Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Sõbra definitsioon!
 
Küsimus 29. detsember 2016, kl 18.14
Kuna tänapäeval kuuleb seda sõna "sõber" juba kõikjal ja kohati paneb õlgu kehitama, et mis asja.
Siinkohal tahakski teada, et kes või mis on teie meelest sõber?
Facebooki kontodel on kõigi sadu sõpru, ise neid nägemata ja neid tundmata, muudkui aga lisame ta enda sõpradeks!
Miks te seda teete? Vahemärkusena ütleksin, et mul endal puuduvad igasugused sotsiaalsed kontod ja sõpru on ainult 2, ülejäänud on tuttavad!
 
suhtlus 29. detsember 2016, kl 18.30
Mida me sellest siis järeldame? Kes hindab kvaliteeti ja kes kvantiteeti. Jagan sinu seisukohti.
 
Küsimus 29. detsember 2016, kl 18.47
Need 2 sõpra vaatavad mind ka imelikult, sest istun kogu aeg naistekas ja ajan alu taga. Vahel hermest ka. 10 aastat juba, kätte saanud pole kumbagi.
 
Esopus Spitzenburg 29. detsember 2016, kl 18.54
Teik it iisi...No ma ei tea, kas tõesti on mõni inimene, kes siiralt kõiki oma Facebooki sõbralistis olevaid inimesi oma pärissõpradeks peab.
See sõbralist on lihtsalt nimetus...sõprade-tuttavate-sugulaste-jne-list või list-inimestest-keda-mina-tunnen-ja-kes-mind-tunnevad ei kõla lihtsalt nii hästi.
Mul on selles listis näiteks mu pereliikmed ja ma olen suht suurest perest..siis sugulased-kaugemad ja lähemad...siis kaaslasi koolidest kus ma õppinud olen, töökaaslased jne. Võõraid sinna ei lase.
Vbl tõesti tutvusringkonnalist oleks täpsem definitsioon..tegelt saab seal listi sees ise sealolijaid klassifitseerida, et kes on lähedane sõber ja kes pereliige jne. aga no kesse viitsib.
Mul endal on ka muideks sõpru, keda päriselt sõbraks pean selle õiges tähenduses, 2. Aga ega see tähenda, et ma rohkemate inimestega ei suhtleks. Ka päriselus ju räägid teistega ka. Vot Faceboogi kaudu suhtlen näiteks oma kursaõdedega koduste tööde teemal, töökaaslasega on vaja midagi kokku leppida jne. Täitsa tavaline ja argine suhtlusplatvorm...
 
29. detsember 2016, kl 19.14
sõber - olend kellega oled pidevalt koos aga veel keppinud ei ole
 
29. detsember 2016, kl 19.41
sõber sõbralt naha koorib, selle arvelt elus skoorib.
 
minu arust 29. detsember 2016, kl 19.43
on sõbra tähendus samamoodi ära lörtsitud ja nämmutatud, nagu sõna "armastus"!
Öeldakse, et sõpra tuntakse hädas olles! Ja veel naise ja mehe vahelist sõprust pole ilmselt olemas, kui mõlemad suht pandavad ikka on ja mees p3d3 just pole?
 
hädas olles 29. detsember 2016, kl 19.45
sõbrad ei aita. kiirlaen aitab!
 
Sõbranna 29. detsember 2016, kl 22.34
Palju sõpru pole kunagi paha. Hea nõu küsida, kui kodune elu igavaks kiskunid, mees nõmedaks muutunud ja lapsed vastikuks. Sõbrad aitavad elu uuesti jalule ajada ja ebolulise sellest eemaldada. Peale seda on hea sõpradega koos pidudel käia ja uusi tutvusi leida. Hea on neid arutada ja nõu küsida. Mitu kana on ikka mitu kana.
 
Küsimus(teemaalgataja) 29. detsember 2016, kl 23.08
Pidasin silmas pigem seda, et mis teeb kellestki sinu sõbraks? Kas pelgalt hästi läbisaanuga loed teda kohe sõbraks, kes muidu viisakas ja hea juttu vahest ajada, kuid muidu sinu elus olulist rolli ei mängi? Kas käsi peseb kätt stiilis võib lugeda sõbra fenomeniks või sõber sõbra naha koorib?
Mul kunagist paar sõpra löönud "noa selga", keda ennist pidasin usaldusväärseteks sõpradeks...enam nendega läbi ei käi, seepärast igaühega, kellega hästi läbi saan veel sõbraks ei pea..lihtsalt head inimesed ja tuttavad!
 
Esopus Spitzenburg 30. detsember 2016, kl 10.02
No minu jaoks on sõprus selline asi, mis võtab aega aastaid, vbl isegi aastakümneid, et saad öelda, et vot see inimene on mu sõber. Ehk siis selline suhtlemine teise inimesega, mis on ajaproovile vastu pidanud. Vahepeal on vbl aastatepikkusi pause suhtlemisel, aga kui jälle kokku saame, siis on tunne, nagu olnuks eile viimane vestlus.
Mul polnud näiteks ka lapsena sõpru/sõbrannasid, olid küll mängukaaslased jne, aga ma ei pidanud kedagi oma nagu päris sõbraks ja see polnud minu jaoks ka mingi probleem.
Ma ei oleks lihtsalt vaimselt võimelinegi sellist igapäevast sõbrannatamist viljelema. Sellised igalpool kuskil kooskäimine ja rääkimine ja mis veel hullem, telefonitsi pikalt lobisemine. Aga no ma vist olengi veits imelik niikuinii:)
 
tulip 30. detsember 2016, kl 11.38
sõber on see, kes on su jaoks alati olemas, olgu sul siis head või halvad ajad. ta ei kao, ja temale võid kõigest rääkida, nii muredest kui rõõmudest. ta võtab sind sellisena nagu oled. umbes sama, mis armastatu, selle vahega, et romantilised tunded puuduvad. sõber on ka see, kelle kõrval saad vaikida, kes mõistab sind vahel ka sõnadeta. ta muretseb su pärast, kui sul on halvad ajad ja teeb kõik sellest, et sind sellest välja aidata. nii arvan mina lühidalt, kuigi võiks palju pikemalt:)
 
Alu® 30. detsember 2016, kl 12.23
Sõber ja sõprus paistavad juba olema mõisted millega võib veel spekuleerida. Yks mis kindel aegade läbi aga on see, et naine ei saa kunagi sõber olla. Nii ebakindlal soopoolel ei mängi see lihtsalt välja:)
 
ebakindel noku 30. detsember 2016, kl 14.02
Alu® Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sõber ja sõprus paistavad juba olema mõisted mille
> ga võib veel spekuleerida. Yks mis kindel aegade l
> äbi aga on see, et naine ei saa kunagi sõber olla.
> Nii ebakindlal soopoolel ei mängi see lihtsalt vä
> lja:)

Sitad naised sulle sattunud, keda usaldada ei saa.
 
kuival 30. detsember 2016, kl 17.24
Õige naissõber on selline, kes ei jäta meest ilma tähelepanuta ka siis kui omal pioneerid külas.
 
pähh 30. detsember 2016, kl 17.30
Võin öelda kes sõber ei ole, see kelle kuuldes pead mõtlema mida saad rääkida ja mida mitte.
 
aga 30. detsember 2016, kl 19.56
Inglise keeles nimetataksegi sõpradeks kõiki, keda tead ja keda ei vihka. Eesti keeles on sõnal lihtsalt hoopis teistsugune tähendus, sõber ei ole inimene, kellega meeldib mõnikord koolis või tööl rääkida, aga muidu ei suhtle, veel vähem keegi, keda nägid viimati paar aastat tagasi ja olete üldse ainult paar kuud suhelnud. Inglise keeles nimetatakse iga tuttavat sõbraks.
 
to aga 31. detsember 2016, kl 09.47
Kuidas sa seda inglise värki ikka nii täpselt tead???
 
aga 31. detsember 2016, kl 19.07
Facebookis nimetatakse kontakte sõpradeks just inglise keele pärast, sest see on originaalkeel. Mul on ka palju välismaalastest tuttavaid, ikka kasutatakse sõna "friend" üsna suvaliste kontaktide kohta, mitte aga "acquaintance", mida pole kordagi kuulnud.
Agne Tamm 31. detsember 2016, kl 19.57
Mina olen ka suur sõber!
 
mis sest feissist 31. detsember 2016, kl 20.44
No eks see sõbra tähendus ongi igaühele erinev. Pole sul vaja nii palju teiste pärast pead murda. Kasuta sõna nagu sulle sobib.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!