaata mis mures kirjutab :-D Ise räme lehm, kes Si
> nu suguse pärast vaeva näeb? Voodis uimane ja pain
> dumatu. Ja oleme teadlikud kuidas välisma, ruberoi
> di juurest tagasi joostakse esimesel võimalusel. E
> ga põgenemine lihtne ole!
 
Alu 08. detsember 2016, kl 19.45
Ah et eesti naistel on lihtsalt suured jalalihased...ja need lõpevad kusagil vöökohas või?
 
kle prohvet 08. detsember 2016, kl 19.49
kui mehed on naiste kasvatatud, isa ei ole, kui ainult naistel on lapsed, noh, siis loomulikult ei ole sellistest midagi haed tahta. nendest mingit meest ei saa.
 
ffd 08. detsember 2016, kl 19.56
Kuidas saab kasvatada kedagi ilusaks? Sünnitakse ju siia ilma kas looduse poolt ilusana või lihtsalt ilmetu näo ja kehaga.
Räägime ikkagi ilust, kui stereotüübist ja ärme sega siia juurde käitumist ja haisvaid sokke!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!